Organizační a dislokační změny v roce 2010

145 replies [Poslední]
Granko
Offline
Členem od: 07.01.2010

Máte prosím podrobnější informace o chystaných redislokacích v tomto roce? Mají se prý stěhovat Strakonice? Je to pravda? A co další posádky?

partizan
Offline
Členem od: 03.09.2010
Tak , až tu sme to dotiahli.

 
 Len tak náhodou som sa dostal, k tomuto webu, celkom dobrá vec. Niečo som si tu prezrel, trochu sa „škodoradostne“ zasmial. To čo Vás čaká nahudúci rok, to v našej inštitúcii máme už od roku 02 a 05 ak sa nemýlim . Samozrejme v našom Absurdistane je iná ekonomická,sociálna..... situácia, ale k podstate problému, keďže  scenár bude na chlp podobný.
„ Západoukrajinská“  armáda je jedinou armádou na svete, kde sa vojak teší ,keď mu znížia hodnosť. Prečo? Pretože pri dnešnom systéme konkurenčných výberov, mimochodom o ních to je na samostatné kapitolu, dobách výsluhy na hodnosti, maximálnej dobe služby... je rád, že má aspoň akú takú prácu. Systém je postavený tak , že výsluhového dôchodku  sa nedožije 85 percent mužstva a poddôstojníkov, 60percent dôstojníkov, (práporčíci u nás defacto neexistujú), vojenské školstvo neexistuje, nový poručíci stoja často krát za h....o, odborné kádre a technici , o tých sa nám môže len snívať..... korupcia všade, chceš povýšiť, predĺžiť záväzok, poprípade znížiť hodnosť .....2000Eur.... jednoducho Cirkus Karambol, ale hlavne ,že sa majú všetci hore dobre, totiž kto to ešte nechápe celá armáda je o verejnom obstarávaní ,províziách, ..... človek je v dnešnom systéme na poslednom mieste. Nejaké práva, papierovo áno, ináč ,ak sa ti nepáči choď.
Generálska skorumpovaná banda sa dŕži pri korytách, nikto s ňou nepochne.
 

karlos
Offline
Členem od: 08.07.2010
Snižování platů atd....

Tak uz je to tady v tichosti...Další rádoby opatření. Tohle již napovažuji ani za utahování opasků, ale o přímou likvidaci armády a zárověň dělání z vojáků totální pitomce, a individua co si nechají líbit absolutně všechno a kopat do nich může naprosto každý..
To opravdu si myslí, že v armádě zůstanou lide s příjmy na úrovni přežití??

http://ekonomika.idnes.cz/vlada-otaci-dane-pristi-rok-zvysi-vsem-zaminko...

P-SOV
Offline
Členem od: 30.11.2009
Hromadné propouštění 1500 o.z.

Jak vyplynulo ze včerejšího Hydeparku na ČT24, chystá ministerstvo obrany hromadné propouštění 1.500 o.z. - vice (snad) bude známo ve čtvrtek 12.8.2010 - o víkendu se budu snažit umístit info na http://www.sov-info.estranky.cz/clanky/omdz/hromadne-propousteni-v-roce-2010-bude-----.html

Marast
Offline
Členem od: 16.09.2009
Propouštění o.z.

Tak to bude maso! Jsem zvědav na dodržení zákonných lhůt a na nové OMDZ ze strany rezortu MO!

Bartak
Offline
Členem od: 05.01.2010
Koukal jsem na stránky

Koukal jsem na stránky Hydeparku
http://www.ceskatelevize.cz/program/10252839638-30.06.2010-20:10-24-hyde-park.html?printout=1
a docela si o Picka píšeme :-)
 
Ale on ani ten bývalý rychlý pilot Padělek by nebyl špatný
:-D

christo
Offline
Členem od: 24.06.2010
OZ

Nemám nic proti oz, ale pokud je oz s výsluhovým příplatkem a ještě na vedoucí funkci a při práci má plnou hubu zákoníku práce tak mi to vadí. A kolik jich takovejch je. A když sečtou platy mají víc jak vojáci. Chceš bejt oz? Tak budeš brát jen plat.

aiven
Offline
Členem od: 10.08.2010
aiven

Nevím zda jsi voják nebo jen kecal s venku,ale mám dojem že vidíš max. na terč 100 m před sebou.O.z., který bere výsluhu ji bere za něco,za to že obětoval třeba 30 let armádě a státu,třeba za to že nevěděl co je volný víkend,že se 10 krát stěhoval podle potřeb armády,že nemá v 50 možnost se začlenit do jiného pracovního poměru tak lehce jako by to bylo kdyby byl vyučen v něco jiné jako vojáka.To, že armáda využíva dál jeho zkušenosti a pracuje jako o.z. je pro resort jen výhodou,nemusí tam sedět třeba nějaka trubka,která viděla vojaka možná někde ve americkém akčnáku nebo nemusí tam sedět třeba voják v činne službě,kterého zajíma kdy bude mít telocvik,rhbko nebo kolik bude přídavek na bydlení.Vojak ma být v poli a v misi,o.z nejlepe byvalý vojaci by je měli zabezpečovat a to že bere výsluhu nezaviď,když budeš šikovný taky se ji dožiješ.Taky tě může zabezpečovat třeba nějaký Johny bez výsluhy,ale s modrou knižkou nebo nějaký známy známeho někoho s civilu a ten tě chápat a hájit určitě nebude, leda tak svou kapsu a o zákoníku práce bude vědět ještě víc jako ten byvalý voják a možná se o tebe postará i tak,že se už nedostaneš ani na  to rhbko,telocvik budeš mít max.,když tě někam pošle a  přídavek na bydlení ti zdaní tak že nezaplatíš ani vojenskou plesnivou ubytku a ten s tou výsluhou dělat nebude a bude někde na rybách.Zdar a přemyšlej

npor
Offline
Členem od: 15.07.2010
sociální spravedlnost?

Upřímně si vážím všech oz., kteří skutečně makají. Mnohdy za nás vojáky, kteří musíme absolvovat nesmyslná školení a poslouchat výlevy chorých mozků....
Na druhou stranu: s výsluhou jistě hlady nezemřete, a když přidáte nějakou prácičku, třebas rukama (Vaši rodiče Vás to jistě naučili), ta kmáte k výsluze dalších 10000.
Na ÚP je 500 000 nezaměstnaných, kteří chtějí pracovat a mají existenční minimum nebo nic. Mezi nima je spousta šikovných lidí, kteří by "sezení v kancelářích" zvládli levou zadní a stát by ušetřil na sociálních dávkách, takže by si HDP polepšil.
Ono jde o to trochu nemyslet jen na sebe.....
 

Technik
Offline
Členem od: 30.06.2009
To.npor.

Jenže dnes se člověk musí starat sám o sebe a myslet na sebe. Je to dané dobou.
Výsluha je jedna věc, ale neznám vojáka od běžného útvaru, který by si mohl  dovolit
žít jen z výsluhy. I já a mí bývalí kolegové jsme hledali práci v civilu, uplatnění.
Pokud někdo leží doma v bytě který mu "věnovala" armáda a město zá pár babek odprodalo , kouká z okna a počítá lidi tak jsou to extremy které odešli s královskou výsluhou z MO nebo GŠ či různých OTV.
O tomhle si může nechat běžný voják po 20ti letech jenom zdát.
Mít pracovní poměr nebo být OSVČ je nutností.
 
