Státní štvanice na bývalé vojáky

79 replies [Poslední]
mika vrtulka
Offline
Členem od: 09.06.2009

Tento proradný zrádcovský stát chystá prostřednictvím Ministerstva obrany další útok na své bývalé služebníky!
Kam jsme to po více než dvaceti letech došli...?
Toto nemá v členských státech NATO (a nejen v nich) obdoby!!!
 
Tento stát nás zahání do kouta! Budeme se bránit!

TomMach
Offline
Členem od: 11.05.2012
Záložník práská na Vondru
Ivan
Offline
Členem od: 01.02.2012
založník

 
 
Proč se pořád propouští jenom na úvarech ?Pokud je SAVO takový čistič ,tak proč neudělá čistku od hora vezměte si poměr důstojníků k mužstvu v naší armádě a počty GŠ a MO pokuste se najít něco podobného jinde ve světě   )))))
 

Platon
Offline
Členem od: 18.11.2009
Převrat?

Pánové, pokud si naivně myslíte, že se v této zemi vyplatí říkat pravdu proti systému, pak vězte, že v České republice dnešní doby se to vůbec nevyplatí. Komunisté měli možná tábory a doly, ale dnešní garnitura má jiné zbraně. Můžete si klidně křičet, ale dopadnete špatně. Já to také zkusil, ale raději jsem odešel, protože systém mne mlel a mlel a mlel. Celkem dobře si pamatuji, jak se tady probírala bodrá činnost Nočního ptáka a Sloty v kauzách, které vyznívali v neprospěch armády, naproti tomu v prospěch vyvolených. A dnes jsou na financích a předsednictví vlády a nikomu to nevadí. Budeme diváci frašky, pokud vůbec klepnou přes prsty Parkanovou. Všichni jsme ovce a jenom bečíme. Každopádně snad bude brzy převrat kamkoliv. Já bych do toho šel hned.

Bartak
Offline
Členem od: 05.01.2010
Kdo se ho zastane?
buz2for
Offline
Členem od: 07.02.2011
Nikdo se ho nezastane

Také jsem psal IZ pro MO sice v jiné oblasti, ale psal a vím v jakém stavu se vrátila daná IZ zpět než byla předložena ministru obrany. V kolonce poznámka nebo součinnost bylo vždy jasně napsáno co se má přepracovat a jak  a psal to NMO. Dle obsahu v poznámce to musel zpracovatel vždy přepracovat jinak měl problém. A to že má Barták důvěrné informace k CASA vždy preferoval svého kamaráda Palenika kolikrát ho povišoval měl u něj privilegia tak teď mu to oplácí. Je to mafie...

Bartak
Offline
Členem od: 05.01.2010
Ale zastane!
Marast
Offline
Členem od: 16.09.2009
Měl by se za něho postavit ex-NGŠ PICEK nebo nový NGŠ PAVEL!

Očekával bych, že se ho zastane Picek, pro kterého pplk. Daňhel zpracovával podkladové materiály a věřím, že se za něho postaví nový NGŠ gen. Pavel.
 
Uvidíme...

ethanol
Offline
Členem od: 04.07.2012
tak už se to pohnulo ...........

 Od starého ani nového NGŠ bych nic nečekal. Picek se teď bude snažit zůstat mimo. Pokud mu chyběla odvaha tehdy, těžko ji najde teď, když je pryč z funkce. PePa byl tehdy na zahraničním pracovišti, na případu se nepodílel a těžko si bude chtít svých 5 let slávy hned ze začátku komplikovat. Lze jen doufat, že po vydání rezavé zpěvačky se začne chobotnice rozplétat. Přes Bartáka a Omnipol, Gripeny, Pandury a další se snad dostane na Kalouska, SAVO a další nepřátele vojáků. Je jen otázka jestli se z těch rozkradených miliard časem armádě aspoň něco vrátí.
.. pokud by někdo hledal novou příležitost: .... aktuálně se nabízí 20 000 nepoužitých Sa 58 .... určitě nebudou drahé ...... pokud patříte do klubu :-)

aiven
Offline
Členem od: 10.08.2010
jo,jo pohnulo,ale někam jinam ...neuvěřitelné

"Události kolem kauzy CASA nabraly nový směr. Ředitel vojenského zpravodajství Ondrej Páleník ve čtvrtek na jednání parlamentní komise pro kontrolu činnosti Vojenského zpravodajství poslancům sdělil, že podplukovník Generálního štábu Karel Daňhel, který upozornil na možné chyby v nákupu letounů CASA, pobíral paušální měsíční částku od firmy Omnipol."
Určitě se ví i za co je pobíral, pokud to je pravda? Možná by to byla pro vřejnost taky zajimavá informace, ale to se nehodí a určitě to bude tajné? To bylo za to, že říkal pravdu a bylo potřeba ho umlčet nebo že by Omnipol někoho jen tak platil za to že nespolupracuje podle jeho představ? Co to je zase za blbost? Nejlepší obrana je útok, že jo pane řediteli. Jen by mne zajímalo zda vam to někdo našeptal zhora nebo je to z Vaši kuchyně?
Nakonec se prokáže,že Omnipol musel zakazku předražit, protože platil podpukovníka.Opravdu si myslite,že jsme všetci padli na hlavu???

Bartak
Offline
Členem od: 05.01.2010
Je to ještě neuvěřitelnější - Daňhel zatčen!!
Marast
Offline
Členem od: 16.09.2009
Sbírka na Karla Daňhela?

Tak se mu alespoň složíme na solidního obhájce, co?

Technik
Offline
Členem od: 30.06.2009
akce Karel

Ahoj Maraste.
celou věcí by se měla zabývat VVPS a poskytnout z fondu příspěvek na silnější právní zastoupení případně nabídnout přímo právní pomoc. Ze strany armády a MO nemůže Karel s jakoukoliv pomocí počítat!!
Karla z z angličtiny, vynikající a rovný chlap stejného ročníku. Ten si v životě neprohlížel snad ani "P". 
Je to snaha ho zlikvidovat. Naprosto otevřeně napíšu, že to je "hra" zpravodajců a politických špiček vládní koalice.
Naprosto stejně vidím snahu zlikvidovat pol. presidenta plk. Lessyho, kriminalistu p. Mazánka 
a řady dalších schopných lidí.
Naprosto stejně už zlikvidovali M. Švarce a řadu jeho kolegů z VP  a mě snížil NBÚ stupeň bezp. prověrky "preventivně" už před lety.
 
