Poradí někdo?

9 replies [Poslední]
Platon
Offline
Členem od: 18.11.2009

Kamarád  nejen v zeleném se setkal s problémem. Tady na PROBLÉMY V ARMÁDĚ je mnoho zkušených vojáků, či bývalých příslušníků. Proto by mne zajímal Váš názor.
    Slouží na malém útvaru, je to tedy spíše výcvikové zařízení. Protože se setkal i on s porušováním lidských práv, zákonů a základních řádů u svých nadřízených a narušování mezilidských vztahů u tohoto VZ, připojil se k žádosti o pomoc v řešení tohoto stavu, kterou několik současných i bývalých příslušníků a občanských zaměstnanců poslalo k nadřízeníému stupni. Ten zareagoval vcelku podivně. Zahájil akci kontrola, kdy se dostavila nejprve trojčlená komise nadřízeného stupně, která oficiálně prošetřovala jedno odvolání kolegi, který se taktéž připojil k žádosti o pomoc, ale neoficiálně zjišťovala situaci. V průběhu působení této komise se skupina pracovníků z prvotní žádosti o pomoc obrátila na Inspekci ministra a na samotného pana ministra s tím, že nadřízenému stupni tento svůj krok oznámili. Na popud toho vyslal nadřízený stupeň komisi ve větším počtu k tomuto nejmenovanému VZ, která hloubkově kontrolovala některé oblasti. Zajímavé také bylo to, že důkladnou kontrolou se zabívala část komise pouze u některých pracovníků tohoto VZ, kteří na nešvary a nezákoná jednání upozorňovali v žádosti o pomoc. Tato komise udělala veliký humbuk a odjela.
  Po odjezdu komise prý začalo narůstání tlaku na ty, kteří našli odvahu něco řešit. Byli podrobováni kontrolám, zatěžováni úkoly, atd... Bylo jim také veřejně přisuzováno za  vinu to, že dojde k nepopulárním změnám, které nařídil nadřízený stupeň a předseda komise. Bohužel, oblasti, kterých se žádost o pomoc týkala, nebyly předmětem změn.
   A inspekce mlčí. Je údajně ve spojení s komisí nadřízeného stupně a čeká na její závěry. Z nadřízeného velitelství došlo k podstatnému úniku informací o obsahu žádosti o pomoc a dochází i nadále s tím, že nadřízený stupeň také prozradil jména lidí podepsaných pod žádostí o pomoc. Nadřízený stupeň (velitel)  také prý obdržel prvotní zprávu, týkající se oné žádosti o pomoc v elektronické podobě, který si údajně prvotně vyžádal od jednoho z podepsaných, který obdržel někdy začátkem února letošního roku. Ten byl prý nadřízeným označen jako neoficiální záležitost a sám velitel nadřízeného stupně tento neoficiální dokumen probral za zavřenými dveřmi s velitelem nadřízeným osob, které byli podepsáni pod žádostí o pomoc.
   Kamarád mi naposledy dal informaci, že pan ministr údajně vydal pokyn své inspekci, aby věc prošetřila. Jenže háček je v tom, že tato inspekce má oficiální žádost o pomoc již takřka měsíc a nic se neděje.
   Když poslouchám různé zkazky mého kamaráda, je mi ho líto, protože ho znám dlouhá léta a vím také, jaký je voják, sice pěšák, leč oddaný věci. Sám má špatný pocit z toho, že musel řešit věc až tak dalece-oslovením pana ministra, který inzeroval při kauze rasistických obrázků na helmách, že má každý voják možnost jej oslovit. Kamarád také poukazuje při našich debatách na to, že přestává věřit služebním postupům, po tom, co zažívá za nátlaky na svoji osobu za to, co udělal. Sám také uznává, že není bezchybný,ale jak ho znám já, tolik těch chyb zase nemá.
   Zajímalo by mne, kam bych mu mohl poradit, aby se obrátil? Myslím, že některý z Vás, spoludiskutujících, se s podobnými praktikami již setka. Rád bych totiž kamarádovi pomohl alespoň radou.
  Děkuji za případné rady.

friends.007
Offline
Členem od: 27.07.2010
Žádost o radu

Dobrý den všem.Měl bych dotaz ohledně dalšího postutu v případě, že velící zamítne mou žádost o proplacení práce přesčas za celodenní směny za poslední 3 roky. Jedná se o ředitele AKIS. Informace, které mám zprostředkovaně jsou, že v Lipníku nad Bečvou místo proplacení, stanovil za hodiny práce přesčas čerpat náhradní volno.Přičemž ustanovení ONPers-2/2005 ze dne 4. května 2005 hovoří jasně:Neposkytne-li velitel vojákovi náhradní volno v době tří po sobě jdoucích kalendářních měsíců po výkonu služby konané nad základní týdenní dobu služby nebo v jinak dohodnuté době, přísluší vojákovi část platového tarifu, osobního a zvláštního příplatku a příplatek podle věty první.  

