1 reply [Poslední]
Isis13
Offline
Členem od: 30.11.2009

Dobrý večer,
jsem moc ráda za tuto webovku a za názory,boužel musím souhlasit s kolegy jak už propuštěnými a nebo chystajícími se na odlet směr civil.
Boužel dnešní doba je hrozná jak pro civilní obyvatele tak i pro nás vojáky a musím souhlasit s kolegou,který má dojem,že dobří jdou z kola ven a ti co mají známé zůstávají,ale tak to je.A pokud se nezmění systém,nelze jinak.Poslechla jsem si hodně názorů a myšlenek od kolegů,kteří jsou u armády dlouho,ale co se děje je děs.Ztrtila se úcta,kolegyalita,havně lidství.Co se týká velitelů jak na pozicích coby velitelů družstev a výše,vše je o lidech a hodně velitelů si myslí co roták to základák.Znám lidi co jsou ochotní udělat hodně a nejsou zato ani pochváleni.Naši vojáci jsou vlastně kouzelníci,hazardéři,jsou schopní improvizovat,jelikož s naší technikou,nelze jinak.Jsem velmi zklamaná ze situace,která je u armády a co se háže špíny na armádu,co se týká misí,copak naší vojáci jen kouří trávu a malují si na helmy blbinky,vždyť mají svoje úkoly a práci a je to jedno jestli jsou v Kosovu nebo v Afgošu,musí jet od rodiny a nikdo se jich neptá jak se cítí,i kdyby stál opodál je už jednou mimo rodinu,ať už kvůli penězům a nebo protože chce pomoci jakkoli,komukoli.
Jinak jsem též propuštěná,ale bojovat o to abych zůstala u armády pro mě nemá smysl,jelikož jsem moc zklamaná z chování kolegů a hlavně velitelů.Sice bych mohla na útvar do Čech,ale uvědomila jsem si po letech sice v kratší době,ale pro mě intenzivního cvičení a misích ,že mi děti starší rychle vyrosly a mám syna,který mě víc potřebuje než já peníze. A nejvíc mě mrzí,že nikoho nezajímá člověk jako takový,prostě jdeš tak co.A boužel i u nás je stejný problém jako u kolegy,který psal,že na jeho místo jde někdo jiný.
Přeji naší armádě uzdravení beze mě ,já už se chystám na civil.         

maximusdecimus
Offline
Členem od: 21.10.2010
pocit

Byl jsem propuštěn na konci roku 2006 z důvodu reo redy. Závazek jsem měl ještě do roku 2008 takže jsem dostal rekvalifikační kurz ( no spíše měsíční dovolená ... učitel z Etiopie neuměl moc dobře česky a moje angličtina byla tak o tom jak kvalitní je káva z Etiopie - shrnuto chtěl mě vidět jednou za 14 dní na 3 hodiny  a zbytek bylo samostudium ) jeden rok k dobru a  začátkem dalšího roku odchodné a někdy v březnu první výsluhový příspěvek. Pocit mám dnes dobrý. K cílové pásce se mnou běželo několik kolegů.Kolega č. 1 ( krádež ve voj. objektu, vyřešeno kriminalistou VP. Patrně kamarádství s velitelem a jednu dobu šéfem Inspekce ho zachránilo) nedoběhl do cíle a patrně pořád slouží. Kolega č. 2 ( při inventurách zjištěna škoda cca. 400 tisíc, tuším matně že jsem to vyšetřoval jako objasňovatel škody a v zápisu doslova  napsáno " vědomě zapříčinil škodu na majetku atd.atd., který mu byl svěřen hmotnou odpovědností atd.atd.) také nedoběhl a slouží dál. Kapitola sama  byl kolega č. 3 starý pohraničník, který na potkání všem vyprávěl , jak je v seznamech kontrarozvědky  a co že je to ten rezident. Velice rád říkal repliku z filmu " naším úkolem bylo zastavit agenta s kufříkem ". Ten doběhl, ale až rok po mě. Už tehdy jsem pochopil, že závazek této zemi jsem splnil a je nejvyšší čas začít někde úplně jinde.
Práci mám, patrně lépe placenou (poměr ceny, času a výkonu) i bez započtení výsluhy, žádné starosti, hotovosti, služby, hraní si na zabezpečení čehosi a pro kohosi ( hezká slova ) a je mi fajn. Problémy v armádě vnímám maximálně při vyndavání nádobí z myčky při vysílání  TV Nova a už je ani nekomentuji :-). 
Je mi samozřejmě líto lidí co do armády šli s nějakou myšlenkou či snem ( pár jich znám ) a naopak se směji těm, kteří do armády šli z důvodů vidiny lehké práce, dobrého platu, a různých přídavků, rehabilitací a dalších náležitostí ( těch znám víc ).
PS. Také pamatuji na rok 2002 - byl enormní, na rok kdy vojáci nedostali jeden měsíc plat už raději ne :-)