 

Kikin
Offline
Členem od: 23.06.2009
V tomto směru souhlasím

Pravidlo pro státní správu - jedna mzda bez dalších výhod. Obdobný princip je zakotven ve služebním zákonu. Pravdou je, že vojáci pobírající výsluhu nepobírají žádnou ze státních podpor. (myšleno délesloužící 20 a více let) Potom sice MO bude platit stejné peníze ale stát na podporách vyplatí trochu méně. Je to celkem jednoduché a některé příměry o trafikách jsou výstižné. Pokud jsou opravdu takoví odborníci, potom nechť je MO zaplatí tak aby si je podrželo i bez proplácení výsluh (přece na jeho odložené výsluze ušetří), pokud nebudou chtít pouze za civilní plat zůstat.  

antiradarčík
Offline
Členem od: 23.12.2009
Výsluháč nebo plat?

Takhle to ale ve státní správě ani po přijetí služebního zákona fungovat nemělo!
První část zaměstannců, která by byla pod "zákonem o státní službě" by výsluháč nepobírala, ale zvyšovala by si ho procentama "na stará kolena". 
Druhá část zaměstnanců (a zřejmě ta větší) by vůbec nebyla pod "zákonem o státní službě", ale pod klasickým zákoníkem práce a té měl být výsluháč i nadále vyplácen.

aiven
Offline
Členem od: 10.08.2010
Tak tomu bych i rozuměl,ale

Tak tomu bych i rozuměl,ale věřite,že by to takhle dopadlo???A kdo se dnes neozve vše projde. Vždyť dnes už neplatí ani právní retroaktivita i ohledně výsluh a jejích zdanění nebo starých smluv u stavebek a pod. vše je průchodné. Je zajimavé,ale že tam kde se to nehodí např. zdanění hazardu to neprojde a odvolávají se na uzavřené smlouvy a právní retroaktivitu,protože to je lobizmus hrubeho zrna, z toho by měl stát určitě ne malé zisky a stat by je pak mohl rozdělit následně ,městům krajím,na sport a pod. tam kde je potřeba. Možná by tím získal víc jak na zdanení úroků či snížení státního příspěvku nebo odbourání porodného a pod,Je pravda, že takhle jdou taky teto peníze z části městům či na rozvoj jiných aktivit sport,kultura,ale taky a to hlavně do kapes nechci říct mafianům nebo i politikům "A o vo tom to vše je" jak říkal Pitkin.
Mimo jiné na jakém místě ve světě jsme dnes co se týka korupce,podplácení a lobizmu???Už jsme na tom lepe jak te africké státy??

karlos
Offline
Členem od: 08.07.2010
retroaktivita

No, ne že bych byl zastánce zdanění výsluh, ale v tomhle případě to nemá s retrem nic společného. Prostě výsluhy momentálně nejsou daněné z důvodu toho, že jsou mezi desítkami dalších daňových vyjímek, které nepodléhají zdanění (patří tam i příplatek z službu v misích). No a jak si není nikde dáno, že tyto daňové vyjímky jsou platné do skonání světa. Takže výsledek bude takový, že výsluha bude daněná 15 procenty. Což není v rozporu s ničím.
No jinak myslím, že pokud bude na armádě realizováno polovička toho co je v plánu, není třeba ani v nejmenším řešit propouštění lidí, pár tisíc jich odejde samo a dobrovolně.. Bohužel kdo neodejde, tak dá jen za pravdu, že vojáci mají peněz tolik, že pár tisíc z platu je nerozhází..

Jinak co se týče o.z. pracujících a pobírajících výsluhu, tak jednoznačně bych dal, že ten kdo pracuje v resortu, jako o.z. tak, už žádná výsluha.. Moc dobře víme, že v drtivě většině se jedná o místa "šitá na míru" vojákům z povolání. Kteří svlečou uniformu a pokračují vesele jako o.z. s výsluhou. Je potřeba si uvědomit, že není možné dělat u armády do smrti a je potřeba se jednoho dneh postavit na nohy a začít se živit i iinde.
 
No ještě by mě zajímalo do kolika let je možné sloužit jako VZ u armády v současné době, kdy se prodlužuje délka odchodu do starobného důchodu na 64 let, treba.

Marast
Offline
Členem od: 16.09.2009
Retroaktivní svinstvo

 
Ale, ale, Karlosi, brzdi!
 
1a) Pokud to zdaní i těm, kteří již výsluhu pobírají, tak to bude retroaktviní supersvinstvo, protože oni odcházeli s tím, že to zdaňováno není a nebude. Sloužili státu a očekávali od něho jistotu toho, co jim bylo přiznáno. A stát porušil to co jim slíbil. A že to skrývají za zdanění je pouze technická věc a velké pokrytectví!
 
1b) Pokud to zdaní těm, co začali sloužit za platnosti "bezdaňového" zákona, ale ještě to nemají přiznané protože ještě slouží, tak to bude rovněž (o trošku menší) retroaktivní svinstvo, protože do služby vstupovali s tím (uzavírali takový kontrakt), že pokud jednou odejdou, tak jim výsluhové náležitosti nezdaní.
 
1c) V pořádku bude pouze zdanění výsluh těch, kteří po účinnosti novely zákona nastoupí do služby nebo si po účinnosti novely zákona nechají prodloužit závazek.
 
2a) Výsluhu nemůžeš slučovat s platem - výsluha je za strasti, kterými voják prošel během své služby a jde o jakýsi "invalidní důchod" za opotřebování, "odškodné" za vzdání se některých lidských práv během služby atp. Proto nevidím důvod, proč by neměl voják v záloze pobírat na jakémkoliv místě vedle platu i výsluhu.
 
2a) To, že se tvoří "občanská" místa na míru odcházejícím vojákům je svinstvo, ale polož si otázku, kde se schvalují tabulky? Na Genitálním štábu, že? A kdopak je šéfem "tabulkové" sekce...? Musí se začít zametat zhora a NGŠ prostě nesmí dopustit, aby kreténské návrhy jednotlivých součástí byly schváleny!
 
3) Myslels "VZ" jako "vojenský zpravodajec" nebo jsi myslel "voják z povolání" a jen jsi zapomněl napsat "P"? Vzhledem k tomu, že služba VZ stojí mimo armádu, tak ti odpovídám, že voják z povlání může sloužit až do dosažení důchodového věku (takže za nějaký čas i do 64 let - ale ještě asi 20 let budou dobíhat kratší důchodové hranice), pokud mu ale bude jeho velitel ochoten prodlužovat závazek...

karlos
Offline
Členem od: 08.07.2010
žádné retro

ad 1a)
Blbost, to je vidět, jak se někdo jen ohání slovem které tu kdysi padlo..
Nic není na zdanění současných výsluh retroaktivní, retroaktivní by bylo, pokud by někdo začal zpětně přepočítávat tu výsluhu např. dle nově vzniklých podmínek pro výpočet výsluhových náležitostí.
ad 2a)
Také hovadina..Ty máš někde napsáno na papířes personálním pohovorem něco ohledně toho, jaká bude výsš Tvé výsluhy a o tom, že bude osvobozena od daňe z příjmu. No asi těžko.. To že v průbehu služby se mění podmínky to je celkem logické.
 
Pokud se někdo ohání nějakými nesmysly co bylo v době uzavírání kontraktu, jistoty atd. Tak by mě zajímalo, jestli když se zvyšovalo hodnostní, začal dávat příspěvek na bydlení, jestli se někdo z Vás ozval a řekl, že ty peníze nechce, protože v době uzavírání kontraktu o ničem takovem nebyla řeč..

