Ubytovna podle vlády: Nocleh drahý jak 18 let v Hiltonu

15 replies [Poslední]
mika vrtulka
Offline
Členem od: 09.06.2009

Kolik lidí je ještě potřeba vyhodit z armády, o kolik procent snížit plat a příplatek na bydlení, aby si mohli někteří nacpat kapsy, pane Bartáku?

Marast
Offline
Členem od: 16.09.2009
Vždycky vypadal jako malej zmr.

Vždycky vypadal jako malej .mrd, ale ve skutečnosti jde o maxizmr.. - http://aktualne.centrum.cz/domaci/kauzy/clanek.phtml?id=680974 - a pak se musí propouštět, není na platy, není na přídavek na bydlení a musí se zdaňovat výsluhy...
 
 

npor
Offline
Členem od: 15.07.2010
Dalo by se ušetřit... a začněme u Blaška...

Nejcennější je poznání, že sami vojáci kreativně hledají, kde se dá ušetřit

27.8.2010 • V pátek 27. srpna 2010 ministr obrany Alexandr Vondra navštívil 21. základnu taktického letectva v Čáslavi, 43. výsadkový mechanizovaný prapor v Chrudimi a Centrum biologické ochrany v Těchoníně.

Na 21. základně taktického letectva v Čáslavi, která je jednou z hlavních bojových složek vzdušných sil AČR, si Alexandr Vondra kromě jiného prohlédl řídící věž, z níž sledoval odlet hotovostních letounů JAS-39 Gripen.
Těch je na základně celkem 14 a čeští piloti už na nich získali cennou zkušenost v misi v zahraničí. Od 1. května do 31. srpna 2009 pětasedmdesát příslušníků z Čáslavi střežilo vzdušný prostor Pobaltí v rámci mise Air Policing. „Mise to byla přelomová, protože šlo o vůbec první nasazení českého letectva od 2. světové války. Pro nás, piloty, to byla výjimečná zkušenost – létali jsme v neznámém prostředí, ve velkém prostoru odpovědnosti s reálnými cíli a nad mořským pobřežím,“ řekl tehdejší velitel kontingentu major Jaroslav Míka.
Poté Alexandr Vondra navštívil 43. výsadkový mechanizovaný prapor v Chrudimi. Čtyřicet vojáků 43. mechanizovaného praporu působí v současné době v Afghánistánu, v rámci 6. jednotky Provinčního rekonstrukčního týmu v Lógaru, další se na nasazení v zahraničí právě připravují. „Naši vojáci budou také součástí 7. jednotky provinčního rekonstrukčního týmu od začátku příštího roku a zhruba za týden vyjíždí náš tým OMLT do provincie Wardak,“ vysvětlil major Ladislav Švejda, který od 1. září bude chrudimskému praporu velet.
OMLT, tedy Operational Mentoring and Liaison Team, bude vůbec první jednotkou AČR, která se bude přímo podílet na intenzivní přípravě a výcviku jednotek Afghánské národní armády. Nasazena bude v provincii Wardak, a to přímo u přiděleného praporu afghánské armády.
Posledním místem návštěvy bylo Centrum biologické ochrany Těchonín. To je jedním ze středisek Ústředního vojenského zdravotního ústavu. Mezi hlavní úkoly centra patří izolace, hospitalizace a léčby nemocných nebezpečnou nákazou, aby se zabránilo šíření nákazy v populaci. Součástí centra je také specializovaná infekční nemocnice, určená pro izolaci a léčení osob s vysoce nebezpečnými nákazami. Centrum je zapojeno do struktur integrovaného záchranného systému a k jeho činnostem patří také izolačně-karanténní vyšetření jednotek po návratu z epidemiologicky rizikových oblastí.
„Jsem pochopitelně rád, že jsem se mohl seznámit s nejmodernější technikou, kterou vojáci používají. Na druhou stranu je pro mě velmi přínosné, že jsem se na všech útvarech setkal s na slovo vzatými profesionály, se skutečnými odborníky,“ prohlásil Alexandr Vondra a dodal: „Nejcennější zkušeností, kterou jsem dnes získal, je ale poznání, že nejen já a moji úředníci, ale i sami vojáci, hledají kreativním způsobem úspory ve svém nejbližším okolí. Zaznamenal jsem během dne několik zajímavých postřehů, jak bezbolestně ušetřit řádově statisíce korun. Znovu opakuji to, co už jsem řekl, nebráním se tomu, aby mi vojáci psali a sdělovali mi své nápady, naopak to vítám.“
Jo, šetřit by se mělo. Mohl by začít Blaško - proč jezdí po útvarech, které mají své zkušené velitele, vítat ministra? Měl by sedět v Olmiku a makat. Na druhou stranu - co jiného by na zbytečném VeSpS dělal.....

