Změny hodností k 1. lednu 2011 - další podraz MO na vojáky.

57 replies [Poslední]
mika vrtulka
Offline
Členem od: 09.06.2009

Článek není nabádáním vojáků k opuštění řad AČR na základě § 19 odst. 1 písm. c) a e) zákona č. 221/1999 Sb., o vojácích z povolání. Článek pouze upozorňuje na tuto možnost, protože úředníci MO ji chtějí vojákům zapřít a tak i znemožnit. Jak je vidět, tak lhaní, podrazy a nezákonnosti se stávají v rezortu obrany normou. Chce se říci: Je to hnus, velebnosti!

Bofors
Offline
Členem od: 17.08.2010
Zdravím všechny

Zdravím všechny diskutující,
článek jsem přečetl a měl bych pár hypotetických dotazů. Pokud při personálním pohovoru odmítnu podepsat hodnost která mi od 1. 1. "náleží"- tzn. nebudu souhlasit se jmenováním do nižší hodnosti, tak mi budou hledat nějaké alternativní místo se stávající hodnosti? které určitě nenajdou. V tom případě budu muset odejít od začátku roku do civilu z organizačních důvodů ale v zákoně se píše, že se výsluhové náležitosti nekrátí a počítá se ještě 50% zbývající doby trvání podepsané smlouvy. Na výsluhu jako takovou nedosáhnu odpracovanou dobou ale smlouvu mám podepsanou ještě na 3 roky takže 50% z toho je rok a půl- to by se mi jen započítal rok a půl do fondu odpracované doby a nebo by se jednalo i o nějakou fin. kompenzaci? O odchodu do civilu neuvažuji ale v dnešní době je třeba se ve věcech vyznat a znát všechny své zákoné možnosti, proto děkuji všem kteří mi pomohou se trochu vzdělat. díky!

Rendis
Offline
Členem od: 04.12.2010
To by Vám musela být přiznána

To by Vám musela být přiznána reorganizace. Což si myslím,že nebude. Já jsem to v tom znění,které mi bylo předloženo nepodepsal a nechal si dopsat,že s tím nesouhlasím...a odpověď nadřízených je taková,že vůbec nezáleží,jestli to podepíšu nebo ne.Byl jsem "seznámen" a tím to končí.

stuffy
Offline
Členem od: 28.06.2010
Dopočet závazku

Řeším podobný problém,může mi někdo zkušenější poradit,za jakých podmínek lze odejít do zálohy z důvodu reorganizace s dopočtem závazku a jaké místo si můžu dovolit odmítnout,případně pokud hůře placené místo přijmu,zda mám nárok na dorovnání platu a za jakých podmínek?Na útvaru se člověk bohužel dozví jen,že má držet  hubu a krok.Jinak super stránky,ale tahle mini právní poradna mi tady dost schází.Rozhodování je těžké a čas se krátí.Děkuji všem.

mika vrtulka
Offline
Členem od: 09.06.2009
Stuffy,

pokus se blíže specifikovat svůj problém. Tvůj dotaz je do té míry tak obecný, že na něj nelze uspokojivě a přesně odpovědět. Využij k tomu kontaktní formulář ("kontakt" nad MENU webu).
S pozdravem
M.V.

stuffy
Offline
Členem od: 28.06.2010
Dokáže mi někdo poradit?

Stačí nějaký odkaz,kde to hledat...

mika vrtulka
Offline
Členem od: 09.06.2009
Stuffy,
unkown
Offline
Členem od: 09.12.2009
http://www.e15.cz/domaci/politika/rozpocet-obrany-bude-pristi-ro

http://www.e15.cz/domaci/politika/rozpocet-obrany-bude-pristi-rok-o-pet-...
Z uvedeného článku z odkazu   ,,Podle Vondry nemá být snížení příspěvku plošné a o jeho plnou výši přijdou jen vojáci vyšších hodností. "     o jeho PLNOU VÝŠI ???????     

jadrob
Offline
Členem od: 07.07.2010
Podrazy pokračují

Zkuste někdo tenhle odkaz.
Jestli si to někdo přečte a hlavně POCHOPÍ budu vděčný za vysvětlení !!
 
http://eklep.vlada.cz/eklep/page.jsf
 
Najděte na stránce 1 dokument:  

Návrh nařízení vlády, kterým se mění nařízení vlády č. 565/2006 Sb., o platových poměrech vojáků z povolání, ve znění pozdějších předpisů

Čtěte přílohy ma_korn88gf3vlj.zip
Pokud se nepletu tak to snížení tarifů bude u mnoha z nás o hodně víc než 10% !!

karlos
Offline
Členem od: 08.07.2010
:-))

...Podle Vondry nemá být snížení příspěvku plošné a o jeho plnou výši přijdou jen vojáci vyšších hodností. ... Je to míněno tím, že o plné snížení přijdou vojáci vyšších hodností..Ne o celý příspěvek...
 
