Výsluha versus právní stát - od fb skupiny až k soudu

12 replies [Poslední]
mika vrtulka
Offline
Členem od: 09.06.2009

Zdaňování státních výdajů (výsluh) je logický nesmysl. Vyvlastňování majetku bývalých vojáků, policistů, hasičů a dalších příslušníků ozbrojených sborů už ale není nic jiného, než státem (Kalouskem) organizovaná zlodějina.

optimista
Offline
Členem od: 07.06.2010
pane generále Žižko, pane generále Picku, pane Ministře...

v posledním A-reportru se objevil článek p. generála Žižky, že materiálu a techniky můžete mít plné sklady (o čemž, ale silně pochybuji - viz sklady výstrojní...) a  že nyní začíná boj o DŮVĚRU vojáků a že vám jde o každého jedince... Stejně tak se objevují různé "zaručené" informace o chystaných novelách v z 221 a to mnohem dřivě než je dle BK začátek roku 2014, kdy má být představen nový zákon. Tak se vás tedy pane generále Žižko a pane generále Picku ptám na rovinu - pokud to se slovem důvěra myslíte vážně: chystají se nová opatření, kerá mají být uvedena do praxe k 1.1.2012? Jedná se mi o opatření ve smyslu personálních opatření, příplatků a především o částkách (PHMP) rozhodných pro výpočet výsluh.příspěvku. Jste generál, vy mluvíte o důvěře - já slovo důvěra s hodností generál spojuji, beru ji jako samozřejmost, jinak bych pro vás nemohl pracovat a prosazovat vaše rozhodnutí. Řekněte mi prosím prostřednictvím těchto stránek, či A-reportu, či jiným veřejným způsobem - plánujete takové změny k 1.1.2012? nebo - víte vy osobně o těchto změnách? Pokud ano, proč o nich nevíme my?
My, od kterých očekáváte důvěru, důvěru ve vás. Co je tak tajného na připravovaných novelách? Pokud tedy existují...Máme ze zákona právo na informace. A určitě osobní zájem na informacích, které se nás bytostně dotýkají. Důvěra. Na ní je v normální armádě postaven vztah mezi důstojníky, generály, vojáky... Proč nelze dodat novelou do z 221 větu: výsluhové náležitosti náleží(jsou stanoveny) podle znění zákona, který platil v den podpisu závazku? Nebo dejte alespoň lidem vybrat, jestli chtějí podle novelizovaného znění zákona sloužit (už to je pro nás nevýhodné), anebo zrušte závazky a nechte nám služební smlouvy na dobu neurčitou s výpovědní lhůtou 3měsíce-jako to má PČR a my si vybereme sami, jestli podle novinek půjdeme dále. Pokud nás zákon 221 staví do role nevolníků a slíbená odměna se má ztenčovat, tak mi o tom prosím alespoň řekněte včas. Doufám jen, že tyto články čtete, pokud ne, určitě se najde někdo, kdo vám mou otázku doručí. Díky. Je to lehká forma pořadu KOTEL - otázka z pléna. Může se zdát nepříjemná, věřím ale, že zajímá celou generaci vojáků, a myslím si, že jsou to především ti vojáci, o jejichž důvěru hodláte bojovat - do toho, neváhejte, čekám na vaše slova. Žádám o odpuštění za formu tohoto dotazu, bohužel neznám jednodušší a bezpečnější cestu.
Je to pro vás teď ruská ruleta... odpovědět musíte, určitě se k vám můj dotaz dostane. Pokud odpovíte nepravdivě, pravdu se dozvíme. Důsledky znáte. Váš voják z povolání.
 

christo
Offline
Členem od: 24.06.2010
naše vrchnost????

PŘÍTELÉ, JEN BY MĚ ZAJÍMALO CO JE PRAVDY NA TOM, ŽE NAŠE VRCHNOST CHCE ZAMEZIT MASIVNÍMU ODLŮIVU TÍM, ŽE ZAKÁŽOU ZKRACOVÁNÍ ZÁVAZKŮ. pROSTĚ DOKUD TI TRVÁ ZÁVAZEK, TAK TO ODŠLAPEŠ. NEJDEDNODUŠÍ CESTA K ÚSPĚCHU.
 