S výsluhou jako takovou se nemění nic, mění se jen to, že skončí daňová vyjímka. Tak se prostě výsluha zdaní 15 procenty. Nikde není psané nic o tom, že stát tyhle daňové vyjímky musí držet v platnosti do konce světa.
ad 1c)
Bez komentáře
ad 3)
Myslel jsem VzP.
§ 19  zák 221/1999 Sb.Propuštění ze služebního poměru(1) Voják musí být propuštěn ze služebního poměru, pokuda) dosáhl důchodového věku stanoveného pro muže podle zvláštního právního předpisu, 7)b) splnil podmínky nároku na starobní důchod podle zvláštního právního předpisu, 7a) přičemž dosáhl důchodového věku stanoveného pro muže podle zvláštního právního předpisu, 7)
Myslím, že i s tímhle by se mělo něco dělat. Nejde přece, aby v uniformách vysedávali dědci do 64 let.
 

Vladimír
Offline
Členem od: 05.09.2009
  Máš to napsáno v § 143

 
Máš to napsáno v § 143 zákona č. 221/1999 Sb., - výsluhové náležitosti náleží za podmínek platných ke dni zániku služebního poměru vojáka.Tyto podmínky stanovují všechny relevantní právní normy (tedy i zákon o dani z příjmu) k danému datu ze kterých lze vypočítat výši výsluhy a podmínky jejího vyplacení. Když si objednáš v hospodě řízek za 120,- Kč, tak také při placení neakceptuješ ve svůj neprospěch, že mezitím co jsi ho jedl se změnila cena. Natož pak, jak správně píšeš - ještě doplatit za řízky objednané a snězené v minulosti.
Navíc, zdaněním výsluh se nabourává koncepce Ústavního soudu založená na tom, že jde o sociální dávku zvláštního druhu. Budou li daněny jako mzdy, jde o zdanění dodatečné odměny za vykonanou práci. Její netto výše však byla smluvně sjednána jinak. Pokud se s někým dohodneš, že složíš za 3 litry netto tatrovku uhlí, tak budeš chtít 3 litry netto a ne  3 litry brutto. Nakonec to  rozhodne Ústavní soud, nejspíš ve prospěch vládního návrhu. Ale to nic nezmění na tom, že stát má plnit tak, jak se zákonem smluvně (žádost o přijetí a její akceptace) zavázal. Pokud Nečas veřejně prohlásí, že MO nebude dojná kráva  tak to znamená, že všichni dávno ví, že tomu tak je, nikdo dlouhodobě nic nedělá a následně se má ta díra zalátat neplněním toho, k čemu se stát zavázal.Navíc, pokud například ty prachy z PBD a sížení platů mají jít  učitelům, tak zase tak moc státu nechybí, jinak by si je nechal na investice a infrastrukturu.          

aiven
Offline
Členem od: 10.08.2010
Hazard

Už víš proč neprošlo zdanění hazardu?Napovím ti,kdo je majitelem a kdo tam má podíl?Ja to nevím,ale možna by ti napověděl náš ministr financi.Ale tak jak nebyl podepsan u ničeho co zosnoval a udělal,když byl u resortu,tak mám  obavy,že ti neřekne nic ani v tomto.Jedno,ale vím on nesloužil třeba 25 let statu a neběhal po cvičení a nevěděl co je být odloučený od rodiny,nepojede plnit úkoly státu do Afganistanu,nestahli ho z dovolené,protože někdo ho někam pošle,protože je to zájmu státu

aiven
Offline
Členem od: 10.08.2010
Tak mi vysvětli proč neprošlo

Tak mi vysvětli proč neprošlo schvalením zdanění hazardu???To slovo retroaktivní tam právé u neschvalení padlo a to od sameho prezidenta.A oduvodnilo se to,že se nedají měnit teď podmínky, když to v minulosti bylo podepsane a schválene s jinými podmínkami. 
V tom,že nemáme nikde na papíre napsané jaka bude výše výsluhy s tebou uplně nesouhlasím,zákon 221 je co???Pokud je to jen kus papíru a takhle na neho nahlížeji i naši nejchytřejší, tak se ničemu nedivím.Jak někdo může vyslovit takovou blbost "S výsluhou jako takovou se nic nemění jen se zdaní, dnes 15% zítra klidně 50%  jak to je třeba u st.příspěvku a stavebek 
Prostě jenom si myslím,že když jsem něco dělal nebo i pak ukončil svuj služební poměr za platnosti něčeho, tak by to mělo i nějakou dobu platit a nemusí to být do konce světa,jak říkaš.
Chápu,že je nutné provádět změny i v právních předpisech a stát může dle potřeb a situaci měnit skoro vše ,ale vše má své pravidla,ale i právní kultura ma sve pravidla,jinak se stávame bananovym státem.
Když ti dá stát zakázku na milion a ty ji dokončíš,tak ti na konci řekne že ti ho neda,protože se rozhodl, že ti zakazku zdaní a da ti třeba jen 500000 budeš  spokojný???nebudeš a řekneš pak,že vše je o.k.?Ano ať to zdaní třeba i pulkou,ale až pro nového zákazníka,pokud ho ještě najde.

Kikin
Offline
Členem od: 23.06.2009
Co takhle zdanit normální důchody

Známe pravou a nepravou retroaktivitu. Dobré nastudovat. Potom, pokud to neni svinstvo by se mohly zdanit i normální důchody, nikoli jenom ty  vojenské. Jsou to dávky stejného charakteru a důchodce také nemá garantováno že jim to nezdaní. Stát není firma, která odrbe zakázníka vždy, pokud najde díru v zákonu. Pokud se tak bude chovat, nesmí se divit, že jeho zákazníci ho potom jako hajzla budou brát. (Důsledky - nižší výběr daní, nedůvěryhodnost státu, snížení zákonnosti, migrace obyvatel, migrace kapitálu...) Podle tohoto scénáře se může vymyslet i 50% daň na výsluhy nabo klidně 100%. Právně to možné je. Potom je ovšem otázka, proč stát slibuje výsluhy pokud je daní začne popírat..:) Kdo tvoří stát, všichni nebo jenom někoho? To chce opravdu trochu přemýšlet, Karlosi.

karlos
Offline
Členem od: 08.07.2010
kravina

Plácáš blbosti, je asi celkem rozdíl mezi starobním důchodem, který pobírají všichni a výsluhovým. Jinak nevím co ti není jasné, je to pořád dokola, výsluhu ti nikdo nebere jen holt bude zdaněna 15 procenty. Prostě skončí daňové vyjímky, ktere jsou na kde co ..
 

Jen by mě zajímalo kde našel kolega AIVEN něco v 221/1999 ohledně toho, že výsluhy nemohou být zdaněny. Jedna věc je nějakej blábol v podobě 221, ke kterému se většina vojáků upírá jako k bibli a kde je v podstatě úplné kulové, a druhé věc je zákon o dani z příjmů..
 
 
 

Ad plat o.z. a výsluha...Copak jste tak neschopní si najít v civilní sféře dobře placenou práci nebo přece jen bude něco pravdy ne tom, že vojáci toho nic neumí. Vymést OZtka z armády v maximální možné míře. Ve více než 80 ti procentech místa o.z. jsou změněná místa bývalých VzP za účelem maximální výtežnosti platu..
 

