Odkryli korupci, teď končí.

27 replies [Poslední]
mika vrtulka
Offline
Členem od: 09.06.2009

Jen naivka by si myslel, že se jedná o náhodu. Je potřeba všem spravedlivým a poctivým ukázat, že na vrchnost se nemá poukazovat. Ryba smrdí od hlavy. Armádní smradlavou hlavu bylo včera pozdě odřezat.

Alenka
Offline
Členem od: 12.09.2010
Největší sranda je, že

Největší sranda je, že spousta aut, které se vybavují lékárničkami ani nevyjede za brány kasáren.

prap.xy
Offline
Členem od: 09.01.2010
LÉKÁRNIČKY

Tak co kluci, už jste dostali nové lékárničky do vozidel? My jsme se jich po velkém zpoždění dočkali. Nestačili jsme se divit, když jsme se dozvěděli cenu. Něco málo přes 800 Kč (nevím přesně, ještě jsem je neviděl v ISLu). Opět velmi výhodná zakázka, kterou zaplatíme opět my zaměstnanci. Už by za tyto svinstva měli někoho zavřít.

Pumpa
Offline
Členem od: 09.01.2010
Podej TRESTNÍ OZNÁMENÍ!

Tím, že jsi to vyvěsil sem, jsi skončil?
Nebo jsi odeslal e-mail s obdobným obsahem jako TRESTNÍ OZNÁMENÍ na neznámého pachatele na státní zastupitelství a na Policii České republiky?
Tím, že to vyvěsíš jen sem toho moc nezměníš, takže doporučuji zajít do nějaké internetové kavárny a z nově zřízeného emailového účtu odeslat trestní oznámení např. na tyto emaily:
podatelna@msz.pha.justice.cz
phars@mvcr.cz
r.john@veciverejne.cz
A teprve potom si můžeš říci, že jsi pro to, aby se to vyšetřilo, udělal víc než ti, co o všem jen žvaní u piva anebo píšou na kdejaký server!
Když o tom budeš jen žvanit nebo psát, tak nikoho nezavřou!

Bartak
Offline
Členem od: 05.01.2010
Já koupil LÉKÁRNIČKU za 149 Kč

osobní odběr na http://www.lirashop.cz/autolekarnicka-pro-rok-2011
 
Pokud byla armádní nákupní cena kolem 800 Kč, tak to musela být pěkná "malá domů", protože tolik snad nestojí ani lékárnička do tanku :D například lékárnička do autobusu stojí kolem čtyř stovek http://www.lekarna.cz/autolekarnicka-ii-c-euro-hromadna-preprava/#utm_source=zbozi.cz

fabrik.f
Offline
Členem od: 17.06.2010
lékárničkky

Nám tvrdí, že cena byla asi 750,- Kč. Jaký smysl by mělo trestní oznámení? Měl bych si stěžovat na to, že armáda nakoupila drahé nebo předražené lékárničky. Co je na tom konkrétně špatně?

Pumpa
Offline
Členem od: 09.01.2010
AUTOLÉKÁRNIČKY - trestní oznámení

Teď jenom aby to i policajti pořádně proklepli!
http://www.sov-info.estranky.cz/fotoalbum/autolekarnicky/odpoved-imo.html
 
 

satan
Offline
Členem od: 22.09.2010
Tisk: Inspekce prověřuje armádní nákup autolékárniček

Praha - Inspekce ministra obrany se začala zabývat podezřelou zakázkou, kdy zdravotnická základna v Bystřici pod Hostýnem nakoupila pro armádu přes 11 tisíc autolékárniček za více než 8,5 milionu korun.
Lidovým novinám to potvrdil ministr Alexandr Vondra, podle E15 inspekce údajně chystá trestní oznámení.
"Mezi autolékárničkami jde o mercedesy. Zdá se, že nákup předražený není. Otázka ale je, jestli takový luxus vůbec k něčemu potřebujeme," nechal se slyšet úředník obeznámený se zakázkou. Náměstek
ministra obrany Michael Hrbata ale nákup brání. "Jsou to různé druhy lékárniček a mají jiné vybavení než ty pro osobní vozy. Nelze to srovnávat s těmi, které koupíte v obchoďáku za dvě stovky," řekl deníku.
Armádní zdravotníci prý objednali dvě verze souprav, obě jsou nadstandardně vybaveny speciálními tlakovými obvazy. "Levnější" autolékárnička za zhruba 900 korun je určena pro osobní vozy, dražší pro nákladní automobily nebo autobusy stála necelých 1300 korun.
Přitom běžné autolékárničky, které odpovídají nové vyhlášce, stojí podle deníku na internetu od 86 do 199 korun. Dražšími za 399 až 589 korun musí být povinně vybavena vozidla přepravující do 80, respektive nad 80 osob.
 

