Příspěvek na bydlení - podvědomí české společnosti o výši platů v AČR

195 replies [Poslední]
hello87
Offline
Členem od: 25.06.2010

Myslím, že jádro problému ohledně příplatku na bydlení tkví ve lži, která panuje ve společnosti, za život jsem poznal hromady, ale opravdu hromady lidí a všichni měli podobné informace, že vojáci berou 30 - 40 - 50 tisíc čistá ruka + příplatek na bydlení, že  za měsíc na misi v Afghánistánu dostane voják 500 tisíc. Když jsem jim vysvětlil jak to ve skutečnosti s těma penězma je, tak se nestačili divit, byli v šoku jak někdo může za tak malé peníze pracovat v tak náročném povolání, jak může za tak malé peníze jet přes půl světa..........dalším problémem je závistivá česká povaha, každý ten příplatek na bydlení závidí, nikdo už ale nevidí náročnost tohoto povolání a reálnou výši vojenského platu. Také si společnost myslí, že armáda se o vojáka postará, že nám dá šaty, stravu a ubytování - to je další velký omyl, armáda je "profesionální" a to je velice důležité slovo, protože to znamená, že armáda je prostě normální subjekt na trhu práce....celostátní firma s hodně továrnama (útvarama) po republice - když ne budu mít na konci měsíce na jídlo, žádný velitel mě neuvaří, když nebudu mít na boty, žádný nadřízený mě je nekoupí a když nebudu mít kde spát nikdo z velitelů si mě k sobě nenastěhuje.Souhlasím s medializací tohoto problému (myslím, že dost lidí bylo v šoku když se skrze TV NOVA dozvěděli kolik takový voják bere), bylo by dobré zveřejnit skutečné platy všech státních zaměstnanců od nejnižšího úředníčka, přes policisty až k platu premiéra (se všemi náhradami, příplatky) poté by se teprve společnost začala divit jak to s těma platy ve státě je. Jako osoba (plátce daní) bych na tyto informace měl mít logicky právo.Můj osobní názor je, že by se v ohledu na náročnost povolání vojáka měly platy ještě zvýšit, na základních pozicích minimálně o 5000 Kč. Měli by se zvětšit rozdíly mezi platy velitelského sboru a mužstva (aby se vytvořila větší motivace, ke zvyšování kvalifikace příslušníků AČR - největší motivací, je v dnešní době výdělek). A kde ty peníze vzít? Tak třeba ve školství.....ať mě nikdo neříká, že školy nemají peníze když jenom v Brně si staví Masarykova univerzita a VUT obrovské paláce za několik miliard.Přeji hodně síly do budoucna. Příplatek na bydlení bych klidně odevzdával na charitu kdybych bral ty peníze čistá ruka co si většina společnosti myslí.

Codyac
Offline
Členem od: 14.07.2009
Problém je v tom co lidé vidí a slyší

V AČR jsem byl 5 let,měl jsem možnost nahlédnout pod pokličku,přesto s názory obyčejných nezasvěcených lidí z části souhlasím a to proto,že v armádě jsou diametrální rozdíly už jen na základních funkcích-během kurzů a různých akcí,cvičení atd při konfrontaci s ostatními příslušníky armády člověk zjistí že jsou útvary kde jsou zadarmo drazí a jejich denní činnost je 1/20-tinou toho co dělají jinde.
Ty více foxující útvary mají jěště tu drzost že místo toho aby to držely pod pokličkou se tím jěště chlubí a vysmívají se civilistům-jěště jako aktivní voják sem byl vždy nasraný v kontaktu s logistickými jednotkami atd a nebyl jsem sám-je jasné že v armádě spravedlnost neexistuje,ale jak je možné že někde se lidi nezastaví a jinde se v zamčených kancelářích nezastavý DVD přehrávače a playstation?
 