aiven
Offline
Členem od: 10.08.2010
Ahoj Karlosi,Vladimír se ti

Ahoj Karlosi,Vladimír se ti to snažil nějak taky vysvětlit.221 není modla, ale je to jeden se zákonů,kterým je nastavená služba vojáka a zákon je nejvyšší právní předpis,nemusíš mi vysvětlovat,že existuji i jine a kde jakým dalším nařízením se da vlastně i zákon změnit to naši zakonodárci umí ve prospěch jednoho nebo druheho.
Pochopil jsem,že asi nebudeš žádný vojak co ma za sebou třeba 25 let a ani žádne oz,nebo se pletu??. Nejspíš budeš asi dobře placený Johny z civilu,který měl to štěstí a možna ani nebyl na voj. zakládní službě a mohl se plně věnovat sebe a tomu čemu rozumíš,vrtat a přitakavat těm co teď vládnou,to se dá dopracovat taky daleko.Prostě vyhodnotil by jsem to tak, když budu kecat zedníkům do práce a budu o tom vědet kulové tak dělam ze sebe blbce a i ty zednici mně tak vyhodnotí taky. I proto jsem třeba zustal po skončení služby dál jako o.z.,protože je pohodlnejší i pro naše vedoucí,že zaměstnají v našem resortu třeba mně,který o něm něco málo ví a ma i nějaké zkušenosti,není to o tom jak píšeš,že místa jsou změněna na o.z.,protože jsem vyzlekl uniformu.Prostě ber to tak,že ne na každe pozici musí vojak.Osobně si myslím, že je to pro resort a stát i levnější než u každeho PC či ústředny seděl praporčík nebo důstojník.
Ale v něčem pravdu máš ,v 50 se hodně těžko něco hledá mimo resort,když si mu obětoval vše a už vubec ne co je dobře placené.To dnes mají problem i mladší a i lidi co v civilním sektoru něco oddělali,pokud ovšem nejsou tak schopný jak ty nebo jsou třeba z Prahy a mají k tomu i patřičné známosti.Prostě je lepší když každy děla to čemu aspon kapku rozumí.Jistě může i na MO dělat a rozhodovat o.z.,který je mimo misu,ale pak se kluci v zelenem mají na co těšit.Nedávno takova naplavenina na celkem slušnem místě došla za borcem a ptala se a to z vážnou "Co mají za úkoly takovy velitele brigád,on se domníval ,že řídí nějaký celek co ma na starosti sběr  brambor nebo papíru či železa.Ještě,aby měl pak pravomoc ho zrušit,to je pak hotové neštěstí a nemusíme hledat ani nepřítele mi se pak zrušime zevnitř.Nechtěl jsem se tě dotknout ani urazit a ani ti brát tvé názory,ono obecně platí i u fundovaných právniku,že co kus to jiný názor i na vysvětlení znění právních předpisů,je jen otázka proč jsou tak napsané a dávají možnost jak spekulantum tak politikum.Bananová republika,tolik legislativy a vše se da zrušit, obejít upravit podle toho jak se kdo vyspí a kdo se dostane zrovna k moci.
 

Bartak
Offline
Členem od: 05.01.2010
O.Z. je levnější než VzP

K prvním dvoum odstavcům už se jasně vyjádřili předřečníci.
 
K třetímu odstavci: Jestli na místech která byla pro VzP jsou teď občani, tak asi ta místa nebyla potřebná obsazovat vojáky (a možná ani v minulosti ne) a armáda to tímto uznala. A nakonec - jak tu už několikrát zaznělo - o.z. je v součtu o polovinu levnější než voják, takže pokud to není bojovej flek nevidím důvod, aby na něm seděl voják (např. hlavní rekruťačka Šmerdová nemusí být plukovnice, ale může tam být o.z. nebo na POI nemusí být praporčice, ale stačí tam o.z....)

karlos
Offline
Členem od: 08.07.2010
kravina

Plácáš blbosti, je asi celkem rozdíl mezi starobním důchodem, který pobírají všichni a výsluhovým. Jinak nevím co ti není jasné, je to pořád dokola, výsluhu ti nikdo nebere jen holt bude zdaněna 15 procenty. Prostě skončí daňové vyjímky, ktere jsou na kde co ..
 

Jen by mě zajímalo kde našel kolega AIVEN něco v 221/1999 ohledně toho, že výsluhy nemohou být zdaněny. Jedna věc je nějakej blábol v podobě 221, ke kterému se většina vojáků upírá jako k bibli a kde je v podstatě úplné kulové, a druhé věc je zákon o dani z příjmů..
 
 
 

Ad plat o.z. a výsluha...Copak jste tak neschopní si najít v civilní sféře dobře placenou práci nebo přece jen bude něco pravdy ne tom, že vojáci toho nic neumí. Vymést OZtka z armády v maximální možné míře. Ve více než 80 ti procentech místa o.z. jsou změněná místa bývalých VzP za účelem maximální výtežnosti platu..
 

christo
Offline
Členem od: 24.06.2010
aiven

No nevím, možná vidím na 101 m. Po přečtení tvé reakce musím uznat, že máš určitě v něčem pravdu. Každopádně já jsem měl na mysli zejména ty oz, který nepochopili že už nejsou VZP a nevelí i když sedí na bráně / třeba Vyškov/.
Nechci být nespravdlivej a nechci se hádat uvnitř resortu.  Znám řadu pracovitých oz kterých si vážím, ale znám i ty druhé. Znám oz, kteří byli líný flaxy jako vojáci a jsou línější i jako oz. Jen maj bohužel známosti.

aiven
Offline
Členem od: 10.08.2010
Tak ti děkuji,že si uznal že

Tak ti děkuji,že si uznal že mám v něčem pravdu.Musel jen reagovat na tvuj názor,že pokud o.z. pobíra za něco co předtím dělal výsluhu a teď je o.z.,tak by neměl mí nárok na výsluhu.To,že jsou někde nějaké flaxy, jak to nazýváš v řadách mezi vojákmi čí o,z. je problem jejích vedoucích,že si je tam trpí a nedokážu si snimi sjednat pořádek.prostě je vrátný tak ma dělat porádně vrátneho je vedoucí tak ma dělat pořádně vedoucího a za každeho někdo nad ním zodpovídá.Slučovat plat za práci kterou děla o.z. a výsluhu, je davat dohromady jabka z hruškami.Vše je za něco.To, že by neměl bývalý vojak stejnou možnost si vydělat třeba i v resortu, jenom proto že něco dostava za odbouchané leta v uniformě je víc než na považenou,to by taky za chvíli mohlo platit,že ten co má auto bude mít za stejnou práci o 5OOO méně  aten kdo ma ještě i dům tak mu dejme o 10000 měně,nebo nic vždyť on vše má.??? Prostě když se to tím klukum z politiky co mají převážně modre knižky a seděli doma u maminky v 18 nebo s odřenýma ušima si základní službu nějak odbouchali povede, tak V Haagu budu mít co dělat,u nas se zákony už dávno nectí ale jsou i instance,které se chovají a rozhoduji jinak.Chápu,že je v státní kase díra a snží se to zalatat všemi možnými způsoby,ale vše má sve hranice.Zdanění výsluh dobře,i když osobně si myslím,že by to mělo platit pro vojaky co se rozhodnou sloužit,až po odsouhlasení zdanění výsluh nebo nanejvýš pro vojáky co ještě slouží,ten si event. muže ještě nějaký rok dokroutit a zvednout si tak základ pro výpočet,ale ne pro té kteří už tu možnost nemají a odešli za platnosti nějakých právních norem.To je tak jako by jsem si sjednal práci za 100 Kč za hodinu a když jsem je oddělal tak mi dali 85, protože to změnili když jsem vše dokončil a udělal.Ale to je dnes asi všude,staré smlouvy na stavebká a pod, typické ukázky jak lze obejít vše a ještě se chválit,že je vše o.k. Ja doufám,že existuji i soudy a právnici (aspoň venku třeba v Haagu) co to tím právníkům placených politiky a politikum dokážu vyvratit,že se pletou... i když ??? Další příklad mladý se rozhodně opustit zaměstnání a nechá se znaborovat s tím,že mu slibili určité podmínky,např. že když bude sloužit a dělat vojáka dostane k platu přídavek na bydlení a on se podle toho zařídí a dojíždi za to odněkud do práce nebo platí pronájem nebo si pořidí kvartýr,kteří třeba dřív vojáci dostali zdarma i když to byl jen služební.Sotva udělá základní výcvik tak pokud má štěstí tak mu jeho místo zruší nebo mu krouhnu ten přídavek a on je natom pomalu hůř jak předtím jak něco podepsal.to je výsledek personální práce???Nevinil by jsem ,ale jen personalisty z toho nebo nějaké velitele to je výsledek celé naše společnosti a hlavně těch kluků nahoře co to za 20 let takto zdevastovali a je jedno zda jsou u moci kluci zprava nebo zleva, stejně se po každých volbach jen sřídají a všetci se znají a je to vše taková malá domů, V 90 letách se vymlouvali na komanče teď to mužu chvíli hazet na krizi a pak už budu muset říct,že za vše můžu důchodci nebo děti,protože jich je moc  aje stím potřeba něco udělat třeba že jim nařídime dělat do 80,nebo jim zdaníme důchody a vezmeme přídavky.Vojáci ať slouží a dělají co jim stát řekne a pokud možno v první linii,oid toho tady jsou,ale když si sve splní tak ať nic nežádají a vezmeme jim jako prvním,tak by to asi mělo být,že jo???Tak a to jsem se vykecal,ale snad to tak zle ještě není a jsou i tam kde se rozhoduje lidi s masa a kosti a vše se jednou k dobremu obrátí a začnu rozhodovat a dělat, tak jak je to dobre pro lidi a ne pro ně.Bohužel moc a politika dělá s lidi zázraky a není to pohádka jen s dobrým koncem pro hodné a slušné lidi.
 

