Společný dopis ministra obrany a náčelníka Generálního štábu AČR vojákům

20 replies [Poslední]
mika vrtulka
Offline
Členem od: 09.06.2009

A co si myslí aktivní vojáci o dopisu A. Vondry a V. Picka? Mají vojáci důvěru ve své velení?

To nám můžete sdělit právě zde.

 

 

Obsah dopisu najdete zde:

 http://www.problemyvarmade.cz/files/Dopis%20A.%20Vondry%20a%20V.%20Picka%20vojákům_0.pdf

Vodnar
Offline
Členem od: 27.08.2010
O čem se nepsalo v Bílé knize ani v nejhorším ze scénářů ?

 
  Další kolo  propouštění a škrtů v AČR  na obzoru  první informace odsunuty na září   ))))) jaká to budou čísla vojáků a OZ  hovoří se řádově o tisících  propuštěných ? Jaké bude konečné čilo stavů naší armády do 15 000  nebo do 10 000 ? O čem se nepsalo v Bílé knize ani v nejhorším ze scénářů ?  Ve hře je i Česko bez stíhaček ))))) aneb  není už čas po sobě  jako poslední zhasnout pane ministře??? Co tu v AČR po 4 letém řádění  SAVA  zbude ? Letectvo to možná také nebude dopadne tak jako tankysté, dělostrělci, i ženisté .......a  ostaní  druhy vojsk a  služeb? Zajímavý je názor pod  článkem  odkaz: Rostislav CHobola, Ostrava pane Nečasi, Vondro slavná vládo máme letadel že nevíme co s nimi Česko má 72 kusů L-159. Původně byly dislokovány na letištích Čáslav a Náměšť nad Oslavou, dnes jich je ve službě pouze 28 (24 L-159A 4 L-159T1). Taktické letky v Čáslavi, zbylé jsou uskladněny a hledá se pro ně kupec. Přestaňte občany této země balamutit potřebou stihaček a jejich drahého pronájmu či provozu. Na obranu vzdušného prostoru vám ta co máme bohatě stačí. Na zásah proti unesenému letadlu vám L 159 bohatě vystačí. Zdraví bývalý příslušník vzdušných sil ČR. http://www.novinky.cz/domaci/274091-soumrak-nad-gripeny-svedove-nechteji-slevit-z-dvou-miliard-rocne-za-pronajem.html     Potvrzuje jej i to že  nedávno  kdy havarované ruské letadlo zneschopnilo vzletovou a přistávací  dráhu   letíště v Čáslavi zabezpečovala ochranu našeho vzdušného prostoru   Slovensko a to na dříve  našich  Mig 29.  ))))))
 
 
 

drum21
Offline
Členem od: 28.05.2012
kolego

Ja uz se nedivim....panove a damy, navrhovane tarify, ktere jste videli v novele uz davno neplati. Ten navrh byl rozeslan jen proto, aby Vas ukonejsil, ze nebude tak zle jak se rika a aby jste si rekli...hm, tolik penez, tak tu zustanu. Realne se pocita s castkou polovicni! To ze se ma propoustet to je rpavda, nedavno sem slysel konecna cisla 10000 + 5000. Ty uz ale taky neplati...ted zalezi na jedinem. Zalezi jake priority ma novy NGS, a podle toho co bude chtit ON se udela cela reorganizace. Proto se reo odklada, zaroven se musi schvalit novely ktere jsou v planu. Tim, ze ma vlada nase ministerstvo jako pokladnicku a vzdy kdyz nema penize je armada prvni na rane se skrty, tak to vypada blede. Skrty jsou naplanovane az do roku 2015. Reknu VAm takovou story z naseho utvaru....Delam v Praze a z naseho utvaru se melo propustit 50 lidi abychom mohli na jejich misto vzit 50pplk z nadrizeneho utharu, ktery se mel rusit. Takze aby pani pplk nemuseli zkoncit na ulici, tak donutili naseho velitele aby pro ne udelal mista.:-)) Ted to vsak uz neplati pac mame noveho NGS a cele reo je zastavene.
Rada na zaver: Bohuzel uz bude jen hur a hur a doporucuji si radsi najit misto v civilu a v klidu zit, nez cekat co bude.

MiHaLus
Offline
Členem od: 27.02.2011
Tak jestli je tohle pravda

Tak jestli je tohle pravda tak neni na co čekat. Ještě že mi příští rok končí závazek a za tím jsem neprodloužil. Asi už je stejně čas tuhle potápějící se loď opustit, protože lepší už to nebude.

ethanol
Offline
Členem od: 04.07.2012
Co dál?

