Nejsou peníze? Škrtneme vrtulníkové letectvo!

67 replies [Poslední]
mika vrtulka
Offline
Členem od: 09.06.2009

S téměř jistotou lze říci, že peněz je v armádě dost. Jen by bylo potřeba strčit za mříže všechny, kdo armádními penězi mrhají, nebo je rovnou rozkrádají. Ministerskými úředníky, včetně toho nejvyššího, počínaje a plukovnicko-generálskou mafií konče.

Technik
Offline
Členem od: 30.06.2009
Další tunel na MO.

O tom, jak se prováděl nákup aut pro MO v roce 2006 si můžete přečíst dnes po obědě zde:
http://zpravy.idnes.cz/mfdnes.asp?v=257&r=titulni_stranaa&idc=1477908
Tak vám snad nepřestane chutnat. kdopak celou záležitost "posvětil" a byl tehdy na MO u korýtka?? pročpak se na vše "nááhodou" přišlo až po 4 letech ????
Já z toho snad dostanu "kopřivku" :-)))
A zrovna včerajeden "úspěšný článek"
http://www.novinky.cz/domaci/215980-kalousek-snizit-dan-z-nafty-o-2-50-k...
Nepřijatelným rizikem je Kalousek ve vládě.
Přitom by stačilo tak málo! Zefektivnit výběr daní, zaúkolovat berňáky, MF a celníky.
a hlavně vše právně ošetřit.
To je pro Kalouska neskutečný problém, ale problém mu nedělá snížit penze 50ti a60ti letým, zdaňovat výsluhové náležitosti, snižovat platy o 10 a více procent !  
 

Kikin
Offline
Členem od: 23.06.2009
Letectvo, respektive vrtulníky, pomalu končí

To nám to šohajové dogazdovali. Tahle republika si poctivé vojáky nezaslouží. Chová se k nim strašně.
http://www.army.cz/informacni-servis/zpravodajstvi/pristi-rok-bude-kriticky--ministerstvo-proto-hleda-zpusoby--kde-usetrit--47792/

Technik
Offline
Členem od: 30.06.2009
Nejen letectvo, ale i PLRV.

http://www.novinky.cz/domaci/213652-tri-prsty-smrti-by-mohla-armada-ztra...
 
Po přečtení článku vidím, že pan Vidím sice do všeho mluví, ale málo čemu rozumí.
Prvořadým úkolem pilota NATINADS (integrovaná PVO)  je provést identifikaci letounu po navedení na cíl.
Pro úkoly AIR POLICINGU (v mírovém stavu) je raketové vojsko nepoužitelné.
Střílelo se za bolševika.
Je to stejný nesmysl, jako kdyby se rozhodli nakoupit munici (rakety)  AIR-AIR s dosahem 80km a podvěsit tím hotovostní letouny.
Docela by mne zajímalo, kdo ponese zodpovědnost za nákladnou modernizaci tohoto systému PVO  2K12 KUB (SA-6) kterou v posledních letech prováděla firma RETIA.
Přitom muselo být MO, GŠ a Branně Bezpečnostnímu výboru znám brzký konec technické životnosti systému.
Nebo to byl jen další tunel v rozpočtu MO?  
 

aiven
Offline
Členem od: 10.08.2010
to technik,Nejen letectvo, ale i PLRV

Nepotřebujeme taky VP,spojaře,tanky,delostřelce,v minulosti záchranné prapory,železniční vojsko,v budoucnu obě velitestva,voj.školství a kdo ví na co ještě tí odborníci příjdu,Prostě bude stačit když nám jednou u toho pohřbu zůstane voj. kaplan, zahraje Posádková hudba a zatančí Ondráš a tí odborníci  na ten  pohřeb donesou věnec zakoupený výhodně přes výběrové řízení v SEPu a zůstane jím tak víc na další výhodné nákupy techniky a zbraní.Na reprezentaci armády bude stačit Dukla a jej sportovci,ale to by se dalo vlastně ušetřit ,to by nám pak mohlo stačit pro zabezpečení obrany vlasti a plnění závazků vůči NATO, pár pistoli a vzduchovek a malorážek z Dukly Plzeň,vyřazené oštepy od Báry a staré koule od Machury.Co se týká výstroje, místo uniforem a maskáču (s kterými jsou problémy v zásobování již dnes), by jsem navrhl nakoupit do výstrojaků sportovní soupravy ADIDAS od vietnamců,botasky již máme a je to.

Technik
Offline
Členem od: 30.06.2009
Jak si cintat na pentli

Pan Hrbata, to je hlava!
Když si přečtu anoncovaný článek a porovnám následující věty.............