 
 

aiven
Offline
Členem od: 10.08.2010
to akce Karel

Nevyšlo to z vymyšlenými úplatkámi od Omnipolu,p.Háva je dost velka ryba,aby se špinila nějakým pplk.,ktereho může zlikvidovat menší rybky, třeba politici nebo i sam resort za pomoci křivého obvinění. Všem musí být minimalně divné,že člověk který je svědkem a poukázal na podivný obchod CASA je zrovna  obviněn, že bral uplatky od firmy, která je za obchodem CASA (to nevyšlo), tak teď se na neho zkouší jiný a zakernější obvinění.
Je mi ho líto a bude to mít těžké to neustáli ani generálové,pokud se chce jde u nás asi vše. Karel není Janoušek ani Kalousek nebo Barták. Obchod Casa probíhal, když pan Barták byl ministrem a v té době obíhal útvary a vysvětloval jak si vojáky moc váží a zanedlouho je bezmyšlenkovitě škrtal a vyhazoval, protože nezustavali peníze na kšefty. To jsou ministři???Oni neřežou ani sadlo ani maso,ale rovnou rucea možná ví proč.
Dokud nebude u armády i vnitra ministrem odborník z oboru a bude zaroveń apolitickým, asi se můžeme těžko dočkat, že to bude lepší a budeme jen posluhovačmi těch nejmocnejších a rozpočet jim bude sloužit na "strategické a výhodné zákazky" a když na ně nezustane , tak se pár lidi vyhodí nebo se škrtně na platech nebo se něco zdaní co již bylo přiznané a život jde dál.
je to vše fialový hnus

ethanol
Offline
Členem od: 04.07.2012
....... ani to dlouho netrvalo!

Karel už je venku. Svědkyně asi nebyla dostatečně zaplacená nebo zastrašená. ........ co přijde dál? Mohl by být nalezen mrtvý v havarovaném autě s alkoholem v krvi nebo se předávkovat léky .... to by aspoň nešlo odvolat ani zpětně zpochybnit. :-)

aiven
Offline
Členem od: 10.08.2010
taky to tak vidím

Když jsem se dozvěděl,že ho pustili a nic se neprokázalo, mne taky hned napadlo co vyleze do třetice,vidím to tak, že ho muže trefit i meteorit. Když se daří tak se daří. Taky mne napadlo,že by pan neurolog mohl vydat diagnozu, že je debil a je nesvéprávný, když si dovolil se montovat do věci, kterým rozumí jen oni.
    Ale stejně to musí být všem divné, že za týden se vyhrabali hned dvě obvinění na člověka,který celých dvacet let co sloužil byl odborníkem na místě,byl čistý a poctivý i proto se mohl dostat až na GŠ a najednou co je nepohodlným svědkem u nákupu CASA se z něho vyklubal takový lempl,co patří do lochu.

buz2for
Offline
Členem od: 07.02.2011
Je to jasné...

Pánové za vším stojí to slovenský pako v čele kontrášů za své služby jsem poznal že největší jeho  kamarád byl neurochirurg také to dával všm jasně najevo. Viz jeho kariérní postup. Ale ještě jeden pán k nim patří do trojky a to je poslanec vidim že nic nevidím. Doufám že je všechny konečně seknou.

ethanol
Offline
Členem od: 04.07.2012
....... jen pro doplnění
ethanol
Offline
Členem od: 04.07.2012
Co jsme čekali?

Je zjevné, že se chobotnice účinně brání. Diskreditace v očích veřejného mínění je docela účinná. Kdo zneužívá nezletilé, není věrohodný ani když se časem ukáže, že to všechno bylo poněkud jinak. Morální diskreditace nepohodlných vojáků se sice historicky užívala spíš v Německu, ale jako nápad fakt dobrý............  Rezavá kobyla (dnes aktuálně místo bílého koně) a její honáci mohou být zas o něco klidnější.

buz2for
Offline
Členem od: 07.02.2011
Mafiánská osa Palenik-Bartak-Parkanova

Je to jasný, komu vděčí Páleník že je hlavní kontráš no předci Parkanové, kdo byl jeho největší kamarád no předci Barták. Tak teď musí vracet důvěru vněj vloženou. Je to hnus. Už by se měl někdo se nad tímto hnojem zamyslet.

Marast
Offline
Členem od: 16.09.2009
Daňhel vrací úder!
parasutist
Offline
Členem od: 04.08.2009
zadnění2

a já jsem to psal už na začátku roku stačí sledovat tisk, net, zprávy z MF, ale to je jedno když s tím nikdo nehne.

beskum
Offline
Členem od: 28.02.2011
Budou vysloužilci AČR po novém roce zametat ulice v uniformě?

 
Budou i veteráni a vysloužilci  po novém roce zametat ulice i v uniformě?
Zdá se že ano  neboť pokud si  vysloužilci požádají  o nošení vojenského stejnokroje na veřejnosti   tak jim v tom asi nic nezabrání .
Po té co vstoupí v platnost Drábkova novela o odpracování 20 hodin /týdně  na veřejně prospěšných pracích  pro každého občana který bude  po dobu  2 měsíců bez práce a po té co vstoupí v platnost  i novela zákona  o výsluhách ,která vysloužilcům  omezí možnost pracovat ve státní správě a samosprávě v souběhu s výsluhou to bude možná jedna z možností ,  jak poukázat na  (((((  tohoto zákona kde na rozdíl od ostatních členských zemí NATO  kde je práce vysloužilců z armády  pro stát považována za  žádoucí se u nás  stát  bude snažit zbavovat  odborníků s bezpečnostní prověrkou  a  jazykovou znalostí   atd . tím že jim omezí po skončení závazku  v  AČR  možnost  dál pracovat  pro stát . http://www.parlamentnilisty.cz/parlament/209265.aspx   
Občané ČR civilu označují  Drábkovu reformu za  znovu zavádění Roboty, přitom je již několik let v platnosti  povinnost odpracování 150 hodin přesčasů  zadarmo  v silových  resortech obrany  vnitra  na kterou je již dokonce druhým rokem podána ustavní stížnost  která je zatím u ledu  to nikomu nevadí  ochránce veřejných práv  se minulý týden v pořadu HYDEPARK na dotaz k 150 hodinám přesčasů zdarma vyjádřil cituji  pracovati zadarmo se nemá a nedá  ale o osudu ustavní stížnosti nevěděl nic a nebo ani nechtěl vědět?.
 