VŠECHNY KECY JSOU KRÁSNÝ, ALE PŘI VĚDOMÍ ŽE SE PROPOUŠTÍ LIDI, BUDOU SNÍŽENY PLATY ZBYTEČNĚ VYHAZOVAT PENÍZE ZA ZBYTEČNĚ LUXUSNÍ AUTOLÉKÁRNIČKY MI PROSTĚ PŘIPADÁ JAKO SVINSTVO.

Pumpa
Offline
Členem od: 09.01.2010
TČ porušování povinnosti při správě cizího majetku

Trestní oznámení by mělo takový smysl, že by se to začalo šetřit! Konstatoval jsi přece: "Už by za tyto svinstva měli někoho zavřít." Ale to bez trestního oznámení asi nepůjde...
A ty nemusíš vůbec uvádět, podle kterého praragrafu si myslíš, že bylo něco spácháno, ty jen napíšeš, že se domníváš, že tím jednáním (předražením) mohl být spáchán trestný čin. A je už na policii nebo na prokuratuře, aby si k tomu příslušný paragraf doplnili - např. ten, co jsem uvedl v nadpise...
 
A znovu opakuji: trestní oznámení lze podat i anonymně nebo pod nějakým smyšleným jménem - třeba "Saša Picek" :D)))
 
Ale podle tvé poslední věty: "Co je na tom konkrétně špatně?" dovozuji, že nyní (po několika dnech od napsání tvé prvotní informace) to už považuješ za normální... Pozoruhodné, jak rychle se může názor praporčíka měnit :(((

fabrik.f
Offline
Členem od: 17.06.2010
pleteš se

Trošku se pleteš. Já ten první příspěvek nepsal. Jen mě zajímalo jestli vůbec víte o čem se bavíte a co bylo podle vás špatně. Já se domnívám, že tady žádný trestný čin spáchaný nejspíše nebyl, protože tento typ lékárničky se za tu cenu prodává. Stačí zagooglit. Tím neříkám, že nakoupit zrovna tyhle "luxusní" lékárničky bylo ekonomické a správné. Například maska která je běžně v lékárničkách za 149,- a která je v téhle se nedá vůbec srovnat.

Pumpa
Offline
Členem od: 09.01.2010
Omluva FABRIKOVI za LÉKÁRNIČKY

Promiň mi to Fabriku, že jsi to schytal za Praporčíka, byl jsem z toho tak rozrušen, že jsem nehleděl na jméno :) Musíš to brát tak, že to psal Prápora :DDD
 
Ale už se to rozjíždí!!! http://domaci.eurozpravy.cz/armada-a-policie/21698-dalsi-podivna-zakazka-armadni-nakup-luxusnich-autolekarnicek/

fabrik.f
Offline
Členem od: 17.06.2010
v pohodě

Já osobně jsem hned jak mi je dali nemohl asi deset minut vůbec  mluvit. Pak jsem zaskočil na net a zjišťoval jsem cenu. Drahý a asi kvalitní lékárničky a proti tomu například nekvalitní a nevím jak drahý(a ještě počtem omezený) výstrojní součástky. S tím co jsem fasoval koncem devadesátých letech se to nedá srovnat.. Snad se něco pohne. Po konzultaci s právníkem jsem ale skeptický. I když, kdo ví?

antiradarčík
Offline
Členem od: 23.12.2009
A vy si myslíte, že by Saša něco řešil, kdyby...

... ho k tomu už před týdnem nedokopal emailem předseda SOV???
 