 

S 1,15 % podílu výdajů na obranu pro rok 2011 na HDP bude Česká republika mezi členskými státy Aliance na osmém místě od konce. Výhled na další roky je ještě pesimističtější – v roce 2013 se předpokládá další propad – na 1,03 %. Česká republika se přitom při vstupu do NATO zavázala, že výdaje na obranu neklesnou pod hranici dvou procent HDP.
VS.
Náměstek ministra obrany Michael Hrbata seznámil poslance také s dalšími možnými úspornými kroky, současně ale upozornil, že snížení platových prostředků, které resort provede v roce 2011, už nelze zopakovat v roce následujícím. Zásah do platů je totiž zásadní. „Armáda se nesmí stát odkladištěm nepotřebných lidí. Potřebujeme v ní odborníky, a ty musíme zaplatit,“ zdůraznil.
-------------------------------------------------------------------------------
Nerozumím, jak si může člověk, který se honosí VŠ vzděláním takhle slintat na pentli.
Matematika je neúprosná a  snížení rozpočtu výdajů na obranu obranu o dalších 0.12% HDP se musí někde negativně projevit.
Být představitelem ČR v centrále NATO v Bruselu, chodím kanálama, nejlépe kdyby byl odvolán vládou do ČR.
Že to není naší politické reprezentaci trapné, takhle kašlat na vládní dohody a smlouvy.
Doporučuji prckovi aby nařídil vydat KD potravy a poslal vojáky domů, do té doby než sežene peníze.

alfiko
Offline
Členem od: 23.01.2010
,,Geniální´´ tah Kalouska

Jak zvýšit podíl výdajů na obranu a současně snížit množství peněz do armády z důvodu šetření? Zdánlivý protimluv?
Kalousek to ,,genialn졡 vyřešil: zdaněním příspěvku za službu a příspěvku na bydlení, (prostřednictvím ministra MPSV).
Procentní podíl výdajů na obranu ve vztahu k HDP (požadavek koaličních partnerů a závazek ČR) se nezmění/zvýší/ a peněz v armádním ropočtu bude míň o výnos daní ze zdanění výsluh a bydlení, které se současně stávají příjmem do st.rozpočtu.
No není to GENIÁLNÍ?

antiradarčík
Offline
Členem od: 23.12.2009
Geniální?

Všechno co pochází od Kalouska není GENIÁLNÍ ale GENITÁLNÍ!

lojzík354
Offline
Členem od: 11.09.2010
Hrbato, Hrebato

Hrbato, Hrebato, tak mi stále  není jasný, zda-li chceš pospívat nebo škodit. To druhé se zdá pravděpodobnější.

Vladimír
Offline
Členem od: 05.09.2009
Ano je to přesně tak.

Ano je to přesně tak. Historicky vzato byli poctiví vojáci vždycky na obtíž. Nebýt legií, žádný samostatný stát by možná vůbec nevznikl.Přesto později byli legionáři na obtíž. Nebýt Gabčíka, Kubiše a dalších, tak by prezidenta Beneše nebral nikdo vážně, Mnichovská dohoda by nebyla nejspíše anulována a obnovení státu v hranicích I. republiky by bylo ještě více deformováno. I poctiví vojáci této generace byli později na obtíž. Až do nedávné doby se jejich čin popisoval terminologií trestního zákoníku: "spáchali atentát." V roce 1989 hodila ČSLA na komouše bobek a stabilizovala situaci. Co se týče období 1948 -1968 - 1989 je hodnocení této situace a lidí jistě rozporuplné. Paušalizovat se ovšem rovněž nedá, nebyli to vojáci kdo vládl, ale politici. Ty podporovalo 99,9 % občanů svou účastí ve volbách, které dávaly režimu zdání legitimity. Vojáci museli držet hubu a krok, tehdy platné zákony z nich udělaly otroky.Kdo se jednou v 18 -19 špatně rozhodl, tak to mohl velice těžko změnit. Po roce 1989 se vojáci stali nástrojem zahraniční a bezpečnostní politiky státu. Nebýt účasti armády v řadě akcí, nikdo by ČR nebral vážně. Vojáci a příslušníci dalších bezp. sborů poskytují občanům bezpečnost, plní základní povinnost státu, při které jsou omezována jejich základní lidská práva a svobody, ale i možnosti dalšího uplatnění. Rozhodli se dobrovolně, ale legitimně očekávali, že stát bude dodržovat pravidla, respektivě, že se stát bude chovat jako materiální demokratický právní stát.Když se to přestává hodit, stát se hodlá ze svých závazků vykroutit. Službu přijal, ale to k čemu se zavázal dodržovat nechce. Prý nejsou peníze. Vojáci, policisté a hasiči jsou zase na obtíž. Peněž je ale dost, můžeme nakupovat předraženou techniku, stavět nekvalitní, ale o to dražší dálnice, upíchnout všechny kámoše ve státní správě a nadělit jim jako "odborníkům" pořádné platy a odměny, nechat téměř zkrachovat ČSA, prodat co se dá apod. Ale je třeba někde vzít, historicky to byli vždy vojáci, na které se házely problémy spáchané jinýma rukama.      

aiven
Offline
Členem od: 10.08.2010
to Vladimír,definice odborníka v ČSA

Myslím si ,že jsi vystihl správně definici toho odborníka v ČSA.Mezi té odborníky určitě nepovažuje nikoho v zeleném co nasazují životy v misich nebo odvádějí opravdu profesionální práci na cvičeních či živelných pohromách,nebudou to ani jejích velitele co svou práci dělají taky poctivě a dávají tomu vše,nebudou to ani žádné o.z. co denně odváději opravdu  odbornou práci,která je založená na zkušenostech a odborných znalostech.To nejsou odborníci, to jsou vše takový patrioti a fanatici,co to dělaji jako životní poslání a ani je nezajíma za kolik,jen aby to mohli dělat,to jsem už taky slyšel. Ještě by jsem mezi té odborníky co jsi vyjmenoval zahrnul i pár nejhvězdičkovanějších, co tomu tiše příhlíži a proto,že jsou slušně zaplacený,tak mají logický židli nejistou ,tak jim to raději vše odhlasují a slepě se na to koukají a raději nic nevidí.
Každy silný,ale i slabý stát si bezpečnostní složky i armádu drží a naležitě i váží,protože nikdy neví kdy jí může potřebovat a to nejen pro plnění závazků vůči NATO,ale možná ten rozklad některým politikům = gaunerům,zlodějům vyhovuje a stačí jim když jednou za čas pošlu složenku  všem občanům do schránek kolik dluží státu= jím nebo odhlasují zdanění a škrtání všude kde to jde,ale i nejde a nikdo je za to neodsoudí,nezavře a nevyháže