 

 
Jinak jak říkám, kdo má odslouženo, tak nebude řešit pořád dokola nějaké výsluhy či snižování PnB, kdo něco umí tak odejde a najde si lépe placené místo v civilu..Vojenský plat je v současnosti k smíchu, v odbě kdy začal příspěvek na bydlení, tak to opravdu posunulo přímy VzP do vyšších sfér, Od té doby se nic nezměnilo, jen se hledí kde to ojebat snižování koeficinentů u příspevku na bydlení...Dva roky zpet se zase přišlo na to, že do odborné praxe se nepočítá vojenská základní služba...Takže retroaktivita jak vyšitá..
 
 

 
Jinak si nedělám iluze, že bude někdo brát na zřetel názory vojáků, Kalousek jasně dal, kolik chce vycedit peněz z resortu MO. A toho dosáhne v plném rozsahu, jak hrábnutím na vysluhy tak na příspěvek na bydlení.. Stop stavem na krácení závazku dosáhne jen toho, že nebude moci nikdo odejít, takže v roce 2011 může prohlásit, že vojákům to moc neublížilo, když nikdo neodešel a nastanou dalsi skrty..
Přitom jak říkal v televizi současné šetření v resortu MO je jen lehká rozcvička...

fabrik.f
Offline
Členem od: 17.06.2010
jako velitel

Nevím jaké vyšší hodnosti mají na mysli. Ale mrknul jsem na svoji pásku a jestli to bude třeba už od poručíka, tak já jako velitel čety budu mít míň než můj velitel družstva a dokonce i příslušník družstva - řidič. No a velitel roty bude brát asi tak stejně jako můj řidič. Takže buď pan novinář nerozumí tomu o čem psal, nebo to schválně popletl a jestli je to pravda tak Bůh nás ochraňuj před současnou vládní koalicí a já se raději stěhuju do Thajska, teda jestli mě vůbec z armády pustí.

Technik
Offline
Členem od: 30.06.2009
Jdu s vámi kolego

Tedy do Thajska. Je tam dobře- slunce, thajské masáže !!! A ty holky taky nejsou šeredný
:-))

christo
Offline
Členem od: 24.06.2010
fabrik.f

No to ani oni, jen je s podivem, jak je to i původní plán i Janoty, kterej neokázal potlačit hazard a polostátní podniky typu ČEZ a ČD kterejm se rvou dotace a oni vydělávaj. No je fakt že by pak Janota nemohl bejt v dozorčí radě ČEZU.

aiven
Offline
Členem od: 10.08.2010
Jako velitel

Budte v klidu,celou výši nevezmu žádné vyšší hodnosti, oni taky novinaři kde co placnou,zvlašt když dostávaji zkreslené informace kolikrát i od sameho resortu.Prostě bude v platu a nějakým zatím pro mne "záhadným" způsobem bude diferncovaný koeficient pro zdanění u rozdilných hodnosti.Ministr ví proč to tak chce udělat,lekl se toho že by se mu rozutekli indiáni (maso), které potřebuje do misí a ne sádlo (vyšší dustojnici a o.z.),bez toho se nějak obejde.Jenom pak nezávidím borcum co budu chtít zavest do praxe karierní řád,osobně si myslim,že to nešlo pořádně zavest do praxe ani dnes a už vubec po krocích které nastanou po chzstaných změnách hodnosti,po rozdílnem přídavku na bydlení podle hodnosti,po nejasných podmínkach zabezpečení vojaka po odchodu do zálohy.Vždyť dnes to muže být takhle a zítra jinak.Jsem zvědav co bude nabízet rekrutační při náborech jaké záruky.Dnes nábor není potřeba,ale po krocích p. Kalouska to muže byt aktuální coby dup.Do letáku by měli psat,slibujeme vám perspektivní zaměstnání ve spolku,který slouží státu za nejasných podmínek ohodnocení jak ve službě tak i po ní,protože nikdy není jistota jak bude stát hospodařit za 5 nebo 10 let a kolik vládnoucí garnitura a jej kumpani stihnou rozkrast za volební období.Prostě je to služba státu a když stát je lump a krade kde se dá (nemusím vyjmenovavat všechny podezřele a málokdy vyšetřené kauzy,že jo?) tak i služba u něho bude vždy přinejmenším o nejistotě.
 
 

christo
Offline
Členem od: 24.06.2010
jako velitel

napsal jsi to přesně a výstižně, nejde to lépe formulovat

alone99
Offline
Členem od: 02.08.2010
ad aiven

no napsal jsi to moc hezky :-) jen se obávám, že ministr ví tak akorát hovno a udělá co mu Kalousek s Nečasem řeknou. že se bortí celý systém sociálních jistot je zřejmé a jsem přesvědčen že kdo uteče ten vyhraje (samozřejmě s plnou palbou výsluhového). já to tedy takto vnímám a určitě to tak udělám, protože těm gaunerům nevěřím ani slovo, nejsem v AČR první den, ale přes 22 let. mimochodem momentálně na oddělení náboru a ty sliby až se bude nabírat bych chtěl slyšet :-)

alone99
Offline
Členem od: 02.08.2010
normativní výnos

tak mám v ruce normativní výnos o kterém se tu pravděpodobně debatovalo. Přepisuji doslovně:
NGŠ AČR                                                                    V Praze 16.8.2010
Úkolový list č. 240/2010/ÚL-1416
Věc: Snížení počtu personálu
   K naplnění programového prohlášení vlády v oblasti mandatorních výdajů a limitů stanovených v rozpočtové kapitole MO na rok 2011 je dle rozhodnutí ministra obrany nezbytné do konce roku 2010 snížit počet personálu rezortu MO o 350 vzp a 1350 o.z.
   K provedení tohoto úkolu zmocnil ministr obrany NMO k informování a projednání zamýšlených organizačních změn s odborovými organizacemi působícími v rezortu MO.
 
