Podraz na generála Blaška?

7 replies [Poslední]
mika vrtulka
Offline
Členem od: 09.06.2009

Slepá důvěra v neschopné a všehoschopné podřízené je velmi nebezpečná.

Budou ještě probíhat nějaké "organizační" změny, pane generále? Využijte jich opravdu "efektivně"!

Vladimír
Offline
Členem od: 05.09.2009
Podpis je projevem vůle za který se odpovídá

I slušní lidé odpovídají v normálním právním státě za svůj podpis a je pouze na nich, zda si to co podepisují čtou a rozumí tomu či nikoliv. Pokud není v jejich možnostech vše přečíst znamená to pouze, že na danou funkci nestačí.Nikterak je to ovšem nemůže zbavovat odpovědnosti.Plat za tuto práci dostanou rovněž na základě svého podpisu. 

J.A.
Offline
Členem od: 12.11.2009
Tenhle paskvil dát svému

Tenhle paskvil dát svému nadřízenému ke schválení je největší drzost a nehoráznost hrubého zrna ze strany velení Kbelské základny vůči svému nadřízenému tj. panu gen. Blaškovi. Za to by měli padat hlavy a byl by to signál pro další velitele, zda si něco podobného dovolí vůči svému nadřízenému a nejen nadřízenému.Jedině exemplární potrestání bude mít ten správný výchovný účinek pro ostatní.A kdo že to jsou ti zodpovědní za stávající stav?Jmenovitě pánové: pplk.Kratochvíl, pplk.Vávra a plk.Bejdák.Ještě bych málem zapomněl na právního poradce velitele pana kpt.Kojdu.

Slachário
Offline
Členem od: 14.07.2009
Duté zelené makovice.

Už jsem v tý naší armádě zažil spoustu věcí. Tohle mi ale bere dech. To je síla. Takovou debilní směrnici mohl napsat jen naprostý trotl s IQ hlídacího psa. Že se pod to podepsal Blaško se dost divím. Znal jsem ho jako rozumného člověka. Buď to vůbec nečetl, což je chyba, když se někam podepisuji, nebo se přidal k tý partě hajzlíků, co maj dojem, že můžou sprznit v armádě úplně všechno a naprosto bez postihu. Pane generále, udělejte něco, ať si vás zase lidi můžou vážit, protože váš podpis na té směrnici je pořádná ostuda. Já podepsat takovou blbinu, tak bych asi nevystrčil nos z kasáren a chodil bych kanálama.

Boží mlýn
Offline
Členem od: 10.03.2010
generál Blaško je slušný člověk

Generál Blaško je slušný člověk. Velmi si jej vážím. Je to jeden z mála lidí ve vrcholné funkci, kdo ještě ví, co je to čest. Také osud byl k němu dost nelítostný. Myslím si, že pan generál si dovede vážit i úplně obyčejných věcí a jeho podřízení mu rozhodně nejsou lhostejní. Až mám takový dojem, že ten podpis na té směrnici buď není jeho, nebo mu byla směrnice podstrčena k podpisu, aniž by vůbec tušil co podepisuje. Je smutným faktem, že zákulisní intriky uvnitř armády, zvláště ve vyšších patrech, a neschopnost některých lidí sebereflexe a uznání vlastní chyby občas opravdu vyústí v něco takového, jako je zbavení se vlastní odpovědnosti tím, že se problém hodí na někoho, kdo s ním nemá nic společného. Já jen pevně věřím, že se celá tato nepříjemná věc brzy vyjasní a generál Blaško si mezi podřízenými zjedná pořádek a vyvodí z případného nečestného  jednání některých jednotlivců nekompromisní důsledky. Jen se ptám, jak je vůbec možné, že takováto směrnice vůbec spatří světlo světa. To ji nikdo nikdy předtím nečetl? Je vůbec možné, aby něco takového v praxi mohlo fungovat? Vždyť nad takovou směrnicí se musí pousmát i podprůměrně myslící občan. A to má být dílo vysokoškolsky vzdělaných lidí a snad ještě posvěcené armádními právníky. Pán Bůh s námi a zlé pryč!

mazut
Offline
Členem od: 07.10.2009
Nesouhlas v první části

Byl řešen jasný problém podle zákonů ČR a generál odpověděl podle interních směrnic AČR, ne? Jenže tyhle nesmí odporovat zákonům ČR. Předpokládám, že mu to podstrčil k podpisu nějaký místní právník amatér. Tím se nezbavuje odpovědnosti, jen v našich očích klesl. Škoda.