christo
Offline
Členem od: 24.06.2010
Kompro na Nečase: půlmilionová odměna pro jeho známou

http://www.lidovky.cz/kompro-na-necase-pumilionova-odmena-pro-jeho-znamou-fhy-/ln_domov.asp?c=A100409_224426_ln_domov_mev
 
Kompro na Nečase: půlmilionová odměna pro jeho známou
Doporučujeme  9. dubna 2010  22:44,  aktualizováno 22:49
PRAHA - Skandály doposud nepoznamenaný volební lídr ODS Petr Nečas má problém. Nejprve média spekulovala o tom, zda má nemanželský poměr se svou asistentkou - bývalou ředitelkou jeho kanceláře Janou Nagyovou. V pátek se objevila i informace, že Nagyová obdržela v posledním měsíci působení Petra Nečase na ministerstvu práce a sociálních věcí půlmilionovou odměnu. Informaci přinesl on-line deník Týden.cz.

Nagyová jako ředitelka pobírala kolem padesáti tisíc korun čistého měsíčně. V březnu se díky odměně ve výši 67 300 hrubého výplata navýšila na zhruba 92 tisíc čistého. Další měsíc pak dokonce na účet Nagyové přišla částka 394 961 Kč.
Důvod? Jako ředitelka kanceláře ministra Nečase, jehož působení v čele rezortu skončilo 8. května, jí byla posvěcena odměna ve výši 510 tisíc hrubého.
Podle informací serveru Lidovky.cz dostal nabídku na zveřejnění údajů o nezvykle vysoké odměně také deník Blesk. Ovšem s podmínkou, že informaci musí zveřejnit v sobotu - tedy před napjatě očekávaným předvolebním televizním duelem Jiřího Paroubka s Petrem Nečasem.
Blesk nejprve nabídku neakceptoval. Poté, co o vysoké odměně z ministerstva napsal server Týden.cz, zveřejnil detaily i Blesk.cz.
"Od začátku nám to bylo celé divné. Poté, co zprávu zveřejnil Týden.cz, jsme ji publikovali také," řekl LN šéfredaktor Blesku Vladimír Mužík.
Čím si Nagyová odměnu zasloužila? "Nedostala jsem ji jen já, ale dostalo ji celé ministerstvo," řekla v reakci na dotaz on-line deníku Týden.cz Nagyová s tím, že šlo o odměnu pololetní. "Já a další tři spolupracovníci, kteří jsme odcházeli s panem ministrem, jsme k tomu dostali ještě pět měsíčních platů."
Petr Nečas odmítá, že by byla Nagyová zvýhodněna. "Šlo v podstatě o součet odměn za pololetí, které dostávalo celé ministerstvo. Výši odměny přitom vždy navrhoval přímý nadřízený, což jsem v případě paní Nagyové nebyl já," řekl.
Čtyři jeho nejbližší spolupracovníci pak podle Nečase k tomu dostali ještě pět platů. "Úplně stejně ministerstvo postupovalo, když z něj s mým nástupem odcházeli někteří politicky jmenovaní členové ČSSD," prohlásil Nečas.

Vladimír
Offline
Členem od: 05.09.2009
Otázka zní: "Souložili spolu

Otázka zní: "Souložili spolu či nikoliv? Pokud ano, proč to platíme my?

christo
Offline
Členem od: 24.06.2010
policie, hasiči, vojáci

http://zpravy.idnes.cz/mfdnes.asp?v=195&r=titulni_stranaa&idc=1437170
V noci bude v ulicích měst méně policistů

velikost textu:

23. srpna 2010 0:00

Johnův plán naordinuje policii úspory. Velitelé varují, že nebudou mít dost peněz na příplatky za noční služby, a proto je omezí. Policistů ve službě ubude i kvůli volnu za přesčasy.
PRAHA, LIBEREC Policisté upozorňují, že budou méně sloužit v noci. A že úspory ministra vnitra Radka Johna přinutí jejich velitele i k dalším škrtům - třeba ve výdajích za benzin pro služební auta.
„Omezí se noční služby, protože za ně se platí samozřejmě víc. I přesčasy se budou kompenzovat volnem místo proplácení, takže zůstane méně policistů ve službě,“ varuje předseda policejních odborů Milan Štěpánek.
Ministerstvo vnitra dostalo za úkol ušetřit v rozpočtu na rok 2011 oproti letošku 8,3 miliardy korun. Plán šetření představí dnes na tiskové konferenci. Na úsporách pracovala expertní komise a svůj plán dopilovávala ještě v pátek.
MF DNES už některé hlavní body úsporného plánu zná. Například liberečtí policisté, ale i tamní občané si budou muset vystačit se zastaralými policejními budovami, protože nové krajské policejní ředitelství v Liberci se nepostaví.
John také odmítne platit za odposlechy mobilním operátorům. Dál nechce vykonávat některé práce, které dosud jeho vnitro zadarmo dělalo pro jiná ministerstva. Hrozí, že policie přestane strážit ambasády (především v Iráku a Pákistánu), protože už na to nemá peníze. „Mohou je hlídat vojáci; anebo si vláda musí rozmyslet, jestli je to priorita, a hledat peníze sama,“ navrhuje John.
Nejen opoziční poslanec František Bublan si myslí, že osm miliard nelze ušetřit, aniž by se to odrazilo na kvalitě policejní služby. I podřízení ministra připouštějí, že člověk v nouzi úspory pocítí.
„Policisté budou méně vidět v autě. Spíše budeme vysílat pěší hlídky, ale když pak budou zavolány na případ, tak to bude chvíli trvat,“ uvažuje liberecký policejní ředitel Milan Franko. Také odhaduje, že se odloží i plánovaná výměna zastarávajících počítačů.
Jak škrty brání John? Zdůrazňuje jako svůj úspěch, že vyjednal, aby musel uspořit jen osm, a ne hned deset miliard, jak zněl původní plán. Podrobnosti si nechává až na dnešek. „V šetření půjdeme až na krev,“ zdůrazňuje dramaticky ministr vnitra. Už dříve slíbil, že jeho policejní sbor bude sice menší, ale výkonnější.
» Více na str. A3
FAKTA Johnův krizový plán * nepostaví se policejní ředitelství v Liberci * sníží se platy policistů o 10 % * někteří úředníci přijdou o práci * vnitro už nechce platit mobilním operátorům za odposlechy * skončí bezplatné služby pro jiná ministerstva (ostraha ambasád) * vnitro nebude platit datové schránky

Autor:

  • Jakub Pokorný Antonín Viktora
civil
Offline
Členem od: 23.08.2010
podpora

pročítám vaše forum každý den a koukám, že ne všichni si uvědomují, že tato situace se opravdu dotkne naprosto všech lidí v ČR,  štve mě, že si nikdo z veřejnosti neuvědomuje kolik peněz tento "strašák veřejnosti", čímž přídavek na bydlení bezpochyby je, ušetřil státnímu rozpočtu. Dělala jsem na ubytovně v době, kdy nebyl vyplácen a vím kolik MO každý měsíc platilo za ubytování jednoho vojáka, připočteme-li k tomu náhrady, které dostávali VZP dřív, je onen přídavek minimálně poloviční (ne-li třetinový), ale to už se nikde nezmiňuje. Všem vám samozřejmě fandím a jen doufám, že slovo hrdý Čech už není jen sci-fi a že jediný kdo si v naší zemi dokáže vybojovat svá práva nejsou jen romové. Vždy byla v jednotě obrovská síla a to co dělá naše "vrchnost" je naprosto úžasný bojový plán, starý jak lidstvo samo, když se dva hádají, třetí se vždycky jenom směje, ale když se dva postaví vedle sebe proti třetímu, je rázem tááák strašně maličký!!! Bohužel je pořád málo civilů, kteří nemají ani tušení jaká je realita nejen v ozbrojených složkách, ale jaký dopad tohle všechno bude mít pro malou českou zem a ruku na srdce, dokud se to netýká dotyčných osobně, žádné nebezpečí si nepřipouští. Kolik lidí bydlících na kopci čekalo, že jim vyplaví barák voda, která poteče z míst, kde nepramení??? Bohužel závist je typická česká vlastnost a jako taková je největší zbraní v rukou našich politiků proti nám samotným, teče nám do bot všem, každému ale trošku jinak a my místo abychom si uvědomovali pravou podstatu věci, tak si hlídáme jen své vlastní boty a tleskáme, když ty sousedovi jsou víc zničené. Tohle je ale cesta do pekel, uvedla bych peprnější slovo, ale přece jen jsem ženská :-) Národe český, ať už ve službách vlády, či jiného vykořišťovatele, vzmuž se a ukaž svou sílu a nedopusť, aby se zničila a rozkradla celá naše zem, zmizela tak jednou z map a skončila jako kolonie cizího ekonomicky silného giganta!!! Děkuji za všechny rozumné civily, kterých je ovšem bohužel žalostně málo :-(