   V souladu s ÚL MO č. 513/2010-1140
                                       ukládám
1. Zákaz prodlužovat prac. poměry na dobu určitou a zákaz přijímat na takto uvolněná místa nové pracovníky.
2. Zjistit, kolik vzp žádá o zkrácení závazku a rozhodnout, komu lze vyhovět, a to za dodržení podmínky, že budou zachovány požadované schopnosti útvarů a org. jednotek ozbrojených sil a MO. Jmenný seznam vojáků, kterým bylo vyhověno, předat NMO cestou vedoucího referátu pers. podpory KaNGŠ.
 Termín: do 26. srpna 2010
3. Poskytnout součinnost NMO při přípravě návrhu úkolového listu ke zpracování návrhu rozhodnutí o org. změnách vynucených limity stanovenými pro MO v rozpočtové kapitole na rok 2011.
 
No a teď buď moudrej :-). Jen tak pro zajímavost toto nám oznámila personalistka (o.z.) dne 20.8.2010 v 11:55 hod. s tím, že již odeslala tabulku prázdnou, protože prý nikdo odejít nechce !!!!! NESKUTEČNÉ !!!!! okamžitě jsem se nahlásil nadřízenému, že trvám na pohovoru s ředitelem, protože odejít chci !!! teď mám týden dovolenou, tak jsem zvědav co s tím udělají.
Jinak pohovory začnou dělat s největší pravděpodobností aniž by vám konkrétně ředitel (velitel...) řekl za kolik to od nového roku budete dělat. no to je směšné, jak se mám pro něco rozhodnout, když neznám všechny indície !!! prostě bordel, ale jak jsem řekl, mě je to buřt - odcházím do civilu.

christo
Offline
Členem od: 24.06.2010
to alone99

to je zajímavé u nás ten email byl již ve středu kolem poledne

alone99
Offline
Členem od: 02.08.2010
to christo

u nás možná taky, jenže ta slepice to tutlala a vytáhla to až dnes a ještě že se rozhodla za nás.

christo
Offline
Členem od: 24.06.2010
tak to je na stížnost

poslal bych stížnost do StB, aspon bude sranda.

alone99
Offline
Členem od: 02.08.2010
to stížnost

no do 30.8. mám dovolenou a pak se na to podívám, protože jestli mi řeknou že mi zkrácení neschválí tak ji vykoušu obočí.

Vladimír
Offline
Členem od: 05.09.2009
Vzal bych si na cestu 58, v

Vzal bych si na cestu 58, v tom bordelu by se mohla hodit.:-)

aiven
Offline
Členem od: 10.08.2010
22 let???

No, není to moc,kdysi by jsem ti řekl,když už jsi tolik vydržel chtělo by to ještě aspon 3 roky někde odbouchat,taky jsem to kdysi musel řešit a po 22 letech mi neprodloužili závazek,naštěstí jsem ještě 3 roky vydržel jinde a našel něco jiné a musel přejít jinam,ale to ještě byla doba kdy jsem věděl co mužu čekat a proč mám ještě 3 roky sloužit .
Dnes je doba jiná,když to řeknu slušně nejistá,když neslušně doba kdy stát a společnost do vojáka stříli víc jak stříli on sam,službu vojáka si stát bude vážit asi až poté, když by jsme hlavně tím nahoře  prdel ochránili,kdyby jim bylo ouzko.Nestačí hrdinské činy ani v misi Afganistan to je zavazek vuči NATO (USA) a ani pomoc při živlech to je pomoc obyčejným lidem a ty v neštěstí můžu jen poděkovat a vzít to,že je to vše naše povinnost,když nás platí z jejích daní.To je v pořádku.Jen proč za službu státu z nás dělaji bezprávní blbce,co si musí nechat vše libit???

christo
Offline
Členem od: 24.06.2010
alone99

napsal jsi to také přesně  přesně a výstižně, nejde to lépe formulovat

alone99
Offline
Členem od: 02.08.2010
to přídavek

osobně si myslím, že je nesmysl snižovat PnB diferencovaně dle hodností. jak říkáte došlo by k srovnávání platů nejen mezi hodnostmi, ale hlavně funkcemi a to je blbost. leda by měli v záloze nějaké razantní zvýšení osobního ohodnocení (myslím tím pro plk. a výše) a ve finále si pomůžou k vyšším platům než letos. jinak rozdíly ve výši PnB mezi námi nižšími hodnostmi nebudou určitě tak velké právě proto aby velitel čety nebral stejně nebo nedej bože míň než velitel družstva. a tím nesnižuji ničí práci, prošel jsem si taky funcemi od velitele družstva atd. naopak si myslím, že základní funkce jsou finančně podhodnoceny.