mika vrtulka
Offline
Členem od: 09.06.2009
OZ a platy

AČR bude platit výsluhu bývalému vojáku stále stejně, jestli je tento dále oz, nebo jestli pracuje jinde. Zrovna tak bude platit plat oz úplně stejně, ať je to bývalý voják, nebo "čistý" civil. Podtrženo a sečteno: pro AČR je naprosto jedno, kdo je na tabulkovém místě oz.

takyvojak
Offline
Členem od: 27.06.2010
Neútočení

Pánové, zakopejte sekery, jsou tady jiné problémy! Je tomu již nějaký čas po volbách, již nějaký ten čas veřejností kolují různé fámy. A kde je naše velení? Já jsem od nich už dlouhou dobu nic neslyšel a už vůbec nic, co by náhodou mohlo vypadat jako obrana nás, jejich mužstva. Natož aby veřejně uvedli na pravou míru ty různé fámy, nepravdy, polopravdy a jiný neřád o naší nadstardardní životní úrovni a dalších prebendách!!! Jak to, že zákonodárci nemají ponětí, že existuje nějaký zákon č. 221, a že voják opravdu nemá po 10 letech nárok na 50% výsluhový příplatek, že opravdu nemáme služební byty, které nám samozřejmě platí armáda, jak to, že jakékoli pochybení jednotlivce se paušalizuje na celou armádu, ... jak to, že ... Ta nevědomost neplatí jen na zákonodárce, ale minimálně také na většinu MO, včetně osoby MO, o veřejnosti nemluvě! Kde je někdo, kdo se veřejně postaví a řekne dost, takto už ne! Kde je NGŠ? Pane generále, jste ještě stále armádní? Kde máte tu armádu?! Čekáme na Vaše vystoupení. Jestli-že jste se dokázal vypracovat až na Vaši současnou pozici, nemělo by Vám to dělat problém trochu za své vojáky zabojovat. Ukažte mě jednu jedinou civilizovanou zemi, natož evropskou, která si takto zjevně neváží svého vojska! Nebo na to nestačíte? Co takhle pan president, jakožto velitel nejvrchnější?! Co ztratit nějaké to slovo a umravnit tu hladovou směčku, která trhá armádu na kusy. Nebo aspoň dosadit někoho silnějšího, když stávající velení není vidět a není schopno nic udělat. Jen pokorně čekat, až se udělá politika a oni dostanou zase jen prosté rozkazy!

OFICIR
Offline
Členem od: 07.07.2010
No sláva

 

OFICIR
Offline
Členem od: 07.07.2010
No sláva

 

Konečně názor který má hlavu a patu, který směřuje tam kde by armáda mohla začít řešit svůj problém. Žabomyší války a poukazování na to jak na tom kdo je a nebo tomu bych to vzal,tomu bych to přál..a tihle by si to zasloužili víc, mě opravdu připadají spíše jako závist nebo zadostiučinění sama sobě.
Někdy smutek jindy smích nebo vztek ve mě vzbuzují některé příspěvky. Hlavně mě iritují ty, ze kterých je nejvíce patrná neznalost zákonů, INA a vůbec celkového širšího pohledu na armádu. Vojenské povolá vždycky bylo, je a možná i bude věcí státního aparátu. A je jedno v jaké době se slouží nebo sloužilo státu. Nejvyšším velitelem armády byl vždycky president republiky. A to v každém režimu. Služba toho nejnižšího vojenského sboru byla skoro vždy stejná. Velitel družstva běhá po kopcích stejně jako za Gottwalda, Husáka nebo Klause. Mechanik opravuje techniku stejně jak v minulosti tak nyní. Každý je k tomu připravován co bude dělat. Pekař taky pekl housky ve všech dobách.Proto mi docela vadí názory přímo v armádě co hlásají "Ti staří bývalí by neměli mít nic a my co jsme teď ano" Jednou budou taky bývalí.
Situace v armádě se proti minulým letům změnila a to podstatně. Názory civilistů tomu odpovídají..žijí minulostí kdy sami sloužili jako vojáci základní služby. Dnes už , ne jako dříve, si voják z povolání musí hledat zaměstnání v armádě sám, když mu zruší místo. Nenajdeš si místo? Děkujeme odejdi. Problém je už jen ho najít , natož aby tam bylo bydlení, stěhování je nákladné a příspěvek na stěhování není tak horentní, aby pokryl všechny náklady na zařízení bytu. Někteří vojáci se stěhují v současné době i dvakrát možná třikrát za rok, jak se armáda zeštíhluje. V civilu berou stěhování jako šok..v armádě je to běžná praxe. Když skončí u firmy zámečník najde si jinou firmu a pokračuje dál jako zámečník. Voják si těžko jinou armádu v republice najde že? Po rekvalifikaci těžko práci hledá neb nemá ani praxi. Výsluha slouží k tomu aby neklesla rapidně jeho životní úroveň má-li třeba 3 děti. Tak mu to vezmeme ne?
Matematické výpočty které nakonec končí nula od nuly pojde, rovněž nic neřeší.Jak již bylo zmíněno šetření peněz na občanských zaměstnancích bývalých vojáků. Vždyť na místě kde sedí o.z. bývalý voják za 12 tisíc by seděl jiný o.z. za stejné peníze jen třeba bývalý zedník. O.z. bude pobírat výsluhu stejně i když bude pracovat třeba jako zedník. Naopak si myslím že to armádu vyjde levněji..když na zaměstnance nemusí vynakládat prostředky na zaškolení, kurzy a další nákladnou přípravu pro výkon funkce. A vůbec tu cítím takový divný závan.. tebe už nepotřebujeme už mezi nás nepatříš. Proč chcete aby si vás vážili civilisti když si nedokážete vážit sami sebe. Já jsem si vždycky vážil svého mistra, který mě něco naučil a vážím si ho i dnes. Proč si mladí vojáci nedokážou vážit těch co odešli za to co je něco naučili..nebo vám snad škola s diplomem dala všechno!!
Závist zahraničního příspěvku je opravdu snad ubohým příkladem. To se to kecá když se tam nebylo a nebo když se tam bylo a už se tam nepojede co? Žádná zahraniční armáda neposílá své vojáky do války zadarmo. Chceme vyrobit zase další českou raritu?
Názor oni stejně neodejdou a jen vyhrožují je pánové také zcestný. Ten kdo může odejít ale zatím přesto slouží ten bud opravdu zvažovat zda neodejít..!! Jemu totiž ty peníze budou sebrány 2x ne jen jednou. Za první teď když ještě slouží a potom až mu budou vypočítávat z toho nižšího platu odchodné a výsluho. To bude teprve balík peněz o které přijde!! A to si myslím každý rozmyslí setrvávat jen ze strachu že nenajde práci. Při hrubém propočtu tak může přijít voják který odejde ve 40 letech než dorazí do důchodu zhruba o 2 - 3 miliony korun. Který si to takhle umí spočítat odejde!! A už začali odcházet prosím.
Ten kdo si myslí že přijde jen o peníze je rovněž na omylu. Armáda se potýká s finančními problémy..které s v následujících letech projeví tak razantně ..že vojáci v trenýrkách už asi nebudou vojáci..Nejsou totiž peníze na jejich vystrojení..v následujících 3 letech budete bez kalhot..v chátrajících stravovacích zařízeních se přestane vařit..stravovací poukázky vám vláda zruší... budete chodit pěšky ..nejsou peníze na PHM ani na opravy nebudou. No čekají nás těžké časy. Názor, jak za branami čekají civilisté na vojenská místa je tak směšný jako pohádka Pat a Mat. Představuji si inzerát armády: "Přijďte k nám pracovat nástupní plat 12 tisíc, bydlení ve vlastní režii, příplatky ve zvláštním případě, ošacení na vlastní náklady, zázemí někdy tam a někdy tuhle, a po skončení závazku ahooooj" Zahraniční armády žijí z mladých lidí nastupujících do armády za účelem získání práce nebo počátečních prostředků na začátku budování svého života..ale armáda jim má co nabídnout . My nemáme nabídnout co!!!
Přestaňme si navzájem vyčítat  kdo co má nebo co by měl mít..Přestaňme navrhovat nekoncepční řešení z neznalostí všech zákonů, INA,  předpisů a nařízení.
Výše uvedený příspěvek jasně ukazuje kde je chyba. Ti co nejvíce armádu drancují a nejvíce ždímají státní kasu..jen nečině přihlíží na svých postech a zhlíží na nás shůry a neudělají jen tak nic..maje strach o svá křesla.