aiven
Offline
Členem od: 10.08.2010
názor na přídavek na bydlení - podotýkam civil

K připomenutí k situaci před přídavkem na bydlení:
  1. BYLO: Přídavek nebyl,ale vojak měl nárok a taky dostal i když ne hne služební byt v posádce kde sloužil (armáda nebo stát ,tak musel vynakládat nemale fin. prostředky nejen na výstavbu ,ale i udržbu),když byt nedostal a byl na ubytovně od rodiny,ubytovna byla zdarma,jednou týdně měl nárok na proplacení jízdneho a za každy den odloučení od rodiny dostaval odlučné dnes ve výši stravného dnes je to 155 Kč.Takže to zhrnu :dostal by 3200 odlučne,neplatil ubytku 3500,proplatila se mu cesta např.Olomouc Praha,to děla měsíšně přes 2500,při ceně běžné jízdenky t.j.při dnešních cenách- 5500 by dostal (odlučné + cesty),ubytku 3500 by neplatil t.j. 9000 oproti tomu co je dnes a  měl reálnou šanci dostat byt.
   2. JE :Dnes 10 300 dostane,o byty se armáda nestará,"ubytka" pokud je tak za 3500 (kvalita a stav někdy k zaplakání,stačí se jít podívat na ubytku např.Ruzyně,dva lidi v jednom pokoji a to tam nejsou ubytovaný jen indiáni,ale i o.z. a vyšší dustojníci z GŠ MO.stav hrůza,kdyby tam udělal řádnou kontrolu nějaký hygienik mimo resortu,asi by se divila SVBF nebu VUSS ),cesty si hradí každý sám dle vzdálenosti i 3- 4 000,podle vzdálenosti a četnosti jízd.Odlučné 3200 není.tak jsme zhruba na těch 10 000 co voják vydá
  3. BUDE : Teď když ho zdaní třeba na 6500, náklady pro vojáka na ubytování ani cestování čí odloučení od rodiny pokud se nezvednou tak neklesnou ani náhodou teda da 10000. Slušný byteček dnes v průměru, tak za 1.5 mil zaleží na lokalitě,v nedohlednu taky,závazek na dobu určitou a problem s tím souvisejíci při získaní hypoteky.Nevíte kdy Vás přemístí a kdy se stanete nepotřebný ,takže ten byt ani nemá cenu kupovat. A za 6.500 si zkuste třeba v Praze něco pronajmout a vemte tam bydlet pak svoji lásku ,event. dítě.Když budete štastný a spokojný závidím Vám. Ubytovna = nenároková část.Výsluhy v nedohlednu a když jo, nevite zda v té době tam již nebude daň třeba 50 %.
Máme se o čem ještě bavit??Přídavek na bydlení byl zaveden ,protože armáda nechtěla dál vyplácet odlučné,zabezpeovat služební byty a taky aby se uhradil z části chod ubytoven.
Ten odstavec 3. je potřeba dát do letáku pro nábor a mužete pak dodat keci o perspektívním povolání kolik chcete!!!"A vo tom to taky je" a  ne jen o drahém videoklipu Filipa Renča a o spousty dalších keců o rhb a služebním TV a pod.