Realista
Offline
Členem od: 04.09.2009
Jako za Jánošíka

To je přece jasné. Generálové a vyšší důstojníci budou na přídavku kráceni a plnou výši budou brát desátníci a četaři. Asi nastává nová doba - bohatým brát a chudým dávat:)))

christo
Offline
Členem od: 24.06.2010
tak to bude super

Takže když to seberou důstojníkům vyšších hodností ( velitel útvaru a podobně) tak to znamená, že např. kulometčík ( a prosím nepohrdám základníma funkcema) bude mít  v konečné fázy skoro stejný někdy vyšší plat než velitel. Hm když to srovnám s odpovědností kulometčíka a velitele tak to bude super.

christo
Offline
Členem od: 24.06.2010
tariufní platy se vojákům nezmění

http://www.novinky.cz/domaci/209152-statnim-zamestnancum-se-zmeni-platy-tarifni-slozka-klesne-o-10-procent.html
 

Ministr práce a sociálních věcí Jaromír Drábek (TOP 09)
FOTO: Jan Handrejch, Právo

Dnes 13:29 (Aktualizováno: 14:30 )

Návrh přitom počítá se dvěma variantami, uvedl ministr Jaromír Drábek. Podle první by se stanovila maximální doba, po kterou se platy mohou zvyšovat. Automatické zvyšování platů po odpracování určitého počtu let totiž není podle ministerstva motivací k rozšiřování schopností a dovedností, ale motivací k setrvání v úřadu.
Druhá varianta počítá se stejným platovým základem pro všechny bez ohledu na počet odpracovaných let. Zvyšování platu by se potom dělo formou osobního příplatku podle schopností a práce zaměstnance. V první variantě by se tarifní platy zvyšovaly maximálně 15 let, a to podle náročnosti jednotlivých pozic. Po šestnáctém roce práce už by se platy nezvyšovaly.
Důležitým zaměstnancům by plat neklesl
Návrh také počítá s možností zvýšit zaměstnancům osobní příplatek ze současných 50 procent platu až do výše 100 procent. V mimořádných případech bude moci osobní příplatek dosáhnout až 200 procent platu. Podle Drábka to umožní, aby platy neklesly těm zaměstnancům, kteří odvádějí kvalitní práci a jsou pro zaměstnavatele cenní.Návrhy tabulek, které zveřejnilo MPSV, se ovšem netýkají pedagogických pracovníků, nepedagogických pracovníků ve školství, pracovníků ve zdravotnictví, policistů a vojáků. Ve školství by měla být stejná struktura, ale odlišná platová základna. Platové podmínky by zde měly být na úrovni současných tabulek.
"U policistů je příprava platových tabulek v kompetenci ministerstva vnitra," řekl Drábek. U vojáků ještě pokračují diskuse mezi ministerstvem práce a sociálních věcí a ministerstvem obrany.

parasutist
Offline
Členem od: 04.08.2009
tarify

Každý to víme nesmysl osobní nikdo nezvýší nyní 50%(kdo ho má o tolik zvýšený, dejte vědět) na 100%(haha), elikož nejsou peníze tak se taky nic nezvyšuje že. Navíc je přiděleno na jednotku určité množství a to se rozdělí(podle zásluh).To budem brát 10tis. a pak podle oblíbenosti? Nazdááár AČR fakt otevřené palice.

aiven
Offline
Členem od: 10.08.2010
Jak nemění???

To,že u vojáků ještě pokračují diskuse mezi ministerstvem práce a sociálních věcí a ministerstvem obrany,ještě neznamená že nic se nezmění. Prostě tarify se změní,to je tutač ,je jen otázkou zda to bude těch 5% na tarifu a na těch celkových 10% se resort dostane tím,že propustí pár vojáků a 4 krát víc o.z.To je upečené.Pak příjde doba,že to bude obráceně a ušetří se na vojácích .Zruší se místa vojaků všude tam kde to není nutné, aby byli vojáci a udělaji se  z nich o.z.,protože se dá na tom taky dost ušetřit .Indiánů je potřeba jen tam,kde se z nich vybírá do misí. Náš stát může bránit pomalu i o.z.,vždyť nás by ochranila stejně jen cizí armáda v těch počtech co zustane. Problem nastane jen v tom,že pár těchto vojáků bude  splňovat nárok na  výsluhu (zdaněnou) a dostaval by pak i plat za o.z.  a vznikl by z neho tzv, dvouplaťak,ale to by si kluci nahoře poradili.Stačí,aby ho nezaměstnali nebo vydali nařízení,že když bude v resortu může zapomenout na výsluhu,takové myšlenky tu taky zazněly,prostě může být rád že může dělat a neskonči na úřadě práci