 

optimista
Offline
Členem od: 07.06.2010
vysvětlení záhady...

je mi záhadu, že SaVo mluví v posledních zprávách o změnách v platových poměrech které mají platit od 1.1.2013, že nám jako v roce 2012 přilepší těmi jeho dotacemi za PnB, ale... ale dle plánu legislativních prací vlády a dosud publikovaných vyjádření v A drbně se má v roce 2012 vyvinout nový zákon o platech VzP a nový zákon o VzP. V roce 2013 se má prohnat poslancema, vládou a legislativní radou vlády a v červnu 2013 publikovat v plném znění s platností od 1.1.2014. Tak to teď nechápu. O čem to SaVo mluví? Už mě dost znervózňoval tím že mluví o malé a velké novele... přitom se jedná o novelu zákona 221 teď v 2011 s platností 2012 a o návrhu NOVÉHO zákona od 2014. Tak o co jde??? Proč nepoužíváte právnícké termíny pane ministře? Ještě jsem nikde neviděl termín malá a velká novela. Tak nám konečně řekněte co na nás chystáte... končí legrace. prohrál jste vámi vyhlášenou soutěž o důvěru vojáků. většina důstojníků vám nevěří. ti jsou - tedy MĚLI by být vaší oporou. nikoho jiného nemáte. pamatujte si to. My nejsme hloupí a prošli jsme si celou tu "ideální" životní cestu plnou jednoduchých situací a řešení abychom vám zabezpečili to co v současnosti máte, my máme stát na vaší straně a dostat z armády maximum. Vy to maximum zřejmě nepotřebujete, možná že né teď hned... nezapomeňte, že známe všechny ty vaše "záklaďácké triky..." abychom se mohli vyhnout plnění povinností až VY budete potřebovat NÁS. My proti těmhle trikům bojujeme denně se svými podřízenými. Ve vaší hře můžeme jednoduše přejít na LEVEL 2. Hra na blbce. Vsadím se, že prohrajete VY, stejně jako prohráváme MY denně a do všech hlášení se opravdu nedostává pravda. Hodně štěstí!!! Budete ho potřebovat. zajímavé je, že jste nesáhli na peníze za zahraniční mise, to byste si museli asi sami zákonodárci sbalit vojhenskou výstroj zakoupenou v army shopech (což nakupujeme před misema na doporučení velitelů kontingentů také)... nebo že by jeli dobrovolné zálohy :) zadarmo? nebo ty ozetka co propustíte?? teda oni sami se propustí aby mohli odejít do soukromých firem diskriminovat ostatní zaměstnance svou výsluhou v průměrné výši deset tisíc. Myslím, že doby, kdy si někdo přesčasy či jinak přivydělal na výsluhu je dávno pryč. bohužel, ale je pryč. Vy už v tom pytlíku na výplaty moc nemáte. vše jste omezili a ti co by mohli, jsou dnes příliš mladí a nemají ještě odslouženo, takže můžete zůstat v klidu, že si někdo vydělá na výsluhu víc - jako ti, které nechali jejich velitelé vydělat pod vašim dohledem :)

karlos
Offline
Členem od: 08.07.2010
Zmeny

Co pises, nema nic spolecneho s tim,  ze bude prispevek na bydleni od 2012 zdanen jako prijem a to nejen srazkovou dani ve vysi 15 procent vcetne odvedeni socialniho a zdravotniho pojisteni. Zdaneni souvisi s tim, ze MF zrusi nektere danove vyjimky od 2012, snizeni danoveho zakladu o uroky zaplacene na hypotekach ze soucasnych 300 tis. na 80 tis Kc, snizeni statni podpory u stavebniho sporeni na 2000 Kc za rok.
To nema absolutne nic spolecneho s resortem MO, s malou ci velkou novelou, s Bilou knihou, s novym zakonem o platech VzP a s novym zakonem nahrazucjicim soucasnou 221/1999 Sb.

karlos
Offline
Členem od: 08.07.2010
Příspěvek na bydlení od 2012

Vedení Ministerstva chce motivovat stávající vojáky i zájemce o službu v ozbrojených silách a proto v příštím roce vyčlení částku ve výši 700 milionů korun, která bude využita právě ke zmírnění dopadů zdanění přídavku na bydlení.
Tyto prostředky budou použity následujícím způsobem:

  •   vojáci s platem do 23 tisíc korun obdrží měsíčně 3200 Kč
  •   vojáci s platem do 26 tisíc korun obdrží měsíčně 3000 Kč
  •   vojáci s platem do 30 tisíc korun obdrží měsíčně 2800 Kč
  •   vojáci s platem nad 30 tisíc korun obdrží měsíčně 2500 Kč

 
 
 
http://www.mocr.army.cz/informacni-servis/zpravodajstvi/ministerstvo-obr...

