Generál Halaška a jeho vnímání práva.

7 replies [Poslední]
mika vrtulka
Offline
Členem od: 09.06.2009

Zákony sice platí pro všechny stejně, zkuste se ale postavit proti plukovnicko-generálské mafii. Zákony pro všechny? Ani náhodou!

Slachário
Offline
Členem od: 14.07.2009
Pocit absolutní a nekontrolované moci

Pocit absolutní a nekontrolované moci se projevuje jejím vybočením z mezí zákonů. To je problém současných armádních šéfů. Až ale přijde chvíle, kdy bude potřeba nést odpovědnost za svá rozhodnutí, někteří se sesypou a rozbrečí. Nášivková aféra na GŠ má první kolo za sebou. Generálové jsou stále na svých místech, tváří se jako neviňátka a z chování jejich nadřízených se zdá, že je vše v pořádku. Inu, na každého jiný metr. Doufám, že státní zástupce Malovec bude postupovat nekompromisně. 

Platon
Offline
Členem od: 18.11.2009
Cože zákon?

   Jen těžce se armáda vyzná v zákonech. Jakoby celý resort stále řídili politruci minulého režimu. Jakmile totiž dojde k nezákonnému jednání, ihned nastupuje úklidová četa, která vše smete do zapomění. Pan generál nejspíš neměl tak spolehlivou četu, jako jiní. Dnes a denně se setkávám sám s nezákonným jednáním, ovšem všichni o tom mlčí. Když jsem na nějaké tyto prohřešky upozornil velitele, vždy se začal chovat jako malé dítě. Bouchání pěstí do stolu, tvrzení, že takové lidi tu nepotřebuje, neustálé šikanování v podobě výtek týkajících se mé práce, kterou se snažím dělat pořádně, jenže nad písmenkem mi například schází čárka, tak jsem neschopný. A pak tu jsou lidé, kteří potají navštěvují velitele, ten od nich poslouchá pomluvy, které sice nejsou pravdou, jenže tito našeptávači byli přeci první, tedy mají zákonitě pravdu. Vše je tak na hlavu postaveno, kdy člověk, který se dokáže ozvat v rámci služby je bez odměn, s nízkým osobním ohodnocením, naproti tomu našeptávač, který se přez den například dívá na film na počítači, nebo obchází kanceláře, kde si dopřává kávu, ten má osobní ohodnocení o 100 % vyšší a odměny nedostat, byl by schopen se urazit. Lidé si vykládají zákon tak, jak se jim hodí. Pokud jej předkládají veliteli ke čtení, tento zákon projde důkladnou korekturou, zmizí části textu, které pak opravňují velitele nařizovat věci, které jsou protizákonné. On totiž zákon není dobrý ani špatný. To z něj dělá člověk. Češi jsou národ, který si prý hodně stěžuje. Asi na tom něco bude. Ale kdy už konečně bude konec těm panským výsadám povýšenosti a začnou pracovat manažeři na velitelskýchfunkcích. Bohužel, dnes došlo třeba na pana Halašku. Prostě podcenil sílu veřejnosti a třeba nedal odměnu svému našeptávači, který se naštval a prasklo to. Co já vím. Hra na vojáky snad jednou skončí a začneme vojáky být.

Vladimír
Offline
Členem od: 05.09.2009
To nebude nikdy :-(

Tomu tak bohužel nebude nikdy. Koncepce obranné a bezpečnostní politiky státu se plně spoléhá na naše členství v NATO a EU. Lidí schopných hlubší samostatné analýzy není potřeba. Zájem politického vedení na resortu MO je dán možností nestandardních výběrových řízení, velení se snaží rotovat mezi Bruselem, lepšími fleky VLP a PO apod. Logistika se přiživí na zakázkách. Potřebný kompars obstará nějaká ta mise. Když se to podělá, přikryje to VP a VZ. Není problém ponechat pachateli několika trestných činů pár set tisíc a služební materiál, mimořádně jej povýšit na základě jeho vlastní žádosti, propustit jej se všemi náležitostmi do civilu ( i přes neoprávněné podnikání včetně členství ve statutárním orgánu) a když je po pár letech uznán 2 instancemi a NS ČR za odsouzeného, tak dělat mrtvého brouka s tím, že materiály už nikdo neumí najít a zbytek byl v souladu s předpisy skartován. Hra na vojáčky skončí brzy, ale vojáci nebudou, není kde brát a na čem stavět. Armáda která plní taktické úkoly nemůže vyprodukovat nic lepšího, než dobrého velitele praporu, možná brigády. 
 
 
    

Technik
Offline
Členem od: 30.06.2009
Co mají společného?

Víte co mají společného Štefka a Halaška ????
tanky na výložkách! a také to chování...... :-((( 

Zoltaan
Offline
Členem od: 28.11.2009
Šikana- jak dopadli??

Nemáte někdo informace jak dopadl zástupce velitele 152 žpr. Rakovník a další dva vojáci, kteří byli obviněni ze šikany jednoho podporučíka na jejich útvaru?

Technik
Offline
Členem od: 30.06.2009
Technik

ale! to jsou "úspěchy" No o takových se asi na army.cz nedočteme
 :-((( 

vlkodav
Offline
Členem od: 20.12.2009
Jo , je to tak.

Znám též případ, kdy  stěžovatel poukazoval na podivné praktiky plukovníka. Komise určena  gen. Halaškou bez jakéhokoliv kontaktu se stěžovatelem jednostranně rozhodla, že je stížnost neopodstatněná, což NGŠ rád podepsal. Pravda byla jiná,nechtěli ji přiznat, popřípadě ani poznat.