christo
Offline
Členem od: 24.06.2010
čistčí než křišťálová koule
Doktor2000
Offline
Členem od: 11.07.2010
Zrušit a možná by nemuselo být tak zle.........

Kdyby se zrušily některé útvary a zařízení, ušetřit by se dalo.
Navrhnul bych zrušit vojenské letiště v Pardubicích, kde si mastí kapsu civilní firmy. Dále zrušit letiště v Přerově, snížit o 50 procent GŠ a MO, které pouze vytvářejí nesmyslné papíry a když mají něco rozhodnout tak to stojí většinou za hovno. Letectvo ve Kbelích bych dal pod ministerstvo zahraničních věcí nebo lépe ještě pod ministerstvo financí, protože za peníze z rozpočtu MOsi létájí pouze vládní úředníci jako bývalý MO Barták na finále MS 2010 v ledním hokeji.... Bezodkladně bych zrušil Vojenskou střední školu v Moravské Třebové, protože je stejně k ničemu stejně jako Univerzita obrany v Brně. Následně bych zrušil tankové jednotky a veškeré jednotky, jejichž naplněnost je menší než 50 procent.

Technik
Offline
Členem od: 30.06.2009
další problém armády!

Opět vrtulníklové letectvo!
tady se nešetří, šetří se na lidech! Kdo a kdy konečně ze zodpovědných půjde za katr?
Jsem rád, že si tento článek mohou přečíst daňoví poplatníci.
http://www.novinky.cz/domaci/204481-ceska-armada-vyhodila-desitky-milion...

optimista
Offline
Členem od: 07.06.2010
albatrosy zdá se, dolétaly...

po několika zjištěných přešlapech v technologii práce LOM se divím, proč ještě nepodali piloti, kteří měli to štěstí a letěli poslední lety ve strojích generálkovaných LOMem TRESTNÍ OZNÁMENÍ. Pokud se to pilotům zdá býti součástí jejich rizika, pak jsou zralí na psycho vyšetření. Další možností je že jim někdo sedí na jazycích... a nechce se jim do toho. Pane řediteli LOM, nevadí vám to??  A co "velitel letectva"? Zlehčováním a vulgarizováním situace se to samo zase nějak nevyřeší... A co ostatní lidé žijící na zemi? ve městech... co třeba paragraf o veřejném ohrožení??? co na to IMO? co na to VOZ? že mlčí? co policie?? přeposílám tento příspěvek na linku bezpečí AČR, uvidíme jestli se něco stane... už po ksaksně u Pardubic přece bylo jasné, že jsou ty motory v háji. A nechali jste letět další??? A proč je zákaz jejich letů až teď??? Co vaše zodpovědnost??? A poletí ještě?? Typuji, že už ne. Těch průserů už bylo dost. A na re-generálky nejsou peníze?? a cožpak nebyly zaplaceny ty NORMÁLNÍ generálky?? tak to vraťme do LOMu, pokud nejsme měkejši jako reklamaci a nechme si zaplatit ty dvě havarované... to je armáda opravdu taková sračka? proč se na ten LOM nevybodneme a nezaplatíme si opravy na Ukrajině?? co na tom, že je L39 naše letadlo :)))

Kikin
Offline
Členem od: 23.06.2009
Tohle není vrtulník!!!

To je model. Ale dokumentuje to armádu jako bandu idiotů, kteří nevědí co si mají naporoučet a politici jim to papají i s navijákem. To je odborná úroveň.

Technik
Offline
Členem od: 30.06.2009
Ano model

průzkumný prostředek, stejně jako Raven. Co tohle zjištění, že je potřeba zrovna Raven stálo peněz!
SOG je v páně a stále chodí účty co si naporoučeli, potom zase nechtěli, chtěli něco jiného.... vzápětí pohřbili českou SojkuIII - kolik stál asi vývoj a výroba Sojky III????
UAV v AČR = nejdražší UAV ve světě!
Te´d se všichni kroutí, že SOG byl podřízen VP. 
Stejně se to všechno sbíhá u NGŠ. Tomu bylo podřízeno vše a všichni.
Je to tak KIKINE, armádu to ukazuje v pravém světle!   

Realista
Offline
Členem od: 04.09.2009
Otázkou je které z nich to jsou
Majestic
Offline
Členem od: 23.08.2009
a je to tady

http://www.novinky.cz/domaci/204198-trojkoalice-da-dve-miliardy-z-obrany...
 
Tak teď jsem zvědav,jak se bude situace v tomhle státě dále vyvíjet.A číst si ty komentáře u článku,to je taky silná káva i pro mě.

panther10
Offline
Členem od: 19.01.2010
a je to tady II.

