neprodloužení závazku

6 replies [Poslední]
Danek
Offline
Členem od: 25.01.2010

Ahojky,
jeden můj kolega, který zastává funkci velitele roty se dozvěděl od velitele útvaru, že mu neprodlouží závazek. Tato rota má nejlepší výsledky u útvaru, on nebyl nikdy kázeňsky řešen a vždy dostával odměny. Zatím je odhodlán se dát na hlášení k veliteli brigády. Děkujeme

P-SOV
Offline
Členem od: 30.11.2009
SÚIP nebo OIP

K Vámi popsaným případům týkajících se "ukončení" pracovního poměru s Vámi a s Vaší kolegyní, Vám ještě doporučuji seznámit s nimi místně příslušný oblastní inspekorát práce, resp. přímo Státní úřad inspekce práce. Informace o nich naleznete na www.suip.cz

Vladimír
Offline
Členem od: 05.09.2009
Je třeba využít všechny

Je třeba využít všechny "služební možnosti", hlavně podat včas odvolání proti rozhodnutí o propuštění, vše mít dokumentárně potvrzeno a podloženo a pokud tyto kroky nepomohou, podat žalobu k soudu. Hlídat si lhůty!!! Na případné faktické a právní chyby v postupu nadřízených není třeba tyto osoby a jejich nadřízené zbytečně upozorňovat. To ať si zhodnotí soud, který tak bude mít k dispozici potřebná fakta. Chvíli to potrvá, ale vzhledem k právnímu diletantismu a rozkladu AČR  je úspěch ve sporu značně pravděpodobný. Následuje proplacení všech náležitostí a případných škod. Pro tento výpočet se vychází z fikce, že průměrný služební příjem o který byl dotyčný zkrácen by odpovídal průměrnému příjmu za poslední 3 měsíce služby. Služby advokáta nejsou zase tak horentně drahé, takový spor se dá pořídit v rozpětí 5.000 - 15.000,- Kč. V případě vašeho úspěchu to s pravděpodobností 99 % zalepí celé MO ČR. Je třeba si vybrat co je lepší, zdali nějaký čas bojovat úspěšně o setrvání a nakonec být odejit "profesionálně" a bez chyb. Nebo se přizpůsobit situaci, nechat je nasekat zásadní chyby, odejít dříve a v konečném důsledku ještě dostat doplaceno pár set tisíc navrch. Myslím, že ta druhá možnost je lepší.     

Technik
Offline
Členem od: 30.06.2009
RE: Dobře míněné rady.

Pečlivá dokumentace je přímo nutností!!! Pokud budete posílat dopis ve své cause, zásadně doporučený, uschovat podací lístek s kopií dopisu.
Pokud budete podávat cokoliv přes spisovnu (POI) zásadně chtějte písemnost zaevidovat!!!! Tedy přidělit ev.č. , musí být uveden počet listů. Přesně v soulady s předpisy archivní a spisovenské služby. Ještě lépe si nechat potvrdit kopii. (to vše před vámi!)
Jednání "tady to položte a já to zaeviduju" odmítněte.
Jestliže máte právníka-advokáta zásadně vše co budete ve vaší cause provádět, konzultujte s ním. Vyvarujte se jakýchkoliv i dobře zamýšlených vlastních iniciativ.
porada s právníkem je důležitá, tak aby pro vás mohl efektivně pracovat.
Hlídejte si termíny - lhůty na odvolání. Zpravidla bývají 15 dní. Při veškerém styku s nadřízenými postupujte "služebním postupem". I oni mají své lhůty a taktéž si je ohlídejte.
Může to být silná páka ve váš prospěch.  
Jakékoliv návrhy ze strany nadřízeného na neformální setkání či rozhovor na téma vaší causy cela odmítněte. Totéž platí i z vaší strany.Pokud váš nadřízený cokoliv potřebuje v dané věci, ve které vedete spor, ať si kontaktuje vašeho právníka. Ano, za to ho i platíte.
Jakýkoliv pokus o smír, tedy o stažení žaloby navržený protistranou proberte s právníkem. Může to bát jasný signál že chce žalovaná strana"vycouvat" z jistě prohraného sporu.
Jde totiž i o to, že by jste musela uhradit právní úkony podle sazebníku svému advokátovi.
Tohle vám ale vše řekne právník.
Jinak ze zkušenosti vím, že armáda je právní bahno, spousta nařízení, rozkazů,Všeob P něco... které se navzájem popírají.
Pro armády trochu znalého právníka je takové soudní "utkání" neskutečnou lahůdkou.
Držím vám palce!!!!
 

mika vrtulka
Offline
Členem od: 09.06.2009
Přesně tak Techniku - lahůdka

Ano. Armáda má tak hloupé vedení a velení a právníky na tak nuzné úrovni, že je radost se s nimi soudit. Mohu potvrdit z vlastní zkušenosti. Chi chi chi chi.