Technik
Offline
Členem od: 30.06.2009
Lže se vojákům

Můj bývalý kolega chtěl odejít. Personalisté z velení brigády mu řekli, že je zakázáno zkracování závazků nařízením z OL.
Bývalý kolega, žádné "Béčko" zavolal kamarádovi do OL na společenské síly, kde měl spolužáka z VŠ.
Ten mu řekl, že nic takového neexistuje, že se přímo personalistů poptal.
Ex-kolega se následně přihnal na velení brigády a dožadoval se čísla rozkazu nebo nařízení, který zakazuje sl. orgánu zkracovat závazky. 
Personalisté se kroutili jako hadi, viděli, že je zle... nakonec ho velitel po delší licitaci pustil.
Prý byli nedávno uzavírány dlouhé závazky i vojákům kterým skončí stávající závazek v r. 2013.
Potom se provede změna legislativy a nikdo nikomu nebude bránit v odchodu. 
Vojáků bude nadbytek, co slouží na technice co bude zrušena. Mi24,Mi35, KUB.....
Z toho plyne poučení : Voják nemůže důvěřovat svému velení ani velitelskému sboru.
O jakou důvěru že chce gen.Žžka bojovat u vojáků, čímž se tolik chlubil v posledním čísle armádního Rudého práva????

Technik
Offline
Členem od: 30.06.2009
Kde to žiješ?

Myslíš kolego, že Ti někdo odpoví a tady na foru?? Ano i po přečtení tohoto webu musí být pan generál Picek skutečně na prášky:
http://www.parlamentnilisty.cz/zpravy/armada-policie/190762.aspx
Co chceš od armády, která nedokáže ani vystrojit vojáky? Jak může velitel - nadřízený  vyžadovat ustrojovací kázeň, když jsou výstrojní sklady prázdné, máš nárok na 2 !!! ano slovy dva! páry ponožek za rok. 
K hitu sezony - BKO.
Jedna zásadní věc chybí v BKO. Odpověď na otázku kdo ponese z titulu své funkce trestně - právní zodpovědnost z autorů za špatná rozhodnutí a způsobené škody???
NGŠ, MO, Parlament? Senát???Nebo poradci či kolektiv autorů? 
Pokud se podívám do Blbé Knihy Obrany naprosto nechápu, jak mohl někdo rozhodnout
o modernizaci 4ks ŘNRL SURN, který je součástí kompletu KUB. kdo takový kontrakt podepsal za MO. Stálo to 4mld!!!! Přitom se v době zadání kontraktu jasně vědělo, že není munice- "klacky".
Kdo navrhl vyřadit bitevní vrtulníky Mi-24, Mi-35??? vždyť je to přímá a nezbytná podpora pozemního vojska, má o službu těchto vrtulníků eminentní zájem i NATO. (tygří letka)
Slabá balistická ochrana je jenom "zástupný problém" aby se daňovým poplatníkům zacpala ústa.
Do zveřejnění BKO se o takovém problému téměř nemluvilo. V případě Mi-35 co si MO objednalo, to dostalo.
Proč nebudou nadále podporovány PSS Věra, když jsme se při vstupu do NATO zavázali, že
PSS budou naší prioritou stejně jako chemici a zdravotníci.
A tak si s BKO každý po volbách vytře řiť. Pokud není právně závazná, je to "o ničem"
Říká se, jaký pán, takový kmán.....
Minulý týden jsem byl pracovně v Praze. Kousek od  "kulaťáku" jsem viděl paní plukovnici, která vypadala jako když vyletí z kurníku.Když o sebe nedbá jako vojákyně, alespoň kdyby jako žena. I když už jsem z AČR pryč, byla mne docela hanba.
Jak takoví lidé mohou vést podřízené k pořádku???
A tak zůstává docela dost otázek nezodpovězených.
Ve ve věci změny služební zákona. Pročpak si myslíš, že uzavírali dlouhé závazky?
No aby se AČR nerozpadla personálně, až vyjde najevo znění nového sl. zákona.
Utíkat "včas" budou pouze generálové a velitelé podle původních výhodnějších podmínek.
Po změně zákona lidem řeknou "a můžete jít" bránit Vám nebudeme. Že se změna připravuje již přiznalo armádní Rudé právo asi 2 čísla zpět.
Při skutečném zájmu, aby AČR efektivně fungovala, plnila úkoly pokud možno bez ztrát schopností, museli by na BKO pracovat takoví lidé jako gen.Vacek.
Když si přečtu jména Dobrovský, Mahdalíček a další "experti" je mne jasné po zkušenostech s nimi, že to fungovat nemůže.
Tihle lidé to je větší nebezpečí pro vojáka, nežli absolvování mise IFOR nebo SFOR svého času. Vím co píši.
Každý, kdo má jistý smysl pro sebezáchovu musí odejít z AČR. Jiná cesta není.
 
 
 

Pumpa
Offline
Členem od: 09.01.2010
Dopadne BKO jako VDZ? Tzn. krachem?!