------------ Původní zpráva ------------
Od: <sov.predseda@seznam.cz>
Komu: <e-podatelna@army.cz>, <jaroslav.zobac@army.cz>, <vojenskapolicie@army.cz>
Kopie: <korupce@army.cz>, <odhal@mvcr.cz>, <johnr@psp.cz>, <r.john@veciverejne.cz>, <vondraa@senat.cz>, <havranekj@senat.cz>, <brenova.eva@seznam.cz>
Předmět: Žádost o prověření hospodárnosti nákupu autolékárniček
Datum: 19.1.2011 22:13
-------------
Vážený pane řediteli Inspekce ministra obrany,
Vážený pane náčelníku Vojenské policie,
v souvislosti s informací na http://www.problemyvarmade.cz/forum-odkryli-korupci-ted-konci#comment-3992 , Vás žádám o prověření transparentnosti procesu veřejné zakázky na nákup autolékárniček v rezortu MO ČR, a to včetně prověření hospodárnosti jejich nákupu. Současně Vás žádám o zaslání vyrozumění o výsledku šetření a přijatých opatřeních.
S pozdravem
Josef Tomek
předseda prezidia SOV
www.sov-info.estranky.cz

Pumpa
Offline
Členem od: 09.01.2010
:)))))
miles.gloriosus
Offline
Členem od: 20.12.2010
Kalendář

 
Když před pár lety vydala Agentura vojenských informací (známý AVIS) stolní kalendář, který obsahoval historické fotografie tanků maďarské fašistické armády, zasahujících socialistických pohraničníků apod., znamenalo to spěšný odchod jejího dlouholetého ředitele. Letos je distribuován k útvarům další skvost z této tvůrčí dílny – kalendář, který v řádcích jednotlivých dnů neobsahuje nejen významné dny a výročí, ale ani křestní jména. Grafik, jenž  je autorem této originální koncepce, naštěstí přežil letošní masové propouštění a napřesrok nás možná opět něčím překvapí…
 

christo
Offline
Členem od: 24.06.2010
předražené zakázky MO????? A co slavné SEPO???????

Tak jsem se právě pobavil, při oznámení pana ministra o výsledku auditu na MO. Předražené zakázky o 100 000 000 Kč.

Nechápu jak se toto muže stát. Ono pro soudruhy kravatáky na MO neplatí SEPO které sami tak slavně školí?
Nebo to je jen pro nás dole, aby jsme měli bejt za co drbaný.

Kdo kontroluje ty, co zadávaj dodavatele do SEPA?

Technik
Offline
Členem od: 30.06.2009
100 melounů není všecho.

Přečtěte si zákon 412 o ochraně jistých skutečností.
Je tam vyjimka pokud jde o ochranu jistých skutečností, lze zadat bez výběrového řízení (SEPA...) zakázku přímo, oslovením konkretního dodavatele.
Této výjimky se hojně zneužívá a přidělují se zcela zbytečně přímo zakázky "tomu jedinému dodavateli"
-----------------------------------------------------------------------------------------
Při naší poslední seanci se kluci pochlubili, že odměny byli 3000 a směrem dolů u jednotky.
I 500,- korun!!!! A ne ojediněle.
Někteří dostali proplacené služby ve st. svátky, aby se jim zacpali ústa a zbylo více odměn na štábní pracovníky a "managery"
V tom případě byli odměny 0,- :-(((

amadeus
Offline
Členem od: 24.06.2010
To ale nešlo přes SEPO

V SEPU se obchoduje pouze do určité finanční částky nad tuto částku to jde mimo SEPO. Každej dodavatel se  zadává a přihlašuje do SEPA sám, koho bys chtěl kontrolovat, to si snad děláš prdel. To bylo tak možná za komárů, že se cenzurovalo kdo kam může.

christo
Offline
Členem od: 24.06.2010
to amadeus

Prdel si kamaráde nedělám, ale připouštím, že v tomto ohledu budeš asi znalejší věci víc než já.
Určitě mi odpovíš na otázku jak vyřadit dodavatele, kterej sice stále vyhrává ale jsou s ním problémy.
Určitě mi i jistě prozradíš jaká je ta hlavní částka do které musím použít SEPO. Nejnižší znám.

Navíc můj příspěvěk byl uplně směřovanej jinam a poněkud sarkasticky. Kdo stojí za SEPO, ISL a podobně. Proč centrum firmy na úklid je zriovna ve Vyškově.
Myslím si, že řada bývalých vysoce postavených vojáků si udělal z armády dojnou krávu.