slinti
Offline
Členem od: 07.07.2010
tu zkusenost bych ti nepral

nestras, tu zkusenost bych ti nepral.
Co ste delal u minuleho zamestnavatele?
hovno
Co umite?
hovno
K cemu nam budete dobry?
k novnu
 
no proset o hovne.
Osobne si myslim, ze armada je statni sprava par excelant - od produktivity prace po zachazeni s prostredky.
Mimochodem inteligentni clovek pouze nekritizuje,ale nabizi reseni. Co tady slysim, je pouze kritika, to umi kazdy hospodsky povalec
Muj navrh: vyhazte vsechny zvanily, obezni prasata, snizte stav na polovic a cvicte je pro pripad mobilizace. Mimochodem takto ozdravnym procesem proslo i mezivalecne nemecko a jake mela vojaky! Ne takova vyzrana prasata

christo
Offline
Členem od: 24.06.2010
slinty od slinty

Názorové proudy chytrého studentíka vojenské školy bez praxe.  Obrázek at si udělá každý sám, velmi zajímavé pasáže jsem zvýraznil. Je to takovej mladej komplexák :
 ja byl 6 let v army a sem rad,ze sem vypad. Pridavek na bydleni nikomu nezavidim,stejne tak nezavidim, ze musis ve 4 vztavat, abys byla v 7 na buzerplace. Co se tyce tech ukolu, to me trochu rozesmalo, protoze jednak si nepamatuju,zebych mel nekdy tolik ukolu,ze bych musel zustat v kanclu dyl a jednak, ze pokud mas praci prescas,tak ti to musi vyjit rozkazem a pak se ti to zapocitava do 150 hodin ze jo. To nemluvim o praxi na mnoha utvarech, kde se na 150 nehraje a proste co odmakas vic, to si vezmen na NV.Hlavni rozdil mezi tebou a bankovnim urednikem je ten, ze on si na svuj plat musi vydelat. Ikdyz ti darmozrouti berou nehorazne prachy, je podstatne, ze banky sou furt v plusu. Jinymi slovy jeho prijem koresponduje s prijmem banky. Analogicky-tvuj prijem ma korespondovat s prijmem ACR,ktera je ziva z mych(nikoliv z tvych virtualnich) daniPosledni velka mylka ohledne misi- ja, kdyz jedu rano do prace, postupuju vetsi nebezpeci, ze se domu nevratim, nez kluk, co jede na balkna. Afganistan je na tom trochu hur,ale pro vetsinu z vas plati to same-drepite na zakladne a koukate do blba.Podotykam,ze zde nemluvim o par jednotkach, kteri tam delaji nebezpecnou a zasluznou praci. ano jsou to ty jednotky, ktere uz vesmes do kosova nejezdi(co by tam taky delali) a posledni vec - v zadnem pripade nechci urazet lidi, co tam z ACR umreli nebo byli zraneni. Ti odvadeli svou praci a patri jim muj obdiv.
Chci ric, zazil jsem armadu, zazil jsem ty lidi, nekteri byli vojakem telem i dusi-ale tech je jak safranu. Zbytek je but pro prachy nebo pro zvyseni ega.Musim se priznat, ja jim nebyl
samozrejme ma horkost se projevila tim, ze mi nabidli misto v zatci, ktere nemelo nic spolecne s oborem, ktery jsem studoval. Proto jsem odesel a projevil jsem se jako uplne nemehlo, ktere pracuje u jedne z celosvetove nejvetsi IT firem. Mas pravdu kelisova, nadelil mi odvahu nenechat se vlacet osudem a schopnosti se rozhodnout a byt svym panem. Panem, ktery nema dluhy, sve studium na UNOB poctive splaci, plati dane a posloucha lidi, kteri by meli byt partioti a branit svou vlast za kazdou cenu, jak tady breci, jak je to nespravedlive. 
Panem, ktery vidi nenasytnost tech, kteri jsou schopni jen rvat ja ne a nevidi, ze stat je ve srabu a narod potrebuje schopne ucitele, kteri budou vychovavat nase detikelisova, zamysli seps: s tou zhrzelosti mas trochu pravdu, stale cekam, akadu jsem opoustel jako ubohy prap a stale cekam na vysneneho por a co me sere jeste vic, muj sef je npor, takze muj dalsi sen(krome vyssiho platu) je byt kptps2:bavte me dal svymi vymysli
Mimochodem- pokud si dobre pamatuju,tak hlavne dojizdejici vojaci maji pravo na ubytovnu za 3k mesicne. Luxus zadny,ale de to na prespani.
 