Technik
Offline
Členem od: 30.06.2009
Tak to je svět neviděl!!!

http://www.novinky.cz/domaci/210016-vondra-predstavil-svuj-tym-na-reform...
 
Pánové reformuarmády budou dělat režisér, profesoři, akademici, (intelektuálové odmítají násilí čili pacifisté)
Dále, no-name bezpečnostní expert o kterém jsem nikdy neslyšel, také ředitel nevládní organizace jakýsi Šimon Pánek, člověk, který byl dvaceti lety ve studentském stávkovém výboru a od té doby hledá šanci "jak se zviditelnit"
David Ondračka z AI který je odborník, ale nikoliv na armádu.
Kolik z těchto lidí má vojenské vzdělání, nebo za sebou aktivní službu, mise???
Jediní důvěryhodní pro mne jsou pánové Šedivý, (2x) Voznica a  snad Žižka.
Jak může novinář být poradcem ministra obrany nerozumím, ani nechci rozumět.
Ovšem "třešničkou na dortu je pan Luboš Dobrovský. Ano, ten pan ministr, který zrušil i pochodový krok :-)))  !!!
Pane Bože ochraňuj armádu!!!!!
 
 

mazut
Offline
Členem od: 07.10.2009
Děs a hrůza!!

Bůh nepomůže ani muslimský či pravoslavný.
Kdo poskládal tenhle jmenný seznam utekl z Bohnic. Jinak to nevidím!
Dobrovský- jeden z nechvalně známe skupinky ministrů. Chce snad napravovat své dávné nedodělky a přehmaty?
Marhoul- to už byl v Černých baronech Kefalin asistent na Barrandově a nic nevyřešil.
Pánek- možná dobrý, ale pasoval bych jej na pacifistu. Na svém místě bude možná prospěšnější.
gen.Šedivý- zavedení Pandurů a stavba izraelské firmy na dálnici svědčí o nesporném dalším úspěchu.
gen.Žižka- kdo nepoznal aroganci ať ho prosazuje dál. 
Děs a hrůza, jestli nás má tohle zachraňovat.
50 na 50 civil, protože se nechci účastnit téhle ostudy.

Realista
Offline
Členem od: 04.09.2009
Utečte dokud je čas!

Ano, popravčí četa nastupuje. Lituju každého, kdo má aspoň pár let odsloužených na to, aby mohl pobírat výsluhu, a rozhodne se v armádě zůstat dál. Složení týmu znamená jediné - dokonat dílo zkázy, které započne od 1.1.2011 změnami hodností. Působí to na mě tak, že do pěti let se naše army rozpráší úplně. Děkuji prozřetelnosti, která mě osvítila při rozhodování jestli odejít už před třemi lety. Před dvěma roky jsem odešel  věřte mi, v "céčku" se schopnostmi daptace a ochotou pracovat není vůbec špatně, ba naopak a vůbec svého rozhodnutí nelituji. Držím všem palce a pomněte - čestného, schopného a pracovitého člověka si tato armáda už vůbec nezaslouží!

mika vrtulka
Offline
Členem od: 09.06.2009
František Šulc

- bývalý novinář a v současné době poradce ministra by mohl být přínosem pro bíloknižní tým a armádu jako takovou. Má vystudovanou politologii a o armádu se zajímá a celkem se v ní i vyzná. Doporučuji jeho web On war/On peace. Myslím, že bývalý novinář nebude "zadrápnutej" na armádních rozkrádačkách a stupiditách. Osobně jsem se s ním setkal a měl jsem ze setkání dobrý dojem.
 

christo
Offline
Členem od: 24.06.2010
proč nebýt učitel

Proč nebýt učitelem v dnešní době, když tak hrozně dosud trpěli.
http://www.novinky.cz/domaci/206811-do-skol-prijdou-muzi-varuje-zlobive-deti-ministr-dobes.html

kapelmeister
Offline
Členem od: 11.09.2009
Je to všechno nafouknuté

Dobrý večer, myslím si, že je to všechno nafouknuté. V prosinci loňského roku jsem ukončil svoji kariéru v army a nastoupil jsem do školství. Můžu říct, že mě to těší a zároveň mě mrzí, že chtějí vzít vojákům peníze. To, co slibují učitelům je podle mě blbost. Mě třeba učitelské povolání nadchlo a moc mě baví, ale proč má někdo dostat náborvý příspěvek a já ne? Tak se na to cca na měsíc vykašlu, pak se přihlásím do jiné školy a dostanu 180 tis. náborový příspěvek....vždyť je to blbost. Pánové vojáci, držím vám palce a držte se. Jiří Lexa

christo
Offline
Členem od: 24.06.2010
a tak si vydělávaj naši zástupci
VSV
Offline
Členem od: 04.01.2010
Skončily peníze jen v kapse

Skončily peníze za podvodné zakázky http://www.lidovky.cz/zakazky-ministerstva-obrany-koncily-u-firmy-jednoho-z-uredniku-p8n-/ln_domov.asp?c=A100723_101407_ln_domov_tsh jen v kapse Kajetána Kalivody nebo putovaly dál?