Vážení přátelé. Co s tím chceme dělat? Nějak nám to tady usíná, Občas nějaký chlapec od útvaru pošle pár řádek. Nositelé zástavy z obce legionářské se asi vyčerpali, výsluhy se neřeší. PePa dneska poukázal na možné důsledky krácení rozpočtu v příštím roce. Ozbrojené síly jsou v rozkladu, sofistikované zbraňové systémy jsou už historie nebo v likvidaci. V jediné zbývající zahraniční operaci je náš kontingent v roli pomocné jednotky zabezpečující hypotetické úsilí směřující k rozvoji schopností zaostalých domorodců. Maximální ambice naší armády je na úrovni mechanizované roty.
AČR je na okraji zájmu společnosti. Profesionálové představují zanedbatelné promile voličské základny, zatím co negativní sentiment mužské části elektorátu části vůči armádě je v důsledku zkušeností ze ZVS předvídatelný.  Budoucnost a existence, nejen AČR, ale všech ozbrojených sborů ČR, je velice nejistá.   Nechci komentovat dění na politické scéně, ale zkusme společně využít čas.
GŠ a MO ty to stránky denně monitoruje a dokladuje gen. Žižkovi i Hombremu, ale nic se neděje. Kamarádi z těchto složek, kteří vědí, že naše věc je i jejich věcí už nějakou dobu nepřispívají. Nástup personálu KaNGŠ, kdy gen. Žižka veřejně předváděl, kdo a kdy navštívil konkrétní stránky, je asi náležitě odradil.
Přemýšlejme společně .............. pro začátek se porovnejme s historií Vládního vojska protektorátu ........... těch paralel je nápadně mnoho.
S pozdravem
Věrnost za věrnost
 
 

ethanol
Offline
Členem od: 04.07.2012
Re: OMDZ

Dukla, Ondráš a A-report můžou být v klidu (jako vždycky) a ostatní ať se třesou. ...... vždyť o nic jiného než lživou sebepropagaci už dávno nejde ....... a vlastně ještě akvizice: SAVO & CO - nákup a prodej s.r.o.

optimista
Offline
Členem od: 07.06.2010
OMDZ

Tak v Olomouci jim prý PePa povídal o odložení OMDZ na léto 2013. Proč námn to všem neřekne zas nějakém informačním kanálem? To se k útvarům musí dostat až potrubní poštou?

lasicak
Offline
Členem od: 28.05.2011
OMDZ

Něco málo info pustil pan generál Žižka. OMDZ pro brigády a výše k 1.7.2013, pro podřízené útvary k 1.1.2014. Prý se čeká hlavně na to jak dopadne novelizace nové 221 a hlavně nového platového předpisu (sám pochybuji, že politici schválí armádou navrhované tarifní sumy), aby prý měli lidi dostatek času na rozhodnutí zda zůstat nebo ne. S propouštěním to prý taky nebude tak žhavé (u VZP) letos se počítá přirozeným s odchodem cca 1000 vojáků - zatím cca 600 žádostí podaných a příští rok taky no a zbytek? Na to je docela jednoduchý recept, který se osvědčil už několikrát - a už se začalo i vařit!!! - posádky s jedním útvarem se jednoduše přemístí jinam, kde je útvarů více, budovy se předají městům apod. Na řadě jsou Klatovy, které jdou do Vyškova...kdo bude další??? Necháme se překvapit...

ptaksedivak
Offline
Členem od: 19.06.2011
Re:OMDZ

Asi má "NĚKDO" strach, že kdyby vyjevil budoucnost především mužstva a poddůstojnického sboru  v naší lidově-demokratické armádě, tak by si drtivá většina ihned sbalila své osobní věci, položila služebáky na S-1 a hrdinným důstojníkům by bylo sděleno: "Zítra už nedojdeme".
Tak asi tak:-)Považte jaká to musí být strašná představa jak plukovník a generál hází lopatou např. na odstraňování následků povodní...
Bodrý civil se jich pak zeptá:"Kde máte vojáky?"
Generál mu odpoví: "Všichni nám utekli, potom co jsme jim řekli jak dobře se budou v armádě mít"

friends.007
Offline
Členem od: 27.07.2010
Myslím si, že jedna z

Myslím si, že jedna z možností proč se odkládá OMDZ je, že nejsou schváleny novely služebních zákonů, které budou upravovat budoucí služební poměr a vyhlídky podle současných navrhovaných úprav vůbec nejsou slibné. Současně není nutné připomínat, že návrhy novel 221 obsahují snížení procenta výpočtu výsluhy z 6,2 na 5% za každý 16 až 21 rok služby.
 