Rendis
Offline
Členem od: 04.12.2010
to jsem asi jelen...

vojáci s platem...plat v hrubém nebo čistém...nebo je to plat.výměr???

aiven
Offline
Členem od: 10.08.2010
Je to zajimavé řešení pro rok 2012. Z hrubého platu

 Taky jsem na to koukal jak jelen, ale panbůh zaplať za té "dary". V modrem odkazu v článku kompenzační příplatek to najdeš. Mluví se o hrubem platu bez přídavku na bydlení), je tam psané, že víc než polovina vojáků nedosahuje ani 23 tisíc korun a je tedy nižší, než průměrná mzda v zemi. Nepochopil jsem ,ale zda se táto kompenzace bude taky danit???Je to příjem jako každý jiný???Nebo to bude něco jako kázeňská odměna a danit se to nebude???To je jedno, slovo aspoň na na rok 2012 ministr dodržel, jen aby za tím nebylo něco jiné??? Např. odvrácení snížení počtů odchodů do doby kdy se nastaví nové- "určitě výhodné"- platové pravidla ve velké novelizace 221(mzdy, výsluhy,...apod).Již v roce 2012 bude voják odcházející do zálohy znevyhodněn oproti dnešním podmínkám na proplácení náhrad za výstr. náležitostí,zdanění odchodných platů, nižší základ pro výpočet výsluh(rozhodný rok pro výpočet náležitosti je r. 2011- snížení platů u všech). Jako další vyčuraný krok k zamezení odchodů vidím i v tom,že kluci s modrými knižkami v resortu a Kaloskové děti vymyšlejí zrušení souběhů výsluh a platů, když bude chtít voják po službě dělat ve státním. Stačí jen,že to pustili do A reportu i kdyby to nerealizovali,tak to vyplaší x vojáků co přemýšlejí odejít, prozíravé.To je opravdu další odměna za službu vlasti.Pokud tady čte topmanagement články,proč nám nenalijete čistého vína a nenapíšete do A reportu i to co připravujete za výhody služby ve velké novelizaci 221, když s vojákmi uzavírate závazky na tuto dobu již dnes ??? To by asi nebylo rozumné,že jo??? Nebo snad nevíte co připravujete???

aiven
Offline
Členem od: 10.08.2010
Velitel bude posuzovat zda má voják nárok na kompenzaci!!!

Velitel má posuzovat,zda voják či vojákyně plní stanovená kriteria (co to je???) a zda splňuje podmínky pro nárok kompenzace zdanění PnB. To je zase uhozené. PnB dostával každý a každemu bude zdaněný, tak co zase vnášet nějaké posuzování. když je někdo lempl,tak nemá dostávat odměny nebo osobní nebo se ho má armáda zbavit,ale ne že velitel (resort) bude mít zase v rukách nástroj jak škrtnutím této kompenzace vznikne prostor jak lepit díru někde jinde někomu jinému.Ale škoda psát, ono stačilo změnit slovo kompenzace zdanění PnB na motivační příplatek a už se dá čárovat.Prostě proč to neudělat jednoduše když to jde složitě a v tom jsme umělci ve všem na každe pravidlo existuji výjimky a to skoro v každém druhem zákonu nebo právní normě.
Mám obavy,že v roce 2013 bude zaveden nový platový řád pro vojáky, který by měl posílit konkurenceschopnost ozbrojených síl a i kdyby jo,naznačovaný rozpočet na rok 2013 tomu moc nenahrává, ale nakonec je tady zase to slovíčko měl a to stačí, že nemusí.

Bartak
Offline
Členem od: 05.01.2010
No a co?

Čemu se Aivene divíš? Kdo jiný než velitel by měl posuzovat, zda má jeho podřízený nárok na odměnu podle KŘ? Ale musí to být rovný velitel!
 
Průser je ale v tom, že se to může zvrhnout v to, že šukny nebo anální speleologové velitele mohou být protežováni na úkor kvalitních vojáků... :(((

aiven
Offline
Členem od: 10.08.2010
to Bartak - myslíš, že je to kázeňská odměna???

Nechci polemizovat o pravomoci velitele a jeho rozhodování o odměnach podle KŘ, to je v pořádku, pokud je velitel rovný. Jenom si myslím,že se bavíme o hruškách a jabkách, dvou neslučitelných položkách. To co Kalousek vzal zdanením a ministr dodržel,že dorovná kompenzaci,by nemělo být postavené na nějaké odměně nebo jak to nazvali motivačním příplatek, v tom je pes zakopaný. To by pak ten voják co se velitelovi nelíbí by mohl taky jezdit na služební cestu zadarmo a ne na CP, pokud mi rozumíš.Je to jen vytvořní prostoru pro bordel nebo jak si to ty popsal (protěžování riťopcháčů na úkor kvalitních vojáků) a na to jsem chtěl poukázat.Doufejme, že se tak v praxi nestane. Stejně je to jen krok na jeden rok a pak by nás "měl" překvapit v roce 2013 ten nový připravovaný systém , který vyrovná klesající úroveň vojáka na trhu. Kurňa ,že by???Asi si počkám.To budu muset ,ale skruhnout znovu občany nebo zrušit  další útvary nebo,že by si vyplatil topmanagement méně na třídách ,osobním a odměnach???Nevěřím jen tomu poslednímu.

kůrovec
Offline
Členem od: 18.09.2011
Výše odměn je vždy závislá na

Výše odměn je vždy závislá na vzdálenosti od velitelů a štábů a také na pohlaví.

aiven
Offline
Členem od: 10.08.2010
to kůrovec- S tím nic nenadeláš, to platí všude

Vystižné.To jsi poukázal jen na pár možností, jak se to může zneužít když se to bude posuzovat jako odměna.Taky se může stát,že to nebude vycházet a velitel bude muset hledat viníky,aby vyhověl a splnil rozkaz a našla se potřebná rezerva.To mne jen tak napadlo.
Prostě je potřeba si položit otázku proč byl vůbec PnB za Tvrdíka v armádě zaveden??? A asi by to měl někdo těm novým nahoře vysvětlit. Dát jim klady a zápory, armáda - stát se zbavil povinnosti zaobstarat bydlení pro vojáka v posádce i když jen ve státním - slouží státu podle potřeby,vymazal proplácení odlučného od rodin a z ubytoven se stává pomalu ale jistě dobrá živnost.O poklesu platu za poslední léta se ani nebavím.Kdyby nebyl PnB, tak kluci na základních funkcích by byli dnes  někde úrovni prodavačky v Tescu, to je realita a proto byl PnB.Dalo se to možná udělat i jinak, aby to tolik nedráždilo a bylo to spravědlivější např.manžele vojáci k platu 20 navíc, náklad na bydlení jeden, tak proč ne jeden PnB apod???