No nějak= fámy už šly předem a já tomu nechtěl věřit, opřád jsem si říkal že jsou to prostě ty fámy které slyším dnes a denně.....zaměstnání "voják z povolání" je snad ve všech vyspělích zemí bráno jako prestiž (no u nás snad ta prestiž trochu pokulhávala) ale prestižní zaměstnání má být bráno i jako dobře placené (cca před 2 lety nám bylo přidáno pár procent s velkou pompou po x letech na rozdíl od jiných státních zaměstanců kteří měli přidáno každý rok) ale nyní jak počítám jak počítám.....(doby kdy jsem vstupoval do armády s nadšením a i s HRDOSTÍ jsou dávno pryč)....no dobře, je čas abych své zaměstnání přehodnotil.

Majestic
Offline
Členem od: 23.08.2009
re

No já si jen myslím,že by se všichni měli zamyslet a nějak jednat a ne jen fňukat.Tohle není nabádání na revoluci (ale prospěla by),ale na to,aby se opravdu ukázalo,že je někde ten pomyslný bod,kam už nás kopat nemůžou.Už mě opravdu nebaví poslouchat,jaké jsme svině,že bereme příspěvek na bydlení.Sorry,ale za 15 000 čistého by se mi to tu určitě nevyplatilo.A nemyslím si,že se stane to,co si myslí většina a to je,že onen příplatek na bydlení šoupnou do platu a ten zdaní a tak by si lidi pomohli k lepším výsluhám.To fakt ne.Já to chápu tak,že prostě změní znění zákona o příspěvku na bydlení a jeho výše bude začínat na 6500,- a je to.Tzn. pokles jako pokles a na výsluze se to neprojeví....na práci si nestěžuji,zvedat peníze nepotřebuji,ale níž se mi opravdu jít nechce a za to ať se na mě nikdo nezlobí....

dupryč
Offline
Členem od: 02.09.2009
Čemu se ještě divíme?

Stačí se podívat sem. Je hned vidět, kam půjdou prachy, co nám seberou. A armádě a obzvlášť lidem v ní se přece bere tak snadno, protože armáda se nesmí bránit a tak jen sklapne a drží hubu a krok a těm, na kterých to všechno stojí, nezbejvá než si utáhnout opasky a snažit se to všechno udržet v chodu s tím málem, co ještě zůstává. Prachy na veřejný zakázky se moc krátit nebudou, protože v tom už má prsty příliš mnoho lidí - a hlavně spoustu osobních zájmů, co si budem povídat...
Zatím jsem nikde nenašla žádnou konkrétní informaci o jiných úsporách než jsou úspory na lidech. A že by jich bylo! Co takhle omezit zahraniční služební cesty, pánové plukovníci a generálové?
Je jednoduché vypouštět ven informace o tom, jak "vojáci z povolání kšeftují s byty". Reakce veřejnosti následně pěkně politikům hrají do karet, že? Ale tisíce vojáků, kteří o žádných kšeftech nikdy ani neslyšeli, naopak od armády dostali s odpuštěním hovno a ne služební byt a museli se o sebe starat sami, o těch se už nikde nedočteme, to se špatně poslouchá, že...

P-SOV
Offline
Členem od: 30.11.2009
PŘÍDAVEK na bydlení

Úvodem - není to příspěvek na bydlení, ale PŘÍDAVEK na bydlení! Příspěvek na bydlení je trošinku něco jiného - viz § 24 zákona č. 117/1995 Sb., o státní sociální podpoře (je to sociální dávka, kterou stát přispívá na krytí nákladů na bydlení rodinám či jednotlivcům s nízkými příjmy).
 
Ale název není zase až tak podstatný, podstatné je, že po 1.fázi, kdy dojde ke snížení z cca 10.000 Kč na 6.500 Kč*, přijde i 2.fáze, kdy přídavek bude zdaněn, což představuje další snížení o cca 1.000 Kč - takže nakonec tu máme částku 5.500 Kč...
 
Jsem přesvědčen, že ministerstvo a především pak poslanci by se měli zamyslet i nad tím, aby při novelizaci zákona příspěvek dostatečně rozdiferencovali, protože není stejně nákladné bydlet v Praze, Hradci Králové či v Jincích. Současná "diferenciace", kdy "pražský" přídavek činí 10.200 Kč a "mimopražský" přídavek je zpaušalizován na částku 10.200 Kč, je naprosto zrůdně nivelizační.
 --------
*další velké riziko však spočívá v tom, že až návrh novely zákona doputuje do poslanecké sněmovny, tak někoho z populistických poslanců téměř jistě napadne, že snížení o 4.000 Kč je příliš malé a navrhne snížení třeba o 6.000 Kč nebo i o 8.000 Kč...

Marast
Offline
Členem od: 16.09.2009
Však oni to voliči - vojáci...

... a jejich rodinní příslušníci celé slavné trojkoalici při podzimních volbách spočítají!
 
- zavedení školného
- snížení přídavku na bydlení
- snížení tarifních platů
- zdanění všeho co jen jde...

jadrob
Offline
Členem od: 07.07.2010
Já myslím, že nespočítají.

Já myslím, že nespočítají. Lidi jsou totiž nepoučitelní. 3K se chystá dřít kůži z celého národa a i tak mají podle posledního průzkumu pořád podporu skoro 50% lidí. Je to síla ale je to tak. Jak dopadneme bylo jasné už před volbama z jejich programů. Lidi se nechali zblbnout přímou volbou prezidenta a to jim stačilo ke štěstí.