Kikin
Offline
Členem od: 23.06.2009
Trpělivost

Je nutno počkat na rozhodnutí soudu. Nebojte se i toho tisku. Je moc dobře, že jste se ozvala a řešíte to soudní cestou. Nebojte, teď jste na tom špatně, ale nakonec si citovaného velitele vychutnáte. Rozhodnutí soudu je totiž jediné, co ty parchanty přinutí hýbnout zadkem. Jinak si žijí v tom svém pseudo státečku a vyrábí jednu minelu za druhou. Bohužel, Halaška nebyla ta správná instance k odvolávání. Potvrzujete, že systém dovolání se svých práv v rámci armady je zcela paralizován a nefunguje. To jsou systémové chyby a boj proti nim je velice zdlouhavý. Gen. Halaška je velmi neodvážný člověk a podobným nezodpovědným způsobem se choval i k nám. Nic nevyřešil, potvrdil rozhodnutí velitele a myslel si, že je to zameteno. To že to vyřídil zcela v rozporu s platným právním řádem, dolkládá i rozhodnutí soudu. To jsou lidé, kteří mají dohlížet na podřízené, ale chybí jim samotným morální kredit. Tedy se není čemu divit. I z těchto důvodů je již v civilu. Pohnojil co mohl a zanechal po sobě hromady průšvihů. Buďte trpělivá. Ted je to v rukou soudce. V naší kauze se zatím zdají býti nestranní. Otázka jak to bude vypadat až šlápneme na kuří oko někomu vysoce postavenému. Soudy je jediná šance jak donutit takové individua k respektu k zákonům této země. A pokud mohu, tak Vás mohu ubezpečit, že nejste v takové situaci sama. Čím více nás bude, tím mneší prostor bude na jejich lži a nezákonnosti.

J.A.
Offline
Členem od: 12.11.2009
Reakce

Něco podobného jsem si prožil i já sám. V únoru 2009  mi velitel oznámil, že se mnou neprodlouží závazek, který mi měl končit k 31.12.2010 a následně v červenci mi oznámil, že budu v rámci restrikcí propuštěn ze služebního poměru už k 31.12.2009. Důvod? Ruší se mé tabulkové místo. Během tohoto období se u letky uvolnily tři místa kapitána vrtulníku, ale ani jedno mi nebylo nabídnuto, takže pravým důvodem bylo se mne rychle zbavit. A proč? Jen jsem se řídil platnými předpisy a zákony a občas poukázal na jejich porušování ze strany mých nadřízených, což se mému velení vůbec nelíbilo. Šikanózního jednání jsem si užil také dost a snad se důkazy tohoto jednání objeví i tady na těchto stránkách. Redakce je má k dispozici, když už ani nejvyšší inspektor armády pan gen. Tesařík o ně neprojevil zájem a  rozhodl o tom, že vše bylo vše v naprostém pořádku, co se tedy týče mé kauzy.
        Pana ministra Bartáka jsem oslovil několikrát a žádal jsem o slyšení, bohužel bez jakéhokoliv úspěchu, takže tvrzení pana ministra ve sdělovacích prostrředcích, že kdo má zájem se k němu dostat, tak ten se dostane, je jen jeho další blud. Nakonec mi poslal dopis, ve kterém mi poděkoval za odvedenou práci u letectva AČR a kde zkonstatoval, že mé propuštění je v naprostém pořádku, přestože sám všude hlásal, že restrikce v armádě se nebudou týkat doktorů, počítačových expertů, řidičů těžké techniky a ani pilotů, jejichž výcvik stál armádu a potažmo všechny daňové poplatníky desítky miliónů korun.
        Takže díky těmto stránkám jsem se odhodlal podat žalubu proti mému propuštění a teď nezbývá jen doufat v nezávislot justice.