jiriraimond
Offline
Členem od: 19.07.2010
Mám k Vám prosbu, byl jsem

Mám k Vám prosbu, byl jsem propuštěn po 17 letech z AČR na základě zdrav. klas. D která je v přímé souvislosti z výkonem služby. Chtěl bych se zeptat na co všechno vlastně mám nárok ??? nikdo mi to není schopen a nebo nechce říci.Předem Děkuji za rady Jirka

jiriraimond
Offline
Členem od: 19.07.2010
prosba

Mám k Vám prosbu, byl jsem propuštěn po 17 letech z AČR na základě zdrav. klas. D která je v přímé souvislosti z výkonem služby. Chtěl bych se zeptat na co všechno vlastně mám nárok ??? nikdo mi to není schopen a nebo nechce říci.Předem Děkuji za rady Jirka

J.A.
Offline
Členem od: 12.11.2009
Také jsem se obrátil na pana

Také jsem se obrátil na pana ministra, který deklaroval v médiích, že není problém se k němu dostat a vyřešit daný problém a tak zbytečně neventilovat každou prkotinu přes média.
         Pan ministr totiž prohlásil na ČT, že restrikce v armádě se nebudou dotýkat a tudíž nebudou propouštěni doktoři, zdravotní sestry, piloti, počítačoví odborníci a řidiči těžké techniky, lidé jejichž výcvik stál naši armádu nemalé finanční prostředky. V mém případě, pilota vrtulníku šlo o částku několika desítek miliónů korun.
        Opak byl pravdou. Jelikož jsem patřil k lidem, kteří se nebáli a dokonce se začali soudit s AČR, poukazoval jsem na nešvary a porušování lidských práv, zákona 221 a vojenských předpisů u VÚ 8407 Praha-Kbely, pomohli mi lidé z velení, tedy konkrétně pánové pplk. Ing. Petr Kratochvíl a jeho kamarád, spolužák z VŠ studií a současný velitel základny plk.Ing. Josef Bejdák do civilu. Nepomohlo ani šest doporučených dopisů panu ministrovi Bartákovi, které jsem postupně odesílal na  MO, Úřad vlády, na různé nadace jejichž je ministr Barták členem ba ani domů na adresu trvalého bydliště.
Takže prohlášení pana ministra Bartáka v médiích a reálná skutečnost, jsou dvě diametrálně líšící se věci. Služebním postupem ničeho v této prohnilé armádě nedosáhnete, tak maximálně odchodu do zálohy. Proto doporučuji všem s podobnými problémy, aby se nebáli zveřejnit (třeba tady na těchto stránkách) svinstva, se kterýma se dnes a denně setkáváte a označit konkrétní viníky. Jedině veřejnou kritikou lze dosáhnout změn k lepšímu.

Sokrates
Offline
Členem od: 25.03.2010
Na hrubý pytel hrubá záplata

Doporučuji kontaktovat redakci webu a zveřejnit celý příběh i se jmény na zdejších stránkách.

Platon
Offline
Členem od: 18.11.2009
Poděkování

Děkuji za radu. Ovšem můj problém je v tom, že nejen můj kamarád, ale i já jsme aktivně sloužící a zná snad každý následné postupy nadřízených v tomto resortu. Nemám vůbec pojem o anonimitě.

Kikin
Offline
Členem od: 23.06.2009
Je to osudové rozhodnutí....

Chce to odvahu a dobré zázemí. Hypotéky a půjčky jsou velkou brzdou pro razantní postup proti nadřízenému. Jde o ekonomickou závislost a ta je často překážkou k prosazení správného názoru. V tomto směru žádná spravedlnost a právo v armádě neexistuje. Musíte počítat, že kariérista a křivák ve velitelské funkci proti Vám zneužije vše co mu systém dovolí. Riziko civilu je velmi vysoké. Musíte si to rozmyslet. Rozhodnout se tak jako tak budete muset.   Pokud se smíříte s civilem máte napůl vyhráno.

mika vrtulka
Offline
Členem od: 09.06.2009
Vše něco stojí aneb o čem je osobní odvaha...

Vážený Platone.

Považuji za samozřejmost předložit před zveřejněním článek ke schválení, protože jsem si vědom důsledků, které mohou nastat. Je běžnou praxí, že článek je jen tak konkrétní, jak jen je to možné, aby nepoškodil autora podkladů. Bude-li k dispozici dostatek dokumentů a podložených tvrzení, není problém zveřejnit cokoli. Samozřejmě tak, aby byla vyloučena, nebo na maximální možnou míru minimalizována možnost identifikace.

Záleží teď již jen na Vás a vaší osobní odvaze, zda se budete dále jen hrbit, nebo uděláte alespoň něco, abyste se mohl narovnat. V tomto se ale již musíte rozhodnout jen Vy sám. Toto rozhodnutí za Vás nikdo neudělá.

S pozdravem

M.V.

panther10
Offline
Členem od: 19.01.2010
Denní rozkaz V.R.

Dobrý den, potřeboval bych menší radu - snad jesm zvolil dobře topic - chtěl bych vědět co všechno musí obsahovat denní rozkaz velitele roty, jestli je to někde v nějakém předpisu bo tak nějak napsáo, pokud ano tak v kterém? MUSÍ v něm vycházet  ústroj na zaměstnání? Můžu být potrestán když jsem přišel špatně obléknut když v rozkaze žádná ustrojenost nevychází a ústně mi to zděleno nebylo? (pamatuji si totiž že snad na všech útvarech v rozkazu ústroj na příští den vycházela ale u nového útvaru to tak není) Děkuji všem za radu.