Realista
Offline
Členem od: 04.09.2009
Taky mám dojem že ne

protože teď volilo hodně mladejch lidí, kteří o minulosti např. páně Kalouskovic apod. nemají šajn. Nedávno jedna známá mé manželky argumentovala proč volila TOP 09 - protože mají za předsedu Schwarzenberka, který nepotřebuje krást. Můj kamarád zase výhodu pravicového směru spatřuje v tom, že může svobodně cestovat (jako že toho co vím moc po světě nenajezdil, i když má titul MUDr. a korunou nesmrdí). John voliče oblbnul bojem s korupcí, což je v naší malé české kotlině, kde je skoro každý politik navázaný na podnikatel akorát tak utopistická vidina. Mladí dále nemají existenční starosti, protože jsou zvyklí na podporu rodičů a ke svobodě jim stačí notebook, iphone a jít zapařit; starší pak mívají hrozně krátkou paměť.

Technik
Offline
Členem od: 30.06.2009
Maraste nejen vojáci a rodiny

Stačí si přečíst výplody pana Janoty ohledně stavebních spoření jak lidem stát  "zhodnotí" jejich úspory. Fantastické jak přemýšlí , lidem právně zdůvodnit jednostranné kroky ve změně dvoustranné smlouvy.
Jen ať mě nese..u peníze vyberu a vložím v budoucnu na svůj penzijní účet. Ještě mě na to stát přidá. Na rozdíl od st. spoření.
A když na mne spadně W3A :-))) či cokoliv jiného tak to zdědí syn.
(účty by se měli v případě úmrtí dědit, nikoliv propadnout ve prospěch státu)
Nejsmutnější je fakt, že TOP09 a VV volili i vojáci a ještě na to byli hrdi.
Připomělo mě to homelessáka, který za buřta a pivo odvolí cokoliv.. 

VSV
Offline
Členem od: 04.01.2010
Zlatej Tvrdík

Zlatej taťka Tvrdík, zavedl přídavek na bydlení a teď se musí ve svým v politickým hrobě obracet, že jeho odkaz kníže Scharz... a markýz John takhle rozkopali!

showpilot
Offline
Členem od: 01.04.2010

je Tvrdík jakej chce, armádě rozuměl, byla to jeho srdeční záležitost, nesnášel hajzly a protekční parchanty, má moje stálé sympatie.

Technik
Offline
Členem od: 30.06.2009
Markýz John

to myslíš Kandidáta Tajné Spolupráce s krycím jménem "Rajon"??? (www.abscr.cz)
jo tak to bude fakt kapacita. Kolipak takových "es" ještě má k dispozici VV??
A tak se rval o MV ale mu bylo vysvětleno, že s jeho morálním profilem by to nebylo nejvhodněší. Přičemž ani prověrku NBÚ by nepotřeboval.
Jak by k tomu přišel chudák vojáček, když je prověřován NBÚ na extremismus, majetkové poměry atd.....
V případě "markýze johna" by bylo lépe zalézt a psát knihy. To mu šlo docela dobře.
 
 

kapelmeister
Offline
Členem od: 11.09.2009
To máte pravdu

Zažil jsem v armádě, že se neustále brečelo, jak na nic není, ale začátkem října mi kolikrát nadřízený stupeň nabídl dva, tři miliony, abych je utratil. Podmínkou bylo utratit je. Tak se nakupovaly blbosti, jen abychom celou sumu utratili. Důležité bylo stihnout výběrovky a neudělat nějakou rozpočtovou nekázeň nebo jak to nazýval pan pplk. Ruznar, vrchní likvidátor velitelů po ekonomické stránce. To byl člověk, který našel chybu ve všem. Jednou jsem chtěl jako velitel svým lidem pomoct, aby nemuseli opisovat dlouhosáhle noty. Nechal jsem jim tedy koupit kopírku cca za 35 tis. a jeden pan ekonom jménem Částka z nadřízeného velitelství nám poradil, abychom ji koupili nejdřív a tři měsíce na to koupili nástavec, který obrací listy a kopírka pak může fotit oboustranně. Nástavec jsme podle jeho návodu koupili, nechali zaevidovat a vše bylo OK, do chvíle, než přijel na kontrolu jeho nadřízený tehdy ještě mjr. Ruznar. Celé nám to napadl a když jsme se odvolávali na pana Částku, tak nám řekl, že ten je už na MO, volali jsme mu a samozřejmě, že si na takovou radu vůbec nepamatoval. Jelikož jsem to podepsal jako velitel, dostal jsem to k úhradě, ale jak už to v AČR chodí, místo 71 tis. mi vypočítali asi 18 tis. , něco logistovi a ekonomce, no dohromady jsme zaplatili asi polovinu. Celý fór byl v tom, že mne upozornil můj nadřízený, že jsem jako jediný kapelník dostal odměnu, která činila právě 18 tisíc a když jsem dostal peníze na odměny pro lidi, tak jsem samozřejmě svým podřízeným dal takové částky, aby nula od nuly pošla. Takže si vůbec nedělám iluze, jak to v armádě chodí s penězi.
Vám letcům přeji, aby jste nalétali mnoho hodin bez komplikací a aby Vás zase vaše zaměstnání těšilo a nemuseli jste řešit tyhle armádní stupidity. Já jsem již půl roku v civilu a musím se pochlubit, že jsem si splnil svůj klukovský sen, udělal jsem si pilotní průkaz a naprosto Vás chápu, jak máte svoji práci rádi, pokud jde o létání. Samozřejmě, že se Vám nikomu nemohu vyrovnat se svými cca 60 ti hodinami, ale je to prostě nádhera. Mě zase z profesionálního hlediska chybí vojenská hudba, ale založil jsem si svůj vlastní orchestr, na kterém pracuji a myslím si, že se pomalu rozjedeme a budeme opět reprezentovat naši kulturu, jen za trochu jiných podmínek. Teď jsme natočili CD a výhrou pro mne je, že jsem mohl nabídnout angažmá několika klukům ze zrušené hudby v Hradci Králové.  Co se týče lidí z hudby v HK, tak mám informace, že většina má již nějakou práci, ale to, co dělali špičkově, již nikdy dělat nebudou. Já byl mezi těmi šťasnými a získal jsem zaměstnání na ZŠ, což mne moc baví a naplňuje. Navíc mám mnoho času na své aktivity, takže létám, studuji Ph.D. na UK v Praze a píši knihu o vojenských muzikantech. Až ji dopíšu, tak ji určitě nabídnu i vám na tomto serveru.
Chlapi, letci, vojáci, kamarádi, nedejte se zahnat do kouta těmi lidmi bez páteře, kteří si říkají vaši nadřízení. V našem případě se jim podařilo dosáhnout svého, ale dokud budou vidět odpor ve svých podřízených, tak nemají šanci vás porazit.
Přeji Vám jen to nejlepší. Bývalý kapelník VH Hradec Králové Jirka Lexa