christo
Offline
Členem od: 24.06.2010
avien

Kamaráde tak jsem to tam dal schválně, protože se nikde neobjevilo že se propustí dalších 350 vojáků a 1350 OZ. jen by mě zajímalo, kolik je slavnejch kantorů a kolik jich je potřeba. Ono jim napálit plnou 8,5 hodinovou pracovní dobu ne škole, ne že odučí 2 hjodiny a pak jo že se chystá do školy a courá to po krámech.
Podle mě je v rámci ministerstva školství slavnmejch pedagogů jak nasráno a zbytečně.
Jenže prachy na tomto minhisterstvu nikdo nezkoumá, jsem zvědavej jak dopadnou hrátky z Liberce co se vozil sníh pomalu až z norska. Za to má jít někdo sedět.

Bartak
Offline
Členem od: 05.01.2010
200 %

Škoda, že ještě není ministrem můj jmenovec, to by už jeho a Nečasovo společné kamarádce Nagyové mohl klidně a bez okolků nasadit "osobák" 200 %
 
Už to vidím, jak si to bude vrchnost rozdávat po 150 až 200 % a šetřit se bude zase na těch dole!

christo
Offline
Členem od: 24.06.2010
jak se mění příplatky Zákon č. 143/1992 Sb., o platu a odměně za

§ 9 Hodnostní příplatek Hodnostní příplatek
Zaměstnanci přísluší hodnostní příplatek, který činí: Zaměstnanci, který je příslušníkem ozbrojených sil ve služebním poměru, přísluší hodnostní příplatek, který činí:

 
hodnost hodnostní příplatek v Kč měsíčně
 

 
vojín rotný
800 1 200
 

 
svobodník rotmistr
1 200 1 300
 

 
desátník nadrotmistr
1 300 1 400
 

 
četař štábní rotmistr
1 400 1 600
 

 
rotný podpraporčík
1 600 1 800
 

 
rotmistr praporčík
2 000 1 900
 

 
nadrotmistr nadpraporčík
2 300 2 000
 

 
praporčík štábní praporčík
2 600 2 200
 

 
nadpraporčík podporučík
3 100 2 400
 

 
štábní praporčík poručík
3 700 2 600
 

 
poručík nadporučík
3 100 2 800
 

 
nadporučík kapitán
3 300 3 000
 

 
kapitán major
3 500 3 200
 

 
major podplukovník
3 700 3 400
 

 
podplukovník plukovník
4 000 3 600
 

 
plukovník brigádní generál
4 300 3 900
 

 
brigádní generál generálmajor
5 100 4 100
 

 
generálmajor generálporučík
5 600 4 300
 

 
generálporučík armádní generál
6 100 4 600
 

 
armádní generál
6 800
 

 
(Tato novelizace nabývá účinnosti 1. ledna 2011.)
 

§ 9a
bližší info na :
http://business.center.cz/business/pravo/zakony/plat/cast2.aspx

alone99
Offline
Členem od: 02.08.2010
hodnostní

no vidíš, to je pecka. tak od nového roku nepřijdu o 6.900,- ale jen o 6.200,- a to se vyplatí :-)

christo
Offline
Členem od: 24.06.2010
snižování hodností dle Zákona 221

Prosím o vysvětlení

úplné zn
ění zákona č. 221/1999 Sb., o vojácích z povolání, jak vyplývá ze změn provedených zákonem č. 155/2000 Sb., zákonem č. 129/2002 Sb., zákonem č. 254/2002 Sb., zákonem č. 309/2002 Sb., zákonem č. 362/2003 Sb., zákonem č. 546/2005 Sb., zákonem č. 189/2006 Sb., zákonem č. 261/2007 Sb., zákonem č. 305/2008 Sb., zákonem č. 306/2008 Sb., zákonem č. 479/2008 Sb. a zákonem č. 272/2009 Sb.


§ 7


Vojenské hodnosti a hodnostní sbory
 
 

(5) Vojáka lze s jeho souhlasem výjime
čně jmenovat do nižší hodnosti, než které v průběhu služebního poměru dosáhl.


christo
Offline
Členem od: 24.06.2010
snižování hodností podrazem? jak pro koho

Je tady dost příspěvků na snižování hodností, ale nějak zůstává skryto i vyzvedávání hdností.
Z různých pramenů se dozvídám, že je-li vytvořeno systematizované místo třeba mjr, dosud na něm sedí o několik hodností nižší důstojník po prvním lednu se automaticky stává majorem, aniž by musel projít dobou výsluhy na povýšení. Tak pokud je to pravda,tak to je mela

alone99
Offline
Členem od: 02.08.2010
ad hodnost

tvoje info je správná, platí to i tady u nás, kapitán bez výsluhy je dnem 1.1.2011 jmenován do hodnosti major (asi jako kapitán by nedokázal velet 3 praporčíkům). a zase se mi chce blejt...

christo
Offline
Členem od: 24.06.2010
hm tak to je kocourkov

no super, já na povyšování čekal jako kokot, furt kurzy jazyky a podobně, a nedej bože když se mezi tím člověk ocitl ve snížení hodnosti.
Tahle se nedělo ani v černejch baronech, to je možný jen u nás

alone99
Offline
Členem od: 02.08.2010
kocourkov

a bude hůř... se nemůžu dočkat pohovorů a co mi řekne ředitel, když nebudu souhlasit s nabízenou funkcí. protože pánům plukovníkům a vejš je snižování platů úplně u prdele. jim odměny ve výši 500,- Kč apod. vypláceny nejsou. a je jen tak někdo nezdegraduje že?