karlos
Offline
Členem od: 08.07.2010
Zdanění

Ještě jsi opomněl menší deatail, od roku 2013 budou vysluhy (nejenom výsluhy), daněny 19 procenty oproti dnešním 15ti procentum, z důvodu, že se přecházejí na jiný daňový system, zrušením tzv.superhrube mzdy.
Kdo je trochu normální, není uplnej lemp, neni línej, umí trochu počítat, tak bez ohledu na to kolik ma odslouzeno, tak si nemuze nechat prodlužovat závazek, s vidinou něčeho co mu nebude splňěno.

kasiopea
Offline
Členem od: 12.09.2011
...zdanění

To,co jsi tady Carlosi nastínil ohledně nového zdanění výsluh,jsem tady připomínal už někdy před měsícem a sesypala se na mě za to kritika,že jsem asi debil,protože zdanění výsluh nemá nic společného se zdaněním příjmů fyzických osob,neboť to,čím se nyní výsluhy daní,není prý daň jako taková,ale daň srážková,což je asi rozdíl.Já si ovšem myslím dál to,k čemu se přikláníš i ty.Zkrátka,hledají se jen cesty,jak nás připravit o co nejvíce peněz,neřku-li o všechny.Šmejdi,kteří tyhle sviňárny připravují,jsou sami v balíku,protože dokáží jednou prdelí sedět na deseti místech v různých dozorčích radách,především státních a ty potřebují nějakým způsobem přijít k penězům,které k nim putují od daňových poplatníků....Doufám,že jim to jednou taky někdo pořádně spočítá.

Bartak
Offline
Členem od: 05.01.2010
Superblbost

Kasiopeo už s tím přestaň! Od r. 2013 se ve zdanění výsluh nepřipravuje nic nového - srážková daň zůstává ve výši 15 %! Mateš tu národ vysloužilců :(((

kasiopea
Offline
Členem od: 12.09.2011
Superblbost???

....Bartáku,měl by ses podívat i kousek dál,než jen do mého příspěvku a viděl bys,že podobný názor jako já,zastává více lidí.Vždyť ten tvůj ti taky nikdo nevyvrací.Nebo máš snad křišťálovou kouli a vidíš rok dopředu? Vždyť v týhle republice to pořádně neví ani ti,co to navrhují,neřku-li schvalují.A jestli se dnes nic nepřipúravuje,kde je napsáno,že to zítra nebo pozítří,nebude jinak?Stačí se podívat na současné spory ve vládě,na předkládané návrhy zákonů a na ty konečně schválené.....A pokud Kalouskově státní kasa budou chybět "lováče",jistě nebude váhat si vzít tam,kde to bude nejméně bolet a ještě mu to většina národa schválí.Na tohle mám svů názor a nevyvrátí mi ho ani brigáda vysloužilců,byť sebechytřejších.A myslím,že vysloužilci mají dost chytré hlavy na to,aby je jeden,či dva chybné názory mátly.Jistě si každý dokáže udělat úsudek sám.Však,nechajme sa přesvědčit,co vymyslí pán pokladu a největší manipulátor se státními přijmy.....

ptaksedivak
Offline
Členem od: 19.06.2011
Snad to bude pravda

Bylo by to fajn, ale musím se ptát, jestli to je na 100%???Nevěřím tomu, že "velký chemik" dosazen na úřad správce pokladny to nechá jen tak.Pan SaVo se totiž dostal do kleští, kde jedno rameno jsme my ( bude v únorové výplatě kompenzace - v jaké výši a jakým způsobem? ) a druhé rameno je Kalousek ( je vidět, že rozpočet MO je víc než štědrý, je tedy pro rok 2012 kde snižovat a to co SaVo vyčlenil na kompenzaci mu pro fiskální rok 2012 seberu )
Takže milí a drazí kolegové ve zbrani, pravda bude odhalena cca 12.2.2012, tj. v den, kdy nám většinou cinkne výplata na účet.Já osobně jsem víc než zvědavý...

stuffy
Offline
Členem od: 28.06.2010
Plním slib,který jsem dal

Plním slib,který jsem dal vojákům...Jak dojemné,že SaVo drží sliby,ale i to,jak to dokáže náležitě prodat veřejnosti.Jen zapomněl dodat,že se i toto navýšení zdaní a zesociální,tak že pokles příjmu bude větší,než se prezentuje.

Bartak
Offline
Členem od: 05.01.2010
Odměny z KŘ...

se, Stuffy, nedaní... :-)

ptaksedivak
Offline
Členem od: 19.06.2011
Co je vůbec pravda?

Pravda je jen to o čem jsme přesvědčeni, že pravdou může být...Pravdou třeba není to, že má SaVo a prcek důvěru vojáků na základních funkcích.
Velice hezky hovoří pan generál Pavel na stránkách populárně-vědecko-humoristickém periodiku A Report.Tento pán si plně uvědomuje celkový REÁLNÝ stav AČR, kdy armáda je v morálním rozkladu, je utlumen výcvik, ve výstrojácích není nic pořádného ( sám mám maskáče polátané kam se podívám ) a především důvěra vojáků poddůstojníků a mužstva ve své nadřízené je katastrofální ( bodeť by ne, když se nadřízení  chovají arogantně, sprostě, lžou a sami neplní to, co plnit mají ).Jediné co tu drtivou většinu lidí drží jsou peníze, pokud se šáhne lidem na prachy, tak je s touhle armádou konec...

VSV
Offline
Členem od: 04.01.2010
Zde nejde jenom o vojáky aneb...