Pumpa
Offline
Členem od: 09.01.2010
To se mi líbí, exkapelníku!

Ve svém příspěvku píšete:
"... a když jsem dostal peníze na odměny pro lidi, tak jsem samozřejmě svým podřízeným dal takové částky, aby nula od nuly pošla. Takže si vůbec nedělám iluze, jak to v armádě chodí s penězi."
 
To znamená, že místo, toho aby vaši podřízení pocítili trest za rozpočtovou nekázeň, choval jste se úplně stejně pokrytecky jako váš velitel, který vám dal jako jedinému kapelníkovi odměnu, aby vám vykompenzoval vaši část úhrady škody.

gom
Offline
Členem od: 04.07.2009
buďte v klidu

se svými 60 hodinami ročně jste bezpečně víc rozlétaný než spousta vojenských pilotů.

optimista
Offline
Členem od: 07.06.2010
rozlétaný jako brouk???

ten je rozlétaný zdá se až moc a nejen jako aviatik :) ona by mohla jeho sekretářka vyprávě jak mu lítá našulinku (chtěl jsem napsat naší linku, pardon) ... ale o tom se veřejně mlčí... a najednou nezáleží na nějaké 221 a vztahu nadřízený-podřízená, však co na tom, stejně se to jako neví a kdyby náhodou, tak nic - a odejdu k 30.12 :))))

karlek
Offline
Členem od: 11.11.2009
vyprázdnění armády

S jistotou nastane, až se jmenovaní dozví o tom, co už je schválené tedy NV 137/2009,kde je nový katalog prací a z něj vychází platové třídy státních zaměstnanců. u všech tak 3-4 tisíce od 1.10.2010 dolů, pak pokud zkrátí přídavek na bydlení o třetinu t.j.další min. 3 dolů a kde je osobní a vedení?Nevím kdo bláhový si myslí, že mu bude sloužit řidič za 11000 čistého, mít dosažitelnost 360 minut, prověrky a bůh ví co všechno.Přesvědčením děti nenakrmím a hypotéku na byt nesplatím.To těm našim špičkám nedošlo? Kdo nahradí ty profíky co odejdou teď?To se John, Nečas nebo Kalousek neštítí mít ruce po lokty od krve až pošlou do Afgánu lidi bez zkušeností?

vlkodav
Offline
Členem od: 20.12.2009
Vážení, když o Vás rozhodují

Vážení, když o Vás rozhodují bezpečnostně rizikové osoby, odborně nezpůsobilí lidé, mající místa v podivné organizační struktuře, nic nenaděláte. Špičky nechtějí znát pravdu, jsou spjaté s nimi starými vazbami. A v tomto kališti se podvádí , krade a vyznamenává.

horskejvlk
Offline
Členem od: 18.12.2009
Voják Profesionál

V armádě se škrká a škrkat bude vojáci !
Až kam ?
To je více než jasné , až zůstane kvalitní expediční vojsko, dopravní vrtulníkové vojsko, tedy Mi 171, (Mi 24 dřív či později skončí), zustane polní nemocnice, chemici, prostějov ale dobrej "prostějov" né idioti co si hrajou na vojáky: zbraní SS. Zrušení neujdou : vojenské kapely až na jednu, ondráše, dukly, vojenská katedra UK v Praze , plukovníci, podplukovníci na GŠ, dělostřelci, motostřelci, tankisti a tak dále...pryč. nadzvukové letectvo ? není rozhodnuto to je otázka státní ješitnosti né strategie, zkrátka vše půjde časem pryč a zůstane malá profesinální armáda určená na expediční mírové mise.
Kdo tuto politiku ještě nepochopil a žije ve 100 000 armádě ČSLA před rokem 1989 a zaspal dobu.
soudruzi vojáci kteří se diví, že se již už u nás neškolí piloti Alžíru apod. nepochopily že život kolem se mění, konec této změny-proměny pro ČSLA je 2020 a to bude teprv profesionální AČR.
Ale pro ty co "přežijí" se peníze se škrkat nebudou, to vám mohu slíbit už ted´ jinak bude odliv profíků jak za ministra Výborného a zustanou ti co se tam drží dosud a bojí se "civilu" jako : Lenin Coca-Coly