Majestic
Offline
Členem od: 23.08.2009
re sláva

Velice hodnotný příspěvek.Opravdu dobře napsáno,i když poukázky na jídlo nedostáváme,ale to jen tak pro opravu.

OFICIR
Offline
Členem od: 07.07.2010
Tak je možné, že vy jse

Tak je možné, že vy jse nedostáváte. Ale pukázky na stravování tzv.gastroturky je v armádě běžná náhrada za stravování tam, ke je závodní stravování a přitom nelze z různých důvodů zaměstnancům stravu poskytnout. To je například na odloučených pracovištích a nebo při náhradním zabezpečení stravy při nároku druhého jídla při práci přesčas. Tuto zaměstnanneckou výhodu a to i v civilu se snažila ODS v minulých letech zrušit jak plýátnvání prostředky.

vlkodav
Offline
Členem od: 20.12.2009
Se vzpamatuj

vžyť Picek dělal u Klause, je zvyklej jen na bankety. Vzkajují  nám všem, že jsou jedničky, protože to mají za fous.

Marast
Offline
Členem od: 16.09.2009
Picek do HP
fabrik.f
Offline
Členem od: 17.06.2010
Nečas v Událostech, komentářích

Tak jsem včera 28.6. poslouchal Nečase v událostech, komentářích. Zajímavá část oarmádě a plnění smluv v demokratické společnosti je v čase asi od 33:25. A v čase 33:12 "tam kde jsou podepsány smlouvy tak by tyto smlouvy měly být respektovány". Jak jsme na tom vlastně my? Jaké my máme smlouvy? I u nás budou respektovány?

Vladimír
Offline
Členem od: 05.09.2009
Každý má co si zaslouží

Pokud někdo něco nabyl neměl by se za to stydět, obzvláště pokud to nabyl legálně. Lidé se zpravidla nestydí ani za to co ukradli. To je všeobecně známá věc, stačí se 3 x týdně podívat na TV a občas něco přečít. Každý nakonec dostane přesně tolik, kolik si zaslouží. V případě, že mu to nevyhovuje a má na víc, může jít dělat něco jiného. Nebo nemusí dělat  nic a prachy si umí sehnat. Pokud nic jiného za víc dělat nemůže, nebo neumí - tak to pouze znamená, že je na maximu svého aktuálního potenciálu. Všechny profesní a sociální skupiny se snaží získat ze společného koláče (50 % toho co si kdo vydělá mu stát odebere a potom rozdělí, polovina června den daňové svobody) co nejvíce. Zbytečná skromnost není na místě. Kdokoliv kdo má zájem, tak může obléci kanady a vyrazit plnit úkoly, ať již v dresu MO nebo MV, pravidla jsou ale předem dána a je třeba je oboustranně dodržovat. Tomu se  říká "pacta sunt servanta" - dohody se mají plnit, stará to římská tradice posílená principy demokratického právního státu, kterého má každý plnou hubu. Problémem České republiky je na rozdíl od všech normálních států to, že se bezpečnostními a obrannými problémy zabývají ve zvýšené míře nadšení amatéři. Na tyto problémy je nahlíženo povrchně a v případě potíží jsou policie a armáda vhodným terčem pro populistické politiky. Ti si to ovšem dovolí  pouze proto, že tyto složky nemají potřebný respekt a autoritu. Stojí  totiž na lidech, kteří neumí stát za svým vlastním slovem a při prvních vážnějších potížích se podělají. Neumí držet na rozdíl od jiných sociálních skupin dohromady. To každý ví a podle toho jedná.     

danyniky
Offline
Členem od: 24.06.2010
Vojáci zneužívají výhod a

Vojáci zneužívají výhod a chytračí s byty, zřejmě přijdou o část platu.
Mám pocit ,že tady někdo neví kolik je základní plat řadového vojáka.
A další propouštění ,hlavně že máme 800občanských zaměstnanců a co bude dál...
Kdo potřebuje Iveco:??

škval
Offline
Členem od: 09.09.2009
Trest

Pokud někdo chytračí s byty, tak ho snad mají potrestat. Kde je to pravidlo, že kvůli jednomu se nemohou trestat všichni, ne?

dupryč
Offline
Členem od: 02.09.2009
Chytráci a služební byty

Ale jo, ono se jich pár najde, co si udělali ze služebních bytů osobní byznys. Je jedno, jestli byly ještě služební nebo už převedeny na města (většinou bezúplatně). Řada lidí, kteří takto dostali od armády přidělený služební byt, si časem postavila dům někde v satelitu za městem (nebo jinde, to je jedno). Byt si nechali a vesele ho načerno pronajímali!!! Nebudem si nic nalhávat, nebylo jich málo. Jenže kde není žalobce, není ani soudce.
Až město začalo nedávno do tohoto šťourat. Podotýkám, že šťourali do všech městských bytů a šli tak daleko, že přes údaje v katastru nemovitostí zjišťovali, kdo je majitelem jiné nemovitosti. A pak posílali často přímo výpovědi z bytu s tím, že nájemník je zároveň vlastníkem jiné nemovitosti, tudíž není osobou, která potřebuje bydlení v bytě s regulovaným nájemným, takže VEN! Hodně lidí takto muselo své (často fiktivní) bydlení v těchto bytech opustit...
Došlo tak ovšem k řadě nepříjemných situací pro lidi, kteří vlastní někde po babičce barabiznu 150 km daleko, bez kanalizace a vodovodu, nikdy nebydleli nikde jinde než ve služebním bytě v místě výkonu služby a museli těžce vysvětlovat a dokazovat magistrátu, že užívají byt oprávněně...
Přes tyto skutečnosti je ale pravdou to, že u naprosté většiny vojáků nemůže být řeč o nějakém zneužívání přídavku na bydlení!!! A proč mají být "trestáni" všichni za to, že tyto podvody s černým pronajímáním byly dlouho trpěny a správa vojenského bytového fondu nebyla schopna si toto uhlídat!