 

karlos
Offline
Členem od: 08.07.2010
výsluhy

Neříkáš celou pravdu, v návrhu platu je dost zásadní zvýšení tarifu ze kterého se to bude počítat..Pokud by to prošlo, tak se jedná o dost zásadní zvýšení výsluh..
Jinak by se jednalo o snížení výsluh do 20 ti let služby o 6 procent, což je zase moho křiku kolem ničeho..

Technik
Offline
Členem od: 30.06.2009
Tarify???

jestli věříte tomu, že se zvýší tarify jste na omylu. Řeči "pro plk. 65k Kč"  jsou zcela mimo realitu vzhledem k současným možnostem.
Při provedení OMDZ se počítá s masovým propouštěním, AČR bude nadále zeštíhlovat.
Do té doby je potřeba "přijmout opatření". Snahou je nepropustit vojáky s vysokými výsluhami.
K mírnému navýšení tarifu může dojít až po provedení OMDZ a redukci počtů personálu a techniky.
Suma sumárum bude situace spíše horší než lepší. Dobře bylo!
Docela lituji vojáky, kteří mají hypotéky, leasingy a půjčky. Pro ně nastane obrovský problém.
PePa toho moc nevyřeší. Bez peněz sebelepší úmysly nelze realizovat.. AČR se dostane do agónie ála 1/2 90tých let.

ptaksedivak
Offline
Členem od: 19.06.2011
OMDZ - jak dál?

Mohl by tu někdo kvalifikovaný ( tzn. situace znalý ) nastínit nebo dokonce natvrdo napsat, jak to bude s OMDZ letos, případně proč se posouvá na 2013?Jaké útvary budou redukovány/navýšeny/zrušeny?
Od velitelů se to "nejspíš" nedozvíme...

lasicak
Offline
Členem od: 28.05.2011
OMDZ

Vše se údajně dozvíme až v září a to z jednoduchého důvodu - aby si prý všichni v klidu užili dovolenou a nestresovali se tím co s nimi bude. Datum je k 1.7.2013, jak již bylo dříve nastíněno.

ptaksedivak
Offline
Členem od: 19.06.2011
Re:OMDZ

Takže místo toho aby  PePa ukázal jaké má "koule" a řekl svým vojákům co pro ně SaVo a Prcek uvařili ( když na to neměl sám Prcek ), tak to posouvá a posouvá, až mám takový dojem, že to nakonec vyšumí a my se budeme v lednu 2013 a potažmo v květnu velice divit...jako vždy

P-SOV
Offline
Členem od: 30.11.2009
Interpelace na SaVo - 7.6.2012

Místopředsedkyně PSP Vlasta Parkanová: ... paní poslankyně Rusová má slovo. Interpeluje samozřejmě pana ministra obrany, který předpokládám, že se dostaví, že sleduje dění někde zvenčí. Prosím, paní poslankyně.
 
Poslankyně Marie Rusová: Děkuji. Já využiji této možnosti, i když pan ministr tady momentálně přítomen není, ale pokud se nedostaví, tak věřím, že řádně odpoví písemně na tuto ústní interpelaci.
Pane nepřítomný ministře, moje první otázka se týká organizace vojáků z povolání v jednotlivých hodnostech. Zajímá mě především nepoměr zařazení do hodnostních sborů generálů, vyšších důstojníků a nižších důstojníků vůči počtu tzv. dělníků, tedy poddůstojníků a mužstva, na kterých se zakládá každá moderní armáda. Podle počtu předložených vaším ministerstvem k 1. lednu 2011 se dá říct, že téměř na každého ze sboru poddůstojníků a mužstva připadá jeden nižší či vyšší důstojník. Protože například majorů je 1107 a svobodníků 1234, kapitánů je 1518 a rotných 1677. Když spočítáme celkový počet vojáků Armády České republiky v poměru důstojníků vůči poddůstojníkům a mužstvu, tak je to jeden a půl vojáka na jednoho důstojníka. Armádu to musí určitě stát velmi mnoho finančních prostředků.
Jestliže se plánuje snižování počtu vojáků, moje druhá otázka zní. Zda se tato reorganizace bude týkat konečně i důstojníků. Plánuje se propustit až pět tisíc vojáků. Pokud by se opět propouštěno jen na straně mužstva a poddůstojníků, naše armáda by byla armádou důstojníků. (Poslankyně Rusová je upozorňována předsedající na čas.) Zdá se vám tato teoreticky možná situace normální, anebo se jedná právě o to ořezávání sádla a ponechávání svalů, jak jste tvrdil, že budete konat, když jste nastupoval do funkce? Děkuji za odpověď.
 