 
... vyjádření nasranýho bachaře:
 
"Vážení přátelé, už nejde jenom přihlížet. Po přečtení článku v Právu ,,Tisíce exvojáků přijdou o výsluhy.“ ztrácím iluzi, že žiji v právním státě. Česko v dnešní době je Habeš. Naši čelní politici se navzájem fackují, veřejně fabulují, v médiích si sprostě nadávají, předseda vlády napadne novináře a všichni mají z normálních lidí prdel. Pan ministr Kalousek není schopen vybrat řádně daně, soudím tak, protože jsem četl nedávno v novinách, že 1 milión živnostníků zaplatí na daních 8 miliard a 4 miliony zaměstnanců zaplatí na daních 115 miliard, a to je asi jádro pudla. Pak bohužel dochází k postupnému snižování počtu státních zaměstnanců a jejich výplat. Ale není státní zaměstnanec jako státní zaměstnanec.  Je třeba přísně oddělit  ouřadu a hasiče, který jde do akce, policistu, kterého potkám na silnici či ulici a bachaře, který je dnes a denně tváří v tvář vězni. Když  mi tuhle jeden podnikatel žralok vykládal, že on nedá na daních státu ani korunu a vše si radši odepíše a při mínusu ještě ba právě naopak dostane od státu nějakou kačku, tak mě vzteky polil pot. Ale zase na druhou stranu mi na rovinu řekl, že stát je špatný hospodář a že zlodějům své těžce vydělané peníze nebude cpát do chřtánu a živit státní darmožrouty. Odpověděl jsem mu, zda tedy pustíme na svobodu všechny vězně? A na ulicích bude už tak nebezpečná džungle jako po revoluci, kdy naivní prezident dal amnestii skoro všem vězňům a my se báli pustit děti do školy. Naivní byl proto, že si myslel, že kriminálníci si amnestie budou vážit a budou žít plnohodnotný život. Nikdy jsem v minulosti neslyšel v ČR,  aby v hospodě slušnému hostovi přiložil někdo pistoli k hlavě, či vtrhla skupina mladíků s mačetami do restaurace, anebo že idiot hodí Molotovův koktejl do obydleného domku a vážení přátelé, bude hůř. Dělám ve věznici skoro 30 let a co teď chodí za lidi do vězení, to je k nevíře.

Ale abych se vrátil k zmíněnému článku, který uvádí, že ministerstvo obrany už přišlo na to, jak vydrbat s bývalými příslušníky, takže chtějí pozastavit výplatu výsluhy u civilních zaměstnanců, kteří mají nárok na výsluhu za odsloužená léta. Když jsem já ukončil služební poměr, tak byla jediná podmínka, abych získal příspěvek za službu, že již nesmím být zaměstnán ve služebním poměru, což jsem splnil - jsem zaměstnán v pracovním poměru. A jestliže dnes ministerstvo financí neumí naplnit jiným způsobem státní pokladnu, aby si vládní úředníci a činitelé mohli dovolit služební luxusní auta, byty a různé jiné prebendy, abychom měli nejdražší dálnice v Evropě s neznačkovými svodidly, musí tyto prebendy bohužel zaplatit státní zaměstnanec. Do čela tohoto státu se dostala  protikorupční vláda. A já opět čtu v médiích, že osoba, která korupcí získala desítky miliónů korun, byla podmíněně odsouzena na jeden rok ke třem letům odnětí svobody a má zaplatit pokutu pouhých 400 000. Tak obyčejný člověk zjistí, že korupce se vyplatí. Protože z výše uvedeného si lehce odvodím - korupčník získal desítky milionů a zaplatil pouze 400 000 a když se bude chovat slušně, tak si nepůjde ani sednout. A mě hlodá v hlavě, proč mi snižují plat? Proč mám přijít o služební příspěvek? Aby se mohlo dál krást ve velkém? Aby si mohli mocní dále porcovat medvěda? Protože státní dluh stále narůstá a i když vláda udělala spousty rádoby moudrých finančních rozhodnutí jak a kde ušetřit, tak příští státní rozpočet bude opět  zase v mínusu, jako v minulých letech, a já budu mít obavu o svůj důchod, na který si celý život šetřím.

Vážený pane Kalousku, dám Vám dobrou radu a zadarmo. Vraťte nás opět všechny do služebního poměru a máte vše vyřešeno s noblesou.  V dnešní době, kdy jsme se stali součástí Evropy, si musíme uvážlivě rozmyslet, zda žijeme v právním státě či v Habeši. Nelze neustále měnit zákony a posouvat mantinely tak, jak se nám to zrovna teď hodí.

 
P.S.  Klaním se všem nadbohům, kteří za 24 hodin plnohodnotně stihnou  souběh funkcí starostů, hejtmanů, poslanců, správních rad a stihnou vést poslanecké kluby. Před těmito lidmi smekám klobouk. Neumím si totiž představit zedníka či kopáče, že by dělal 24 hodin denně. Mezi námi, také tomu někdy odpovídají zákony  a jejich úpravy.  A co si mám myslet  o vládě, která si neváží svých zaměstnanců?"
 

horskejvlk
Offline
Členem od: 18.12.2009
Bachař ?

VSV ty nejsi voják ? pracuješ v jiném resortu, ve vězeňství, jak to u vás funguje? pod jaké ministerstvo spadáte Jak je to u Vás po finanční stránce. Doufám, že když pracujete s odsouzenýma tak vás alespoń dobře platí, minimálně tak jako nás od letectva a nemáte takové problémy jako My. Já bych u vás dělat nemohl máš můj obdiv...

christo
Offline
Členem od: 24.06.2010
Tragédie hokejistů aneb přetvářka národa

Naši zemi zasáhla tragédie - zmaření života 3 hokejistů a dorpovodného týmu. Celá společnost truchlí. Přesto si dovolím a vím že sklidím kritiku , pár poznámek.1. Celonárodní histerie, co po tragédii zahynula je šílená. Já lituji všechny pasažéry a členy posádky.2. Ano zahynuli, jeli reprezentovat ale také vydělávat těžký prachy. A proč to píšu? Protože mě je špatně z tohoto národa. V čem je jiná doba když zahyne náš voják v zahraničí? Ty kecy o žoldácích, že tam jeli vydělávat jen prachy. ...To jen svědčí o šílené přetvářce a omezenosti národa.