GEORGE
Offline
Členem od: 24.06.2010
Jaképak chytračení s byty!!

Nikdy jsem z příspěvku na bydlení nijak nezbohatl. Naopak když mě byla zrušena posádka na Moravě a musel jsem několik let dojíždět několik stovek km napříč republikou tak jsem přidělení příspěvku tenkrát přivítal. Během mého dojíždění si manželka bohužel našla někoho jiného, mě se rozpadla rodina. Musel jsem exmanželku vyplatit z bytu 200 000 na což jsem si musel vzít půjčku. Dojíždění  a ubytovna mě také nestála málo. Protožev jsem nechtěl ztratit děti dojížděl jsem téměř každý pátek domů a v neděli zase zpět.  Nájem v bytě jsem musel platit nadále, přestože jsem zde převážně nebydlel. Když se exmanželka dozvěděla, že beru k platu příspěvek m na bydlení tak nelenila a zažádala o zvýšení výživného a to zpětně 3 roky dozadu od doby co pobírám příspěvek. A soud k tomu přihlížel a nejenže mě zvýšil výživné o 90% ale také stanovil zpětně zaplatit 75000. Když jsem konečně dostal místo na Moravě tak jsem chtěl trochu důstojně žít a rozhodl se rekonstruovat  panelový byt 3+1 na což jsem si vzal úvěr u stavební spořitelny a půjčku na zařízení bytu. ( rekonstrukce jádra, podlahy, okna, balkón atd) K tomu jsem využil příspěvek na bydlení který k tomu byl určen. Úvěry a půjčky mám na několik let konec splátek mám někdy v roce 2015 kdy jsem plánoval ukončit službu v armádě.  Z platu navíc ještě platím na  dvě děti výživné 10000. Přestože jsem VŠ pokud mě vláda veme 36% z příspěvku na bydlení a 5% z platu bude to mít pro mě existenční problémy a nebudu mít na poplatky a asi mě hrozí exekuce nebo prodej bytu ( což při součaném trhu s byty také může znamenat že nenajdu kupce). Ještě musím uvést, že i nadále dojíždím do práce což mě stojí 2000 kč měsíčně. Souhlasím s názory, že armáda nemá mezi politiky zastání a je to hračka v rukou politiků. Lidé v armádě jsou to nejcenější a pokud nebudou ohodnoceni a zaplaceni tak tu práci nikdo brzy nebude chtít dělat. Už si přeji jen aby mě zrušily místo a já mohl odejít v rámci reorganizace.U konce armády už nechci být, přestože jsem ji věnoval 25 let svého života. Tak doufám, že ještě přijdu o výsluhy a další náležitosti. Začínám litovat doby kdy jsem se rozhodl pracovat pro vlast a stát.

midi
Offline
Členem od: 26.06.2010
re chytráci a služební byty

Buď zdráv,
je víc jak jasné, že se našli i takoví kolegové, kteří takto zneužívali služební byty. Nicméně stejný stav se celá léta děl s byty obecními. Bydlím léta v obecním bytě a vidím ve svém okolí lidi, kteří takto pronajímají byty. Není to jen problém vojáků.
Mě se nelíbil a nelíbí ten titulek v novinách. Vojáci chytračí s byty. Nemělo by tam snad být někteří vojáci a konkrétně ukázat kteří? Jak může někdo takto paušalizovat? Jsem snad také zlodějem jen proto, protože jsem ve stejné chvíli cestoval v tramvaji s kapsářem? Podle pana Gazdíka jsme vinni všichni, čímž vytváří obraz vojáků coby skupiny obyvatel z té nejvyčůranější a nejprohnanější sorty.
Podobný husarský kousek se panu Gazdíkovi povedl, když vyhmátl páně Karase kterak prodává výstroj. Zde bych byl sice opatrnější, protože slova svých kolegů o tom, jak najednou nemůžou pro známého sehnat maskáče, boty, nebo jinou vojenskou výstroj, aniž by si uvědomovali, že takové zásobování rodiny, nebo kamarádů z armádních zásob je přinejmenším neetické, slýchávám v poslední době až příliš často. Přesto ale byl titulek, že vojáci kšeftují s výstrojí. Pokládám sice tento problém za masovější, přesto si myslím, že většina z nás si takto svůj rodinný rozpočet nepřilepšuje. Opět paušalizace problému a vzbuzování dojmu, že každý voják musí nutně být kšefatřem a překupníkem.
Jestli pokaždé média a potažmo veřejnost podlehne takto zjednodušujícím závěrům z pera pana Gazdíka, nebo z úst politiků, budeme za chvíli chodit do práce zadarmo. Jednotlivec něco provedl, tak pod rouškou záchrany státního rozpočtu potrestejme všechny.
Jestli mne na celé věci něco mrzí nejvíc, tak je to stav, že se žádný z vrcholných velitelů nevyjádřil. Krom generála Blažka, který jasně řekl, aby nebyly vojáků brány jejich příplatky na bydlení, protože se armáda na trhu práce stane nekonkurenceschopnou, se nevyjádřil a nezastal vůbec nikdo. Chce se mi tak ústy báby Kelišové říct - "Hnus velebnosti"
 

dupryč
Offline
Členem od: 02.09.2009
re chytráci

No však právě! Kšeftování s obecními byty je stejně jako se služebními. Byly doby, kdy jsem hledala byt pro nás k pronájmu a agenti realitních kanceláří se ani nezačervenali, když přiznávali, že dotyčný byt je k pronájmu načerno a je obecní! A děje se takto doposud. Tyto praktiky mi vždycky byly silně proti srsti, protože nepatřím ani já ani můj muž k důstojníkům ani velitelům apod., takže výsada přidělení služebního bytu se mě nikdy netýkala a to, aby měla naše rodina kde bydlet, bylo vždycky jen na nás... Taky proto mi není zrovna lehko při představě, kam půjde životní úroveň mé rodiny po tomhle krácení příjmu, když hypotéka a všechny půjčky na bydlení, které jsme si museli vzít, abychom si konečně po x letech harcování po nájemním bydlení mohli koupit starej panelákovej byt, se platit musí...
Titulky v novinách jsou přesně to, co mě nadzvedává nejvíc! Předhazuje se stádu obětní beránek a určití lidé si na tom přihřívají svoji politickou polívčičku... Jak jednoduché! Ale chyba není v nás, co jsme dole, chyba je v těch, kteří toto dopustí a nechají kálet špínu na armádu! Ejhle jak se na www.army.cz bleskově objevil článek, který se snaží uvádět na pravou míru zvěsti o "hotelu" ve Střešovicích, zatímco dezinformace, které špiní dobré jméno všech nevyvrací nikdo! Za průsery, které se staly (mluvím o skandálech poslední doby) nebyl nikdo potrestán. A jestli náhodou někdo potrestán byl, nikdo se o tom nedozvěděl! Pěkně potichoučku šupky dupky do civilu, zamést pod kobereček...
Možná jsem naivní, ale já pořád čekám, kdy někdo z těch "nahoře" přestane držet basu s neurochirurgem a postaví se za nás všechny! A jestli se tak nestane, pak už armádě opravdu zvoní umíráček...

midi
Offline
Členem od: 26.06.2010
re re chytráci

Tak nejdřív bych se chtěl omluvit za to oslovení "buď zdráv". Domníval jsem se, že komunikuji s mužem. Tím se také omlouvám za to tykání. Vůči dámě bych si to nikdy nedovolil. :-)
Jinak jste přesně vystihla to, co mi tak vadí. Mluvíte mi z duše. Každý hejhula si do nás může kopnout. No snad bude jednou lépe. Jen se obávám, že to lépe přijde až ve chvíli, kdy armádu opustí poslední zbytky schopných lidí.

dupryč
Offline
Členem od: 02.09.2009
jakýpak vykání?

