restrikce v armádě a všemohoucí bordel (ne jen u nas v Přerově)

22 replies [Poslední]
Majestic
Offline
Členem od: 23.08.2009

Zkouším napsat nové vlákno k tématum,co mě velice vrtají hlavou.
Již jsem zde několikrát reagoval na určité problémy v AČR a hlavně na věci,co se týkaly základny,kde sloužím-Přerov.Nedávno jsme zde probírali restrikce,které na nás zkoušelo MO,nyní je před námi možná restrikce ze strany velení základny Přerov.
Velení v Přerově si usmyslilo,že by zde rádi měli systém křídla a tudíž se letka 231. rozdělí na letky dvě.Jak to chcou celkově provést a jestli opravdu budou třeba i propouštět,to nevím,vše se dokáže změnit ze dne na den,ale příjde mi to jako jeden nehorázný bordel.Protože už teď mají velitelé problémy zajistit dostatečný počet lidí na létání a tenhle krok to celé jen prohloubí.Nechci se ovšem tady zastávat zrovna velení 231. letky (teda ne všech),protože u nich (jak říkám,ne všech),je následná restrikce podřízených jistě předem určená.A mohu všechny zde ubezpečit,že je to stejný model,jako bývá i jinde-vyházet mladé lidi a nechat si tam lidi,co jim stejně za rok,dva ukážou záda.Bohužél ovšem je to o inteligenci velitele a jeho chuti o téhle věci vůbec přemýšlet.Velení je jedno,že to celé bude mít negativní dopad na letku jako takovou-vždyť oni velitelé tady stejně pak nebudou a ukážou armádě záda společně se svými přisluhovači.....no jsem zvědav jak se tohle u nás bude vyvíjet.
Mě by osobně zajímaly restrikce v armádě.Příjde mi totiž velice divné a proti zdravému rozumu,že podepíšete smlouvu na dobu určitou (něktěří už po několikáté) a oni si vás bez jakýchkoliv zkrupulí mohou vyhodit dřív,než ta doba na dobu určitou vyprchá.Dostanete vlastně co já vím,jen odchodné a započítají vám půlku z toho co zbývá k odsloužení.Nikoho už nezajímá,že máte např nějakou tu půjčku,kterou jste si vzali na takovou dobu,aby se v poho její splacení vešlo do doby platnosti vaší smlouvy s armádou atd.A kdo je pak idiot?Ten co si vzal tu půjčku?Proč?Vždyť on by si ji třeba ani nebral,ale vzal si ji,pač si řekl,že má smlouvu na 4 roky a tak proč si např. nepořídit vůz,který splatím za roky 2.Sám mám taky nějaký dluhy,všechny na dobu než mi má vyprchat závazek a opravdu nevím,jak bych to pak řešil,potkat mě taková věc,jako je propuštění....
Armáda je prostě fakt perspektivní věc....

amadeus
Offline
Členem od: 24.06.2010
Máš pravdu

Po odchodu do civilu řídím rok a půl střední firmu. To co jsem se naučil v armádě jsem mohl ihned druhý den pustit k vodě. Pokud je něco zaběhlé a funkční, jenom blázen může u civilní firmy reorganizovat a vystavovat firmu do nejistoty a čekat zda to je ta správná reorganizace a zda to nebude mít vliv na zisk firmy. V armádě je to naopak nejdříve reorganizujeme a pak se zamýšlíme zda je to funkční dalších padesát poradců do toho kecá. Za 25 let služby, každý rok se reorganizovalo. Také jsem posílal příspěvek do Bílé knihy a takovou hovadinu co mi odpověděl pan poradce SAVA jsem skutečně nečekal. Nevím kolik reorganizací Vás vojáci ještě čeká, ale jak to tak vypadá asi hodně, rozpadne se vláda (asi brzo) a všechno půjde od znovu. To co se již zreorganizovalo se bude roorganizovat znovu atd. Pak už tam opravdu bude jenom tlupa Prcků Bečvářů Opatů a dalších pakolínů, kteří jsou podepsaní pod každou reorganizací i v minulosti.

