Odvolání proti rozhodnutí o propuštění ze služebního poměru

11 replies [Poslední]
dave
Offline
Členem od: 15.11.2009

Dobrý den,prosím o radu. Týkají se mě restrikce z důvodumé žádosti o převelení k jinému útvaru, proti rozhodnutí o propuštění jsem se před měsícem a půl v zákonné lhůtě odvolal. Od té doby marně čekám na vyjádření. Chtěl bych vědět jakou zákonnou lhůtu mají personalisti na řešení mého odvolání? Prosím o radu a předem děkuji za odpověd.

veronikas
Offline
Členem od: 20.11.2009
dotaz

Dobrý den, prosím o radu. Jak to je když nepřijde rozkaz musím opustit armadu nebo ne. A když mám končit 31.12 2009 za jakou dobu pčedtím musí přijít rozkaz. Děkuji za radu a odpověď.

Filip
Offline
Členem od: 04.11.2009
rozkaz o propuštění

I přesto, že jsem se odvolával a odpověď mi samozřejmě ještě nepřišla, už mi vyšel rozkaz o propuštění. Jak se v tomto případě zachovat? Nebylo opět něco zanedbáno?

mika vrtulka
Offline
Členem od: 09.06.2009
rozkaz

Zřejmě nastává zajímavá situace. Rozhodnutí o propuštění ze služebního poměru Ředitelství personální podpory je zatím nepravomocné a někdo další vydal rozkaz k vašemu propuštění? O jaký rozkaz se jedná a kým byl vydán? Zkuste se zatím blíže informovat na personálním oddělení, ať vám situaci vysvětlí.

Filip
Offline
Členem od: 04.11.2009
rozkaz o propuštění

Na personálním oddělení mi bylo řečeno, abych se choval, jako kdybych odvolání měl, s tím , že mi určitě dorazí, a ať nepočítám s kladnou odpovědí rozhodnutí odvolání.

mika vrtulka
Offline
Členem od: 09.06.2009
Nemám slov...

Nezbyde nic jiného, než se připravit na podání žaloby. Budete na to mít jen pouhých 30 kalendářních dní. Doporučuji šikovného advokáta.
 

mika vrtulka
Offline
Členem od: 09.06.2009
Víte, on ten rozkaz někde už

Víte, on ten rozkaz někde už asi je. U někoho v kanceláři pod hromadou časopisů či jiného bince. Zajděte na personální oddělení a trochu je popostrčte k nějaké činnosti. Já dostal sice rozkaz včas, ale nebyl podepsaný. Podepsaný rozkaz jsem dostal až dva týdny před odchodem do zálohy. Pokud máte pravomocné rozhodnutí o propuštění ze služebního poměru, tak vás asi před odchodem nic nezachrání.

mika vrtulka
Offline
Členem od: 09.06.2009
Odvolací orgán a § 154 zákona o voj. z pov.

Pokud jste rozhodnutí o propuštění dostal v září 2009, je lhůta pro odvolací orgán stanovena v § 154 zákona č. 221/1999 Sb., tedy jeho zněním před novelizací provedenou zákonem č. 272/2009 Sb.. V tomto případě je odvolací orgán  povinen rozhodnout o odvolání bez zbytečného odkladu, avšak nejpozději do 60ti dnů.

Nedělejte si ale iluze, že odvolací orgán si bude plnit své povinosti a vydá rozhodnutí bez zbytečného odkladu. Spíš uvěřím tomu, že nedodrží žádnou lhůtu. Nevěřil bych dokonce ani tomu, že se bude odvolací orgán vůbec řídit nějakými zákony této země.

Kikin
Offline
Členem od: 23.06.2009
Odvolací orgán

V několika případech se odvolací orgán nenamáhal odpovědět do 60 dní. Je to tam dost vágně definováno. Je zde psáno, že orgán rozhodne do 60 dní. Tedy stačí pod podpis dát správný datum a poslat to klidně i po 3 i 4 měsících a jsou stále z obliga. To se tuším stalo i mě. Přišlo to snad až 14 dní po lhůtě. Není tam také stanovena sankce za nedodržení termínu, tedy je to nechává zcela chladnými. Jsou si jistí. Kdo by vyhazoval prachy na nějakou pochybnou žalobu o nedodržení termínu rozhodnutí odvolacího orgánu?

mika vrtulka
Offline
Členem od: 09.06.2009
Lhůta

Stručně řečeno, podle § 71 odst. 2 zákona č. 500/2004 Sb., správní řád, se vydáním rozhodnutí rozumí předání stejnopisu písemného vyhotovení rozhodnutí k doručení. Dá se tedy říci, že zde platí obdoba jako pro podání odvolání. Lhůta je zachována, pokud vám pošta dá na obálku razítko s datem posledního dne lhůty.  Že se tím armádní lumpové neřídí je již jiná věc.

Filip
Offline
Členem od: 04.11.2009
Je nějaká šance ?

V září jsem také podával odvolání a chcete říct,že se spravedlnosti nedovolám?Jakým způsobem mi bude rozhodnutí odvolání doručeno?Pokud poštou ,zde bude patrné pochybení ,zda bylo odesláno po lhůtě.Jak mám postupovat pokud rozhodnutí odvolání neobdržím ve stanovené lhůtě,mám tedy začít žalobou na neobdrženérozhodnutí odvolání?

mika vrtulka
Offline
Členem od: 09.06.2009
Právní moc rozhodnutí

Rozhodnutí o propuštění ze služebního poměru nabude právní moci až poté, co vám bude doručeno do vlastních rukou  zamítavé rozhodnutí o odvolání.

Pokud vám čistě hypoteticky nedoručí rozhodnutí třeba vůbec, nemůžete být propuštěn. Je tedy v zájmu armády vám je doručit.

Situace bude ale pravděpodobně následující: Odvolací orgán si dá na čas, abyste zamítavé  rozhodnutí o odvolání dostal co nejdéle, pokud možno týden nebo dva před koncem roku. A to proto, aby vám armáda řádně zkomplikovala život.

Nechci malovat čerta na zeď, ale nevěřím, že jakékoli rozhodnutí o odvolání bude doručeno v zákonné lhůtě, tedy do konce listopadu. Tolik morálky a slušnosti v armádě asi stále ještě není.