 
svuj prispevek skoncim jako ostatne minule-pokud se vam to nelibi dejte vypoved a pojdte k nam do civilu, vy bando budiznicemu,co tu jen diskutuje. Vsichni moc dobre vite, ze to, co (jakoze) umite je nasemu narodu v dnesni dobe k hovnu. My potrebujeme ucitele, lekare, hasice a neuplatnou policii...vas milovanySlinti, absolvent UNOB  ps:vsichni co tu breci, bych exemplarne vyrazil,kazite povest tem par jedincum, co sou vojakem telem i dusi
 
CO DODAT K TOMUTO ZAJÍMAVÉMU VYSTOUPENÍ?
JEHO VLASTNÍ VĚTU :
samozrejme ma horkost se projevila tim, ze mi nabidli misto v zatci, ktere nemelo nic spolecne s oborem, ktery jsem studoval. Proto jsem odesel a projevil jsem se jako uplne nemehlo, ktere pracuje u jedne z celosvetove nejvetsi IT firem.
s tou zhrzelosti mas trochu pravdu, stale cekam, akadu jsem opoustel jako ubohy prap a stale cekam na vysneneho por a co me sere jeste vic, muj sef je npor, takze muj dalsi sen(krome vyssiho platu) je byt kpt
Zároveň je tady vidět produkce UNOB. Není čas na zásadní změnu ve vojenském školství??
Proč tento jedinec nešel dělat učitele?
Nebo že by o něj nikdo nestál?

roth
Offline
Členem od: 23.09.2010
milý slinty

co jsem se tu tak o tobě dočetl, tak ty zřejmě budeš pro svou megaultra významnou IT firmu učiněným zázrakem - firma bude určitě nadnárodní a vlastně tě museli přetahovat od armády, aby tě vůbec získali, to je nám všem jasné. To, že jsi na akádě strávil 6 let místo obvyklých pěti (pilot, řelopák, ani zubař z tebe nebude), bych radši být tebou vůbec nezdůrazňoval a to, že jsi odešel jako prap. to už vůbec ne!! jako absolvent jsi musel při vyřazení dostat poručíka to dobře víš a jako prap. jsi se dostal max do třeťáku dál už ne, takže jsi takový ten oblíbený studentík, který se párkrát vrátil na začátek, párkrát změnil obor, protože jeden byl moc těžkej a nakonec tě vylili úplně a pak po tobě chňapla velká IT firma, ve které teď už asi šéfuješ :-)) jako fór to není špatný, ale už sem radši nechoď, anebo napiš svoje celé jméno, jak jistě víš tak unob má na svejch stránkách soupis všech absolventů, rád si tě tam najdu a mrknu na obor, kterej IT firma potřebuje a v žatci není (i když je tam ajťáků spousta a ve vetruškách je CRC)

christo
Offline
Členem od: 24.06.2010
slinty jsou slinty

Pokud se nepletu z tvých posledních příspěvků, byl jsi v armádě 6 let a z toho většinu času na UNOB. Takže bohatá praxe. Nyní pracuješ v mezzinárodní počítačové společnosti jako IT.
Z dob tvého působení máš určitě mnoho zkušeností, zažil jsi Irák, Afganistán a tak dále.
Už proto chápu tvůj nick. Naprosto výstižný a trefný

christo
Offline
Členem od: 24.06.2010
tak je to tady- Policie, hasiči
mazut
Offline
Členem od: 07.10.2009
Šéf rozhazuje=základní funkce nemá co do úst !