gom
Offline
Členem od: 04.07.2009
chemikama myslíš

tu lehkou motorizovanou pechotu z liberce? "speciální síly a polní nemocnice" byly předvolebním tahákem diletantů z VV, kteří si zapomněli prostudovat aktuální brožurky o tom co vlastně v armádě ještě máme. Podle zvolených jednotek spekuluji, že danou část volebního programu formulovali na základě Areportu z roku 2004.
Od té doby snad s výjimkou OH v Řecku po chemicích neštěkl ani pes a stejně jako další specialisté byli shledáni zbytečnými.
Naši spojenci přece potřebují cannonfodder v hummerech, aby zhulení afgánci měli co vyhazovat do povětří.

horskejvlk
Offline
Členem od: 18.12.2009
Jsem pro redukci Armády.

Pánové důstojníci, Armáda ČR v této sestavě je už zbytečná.
Vidím to u nás v Přerově, na jednu, jedinou "letku" tj. několik Mi 171 je tam asi 800 lidí ! na několik mašin je tam techniků jak před rokem 1993 na Mig 21, kdy ještě byla "škola" a "6" a to se na letkách makalo, né jak teď, pracuje se už jen v TOPu.

Jsem pro redukci armády,v téhle sestavě není ani bojeschopná, natož uživit ji schopnou, ale pro malý zbytek, těch vojáků co v armádě "přežijí", vytvořit ještě větší plat.

gom
Offline
Členem od: 04.07.2009
no jasně..

jenže speciální síly nemůžeš budovat dokud nemáš nějakej základní kádr, ze kterýho můžeš vybírat. Sorry ale osobně nejsem příznivcem americkýho způsobu, kdy mladým nabušencům nakukají, že můžou narukovat k speciálům... Můžou, ale představ si takovýho nováčka jak vlaje za chlapama co už uměji střílet, a fungovat jako tým.
Jestli to má tahle armáda přežít, tak ze všeho nejdřív potřebuje stáhnout domů, a začít NORMÁlNÍ výcvik a především, přestat si lhát do kapsy. Dneska už ani nezakopneš o jednotku která se nehonosí nějakou formou elitního statutu.. a přitom je to k smíchu. Tygři tady, tygři tamhle, červený barety, ještě červenější barety, "výsadkáři" s menším počtem seskoků než moje maličkost.
Zeptej se přerovskejch letovodů jakej mají nálet s NVG. Pak přemýšlej o expedičních jednotkách. Letovodů, ne pravejch kapitánů, což je další specifickej výplod dopravně vrtulníkového letectva v podání kbel a přerova.
Co se týče přebujelosti.. Ano, přerovská základna je na nejlepší cestě stát se ideálem logistů, tj. leteckou základnou bez těch otravných namyšlených pilotů, kteří pořád chtějí lítat. Pěkně klídek, posekaný trávníky, sem tam střelit jelena nebo kance, opískovat strážného za to že nemá zapnutou kapsu.

vlkodav
Offline
Členem od: 20.12.2009
Opatrně horskej vlku

Neprovokuj štábáky, nebo půjdeš. Proslíchá se, že mají snahu naopak navyšovat počty v podobě vytvoření dalšího praporu zabezpečení?

horskejvlk
Offline
Členem od: 18.12.2009
fáma

kdepak nic takového ! na těch 12 Mi-171 ?

mika vrtulka
Offline
Členem od: 09.06.2009
Příspěvky na bydlení...

...budou s největší pravděpodobností novou vládou škrtnuty (viz otázky Václava Moravce ze dne 20.6.2010). Dále se sníží platy ve státním sektoru o několik procentních bodů.
Armáda se začne samospáden "vyprazdňovat" až opravdu zůstane jen GŠ a Ondráš.
Kdo uteče včas vyhraje?
 

Danek
Offline
Členem od: 25.01.2010
příspěvky

To opravdu myslíte, že na ty příspěvky sahnou, že je celé škrtnou. Co pak budou brát za platy?