Mě možná narozdíl od tebe sere, že se mluví o problémech se zakázkami na MO a náš národ si každého vojáka spojuje s těmahle průserama, aniž by tušili, že MO ¨je poněkud na jiné strutuře nad obyčejným útvarem.  Sere mě, že jsme dole prcaný za kdejkej papírovej doklad, něco se prosere a jedeš. Nahoře se neděje nic.

Marast
Offline
Členem od: 16.09.2009
Jak je vidět, tak to platí všude - nejen v armádě

Michálek odkryl korupci a Nečasův kamarád, za kterého by dal obě ruce (a bůhvíco ještě) do ohně, Drobil ho za to odvolal z funkce. A pak, že PRAVDA VÍTĚZÍ... :(
 
To jsem opravdu zvědav na co bude svádět Kalousek snížení ratingu ČR, které tahle korupční aféra může rozhýbat, když už se to rozmazává i ve Financial Times
http://www.ft.com/cms/s/0/cec41464-0936-11e0-ada6-00144feabdc0.html#axzz17zvyZGPY

Realista
Offline
Členem od: 04.09.2009
Krejčík chce být zbaven mlčenlivosti

Tak to bude zajímavé sledovat, kdo z vládní koalice bude hlasovat proti, protože všechny koaliční strany mají v programu boj s korupcí. http://blog.aktualne.centrum.cz/blogy/bohuslav-sobotka.php?itemid=11359

Vladimír
Offline
Členem od: 05.09.2009
Proč až teď, po 4 letech?

Proč až teď, po 4 letech?

friends.007
Offline
Členem od: 27.07.2010
Za 20 let rozkradli kde co v

Za 20 let rozkradli kde co v čele s prezidentem, protože on začal kuponovou privatizaci bez opory zákonů a průhlednosti. Ted nemají kde brát a zbyli jim jen státní zaměstnanci na oškubání. Musíme využít i toho, že i policie se bouří a konečně vládu svrhnout. Máme na to plné právo. A buď to uděláme ted trošku násilím nebo za 4 roky novou politickou stranou. Myslím, že nejvhodnější doba je PRÁVĚ TEĎ.

satan
Offline
Členem od: 22.09.2010
dotaz

Prosím o radu jak vytvořit nodvé diskuzní forum, docela tady postrádám příspěvky na téma nelogického opouštění vojenských objektů za korunu a podobně. Děkuji

Realista
Offline
Členem od: 04.09.2009
Otázka do pranice

Na dokreslení "kariérního" postupu funkcí, který byl v AČR sice papírově nastaven, ale v praxi se vůbec neuplatňuje, z hlediska výběru kandidátů na generálskou hodnost pak už vůbec ne. Stačí být loajální a mít dobré zázemí v nadřízených. Ani vzdělání není rozhodující, znám případ jistého generála z GŠ, který předpoklady nesplňoval, ale "brigáďáka" rok před odchodem ze služebního poměru dostal. Mimochodem - byl to hulvát na ultimo. Kde je pak morální hledisko ve výběru kandidátů? 
Ale zpět k tématu. Kdepak je dnes konec generálovi Kubátovi, který velel VP před Ložkem? Kdo ho zbavil funkce a proč? Na to by nám mohl odpovědět třeba sám pan ministr...

Bubla
Offline
Členem od: 07.09.2009
Znam ho....

Určitě máš ny mysli p gen. P***r.Také jsem měl tu smůlu ho poznat.

Kikin
Offline
Členem od: 23.06.2009
Pořád stejný postup

Rozpustit, převelet, naštvat a pak tvrdit vždyť oni jdou sami. Sám jsem to taky prožil, je to vlastně pořád dokola. Jenom těch lidí specialistů se nějak začíná nedostávat. Ještě pár reforem a můžeme to zavřít..:-)

autonomni-nacio...
Offline
Členem od: 19.07.2009
Místo toho, aby si vážili

Místo toho, aby si vážili toho, že mají lidi, kterých jinde není(viz městská policie praha), tak je bezhlavě propouští. propustit štáb a je to, ty berou nejvíc