Marast
Offline
Členem od: 16.09.2009
Budou chodit piloti na vyšetření do soukromého ÚLZ?

Začíná se proslýchat, že v novém roce dojde k "racionalizaci" ve vojenském zdravotnictví.
 
1) ÚVNka se má prý zbavit CAZPu (v budově GŠ) a vojáci a o.z. přejdou do péče POŠek.
 
2) ÚLZ má prý být zprivatizován skupinou miliardáře Chrenka, ale pro piloty a letecký personál se nic nezmění - jejich vyšetření se tam budou provádět i nadále...
 
Nevíte někdo, co je na tom pravdy? Máte někdo bližší informace?
 

vlkodav
Offline
Členem od: 20.12.2009
Systém křídla

Majesticku, poraď jim ,ať vás rozdělí na 4 letky. Bude to vypadat lépe vůči okolí a složitost takového rozdělení bude třeba důvodem k navýšení systematizovaných míst, protože celý systém bude vypadat organizačně zajímavěji. Spousta lidí to nebude zvládat a tak se jim vytvoří zástupci, ze skupin vzniknou oddělení, z oddělení vzniknou odbory a velitel základny s nižší plánovanou hodností  než brig. gen. by mohl mít problémy, aby to vlastně uvelel. Možná i vznik dalšího praporu zabezpečení a letky oprav letecké techniky by stálo za úvahu. Efektivnost výcviku v Přerově  přeci  nikoho nezajímá.

Kikin
Offline
Členem od: 23.06.2009
Kytlica a Jirka to vyřeší..:)

Sníží počty, nasadí pohotovosti na pracovišti a bude klid. Jejich právní rozbory jim takto konat nebrání. Tedy se máte na co těšit..:) Třeba střídat  celý týden pohotovost na pracovišti s normální prací a voják se domů nedostane. I to mohou, jak nám kdysi tvrdili. Oni vlastně mohou všechno co se jim zamane, obzvlášť pokud je to v neprospěch podřízeného...:))) Na štábu zase vzniknou možnosti jak ho rozšířit.....

vlkodav
Offline
Členem od: 20.12.2009
Konec restrikcím?

V Přerově jdou do toho, efektivita - neefektivita. Pod deštníkem vize smíšeného provozu se u letecké základny jednoletkového typu uvažuje o vytvoření dalšího praporu zabezpečení.

vlkodav
Offline
Členem od: 20.12.2009
Blahopřeji,zvládli to

Údajně se stalo skutečností, že v Přerově letku rozdělili na 2 letky a vytvořili další prapor zabezpečení. Je v tomto případě ještě v silách velení společných sil a GŠ ptát se při tvorbě změn a nyní už jen odpovědět "proč"? A jestli se něco ušetřilo?

parasutist
Offline
Členem od: 04.08.2009
pohotovost

celý týden(7dní) střídání pohotovosti na pracovišti s normální prací dělá VP(8,5hpráce,15,5pohotovost so,ne)bez nároku na stravu 24h v práci pouze oběd za příspěvek FKSP zbytek si zaplať sám(snídaně,večeře a o víkendu + oběd, je to normální??) za peníze, které dostaneš za hotovost to je taky dobrý ne?No a skončíte pohotovost a zase hurá do práce.

Vodnar
Offline
Členem od: 27.08.2010
Piloti vrtulníků se soudí o platy. Ministerstvo tak může přijít

Piloti vrtulníků se soudí o platy. Ministerstvo tak může přijít o miliony
6.12.2010 7:54 - Piloti armádních vrtulníků podali žalobu na ministerstvo obrany. Jde o proplácení 24 hodinových služeb, přičemž ale dostávají zaplaceno jen 12 hodin, zbytek jen jako pohotovost. Pokud soud rozhodne ve prospěch vojáků, ministerstvo zaplatí miliony korun.
http://www.parlamentnilisty.cz/zpravy/armada-policie/182883.aspx

