Článek pana Ing. Jiřího Šedivého, bývalého náčelníka Generálního štábu AČR, na blogu iDnes.cz

2 replies [Poslední]
mika vrtulka
Offline
Členem od: 09.06.2009

Článek pana Šedivého je v rámci možností vlastního másla na hlavě vůči armádnímu velení kritický. Jen mi chybí konkretizace ".... ale oni sami také vědí, že nehrají úplně čistě." Jakou nečistotu tedy pan Šedivý spatřuje v jednání "revoltujících" pilotů? Nekonkrétní tvrzení - žádné tvrzení, jen hozené blátíčko. Chtěl snad pan Šedivý poukázat na to, že někdo jiný je špinavější než snad on sám a současné armádní velení?

brickinthewall
Offline
Členem od: 12.08.2009
Kulový blesk

Bohužel jsme vázáni na rozhodnutí nejslabšího článku řetězce naší společnosti tvořenou volenými zastupiteli. Pokud bude redislokace podléhat neustále požadavkům regionálním zastupitelům nikdy to fungovat nebude. Vsadím boty na to, že když by klukům v Přerově dovezli na základnu písek, cement a maltu tak si tu základnu opravěj sami za minimální náklady. Vždyť vrtulníky létají převážně pro pozemní a výsadkové jednotky, ukažte mi jedinou takovou v blízkosti Náměště nad Oslavou .-) z Přerova to byl všude kouseknemluvě o výcvikových prostorech. Navíc se tu nabízí i přemístění kompletní školní letky do Náměště tzn. kousek od UO Brno a ušetřilo by se i za politiky protěžované Pardubice, sice by z toho třeba p. Klíma a spol neměli radost, ale snad tu nejsme jen od toho abychom dělali radost "civilním firmám" vzniklým jen za účelem přisát se na armádu co by dojnou krávu. Ostatně "oni" se doslechli, že by nebylo marné Universitu Obrany šoupnout celou do Vyškova, o to se již dlouho snaží lobbovat developeři a rektoři civilních škol v Brně, armáda je tam sedící žábou na prameni v podobě ubytovacích kapacit a spousty pozemků a budov v lukrativní části města. To že další přesýpání personálu z místa A do místa "P" bude mít za výsledek odchod nejlepších kapacit je více než zřejmé, spousta lidí je v resortu už jen díky tomu. že je mu tu poskytnuta jistota a vyhovuje místo dislokace.

Kikin
Offline
Členem od: 23.06.2009
Přerov versus Náměšť

Konečně někdo začíná kritizovat tu neskutečnou armádní nabubřelost, kdy se par lidí rozhodne a potom všichni jak jeden lžou a deformují informace jenom proto aby nebyli propuštěni z lukrativních míst. To je neskutečné, jak se lhalo při obhajobě finální verze Náměšť. Trestuhodné jsou ty prošustrované miliardy, jenž si někdo dovolil prodrbat daňovým poplatníkům z kapes. Že to je špatné rozhodnutí ví řadový voják dlouho, ale velení, které nic nemusí obhajovat a může beztrestně lhát, to musí nějaký rok počkat, až všichni zodpovědní zmizí. Systém po nás potopa je hroznou ranou pro celou společnost a likviduje armádu.