Technik
Offline
Členem od: 30.06.2009
Marketing a PR v AČR.

Zdá se, že někteří velitelé a manageři z MO a GŠ prošli kursy marketingu a podpory Public Relations. (kursy rozhodně nejsou zadarmo)
Jak jinak si vysvětlit tento článek, než jako "důmyslně skrytou" náborovou akci na mladé lidi?
http://www.acr.army.cz/informacni-servis/zpravodajstvi/proc-byt-zalozake...

Technik
Offline
Členem od: 30.06.2009
Sašovi můžete napsat, kde jsou problémy:-)
Realista
Offline
Členem od: 04.09.2009
U jsem mu napsal

minulý týden na jeho ještě senátorskou adresu a pro jistotu ještě oběma jeho asistentům. Tož uvidíme, jestli někdo z nich aspoň poděkuje za zprávu:))
Výzvě na army.cz se lehce usmívám. Kdyby tam byl nějaký přímý odkaz na kontakt, pak bych to bral a považoval za seriózní výzvu. Kontaktu jsem si ale nevšiml /snad jsem jej nepřehlédl/ a tak pro mě jde spíš jen o alibistický blábol.

Kikin
Offline
Členem od: 23.06.2009
Důvod proč vojákům nařizovat pohotovost a neplatit dle zákona

Omezování platových náležitostí vojáků je důvodem, proč mohou existovat takto nemyslné investiční akce. Z těchto důvodů stanovuje armáda pohotovosti na pracovišti, místo aby řádně zaplatila práci. Snižuje mzdu a začíná se šťourat i do výsluh, kde je již cítit retroaktivita jako hrom. Pěkně ptáčku zpívají když ho lapají. Potom Vám vymachají hubu v blátě a když se konečně dočkáte, zase Vám to nějaký agilní politik (Kalousek, necť je hrob jeho voličům lehký), civil jak řemen armádě nefandící, sebere. Je to naprosto exemplární příklad jak by to nemělo být. Keci o vážení si lidí jsou pouze a jenom oblbovačky mas, které se chirurgové zřejmě učí v ODS přípravce na ministra. Lektor Kalousek..:)  Jinak si neumím vysvětlit to prodrbání miliard na nákupy techniky a pod. a to výhradně úřadou bez politické zodpovědnosti. Panovi ministrovi ještě uředníci neřekli, že máme krizi..( A že se armáda topí v problémech jako nikdy. Je až agresivní v rozhazovačné politice, místo aby začal šetřit a řešit problémy, které armádou cloumají, utrácí jak o život. Lidí jsou prostě řezivo na podpal. A taky se knim podle tohoto přistupuje. Źádná úcta. Tato investice v dnešní době je zoufalství a výsměch racionalitě...!

Technik
Offline
Členem od: 30.06.2009
hotýlek za 5 miliard.

ano, Kikine, v podstatě máš pravdu.
měli bychom si položit otázku pro koho toto zařízení bude priimárně určeno?
Věříš tomu, že pro zdrav. sestry?
měl jsem tu čest v době aktivní služby několikrát navštívit ÚVN Pha a mohu napsat že to je vojenský špitál už jenom podle názvu.
Divil by jsi se, kolik známých xichtů jsem měl možnost potkat.
nechci šířit poplašné zprávy, ale komunisté měli svůj SANOPS, moderní vládnoucí garnitura si buduje ÚVN. Kdepak bývají politici obvykle hospitalizováni??? (např. Havel?)
Kdepak sestry, těm se vyhoví jako k řadovým vojákům - místo ubytovny kůlnu na dvoře.
Za 5 mld. to musí být echt luxus a zabezpečení, že?
Vybere se na to od vojáků- snížením platů.
 Voják nikdy nesmí stávkovat, mít odbory a tak sebrat vojákům bylo vždy to nejjednodušší.
nemohli křičet. Vzápětí se sáhne po policejních penězích.
Už včera se dozvěděli kolegové ze severomoravské správy PČR, jak značně jim budou sraženy platy. Možná by stálo za zamyšlení, aby pan předseda SOV, webmaster začali bránit naše zájmy společně s PČR a hasiči, s využitím právních prostředků. Jde o stejnou věc.
Když prachy seberou PČR na Severní Moravě v Praze je to pálit nebude, je to "daleko"
Nakonec  2,1mld možná nebudou dány ani učitelům.Vypadá to na reklamní trik jak takový "tah" popularizovat na veřejnosti u daňových poplatníků a získat volební body před komunálními volbami. 
2,1mld - peníze kterou mohou skončit v onom hotýlku - to je pořádně bezedná studna na peníze. Než se stavba zrealizuje, ještě firma 3x navýší rozpočet, že???