Kikin
Offline
Členem od: 23.06.2009
Překrucování práva

Tak dlouho funkcionáři špekulují a špekulují až z toho vyleze totální zvrhlost. To vymyslí jenom nemocná hlava, která má až sadistické sklony. Milující velitel...:))) V době míru, kdy nehrozí žádné nebezpečí tento pracovní systém řadím mezi nelidské a zvrhlé. Je to vždy postavené na faktu, že voják má svoji práci rád a bohužel ví, že pokud si bude stěžovat (je jedno jak zákonně či přez média) bude propuštěn. Proto se bojí ozvat. Nerozumím tomu, proč ti lidé v tomto systému otročí. Nerozumím tomu, že ve dvacátém prvním století jsou k dozpozici otrokářské systémy. Ukrajinec který má v ruce lopatu si řekne o 70 - 80 korun za hodinu práce. Takto armáda platí za hodinu strávenou pohotovosti v zaměstnání kolem 50 korun. Docela fajn systém na to jak z lidí sedřít kůži, rozbít rodiny a člověku přitom nezůstane nic. Těch pár drobných je jen pro ty, co se bojí dovolat se svých práv. Bohužel. Tito pseudo velitelé jsou v rozporu se zákonem a okrádají Vás neuvěřitelným způsobem. Vyberte si cestu práva a běžte do nich. Pokud budete jednotní, pak s Vámi nic nezmohou. V opačném případě Vás rozštěpí. A armáda umí vyvolat tlak na psychiku jako hrom. Váš problém je identický s piloty SAR, tedy čeho se bát!!!! Zastání najdete jedině mimo armádu, uvnitř ji nehledejte. Naštěstí návod máte již zpracovaný.

mika vrtulka
Offline
Členem od: 09.06.2009
Proč AČR ignoruje zákony?

Tento problém je řešitelný. Pokud armádní velení neustoupí dobrovolně, zase bude platit statisícové částky za soudní poplatky za prohrané soudní spory (viz soudní spor ve věci LZS a SAR) a média to bude také jistě zajímat. Je skutečností, že útvaroví právníci dělají začasté jen děvku svému veliteli. Právníci z útvaru pro zastupování AČR před soudy si pak musí připadat jak řezníci a pitomci, když chodí od porážky k porážce jen proto, že někteří velitelé porušují zákony a jejich právní děvky jim zdatně asistují.

Krásně je tato teorie o právních děvkách seznatelná u 24. zdl VÚ 8407 Praha-Kbely. Velitel VÚ 8407 plk. Bejdák kašle na zákony a Mgr. Kojda mu dělá křoví.

Pan Gerec z velitelství společných sil je také právní GIGANT světového formátu.

christo
Offline
Členem od: 24.06.2010
co přinese bílá kniha, aneb posílení GŠ na úkor pěšáků

Nevěřím tomu, že Bílá kniha tolik diskutovaná a preferovaná něco přinese. Možná se v ní přijde jen na to, že posílením GŠ se něco pro pěšáky vyřeší. Máme malou armádu, tak nepotřebujem to či ono, obvykle své stupidní názory podporujeme rozporuplnými návštěvami ostatních států v domnění toho, že co maj tam bude fungovat i tady. Přitom se nehledí na další aspekty s tím spojené. Je to trend celé naší společnosti, naší národní nehrodosti.

Jsme spíše malými dětmi hledající bez ohledu na světové strany svého velkého bratra. Bez hrdosti a vlastního sebevědomí.
 tak nás určitě zase čeká " skutečně poslední reorganizace" pod vedením chytrých hlav z Prahy, kteří sice nerozumí jak co funguje, mnohdy žijí daty 6 let strarými, ale to není přeci podstatné. Před hledám systému, co bude skutečně fungovat, spíše hledají své osobní ambice, svůj osobní prospěch.
Včera byl dokument o Hugovi Hássovi, kde bylo krásně ukázáno, že ještě před nástupem fašistů do naší vlasti, ho vlastní čeští herci vyhodili z divadla pro jeho židovský původ. Stalo by se i dnes něco podobného? Řada Švejků řekne samozřejmně že ne, ale jsem i z mnoha dalších historckých příkladů přesvědčen že ano.