Kikin
Offline
Členem od: 23.06.2009
Mám obavu, zda to není tlak ze shora

Generál Picek se vyjadřoval do médií, že tato kauza je jenom výmyslem zhýčkaných pilotů, kteří si stěžují neoprávněně. Potvrdila to i ministryně Vlasta Parkanová, která při interpelacích ve sněmovně uvedla, že náplní práce vojenského pilota SAR je pouze 14 hotovostních vzletů ročně. Hádejte kdo jí to nakukal. Neváhala a okamžitě plivla na podřízené. Vzhledem k ješitnosti generála Picka a jeho neschopnosti uznat své chyby, se domnívám, že tento podpis má pan Blaško nařízen ze shora. Styl - buď to podepíšeš nebo půjdeš - je charakteristický pro nejvyšší velení armády. Věřím, že dostal nůž na krk a on se rozhodl. Jako spousta lidí před ním. Proč neodostat odměny a proč nezůstat na funkci? Kvůli pár lidem co potopí? To se na tak vysokých postech nedělá. Ovšem to že kašle na zákony, mu bude připočteno k tíži. Vojenští právníci stale myslí v intencích doby dávno minulé a to, že nadřazují předpisy nižší právní formy jako jsou normativní akty a směrnice zákonu a mění zcela bez zábran smysl zákona včetně jeho odůvodnění, naznačuje jak neohroženě se ve funcích cítí. Odkud se bere ta jistota? Jenom a jenom od politiků a armádního velení. Nikde jinde ji nelze hledat. Jsou soudy natolik loajální státu, že lze spekulovat o jejich podjatosti v takto závažných kauzách nebo máme ještě poslední naději, před kalvarií na půdě Evropské unie? Dnes nikdo nedovede říci. Zkorumpované je vlastně všechno, tak proč ne soud? I to se může stát.
V kauze je zainteresováno mnoho lidí a také se jich mnoho ještě zřejmě přidá. Zatím čekají přikrčeni v koutku a hrají to na všechny strany aby bylo co nejvíc peněz. Tak jsem to zažil i já v Přerově po začlenění pod 232 letku. Ovšem jen do okamžiku než se to zlomí a budou vyplaceny peníze. Potom bez okolků právě tito frajeři natáhnou ruku. Nebudou se příliš zabývat myšlenkami jak lidem, kteří táhli tento spor na svých zádech, podráželi nohy a smáli se jim spoza rohu, když je doprovázeli do civilu. Vidím v tom jeden z důvodů, proč se Mi-171Š tlačila do SARu, který nakonec i zlikvidovala. Existuje i skupina solidárních a ti neváhali pomoci. Nebylo jich ovšem mnoho. Těm patří obrovský dík, za morální podporu. Proto si myslím, že bude na této kauze zainteresováno nohem více lidí než je současných 52 a chování armády tomu zatím jenom nahrává. Myslím, že i pan Kratochvíl nakonec natáhne ruku. Proč by si nakonec nepřilepšil, když to jde? To jak se choval do této chvíle ho nebude trápit. To je takový druh. Znám tyto typy dobře...:)))

J.A.
Offline
Členem od: 12.11.2009
Dochází k naplnění slov

Dochází k naplnění slov velitele 243.letky Kbelské základny pana pplk. Kratochvíla. Máte nějaké problémy, změníme předpis. Tohle se dalo očekávat, že velení 24.zDL v čele s plk. Bejdákem došla trpělivost a využilo všech dostupných pák, kamarádíčků a také bývalých spolužáků ve vysokých funkcí jako je třeba i pan pplk. Sita, jen aby se zbavilo odpovědnosti a tzv. efektivně využilo sil a prosředků, což se rovná okrádání příslušníků VÚ-8407 zařazovaných do služeb LZS a SAR.
Pane gen. Blaško, kdy konečně tomuto svinstvu uděláte krátký proces a nastolíte pořádek? Kdy a hlavně jak potrestáte tyto nezákonnosti nebo se chcete na tomto humusu spolupodílet jako Vaši předchůdci?