Platon
Offline
Členem od: 18.11.2009
Návrh

Já bych to viděl následovně, dejme ve velkém množství nesouhlas se změnami a počkejme na to, jak bude třeba pan prezident hledat vojáky ve své stráži, nebo letadlo do Afganistánu bude prázdné, třeba později na naše místa půjdou poslanci s bambitkami a na kozlech. Je to až nápadné, kterak někdo nenápadně likviduje armádu a navenek káže o armádě a tradici. Díky zlodějům v našich řadách je stav takový, jaký je. Je to prostě bomba. Stále jsem se bránil odejít, ale již intenzivně hledám místo v civilu, jen se bojím o výsluhu a odchodné.

Technik
Offline
Členem od: 30.06.2009
for Mr. Platon

Kolego,
výsluha bude, jde jen o to jaká bude - její výše, a jaké budou odchodové náležitosti.
Chování současné politické garnitury jasně dává najevo kam se vše ubírá.
" Komunisté stát vedli 40let do řiti.... trojkoalice našla zkratku"
Z vlastní zkušenosti, pokud nevíš, kdy přesně skončíš, nemá smysl cokoliv hledat.
Dnes ti sdělí potenciální budoucí chlebodárce, že máš přijít zítra pokud nepříjdeš  pozítří už chodit nemusíš.budeš hledat, dopisovat, volat, mailovat a chodit po výběrových řízeních.
Důležité bude vědět,zda budou smět vojáci říci NE snížení hodnosti a platové třídy a odejít z důvodu reorganizace. 
Já mám obavy, aby se vaše personální pohovory nestali jednostranným monologem velitele
(velkým blábolem)

christo
Offline
Členem od: 24.06.2010
Exministr Barták bude dělat náměstka Kalouskovi

http://aktualne.centrum.cz/domaci/politika/clanek.phtml?id=674960
 
Úřednický exministr obrany Martin Barták (ODS) nakonec přeci jen usedne do křesla ministerského náměstka. Namísto vnitra ale jeho kroky povedou na resort financí.
Šéf státní pokladny Miroslav Kalousek (TOP 09) si ho vybral jako náhradu za Jana Málka (KDU-ČSL), kterého odvolal v pátek.
Barták bude mít na starosti veřejnosprávní kontrolu - tedy to, zda veřejné instituce postupují v souladu s rozpočtovými pravidly, audit prostředků z fondů Evropské unie - v této oblasti má resort financí právo centrální kontroly - a také finanční analytický útvar ministerstva financí, který shromažďuje data z bank o podezřelých převodech peněz, které pak má právo i zablokovat.
"Pan náměstek Barták tak bude dělat problematiku, pro kterou je kvalifikován a dokonce i prověřen Národním bezpečnostním úřadem," řekl Aktuálně.cz ministr Kalousek.
U Johna to nevyšlo, pomohl Kalousek
Vláda Petra Nečase hledala pro Bartáka místo ihned po svém nástupu k moci.
Původně ho chtěla vyslat na ministerstvo vnitra, kde se měl chopit postu náměstka pro mezinárodní vztahy. Ministr Radek John (VV) ale funkci v rámci úsporných opatření zrušil.
Málkův odchod byl očekávaný. "Pan Málek je za KDU-ČSL a KDU-ČSL se nedostala do sněmovny, takže pan Málek těžko může dál zastávat funkci náměstka, protože to bylo politické obsazení," avizoval Kalousek už v půli července.

kapelmeister
Offline
Členem od: 11.09.2009
To je hnus

Dobrý večer, tak koukám, že bezpáteřní se vždy uchytí. To je opravdu hnus a ať mi nikdo neříká, že tato vláda nehraje "já na bráchu, brácha na mě".
http://www.novinky.cz/domaci/208773-exministr-obrany-bartak-bude-delat-namestka-kalouskovi.html

antiradarčík
Offline
Členem od: 23.12.2009
Vrána k vráně sedá...