S Mahdalíčkem máš, Techniku, pravdu!!! Jak může mít někdo, kdo přivede Vojenskou družstevní záložnu ke krachu, tu drzost a pokoušet se radit, jak se má něco dělat? A jak vůbec ještě může být zaměstnancem ministerstva obrany? Jak se vůbec může dívat lidem, které potkává Na Valech do očí? Ten člověk musí mít skutečně silnej pajšl... :-(

Pumpa
Offline
Členem od: 09.01.2010
Sorry...

... opravdu jsem nechtěl, aby to tu bylo 2x. Prosím admina, aby jeden příspěvek odmázl :)

Technik
Offline
Členem od: 30.06.2009
zreformovat svůj život.

Ano, Mahdalíček, nebo takový degradovaný desátník Dobrovský jak se sám chlubíval.
Pro osvěžení paměti mladším čtenářům je dobré napsat, že pan Dobrovský co-by MO
zrušil počátkem 90tých let pořadový krok! Takže armáda přestala pochodovat. Skutečně po stoletích ojedinělý a novátorský počin v historii vojenství. :-)))
A to zde byla připomenuta i akce "letiště Mošnov" na které měl pan Dobrovský lví podíl.
Samozřejmě dodnes nebylo řádně vysvětleno a kauza zapadla. 
Z autorů BKO by měla řada lidí si nejdříve zreformovat svůj život  a zamyslet se nad sebou, než začnou cokoliv organizovat vojákům.
 
 

beskum
Offline
Členem od: 28.02.2011
Výsluha versus právní stát

Co Bílá kniha slibuje novým rekrutům ?Zaujala mne pasáž :Převzato z Bílé knihy )))) Posilovat atraktivitu kariéry vojáka. Důležitými faktory v tomto směru jsou: výše platu, výsluha, kompenzace za službu v místě podle potřeb ozbrojených sil, podpora rodin vojáků sloužících v operacích a misích v zahraničí, zkvalitňování infrastruktury ve vojenských posádkách, zlepšování pracovních podmínek, zdravotní péče o válečné veterány a vojenské důchodce ? Tak proč stát své závazky neplní?co může AČR slibovat novým rekrutům ? Stejně pak přijde nějakej Kalousek a nebo Nečas a zákonem č 221 -99 sb - výsluhy odchodné a odbytné, si vytře prdel .Pritom jinde v Nato a EU závazky zabezpečení příslušníků silových resortů plní a nedaní se !Odkaz:http://praha.vupsv.cz/Fulltext/vz_197.pdf Hasiči, vojáci i policisté přicházejí a odcházejí - stát zůstává! Stát má pár základních povinností. Zajistit vnější a vnitřní bezpečnost, aplikaci práva, morálky a výběr daní. Jeden by se divil, jak mnohdy mohou stát základní funkce státu proti sobě. Nevěříte? Čtěte dál. Na zajištění bezpečnosti stát potřebuje policisty, hasiče, vojáky, dokonce i vězeňské dozorce. A tak si je vybírá, vzdělává, úkoluje, odměňuje. Uzavírá s nimi právní dohody, ve kterých se obě strany písemně zavazují: „ Ty mi slib, že za mne položíš i život, budeš snášet posměch lépe postavených občanů a útoky nebezpečných lidí, čelit nenadálým přírodním i průmyslovým katastrofám. Já Ti za to písemnou smlouvou garantuji, že po mnoha letech služby dostaneš za tato „drobná“ příkoří nárokovou sociální dávku.“ Vždyť je to tak právně kotveno v mnohaleté historii naší země i právním kodexu vyspělých zemí současného světa. Ale od 1. ledna 2011 se tento smluvní závazek v České republice jednostranně a protiprávně změnil. Stát nyní říká: „ Ty jsi sice za mne ochoten položit život či ztratit tělesné a duševní zdraví (jestli se tak už nestalo), já jsem však ztratil něco důležitějšího než je lidský život a lidské zdraví, já jsem ztratil miliardy. Musíš mi tedy mimo svých právně vázaných osobních ztrát ještě vrátit i část své nárokové sociální dávky. Jenom prosím Tě slabošsky nenaříkej. I jiné profese mají své mínusy. A že nejsou smluvně kompenzovány? Do toho Ti nic není! A nenaříkej, nejsi chlap! Asi jsem Tě málo připravil na křik a sténání umírajících kamarádů v boji, na obraz zkázy povodní s třesoucími se obyvateli zničených domů, na pláč zoufalých rodičů usmrcených dětí, na zubožená těla obětí dopravních nehod, na pach zasychající kaluže krve, na znetvořená ohořelá těla s bílými kostmi, které trčí z jeho zuhelnatělých částí. Copak neumíš tyto pocity potlačit? Tak je jen prostě vytěsni ze své mysli! Že se Ti nakonec obrazy zkázy objevují ve snech a probouzíš se zborcený potem a s úlevou, že umírající chlapec, kterého jsi marně ve snu zachraňoval, není Tvůj vlastní syn? Copak se jich, ty slabochu, neumíš zbavit? Neposlouchá Tě už ani vlastní tělo? Ztrácíš schopnost vnímat realitu? Jsi podrážděný a uklidní Tě jen medikamenty či jiné drogy? Tak to již pro nás nemáš žádnou cenu, vezmi si rentu a běž, odkud jsi přišel.“ Stát však od začátku letošního roku hasičům, vojákům i policistům navíc sděluje: „Ty si své smluvní povinnosti musíš plnit, já ne! Já jsem silnější, vydám zákon, kterým Tě potrestám, zdaním i to málo, co Ti za službu právně náleží. A mlč, buď rád, že není daň (zatím) ještě vyšší!“ „Ty přece odcházíš – já zůstávám!“Podáním žalob na stát začíná boj proti retroaktivnímu zdanění výsluh Také jenom čekáte jak to dopadne? Nebo se aktivně pripojíte k žalobám na stát alespoň zasláním 1000 Kč na právní služby renomované právní kanceláře ? Veřejný transparentníúčet: 2700105961/2010 - Transparentní účet Majitel účtu: Sdružení Válečných veteránů ČR Název účtu: SVV ČR - Výsluha versus právní stát? http://www.ct24.cz/domaci/123485-bitva-o-nezdanene-vysluhy-policistu-a-v... stavu v podání žalob na stát od iniciativy veteránů - Výsluha versus právní stát z důvodu dodatečného zdanšní výsluh 15% zvláštní daní a o stavu transparentního učtu k zasílání přispěvků na právní zastoupení vysloužilců a veteránů - Transparentní účetMajitel účtu: Sdružení Válečných veteránů ČRNázev účtu: SVV ČR - Výsluha versus právní státnajde vše na stránkách : www.vysluhy.jdem.cz. https://www.fio.cz/scgi-bin/hermes/dz-transparent.cgi?ID_ucet=2700105961 http://www.legionar.org/index.php?Aktuality-Vysluha-versus-pravni-stat/&...