Místopředsedkyně PSP Vlasta Parkanová: Děkuji, paní poslankyně. Za pana ministra by mohla promluvit akorát jeho aktovka, pokud nevstoupí. Já musím ujistit paní poslankyni, že pan ministr si musí splnit svoji povinnost a odpovědět ve smyslu jednacího řádu písemně.

sokol
Offline
Členem od: 21.06.2009
Další vtip z dílny MO

Sám jsem to zažil na vlastní kůži a když se ozvete, zametou s vámi. Tady mají zelenou jen anální speleogové, kterých je v armádě po tzv. čistkách většina, jinak by to tam takhle nevypadalo. Ti lidé na MO a GŠ jsou opravdu vtipálci.
http://www.novinky.cz/domaci/269531-o-kariernim-postupu-vojaku-budou-mis...

Alenka v risi divu
Offline
Členem od: 09.08.2009
Jsme mimo hru....

Všechny tady zdravím, bohužel Vám všem musím říct že jsme mimo hru, všichni co uvažujem jak by to bylo nej tak jsme mimo mísu, tady není žádná koncepce, žádné čísla ukazující lepší variantu v čemkoli, jde jen o zájem několika osob zrušit co možná nejvíce na Moravě a překonvertovat Prahu na ještě větší Prahu!!! 
My jsem jen čísla. Je to smutné ale je to tak a všichni kterí za poslední rok a půl zažili nějaké jednání s naší "elitou" to musí potvrdit.
Držte se. 

drum21
Offline
Členem od: 28.05.2012
Zdroj informace ti rici

Zdroj informace ti rici nemohu, ale mohu ti rici, ze na to aby platil navrh, ktery armada poslala s dopisem chybi armade 1 mld. Jsou dve moznosti jak to se muze vedeni zachovat, bud snizi navrh platu nebo propusti zamestnance. Posledni cisla co jsem slysel je, ze by to melo byt 10000 + 5000, Potom by se navrh jen castecne zredukoval. Tech variant je ale mnoho, a zadna nebude platit do te doby, nez byde dana zakonem. V ten moment se o ni dozvi i zamestnanci armady, protoze dopredu ti nikdo nic nerekne, jinak by lidi hromadne odesli. Do te doby to budou vsechno jen famy, bohuzel. Ja vim, ze ten navrh zakona 221 uz neplati v tom smyslu jak byl prezentovan v dopise a vim ze se navrh platu vojaku zmenil smerem dolu.

drum21
Offline
Členem od: 28.05.2012
dopis uz neplati..

Ten dopis co tu je, je krasna vec, ale mohu vam rici, ze navrh zakona 221, ktery s timto dopisem prisel jiz neplati. Bohuzel nase vedeni zjistilo, ze na takove platy jak uvadelo v novele nejsou penize a tak je skrtlo na polovinu. Jaksi nam to ale zapomeli sdelit. Jako vzdy. Navic karierni rad ma jiz drive dany odklad platnosti na rok 2017. Tedy k 1.1.2014 jak nas nase vedeni infromovalo toho moc nestihne. Pokud nekdo z vas premysli jak odejit z armady a neprijit o penize, tak u nas kolegove vraci proverku osobne na NBU. Jelikoz soucastny zakon 221/1999sb. na tuto moznost nepamatuje, tak clovek odchazi se vsim. TAkhle to u nas udelal jeden clovek po skole, kdy dluzil za skolu cca 200tis ale jakmile vratil proverku by razem z -200tis na +300tis. Neni to krasny....samozrejmne v novele jiz nase sekce personalni na tohle mysli ....ta ale jeste nepati a leden 2014 je take nerealny. drum

TomMach
Offline
Členem od: 11.05.2012
zdroj informaci ?

Drume21 prosim te odkud mas informaci,ža ministerstvo přestřelilo ty návrhy platů? Díky