Z toho, co jsem psala, nebylo poznat, že jsem ženská :-))) A já osobně v internetovém prostředí určitě dávám přednost tykání a na nějakým vykání nebudu trapně trvat (jako někteří), tím spíš tady, kde jsme na jedný lodi :-)

midi
Offline
Členem od: 26.06.2010
re vykání

Ok ok, beru na vědomí a polepším se :-). Také v internetovém prostředí dávám přednost tykání. Takže tě zdravím a pěkný zbytek neděle :-)

Taurus
Offline
Členem od: 26.06.2010
Chytračit s byty

Chytračit s byty se nedá. Buď máš služební byt (po Kalouskovi jich zbylo minimum) nebo máš příspěvek na bydlení.
Ta zpráva v TV byla účelová a zaplacená. Komu se hodí (VV) a kdo má kontakty (VV)?

Technik
Offline
Členem od: 30.06.2009
A nebo máš oboje

Takové také znám. Dostali služební byt, který byl převeden městu, si odkoupili v privatizaci za pár korun a  svižně pobírají příspěvky.
To je pár případů, protože byty za 20let prostě nejsou. Kompenzací pro obyčejné vojáky byl příspěvek.
Byl to hoax aby si VV a spol. zdůvodnili odebírání peněz před veřejností.
 
 

Matesaax
Offline
Členem od: 10.08.2009
re

Tak příspěvky na bydlení by se ještě dali pochopit,i když by třeba stačily poloviční,ale spíš bych se v rámci úspor zaměřil na výsluhy,když vidím spoustu bývalých komunistických lampasáků jaké dodnes berou peníze za to,že bránili socialismus... tak na tomhle by se uspořilly miliardy.

OFICIR
Offline
Členem od: 07.07.2010
No to je tedy názor...

Armáda je armáda a vždycky byla je a bude na obranu státu..ať už byla za jekéhokoliv režimu. Vojáci dělali svou práci ..cvičili se ..učili bojovat..používat zbraně a vojenskou techniky. To jak mohla vláda a prezident republiky armádu využit to stanovovala ustava republiky. Jak který státník mohl armádu použít je různé...a v tom je armáda v nevýhodě vojáci vždycky slouží k obraně státu ale lze je i zneužít..Masaryk použil armádu a sřílení do dělníků..komunisté s ní rozháněli studenty..Vojáci si vždycky museli své povinnosti a rozkazy plnit. Proč by měli doplácet na to v jakémm režimu sloužili. Pekaři taky pekli housky ...soustržníci taky varáběli bagry...a nikdo jim to nevyčítá..nikdo jim nechce nic brát?? Tak to nemotej a trochu přemýšlej.

Leon
Offline
Členem od: 20.06.2010
PnB

Dobrý den všem.
Pokusím se vykouzlit příspěvek na téma, o kterém se zde diskutuje.
O tom, jak se sloužilo kdysi, psal již Technik. Já jsem oproti němu měl akorát to štěstí, že jsem se rozvedl. Na druhou stranu jsme si však vždycky žili nad poměry. Plat v armádě byl totiž  vyšší než u běžného člověka v civilu. Navíc jsme získali služební byty. Já jsem jej např. po převodu do osobního vlastnictví prodal za 2,5 mil (-daň) Kč. Z několika misí jsem si dovezl bratru skoro 2 mil. Kč. Proč bych měl brát tedy ještě výsluhu?! Vydělal jsem si dost. Radši bych byl, kdyby nebrali příspěvek na bydlení a někteří dobří kluci, kteří teď přemýšlí o odchodu, by mohli zůstat. Lidé potřebují platit hypotéku nyní a nepřemýšlí o tom, co budou brát za deset let. Můj názor pochopí snad jen ti, kteří si dokázali vybudovat opravdové přátelství a mají kolem sebe lidi, na které se mohou v těžkých situacích spolehnout. Já jsem zažil pár takových situací (Bosna, Irák, ale i u nás, akorát se u toho nestřílelo) a vím, že takoví lidé, podle některých rychlokvašky (sloužící pár let, bez maturity), jsou schopni zachovat se lépe než voják-velitel (vyskoškolák) sloužící 2O let.  Navíc to, že by škrtli výsluhy všem, by bylo zadostiučinění pro ty, o kterých se tady mnohdy diskutuje. Já znám plno neschopných lidí, kterým bych to ze srdce přál i za předpokladu, že bych o výsluhu sám přišel (mám na ni nárok). Za ten pocit by mi to rozhodně stálo. Jak jinak chcete lidi (v civilu) typu ´´tlusté prase´´ potrestat?!

Technik
Offline
Členem od: 30.06.2009
Leone,tvůj postoj

Je takový proto, že zřejmě jsi přišel jako rekrut do armády v době profesionalizace, po zrušení ZVS.
Uvědom si, že díky příplatku na bydlení se armáda naplnila a profesionalizovala.
je tady ještě pořád stále se početně zmenšující skupina vojáků, kteří studovali vojenské školy
a by jako odborníci složitějších zbraňových systémů a techniky mohli místa zastávat.
To co jsou ti tví rekruti, zvládli vojáci ZVS. Samozřejmě neříkám, že i tam je spousta chytrých a šikovných lidí, ale většinou byli motivováni nikoliv zajímavou prací, ale penězi.
Já jsem šel studovat VSOŠ, proto, aby jsem se dostal k technice, ke které bych se v civilu nedostal. Jako kluk jsem honil holky, modelařil, létal v aeroklubu, opravoval motocykl Stadion.
A mise: podívej já měl STANAG2, byl zařazen ve strukturách NATO.
Velitel se rozhodl, že nás nepustí, dostal jsem se, ale přes známé. Jinak bylo obsazeno! 
velitel všem mie zakázal a sám do mise vyjel. Ještě předtím nás nechal pro "důležitost plnění úkolů" na útvaru vyškrtnout ze struktur NATO.
A rozhodně jsem za Káčko půl melounu nedostal. 
Výsluhy, nejsou na pořadu jako nejdůležitější.
Vojenského penzistu jsem neviděl léta páně! Na výsluhu dosahuje čím dál méně lidí, krom toho bude zřejmě zdaněna a spousta "rentiérů" již není mezi námi.
Úspory je potřeba hledat v armádních kšeftech, které ani všechny nevyplují na veřejnost!
To co je potřeba prostě není.
Na druhou stranu jediné výběrové řízení neproběhne standartně! Spousta kšeftů se kryje obcházením výběrových řízení  kvůli "ochraně utajovaných informací" na což je vyjímka zhusta využívaná.
Po slavném personálním auditu fi Centire na MO, nastalo zděšení, kdy byla zjištěna přezaměstnanost  čehož se někteří manažeři zalekli firma dostala bakšiš a poslali vše k ledu s tvrzením, že armáda je specifická organizace.
To ještě má armáda dvě naprosto zbytečná velitelství vzhledem ke svým počtům.
Včetně útvarů pro zabezpečení těchto velitelství.
Tam by se mělo začít........................