škval
Offline
Členem od: 09.09.2009
Opět souhlas

Také jsem sledoval výše zmiňovaný pořad a snad to budou opravdu jen dvě miliardy, o které bude letos náš rozpočet tenčí. Samozřejmě nejsem slepý a dokážu pochopit, že šetřit se musí i na armádě. Ale zrovna tímto stylem? Neuvěřitelně ztrátové zakázky, malé nebo spíše velké domu, kšefty pro kamarády a další svinstva, tam by se měla zaměřit pozornost těch, kteří chtějí šetřit. Snad se jednou dočkám doby, kdy se voliči všech politických stran dozví jak se financuje chod AČR. A bláhově doufám, že přijde někdo, kdo v tom jednou pro vždy udělá pořádek. To by se státní kasa podivila kolik peněz se dá ušetřit, když se nenakupujou od známých a těch co umí máznout předražené položky klikou od dveří počínaje a zbraňovým systémem konče. Asi každý voják nebo občanský zaměstnanec se s něčím takovým setkal u svého útvaru nebo zařízení, ale jen málo nebo spíše nikdo o tom nechce mluvit. Informace jsou spíše z druhé ruky a důkazy dobře střeženy. Krácení rozpočtu armádě je jistě nutné, ale především by se armáda měla postarat o své lidi a samozřejmě se snažit držet nějakou prestiž tohoto povolání a to i platově. Protože je krásné být voják, ale když mi v bance při žádosti na hypotéku odpoví, že příspěvek na bydlení nepočítají do platu a bez onoho příspěvku jsem pro ně téměř sociální případ, tak si nedokážu představit, co mi řeknou po škrtech. Pokud se podívám na můj příjem ve funkci ZVČ, praporčík, 9 let u armády, mám s příspěvkem 28500kč. Od ledna 2011 budu VD, rotný, mínus 10% z platu a snížený příspěvek na bydlení. To mě zajímá výsledná cifra. Trapné kecy nadřízených o houfech před branou a nebo tak jdi jinam už si neberu k srdci. To je ubohost. Práci mám rád a myslím, že jsem relativně dobrej v tom, co dělám. Jen mi jde o to, že bych rád, aby vojáci kariérně, motivačně a profesně rostly. S tím samozřejmě souvisí růst ohodnocení.
Nikomu z vás svůj názor nevnucuji a rád příště vystoupím z anonymity, pokud to správci nebude vadit. Zajímá mě váš názor.

Technik
Offline
Členem od: 30.06.2009
To škval and fabrik.f

To škval
Máte pravdu, "neuvěřitelně ztrátové zakázky" jsou totiž aktuální i v jiných zemích ex Varszaw
pact - tedy Varšavské smlouvy.
Ukažte mě jediné akceschopné letectvo východoevropské země.
A tak jsem kdysi při jedné služební cestě do Polska hovořil u sklenky s techniky MiG-29
z 22nd Air base Malbork.
Sdělili mne a to jsem si nechal zopakovat nejen rusky ale i anglicky, že náhradní díly "spare parts" nakupují.... hádejte kde! To by jste neuhodli.:-)))
 
Kauza Gripeny - bývalí spolužáci působící na LZSL (Sliač) říkají, cokoliv, jenom ne takovou smlouvu s BAE jako má CZ. (Slovak Air Force musí vyřešit po r. 2015 náhradu za MiG-29AS)
Věřte tomu, že až pokud by šlo do tuhého, tak pánové z BAE vzkáží vládě ČR, že "líznutý"
letadla vrátíme zpět majiteli, aby nedošlo ke škodě.
A to pro takový závěr mám svůj důvod.
Vaše obavy o příspěvek na bydlení jsou asi takové, že zřejmě bude zdaněn, nikoliv zrušen.
Ono to panu K. z té "špičky09" pár let leží v žaludku.
Pokud vám bude snížena platová třída, jedná se o reorganizaci a měla by vám na rozdíl od hodnosti být jeden rok doplácena, pokud pro vás budou nové podmínky horší, jako že ano, jinak by taková reorganizace neměla smysl, že? Již se tady o tom diskutovalo.
To fabrik.f
máte pravdu, pročetl jsem wikipedii.
přeji hezký den
 
 
 

fabrik.f
Offline
Členem od: 17.06.2010
To technik

Vidím, že jsem se ve Vás nemýlil. Tak jen pokračujte se zájmem budu číst dál.

fabrik.f
Offline
Členem od: 17.06.2010
Re:Opět souhlas

 
Sakriš, chtěl jsem něco přidat k příspěvku a omylem jsem ho vymazal :(

gom
Offline
Členem od: 04.07.2009
no hlavne aby byly peníze...

na folklorní kroužky a na Duklu a na stadion pro Sáblíkovou.... Jo ona už v Dukle vlastně není...
Naše linie zůstává neměnná. Máme politickou vůli a nemáme zdroje :) Aneb, rádi bychom pili, ale na útratu nemáme.
řekl bych, že je na čase spojencům ukázat zač je toho vrh koulí a překážkový běh. Jo a taky skákání na přesnost na matraci.
 

Pumpa
Offline
Členem od: 09.01.2010
Sáblíková a trenér Novák to prý v ASC Dukla už zabalili...

... a to proto, že pro ně neurotik-doktor (Nedr.) a MŠMT nenašli v rozpočtu tolik, kolik by si oni představovali. No konečně se jednou Nedr. zachoval normálně - teď aby se obdobně zachoval i k Šebrlům, Špotákům, Koukalům, Jandům, Bankům, Capalinům, Hilgertům...
 
Dukla byla stvořena především k tomu, aby vrcholovým sportovcům nepoklesla forma po dobu jejich dvouleté služby vlasti. Takže vůbec nerozumím tomu, proč by v době "profesionální" armády měl být např. Šebrle vojákem s možností "přivydělávat" si podnikáním (v jeho asi 4 firmách), reklamou, startovným...

Pumpa
Offline
Členem od: 09.01.2010
ASC Dukla...

 
... to je Vám teda pěkná řádka lidiček placených ze státního rozpočtu
 
http://www.duklasport.cz/?sec=dukla
 
A kolipak si jich ještě nějak bokem přivydělává? Běžný pěšák nebo paragán asi moc času na to, aby si mohl při službě ještě podnikat, nemá (a velitel by mu to asi ani nepovolil).