Ukládání kázeňských trestů za nesplnění norem z tělesné přípravy je nezákonné.

7 replies [Poslední]
mika vrtulka
Offline
Členem od: 09.06.2009

Doufejme, že už se nenajde velitel, který by chtěl uložit kázeňský trest za nesplnění norem z tělesné přípravy. Ikdyž...

horskejvlk
Offline
Členem od: 18.12.2009
Atentát na prezidenta.

Mohli jsme být bez vrchního velitele ozbrojených sil České Republiky, ochranka prezidenta republiky naštěstí "skvěle" zareagovala.

mika vrtulka
Offline
Členem od: 09.06.2009
Všiml by si toho vůbec někdo?

Všiml by si toho vůbec někdo? Mělo by to na něco vliv?????

ptaksedivak
Offline
Členem od: 19.06.2011
Kázeňské tresty

Udělení kázeňského trestu za nesplnění výročního přezkoušení z tělocviku je neadekvátním řešením.Je bohužel zažilou ( a značně přežilou ) praxí některých velitelů útvarů tak činit.Měli by si ( a nejen oni ) uvědomit, že tělocvik je JEN JEDNÍM  a rozhodně NE JEDINÝM kritériem, které voják v průběhu VR plní!Osobně mi to připomíná hon na čarodějnice, přitom by si samotní přezkušující "tělocvikáři" měli šáhnout do svědomí a přiznat si kolika "nejrovnějším z nejrovnějších" to "napsali" nebo "přivřeli či zavřeli očka svá" při nějakém ( všech ) klicích/sed-lezích nebo okruzích...Plně uznávám, že voják má mít fyzickou kondici odpovídající profesi, ovšem glorifikace vojáka, který si bohužel plní JEN z tělocviku, v ostatním bohužel zaostává a na druhou stranu ponižování vojáka, který bohužel nedosáhne na stále tvrdší normy z výročního přezkoušní a je přitom jinak "plnič" je řekněme trochu směšné...?Osobně by mně VELMI zajímalo, jakých výkonů ( věřím, že téměř olympijských ) dosáhli naši představitelé TOP managementu AČR.Před mnoha lety vyšlo ( 1x ) v tehdejším A 2005 ( předchůdce dnešních Trnek brnek A Report ) jakých met dosáhl tehdejší NGŠ, jeho zástupci a všichni velitelé na stupni svaz.Možná by se hodilo v rámci zvednutí a upevnění morálky mužstva jako svalů armády prezentovat jak na tom jsou naši nejdražší...Snad to "někdo" nevyhodnotí jako utajovanou skutečnost, to by byla velká škoda, nemyslíte...:-)?

kasiopea
Offline
Členem od: 12.09.2011
Kázeňské tresty za nesplnění norem z TP

Pánové, toto téma se mi zdá z mého pohledu zcela úsměvné, protože vím z vlastní zkušenosti, že se dá všechno natrénovat až do finální podoby absolutoria.Když jsem v r.1993 přišel do armády, v té době už skoro 35letý, byl jsem absolutní lempl, pro kterého byl problém uběhnout 1km pod 5 minut a udělat víc než 10 kliků.Jediné,co mi nedělalo problém byl hod granátem do dálky, v té době ještě poplatný.Při prvním výročním přezkoušení v brněnských "žabinách" jsem, s prominutím, "blil krev" a bylo mi trapně i když spousta mladých klůků na tom nebylo o moc líp. Za rok jsem nastoupil do první zahr. mise a rozhodl jsem se, že ten prohnilý fyzický stav je ostuda nejen má, ale dělám ostudu i armádě, kterou kdesi na Balkáně reprezentuju. Začal jsem chodit po večerech běhat a kdo to zná v Titově Korenici, ví že ten okruh uprostřed tábora byl cca 400m, z toho půl d kopce a půl z kopce.3x to oběhnout byla tragédie a k té jsem po večerech přidával sedy a lehy,dřepy a kliky. Za půl roku jsem 15 kg zhubl a dokázal uběhnout těch koleček 15, kliků 30 a lehů-sedů kolem 50.Po návratu z mise jsem na přezkoušní byl jednička.Dnes už v armádě nějaký ten rok nejsem,ale to běhání mě neopustilo, i když popravdě řečeno, už to taky není to,co to bylo před pár lety. Takže si hoši odpusťte, jak říkáme my brňáci, válce, místo piva, přesedlejte na víno a začněte makat, ať se tohle téma může z těchto stránek navždy ztratit. Chce to jen odhodlání a touhu to změnit.Dokáže to každý. Jsou na světě ožehavější témata, o kterých je třeba vésti horlivé diskuze a debaty. Budu všem odhodlaným držet palce.Vyděržať, pioner!!!:-))

ptaksedivak
Offline
Členem od: 19.06.2011
Tělocvik vs. "tělotrik"

Příspěvěk je o tom, že jsem se snažil popsat zcela nepřiměřené "démonizování" výročního přezkoušení z tělesné přípravy.Naprosto chápu a souhlasím s tím, že určitá "fyzička" je důležitá u každého vojáka a její úrověň má být u všech ( vyjma trvale oslabených ) náležitě přezkušována.Nicméně z vlastní zkušenosti vím, že ne vždy je "tělocvik" posuzován a měřen všem stejně...Ovšem to není v AČR nic neobvyklého.

tup
Offline
Členem od: 30.09.2010
Ukládání kázeňských trestů za nesplnění norem z tělesné přípravy

Uložení takového trestu několikrát po sobě - i toto byl jeden z důvodů mého odchodu z AČR.Držte se a perte za svoje práva.

ptaksedivak
Offline
Členem od: 19.06.2011
Je to důvod?

Můžete vysvětlit kdo ( z jaké pozice ) Vám jaký trest udělil?Domnívám se, že jste měl prostor ( v případě řetězení trestů ) k podání podnětu na IMO.Nesplnění norem výročního přezkoušení totiž není porušením povinností vojáka, o to se jedná v případě, že jste se výročního přezkoušení vědomě nezúčastnil a to jistě není Váš případ, že.Mám pocit, že se v případě výročního přezkoušení ( a sankcemi za jeho nesplnění ) cíleně odvádí pozornost od mnohem palčivějších problémů, které hýbou současnou AČR, ať jsou to korupční kauzy, nevyjasněné akvizice ( Iveco, Dingo, CASA, Bren ), totální absence základních výstrojních součástek (sic!) a především devalvace a inflace slušnosti a důstojnosti, na kterou je módou se odvolávat ve vztahu k historickému odkazu, z kterého AČR ( prý ) čerpá.Vážení přátelé, jsem rád, že tento web je stále oázou otevřenosti a volnosti a není svázán "korekčními" zákroky tak, jak je tomu na www.onwar.eu.