satan
Offline
Členem od: 22.09.2010
Ostatky hokejistů přiveze český speciál v sobotu nad ránem

Těla hokejistů budou přepravena do jedné z moskevských nemocnic, kde budou uchována do doby, než z Prahy přiletí český vládní speciál, řekl ČTK mluvčí ambasády Ondřej Soukup.
„V současnosti je nejpravděpodobnější, že z Prahy přiletí český speciál, který je z Moskvy do Prahy dnes večer přepraví,“ řekl v pátek Právu Tibor Opěla z české ambasády v Moskvě. Poslední slovo o způsobu a času transportu mají rodiny zesnulých, vysvětlil.
Diplomat upozornil, že Česko bude první zemí, která si těla svých hokejistů odveze. Opěla dodal, že o totožnosti ostatků už nejsou pochybnosti. „Podařilo se ta těla identifikovat natolik, že to hraničí s jistotou,“ dodal.
Prezident českého svazu Tomáš Král v pátek ČTK potvrdil, že pro reprezentanty a mistry světa Karla Rachůnka, Jana Marka a Josefa Vašíčka bude vyslán z Prahy do Moskvy vládní speciál.
"Nakonec jsme se dohodli s vládou České republiky a s armádou a pro kluky poletí dnes do Moskvy speciál," řekl Král.
V neděli pieta na Staroměstském náměstí
Veřejné rozloučení se třemi tragicky zesnulými hokejisty z ruského klubu Jaroslavl se podle ČTK uskuteční v neděli od 15:00 v hokejovém srdci Prahy na Staroměstském náměstí, kde hokejisté s fanoušky tradičně slaví své největší úspěchy. Rakve s těly však nebudou vystaveny, po dohodě s pozůstalými budou dopraveny do místa bydliště.
Na Staroměstském náměstí bude umístěna velkoplošná obrazovka, na níž budou připomenuty slavné okamžiky hokejistů. Následovat budou krátké proslovy a mše, kterou odslouží arcibiskup Dominik Duka. Po státní hymně se budou moci s hokejisty rozloučit i lidé, píše ČTK.

KOMEDIE, TRAPÁRNA Z NAŠICH PENĚZ, ALE  ZASE CASY NAŠLI UPLATNĚNÍ

Pumpa
Offline
Členem od: 09.01.2010
???

Co to z těch "hokejek" dělají? To se už opravdu strana a vláda zbláznili? Nejdříve udělají z vrahů Mašínů hrdiny a SAVO jim jede předat vyznamenání a teď udělají ze 3 hokejistů superhrdiny - věnují jim v médiích neuvěřitelný prostor, letí pro ně vládní speciál, ve Kbelích je vítá čestná jednotka, na Staromáku se bude konat tryzna, kterou bude live přenášet veřejnoprávní televize, mši bude sloužit náš nejvyšší církevní hodnostář...
 
Takže ještě by to asi chtělo předat nějaké to vyznamenání jejich rodinám, povýšit padlé "hokejky" posmrtně do hodnosti plukovníků a pohřbít je v mauzoleu na Vítkově  - skutečný Absurdistán...!

buz2for
Offline
Členem od: 07.02.2011
Je tio nechutná manipulace

Když slyším vyjádření všech vládních institucí a médií nestačím se divit, jaký cirkus je rozpoután- Tady jednoznačně platí já jsem hokejista kdo je víc. Když dojde ke zranění nebo smrti vojáka věnuje se tomu minimum času  na rodiny každý sxxe. Tady se odehrává něco neskutečného sněmovna v tichosti schvaluje zákony, které budí pochybnosti a aby lidi neremtali tak to maskujou hokejistama jaký to že jsou nepostradatelní hoši pro naši zem. Kdopak platil výlet CASA do Moskvy, to by mě zajímalo. Doufám že aspoň rusáci. Nebo že strýček ŠAša je zasponzoroval, kluky hokejistický určitě mu něco ještě zůstalo z PROMOPRO. Teď už chybí jenom Sašo medaile in memoriam za statečnost a je to ok. Vždyt jak nebezpečné je hrát hokej v Rusku a létat Jakem 42 a hrát skoro zadarmo co je to 30 mega za rok.

kasiopea
Offline
Členem od: 12.09.2011
..ještě jednou hokejisti.

Myslím,že jsi trošku zapšklý.Jen těžko se dá srovnávat hokej s armádou,hokejisté s vojákama.Tak,jak už tady někdo podotkl,na hokej se dívá skoro celej národ,kdežto armádu,vidí lidé v civilu stále jako bandu příživníků a váží si ji jen v okamžicích,kdy je jim ouzko,např.při povodních.Ale pokud sis někdy přečetl názory obyčejných lidí z civilního sektoru na platy vojáků,především na příspěvky na bydlení,nebo když odejdou,tak na naše výsluhy,asi by ses divil.80% národa si myslí,že vojáci jsou jen darmožrouti,které oni musí živit ze svých daní a armáda jako celek se jeví snad všem,jako bezedná díra,která užírá z krajíce jiné armádě,armádě nazaměstnaných a důchodců,kam plyne většina vybraných daní...Vím,že se všem bývalým vysloužilcům děje bezpráví a že potřeba se postavit do jednoho šiku a zkusit si svá práva vymoci "právní" cestou.Ale jak všichni víme,zrovna ona spravedlnost je slepá....a bohužal často i hluchá.V téhle republice se poctivý člověk svých práv domáhá jen ztěžka a velmi pomalu.Jiná pravidla existují při soudních sporech politiků,kdy se čin (trestný ) ještě ani nedostal ve známost a už se ví,který soudcea který soudce to bude soudit a taky se dopředu ví,jak to asi dopadne.Jako vždy do ztracena.Stačí se podívat na těch několik posledních ministrů obrany,dopravy,vnitra....asi bych asi mohl jmenovat všechny,ovšem výsledek vždy stejný.Všichni jsou čistí,jak ony pověstné lilie.Bodejť by ne,vždyť nalijeme-li SAVO skoro na cokoliv,co nerozežere,to alespoň vybělí do Bílé knihy.Ta nakonec bude tak bílá,že tam nebudou vidět žádné zbraně,žádné tabulky,žádní lidé,ale její vydání bude stát majlant.Všechno zvládnou aktivní zálohy...A´t žije neutralita.
 