Ale co k té bílé knize? Snad jen místo úvodu doporučuji citát Gaiuse Petroniuse :
Tvrdě jsme cvičili,
ale kdykoliv měli naše skupiny přistoupit k praktické činnosti,
museli jsme reorganizovat.
Ve zralejším věku jsem pochopil,
že  máme sklon čelit každé nové situace reorganizací-
je to báječná metoda
k vyvolání iluze pokroku.
Ve skutečnosti vyvolává chaos,
neefektivnost a demoralizaci.

showpilot
Offline
Členem od: 01.04.2010
nepoučitelní

Jsem ze Kbel a musím vám dát za pravdu, je otázkou času, jak dlouho budou daňoví poplatníci takový bordel trpět, když armáda "má na takové vyhazování" peněz za prohrané soudní spory. Přitom není třeba vymýšlet žádné složitosti, stačí pouze dodržovat zákony, jako asi 90% lidí v téhle zemi.

mazut
Offline
Členem od: 07.10.2009
Teď zatnu opravdu do živého!

Pane, jsem rebel od začátku voj. služby, ale co je moc to je příliš. Všechno co píšete je hezké a socialně příjemné.
Bohužel o 231. jdou v širokém okolí velmi nehezké zvěsti o bezostyšném vylepšování rodinných rozpočtů jednotlivých techniků na úkor tzv. "dojení" mašin, třeba i za bílého dne. A teď mi zkuste odporovat! Napište mi, že to není pravda a přiložte seznam lidí, kteří to nedělají!
Těch, co nemají máslo na hlavě je asi jen málo. Proč tímto jednáním vystavujete jistému nebezpečí i nezúčastněné?

Majestic
Offline
Členem od: 23.08.2009
re

Tak za 1.Nechápu co se Vám nelíbí na mém příspěvku a nechápu co znamená to co jste napsal:"proč tímto jednáním vystavujete..."
To opravdu nechápu.Já myslím,že můj příspěvek se týká něčeho úplně jiného.
Za 2. Vás ubezpečuji,že o o praktikách,co tady píšete by jste měl nejspíše informovat někoho jiného a nepsat to stylem,jako bych zrovna já dělal takovédle nejapnosti.Na druhou stranu,když už zmiňujete,co zmiňujete,tak věřte,že pokud se tato činnost děje,tak zrovna lidé co si takhle "vylepšují" rodinné rozpočty,jistě nebudou jen tak propuštěni.Ovšem toto téma je čistě mimo mísu a myslím,že se k tématu, o kterém jsem zde psal,vůbec nehodí a možná by jste měl zvážit,jestli svůj příspěvek nechcete smazat.Myslím,že se tak dotýkáte více,jak jen pár lidí.....ale i tak díky za komentář i když ne věcný...

mazut
Offline
Členem od: 07.10.2009
re na re

Svůj příspěvěk rozhodně nechci smazat, protože zainteresovaní sakra vědí vo čen je řeč.
Váš článek se týká opravdu něčeho jiného, proto jsem psal o socialním cítění.
Dotyční opravdu zatahují svým jednáním do průseru i nevinné a za tím si opravdu stojíme.
Nikdo Vás konkretně z ničeho nenapadá a věřte, že bylo  informováno.
Druhý odstavec značí o tom, že o zmiňovaných aktivitách taky něco víte, tedy se přihlašte na nejbližší služebně VP.
Děkuji za kladnou odpověď. Ještě někdo další?

Majestic
Offline
Členem od: 23.08.2009
re

Druhý odstavec značí jen to,že tuto skutečnost nemohu vyvrátit,ale ani potvrdit.Tudíž proto neutrální odpověď.Pokud ale o něčem takovém víte vy a "široké okolí",jak píšete,tak jste to vy,co máte povinnost tuto zkutečnost ohlásit.Já osobně prostě nic takového nedělám a nikdy jsem nedělal (kdyby jste mě znal,tak by jste se o tom rychle přesvědčil,že bych ani nemohl),ale ruku do ohně bych za všechny příslušníky nedal,že takovouhle činnost dělají.Jak říkám,vy uvádíte,že víte o koho se jedná,tak se divím,že se něco takového u 231. vůbec děje....