Staré české přísloví praví: "Vrána k vráně sedá, rovný rovného si hledá.", ale nemělo by v tomto případě znít spíše "křivý křivého" nebo dokonce "lump lumpa"?

christo
Offline
Členem od: 24.06.2010
antiradarčíku a ted uvidíš jak morální bude strana VV

Ted uvidiš jak na to bude reagovat křištálově čistá strana VV, zejména s bojem s korupčním prostředím a dinosaury, to by měli odejít z vlády
Přeci nechtějí ztratit své voliče, ale na druhou stranu po jejich internetovém hlasování o vstupu do koalice , tam spíš zůstanou.
Klasický příklad České politiky, aneb vzkaz voličům: dali jste nás do vlády ted nám polibte prdel

christo
Offline
Členem od: 24.06.2010
už je to tady aneb snížení hodností po česku

http://www.ct24.cz/domaci/98528-skoro-polovine-vojaku-snizi-armada-hodnost-nekterym-se-to-nelibi/
Skoro polovině vojáků sníží armáda hodnost, některým se to nelíbí
vloženo: 15. 8. 2010 19:26, autor: ČT24
Čeští vojáci
Praha – Armáda připravuje rozsáhlou změnu ve vojenských hodnostech, která se dotkne 14 tisíc lidí, tedy skoro poloviny všech vojáků. Všem se vojenská hodnost sníží, třeba 8600 rotmistrů spadne většinou o tři stupně a stanou se z nich poddůstojníci. Změna se dotkne i tisíců praporčíků - vesměs lidí na nižších postech, jako jsou řidiči, střelci nebo letečtí mechanici. Části vojáků se ale připravované změny nelíbí, nikdo se jich prý na nic neptal a vedení je postavilo před hotovou věc. Podle náčelníka generálního štábu Vlastimila Picka však změna hodností vyplývá ze zákona a voják to musí brát jako hotovou věc.

Video: Reportáž Tomáše Vlacha

0


V české armádě dostává každý profesionální voják hodnost už při nástupu, jinde se přitom uděluje až po dlouhé době odsloužené ve službě. V praxi to pak vypadá tak, že je naše armáda prakticky bez vojínů a nižších poddůstojníků. Teď chce velení armády tuto situaci srovnat. Některým vojákům se to ale nelíbí: "Já skončím tam, kde jsem před 22 lety začínal. Jsme sice v armádě, kde se plní rozkazy, ale tohle je vnímáno nejenom mnou, ale většinou mých kolegů, jako podraz," stěžuje si jeden z vojáků pod podmínkou zachování anonymity. 
Podle právního poradce Miroslava Pecháta prý celkem dost vojáků proti tomuto postupu protestuje a domáhají se toho, aby byl vyžadován jejich souhlas. Část z nich by prý odešla do zálohy. Podle stěžovatelů totiž není možné připravit vojáka o hodnost bezdůvodně a každý by měl dostat možnost tuto změnu odmítnout a odejít s plnou výsluhou, jako je tomu v případě ukončení pracovního závazku. 
Generální štáb Velení armády ale trvá na tom, že je vše v pořádku a v mezích zákona. Odmítá také námitku, že kdyby dala armáda vojákům na vybranou, tak by to vedlo k hromadným odchodům. "Samozřejmě to některým vojákům vadí, ale spíše se budou ptát, jak budou ohodnoceni finančně," podotkl Vlastimil Picek. A peníze za hodnost vojákům zůstanou, podobně jako ostatní státní zaměstnance je však čekají škrty ve mzdách a příplatcích..
---------------------------------------------------------------------------------------------
a na druhou stranu :
http://www.ct24.cz/domaci/92419-armada-mozna-kvuli-usporam-prodlouzi-rotace-misi-na-dvojnasobek/
Armáda možná kvůli úsporám prodlouží rotace misí na dvojnásobek
vloženo: 8. 6. 2010 20:40, autor: ČT24
Čeští vojáci v Afghánistánu
Praha - Kvůli chybějícím miliardám v rozpočtu Velitelství společných sil, kam patří například pozemní vojsko i letectvo, čekají armádu možná další škrty. Analýza velitelství počítá s možným prodloužením rotace zahraničních bojových misí z nynějšího půl roku na dvojnásobek. Ministerstvo obrany by tak ušetřilo 50 procent nákladů na výcvik, píše se v resortním materiálu. Podle něj budou dvě miliardy korun chybět v příštím roce a další dvě v roce 2012. Jak bude ministerstvo obrany situaci řešit, není jasné. Loni muselo kvůli rozpočtovým škrtům propustit 3 000 vojáků a občanských zaměstnanců. Zároveň čelí kritice za nákup obrněných transportérů Pandur, letounů CASA a vozidel Iveco, za něž utratí přes dvacet miliard korun.

Ušetřit peníze by armáda mohla například také zrušením samostatných záchranných rot, které poskytují pomoc civilistům při živelních pohromách. Ministerstvo obrany mezeru v rozpočtu i nutnost úspor popírá. O chybějících miliardách v armádě dnes informoval deník E15. "Rozpočtový rámec není zatím stanoven, vláda o něm bude teprve rozhodovat. Jakékoliv úvahy tohoto typu jsou tedy předčasné a neopodstatněné," reagovala mluvčí ministerstva obrany Lucie Kubovičová.