 

satan
Offline
Členem od: 22.09.2010
aktivní zálohy, aneb vo co tady de

Je až neuvěřitelém do jakých zázračných výšin se vyzvedávají aktivní zálohy. Ono se ani nelze divit. Na pár dní za státní prachy si jít zahrát na vojáky, dostat výstroj bez ohledu na to, zda-li je pro aktivní vojáky. No o to nejde, aspon mají včem chodit na ryby.
Všichni se můžou posrat, včetně úspěšně neúspěšného režiséra, co by tvůrce filmu což je nejdůlkežitější devíza rozumět armádě.
I na cvičeních aktivní zálohy jsou opravdu aktivní, v klidu v pohodě se hlásí k plukovníkům a genrálům po předchozím odstrčení aktivních vojáků. Ono by to chtělo , aby tito aktiváci prožili v dnešních sračkách, plných debilních a sobě odporujících nařízeníchm vyplňovali neustále tupá nulová hlášení,k dokonale a za těžce vynaložené miliony plánování, které je tak dokonale udělané, že voják 21. století konstatuje, že klasický excel je stejně nejlepší. Aktiváci, kterejm je úplně u prdele, že armáda nedodržuje zákony a slušnosti právního státu. Na druhou stranu aktiváci aspon drží nad vodou přebujelou admistrativu 14 Krajských vojenských velitelství, které se mnohdy tváří důležitěji, než bojové útvary.
Myslím si, že skutečně nastává čas jít do prdele, jde to, protože obrana vlasti bude alespon chráněna několika desítkami aktiváků. A také zástupem uchazečů o vstup do armády, který každý den postávají nedočkavě na rekrutačních místech.
 

kasiopea
Offline
Členem od: 12.09.2011
Aktivní zálohy,aneb vo co tady de...

Každý,kdo se tady vzteká skrz aktivní zálohy jako např. Satan,by si měl uvědomit,že byly doby (na počátku 90.let ),kde se armáda bez záloh neobešla,nebyla by schopná postavit jedinou misi,protože nato zkrátka neměla dostatečný počet odborníků.A mnoho těch chlapů už v armádě zůstalo.A těm,co se nechtělo v armádě zůstat,šli zpět a tu svoji lásku k zelenému suknu si zkrátka kompenzují alespoň tím,že si na ty vojáky přijdou jednou za čas zahrát.Musím se těch záloh zasta,protože mnoho z nich k té službě přistupuje z mnohem větší odpovědností než mnozí stávající vojáci,kteří v armádě zůstávají už jen jaksi ze setrvačnosti,aby naplnili závazek a než odejdou,měli odslouženo co nejvíc let.Vždyť přeci každý má možnost se na armádu vykašlat a jít do zkusit do civilu.Pánové,mnoho z vás by bylo v prdeli,protože vy jste zvyklí mít všechno nalajnované a jen plníte to,co se vám řekne.Netrápí vás zase až tak moc velké starosti,jestli bude zítra práce,jestli bude na výplaty,nebo jestli zítra nevezmou někoho z prácáku,komu můžou méně zaplatit.Vím,že služba pro stát v armádě,s přitroublými veliteli a jejich podlízavými pobočníky,není lehká.Taky to chce kus sebezapření,ale pokud se mi něco nelíbí,zatnu  místo zůbů sekeru a jdu od válu.Je to jen o volbě....

satan
Offline
Členem od: 22.09.2010
to kasiopea- pohled na aktivní zálohy

Pozorně jsem si přečetl tvoji reakci na moje hodnocení aktivních záloh a budeš se divit, v řadě věcí s tebou souhlasím, ale na druhou stranu k mému názoru mě vedou skutečnosti, jak se o aktivních zálohách hovoří.
1. V podstatě se o nich mluví, jako o zázračném léku na masové odchody profesionálů ( myslím těch, kteří spíše znají své povinnosti než práva).
2. I přes veškerou lásku k uniformě, aktivní zálohy za týden cvičení těžce pochopí problematiku současné armády z hlediska totální a mnohdy až absurdní byrokracie.
3. Vůbec nic nemám proti aktivním zálohám, jako takovým, já mám názory proti kvůli jejich prosazování nad aktivními vojáky. V době, kdy společnost má armádu jen za cizopasníky, žoldáky a vyžírky.
4. Na aktivních zálohách se drží složky, kterých je na dnešní dobu moc, v době kdy se snižují počty u bojových útvarů. 14 kVV na naši malou armádu. Zařazení funkcionářů v hodnbostech plukovníků, kdy tuto hodnost nemají ani velitelé bojových jenotek.
5. V hodnocení jistého klidu z hlediska výplat a odměn by jsem s tebou souhlasil, kdyby vládnoucí garnitura tyto záležitosti nelikvidovala. A také nikdo z vetšiny vojáků nemá partnera vojáka, ale normálně zaměstnaného člověka, který prožívá to o čem ty píšeš. Možná by jsi se divil, jak jednoduše se dají sundat hodnosti pouhou změnou tabulek počtů,
Jinak v ostatním se shodujeme, určování do velících funkcí je více méně o známostech, výběrová řízení je jen směšná fraška. A tak se na funkce dostávají lidé jen aby si zvýšili výsluhu a tím pádem je jim u prdele, jak to půjde dál. Navíc, aby aktivní zálohy mohli cvičit, jezdiut a podobně, musí se o to vše zase někdo starat. Jo aktivní zálohy mají smysl, ale ne na týdenních cvičeních. To je jen taková fraška.
Jinak s tebou plně souhlasím v tom, že některé tzv. profesionály bych z armády vyrazil. Jsou bez přínosu. Bohužel, odcházejí čím dál víc ti schopní.