mazut
Offline
Členem od: 07.10.2009
re na re 2

Prosím nemlžte? Pokud na téhle jednotce sloužíte a o ničem nevíte musíte mít zrak horší 10 a více dioptrií, tudíž zdravotní klasifikaci "D".
Tohle nevylučuje, že jste čistý. Věřím tomu, že i takový se najde.
Uvědomte si prosím, že dnešní AČR je natolik malá zájmová skupinka, že téměř každý zná každého po letech služby.
Nepředložil jste seznam čistích ani s máslem (častým) na hlavě osob.
I Tak děkuji, že jste našel osobní odvahu se jakýmkoliv způsobem angažovat na tomhle webu.
Tímto Vaše odpovědi nepovažuji za plně korektní.

Majestic
Offline
Členem od: 23.08.2009
ach jo

Aha dokonce už v této jednotce i sloužím.No máte velice zajímavé dedukce....pokud jste ovšem někdy v nějakém kolektivu sloužil a bylo Vám tolik jako mně,tak Vás obdivuji,že jste byl takhle odhodlán lidi jmenovat a řešit tyhle věci,aniž jste se neohlížel na sebe samého.Pokud jsem srabem a nekorektním k diskuzi proto,že odmítám napráskat určité jedince,co jsou tak hloupí že ohrožují sebe a své rodiny tímto jednáním,tak pak ANO,pak jsem tedy srab....ale někdy je lepší nevidět a věci neřešit....no škoda,že člověk tak čistě a striktně smýšlející jako VY není součástí armádního velení a také škoda,že jste se nevyjádřil k tématu,co sjem zde začal.....

J.A.
Offline
Členem od: 12.11.2009
Pokud se budeme o tom bordelu

Pokud se budeme o tom bordelu v armádě bavit jen tak bez konkrétních údajů a jmen, žádných změn k lepšímu nedosáhneme a vlastním nicneděláním se ztotožňujeme se stávajícím stavem. Je mnoho způsobů jak proti tomu ve Vašem případě bojovat. Stačí se třeba obrátit na redakci tohoto servru a poradit co a jak dál. Zcela určitě dobrou a právnicky fundovanou radu dostanete. Jen se prosím neobracejte na vojenskou policiii. Je na mnoha případech dokázáno a dokonce i zde na těchto stránkách, že vojenská policie je v rukou plukovnicko-generálské mafie, tedy alespoň její velení. Tam se práva nikdy nedočkáte, leda by jste pěstoval mariánku a ono se to momentálně hodilo téhle mafii, zakrýt mnohem horší svinstva, jak tomu bylo nedávno a tím odvrátit pozornost médií a vlastně všech daňových poplatníků zcela jiným směrem.

mazut
Offline
Členem od: 07.10.2009
re na re dobrý

Myslím, že rozhodně srabem nebudete, ale vadí mi, když slušní jsou propouštění a "dojiči" se smíchem zůstávají. O tomhle musí mít jistě jejich nejbližší nadřízení informace, vždyť s nimi celé roky pracují. Takže připouštíte i tutu možnost?
PS: Být ve velení, pár melounů ušetříme.

Majestic
Offline
Členem od: 23.08.2009
právě

Nikdo zde nemá 10 dioptrii....ani jejich přímí nadřízení.Takže se smiřme s tím,že se zde takové věci opravdu nedějí....ovšem znovu upozornuji,že vlákno se týká zcela nečeho jiného a tudíž by se zde mělo řešit to,o čem vlákno je,nikoliv hypotetické aspekty temata,co se zde opravdu neřeší...
Stačí Vám tohle jako odpověď?Víc bych fakt radši neřešil...pač jsou to témata,která jdou mimo mě...

komentatordeni
Offline
Členem od: 09.04.2010
Nooo

Musím říct, že jsem se docela zasmál nad několika předchozími příspěvky, potom co pan Mazut nadhodil nové téma. To je najednou nějakého vykrucování a cizích slov...Tak buď o tom něco vím nebo nevím ne? Zdá se mi, že se opravdu řízlo do živého.)