Z analýzy Velitelství společných sil vyplývá, že armádě budou v následujících dvou letech chybět peníze na provoz letecké techniky a na výcvik pilotů. Jednou z možností řešení by tak podle materiálu mělo být zrušení vrtulníkového letectva. Radikální varianta počítá dokonce s propouštěním stovek profesionálů a zánikem vrtulníkových základen v Přerově a v Náměšti nad Oslavou.
Základna dopravního letectva v Praze-Kbelích má omezit provoz
O práci na zrušených leteckých základnách by přišlo více než 1 400 vojáků z povolání, z toho 130 pilotů. Těm se přitom dosud propouštění v rámci úspor na ministerstvu obrany vyhýbalo, neboť jejich výcvik je velmi nákladný a je těžké piloty nahradit. Dalších 150 zaměstnanců by mělo odejít ze základny dopravního letectva v Praze-Kbelích, kde má být podle analýzy omezen provoz.
Přerovská letecká jednotka
Vzdušné síly by přestaly provozovat i nové ruské vrtulníky Mi-24/35 a Mi-171, skončily by také cvičné L-39 Albatros. Armáda naopak nadále počítá s bitevníky L-159, v provozu zůstanou i nové airbusy a letouny CASA. O místa se nemusejí obávat piloti nadzvukových gripenů. Pozemních sil by se úsporné kroky tak drasticky nedotkly. Vojáci by se také mohli rozloučit s dvěma dělostřeleckými radiolokátory Arthur, které nemají v České republice využití. Armáda je proto již před časem nabídla k ochraně polské základny v Afghánistánu. Arthury obsluhují čtyři desítky lidí.
Pro výcvik by vojáci používali pouze nejlevnější typy munice
Méně radikální verze počítá s výraznými finančními úsporami 1,6 miliardy korun ročně. Armáda by v tomto případě výrazně omezila výcvik vojáků. Nejvíce by se zaměřila na trénink budoucích příslušníků zahraničních misí. Ti by následně do bojových operací NATO jezdili na rok, místo dosavadních šesti měsíců. Pro výcvik by vojáci používali pouze nejlevnější typy munice. Zcela zakázán nebo alespoň omezen by byl nácvik zacházení s velmi nákladnou municí. Vojáci by také mnohem více než dřív cvičili na simulátorech místo ve skutečné akci. Další peníze by obrana uspořila omezením své účasti na oslavách nebo propagačních akcích.

 

unkown
Offline
Členem od: 09.12.2009
Víte někdo jestli už u

Víte někdo jestli už u některých VÚ začali s pohovorama ke změnám od 1/2011?

vlkodav
Offline
Členem od: 20.12.2009
Snižování hodností

Zákon o snižování hodnosti je " komplexní a vyvážený". Když praporčíkům snížili hodnosti a příplatky, tak na druhé straně důstojníkům a generalitě hodnostní příplatky navyšují. Nevím, kdo má pořád co remcat.

Technik
Offline
Členem od: 30.06.2009
podivné myšlenkové pochody Saši

On Saša má podivné názory.
Třeba, že důstojníkům sebere více a roťákům méně.
Docela by mne zajímalo, jestli četl ústavu, zákon 272 a Zákl.1
Ono totiž existuje něco, čemu se říká rovný přístup (i k vojákům), zrovna to co vypustil je
ukázka porušování tohoto přístupu.
Nebo jsou si zase všichni rovni a někteří rovnější????
 
 

aiven
Offline
Členem od: 10.08.2010
V klidu, SaVo (tzv.čistič) to vymyslel

Nebojte, ono se vezme skoro všem stejně,jenom u toho vojína,když dají přídavek do platu, tak dnes dostáva takový prd v 6.třídě a bez praxe,že když odečtu nezdanitelnou částku (on,děti a pod), tak bude daň z přídavku a celeho platu menší ,jak u plukovníka nebo generala.Kdyby to chtěli udělat jinak a diferencovat,tak to nevím jak by to třeba chtěli udělat s tolik omýlaným karierním řádem.Vždy platilo a mělo by platit,pokud jdeš na vyšší funkci ,tak by jsi měl být oceněn víc ,jinak si nedokážu představit,že po určité době u útvaru tomu nejlepšímu za odměnu nabídnu vyšší funkci třeba na GŠ,ale za odměnu bude brát méně,to by se tam všetci určitě hrnuli.Ale dnes je všechno možne,už stačí jenom aby ručičky na hodinach jely obráceně.

Technik
Offline
Členem od: 30.06.2009
Snížení hodnosti - trest?

Si mohu vyložit snížení hodnosti jako trest!
Ano, dle Zákl.1 je snížení hodnosti jednou ze sankcí.
Je to jeden z tradičních trestů snad všech armád světa.
Protože nevím o nikom kdo by v současné době dobrovolně žádal o snížení hodnosti,
předpokládám, že budou vojáci trestáni rozhodnutím velitele(onen sáhodlouhý velitelský monolog), nebo´t to je velitel kdo trestá i navrhuje trest (tabulky)
Odvolat se služebním postupem do 15ti dnů proti neoprávněnému potrestání atd....
Co si o tom myslíte páni kolegové Kikine, miko vrtulko a spol.