beskum
Offline
Členem od: 28.02.2011
Výsluha versus pravní stát

Když ptáčka lapají - co může AČR slibovat novým rekrutům ? Stejně pak přijde nějakej Kalousek a nebo Nečas a zákonem č 221 -99 sb - výsluhy odchodné a odbytné, si vytře prdel .Pritom jinde v Nato a EU závazky Zabezpečení příslušníků silových resortů plní a nedaní se ! http://www.army.cz/informacni-servis/zpravodajstvi/plne-zneni-bile-knihy... http://praha.vupsv.cz/Fulltext/vz_197.pdf Převzato z Bílé knihy )))) Posilovat atraktivitu kariéry vojáka. Důležitými faktory v tomto směru jsou: výše platu, výsluha, kompenzace za službu v místě podle potřeb ozbrojených sil, podpora rodin vojáků sloužících v operacích a misích v zahraničí, zkvalitňování infrastruktury ve vojenských posádkách, zlepšování pracovních podmínek, zdravotní péče o válečné veterány a vojenské důchod

beskum
Offline
Členem od: 28.02.2011
výsluha versus právní stát

Tak se podívej, kde skončí peníze na Tvoji výsluhu. Líbí se Ti to ? Mi teda rozhodně ne ! http://zpravy.idnes.cz/stat-zaplati-bojovnikum-s-komunismem-stovky-milio... http://www.parlamentnilisty.cz/parlament/197627.aspxStát zaplatí bojovníkům s komunismem stovky milionů, odhaduje Benda - iDNES.czJe více než jisté ze takovým Mašínům jejich fin. kompenzace - výsluhy zaručeně nezdaní 15% a nebo ano ?

P-SOV
Offline
Členem od: 30.11.2009
Vystoupení k protiústavnímu zdanění výsluh

V sobotu 28. května 2011 na KULAŤÁKU vystoupí v rámci shromáždění k Mezinárodnímu dni příslušníků mírových sil OSN, pořádaném Sdružením válečných veteránů ČR, zástupkyně odborné komise VxPS s projevem na podporu oprávněných požadavků příslušníků ozbrojených sil a bezpečnostních složek vztahujících se k protiústavnímu zdanění výsluhových příspěvků.

Pozvánku na akci nalezneta na http://www.sov-info.estranky.cz/fotoalbum/veterani/osn/mezinarodni-den.html

Vodnar
Offline
Členem od: 27.08.2010
Výsluha versus právní stát