MV má nakoupeno mraky nových škodovek ve stříbrné metalíze, tedy + asi 13000 Kč na kuse i mondea 220 ST. Asi to byl dobrý manažer s VŠ.
Naši "manažeři" mají obdobné VŠ a dělají i podobná sebevražedná rozhodnutí. Např. pandur 40 mil.Kč a někdy i 130 mil.Kč.
Pokud budete stejně hospodařit doma vaše děti budou chcípat hlady a bydlíte pod mostem !

Vladimír
Offline
Členem od: 05.09.2009
Nerozumím tedy tomu, proč nás

Nerozumím tedy tomu, proč nás pořád straší s hrozbami od nestátních aktérů, terorismem, organizovaným zločinem a dalšími strašáky moderní doby. Omezují některá práva a svobody, spolupracují na mučení podezřelých osob v rozporu s mezinárodními úmluvami a právním řádem ČR. A přitom hodlají zdecimovat policii a armádu. Něco mi tady nesedí, žvaní se o jednom, dělá se druhé. Ledaže je už za to platí ruská rozvědka, kterou nás také straší od rána do večera.

jj johns
Offline
Členem od: 17.07.2010
zdanění

1. počítejte i s tím že příspěvek (to co z něj zůstane) se ještě zdaní takže -1000 kč dolu
2. zkuste vydřít ještě u armády kurz nebo co Vám bude k něčemu v civilu, případně misi
3. lepší vrabec v hrsti než holub na střeše takže zůstat a hledat práci jinde jakmile ji budete mít dát žádost o odchod.
4. sledovat jak zavedou zpět VZS nebo zruší AČR nic jiného asi už nezbude

christo
Offline
Členem od: 24.06.2010
výzva pro civilisty kritizující vojáky

Tímto bych rád vyzval civilní sféru, která tak strašně ráda ukazuje na nedostatky a flákárnu vojáků , aby ve svých příspěvcích odhalili svoje profese, kvalitu jakou ji vykonávají a jak platí poctivě daně a podobně.
Vezmu-li svoje osobní zkušenosti a myslím že je máme, tak jsou u nás lidé šikovní a poctiví  a na druhé straně pitomci.
Rozdíl mezi těmito dvěma skupinami, bývá většinou v tom, že chytrý a rozumný člověk kritizuje, když problém zná, pitomec v tom že kritizuje, přestože o problematice neví vůbec nic.
Chytrý člověk, který se neztotožňuje s tímto webem, sem nechodí. Podobně jako když nemám rád pornografiii tak na ni nekoukám. Ale víme jak to je s tou mravností.
Náš stát se vždycky vyznačoval švejkovskou rétorikou, zejména pokud šlo o armádu, policii a podobně.  Většinou se pakáž pitomců vyznačuje slovy: my to nepotřebujeme, nám se nic nestane nás všichni milujou. V okamžiku kdy se začne něco dít, jsme zděšení a většina rádoby chytrejch si okamžitě posere trencle.
Už moje stařenka říkávala, že pitomec se vyznačuje mimno jiné tím, že má nejdražší sako, kalhoty a kravatu. Nádherný pohled, dokud se nezjistí,jak má celebrita díry na ponožkách nebo posraný trenky.
Možná bohudík či bohužel dosud nebyl náš stát vystaven terorizmu, obrovskejm živelnejm katastrofám. České Josefíny a Josefové  co u půlitru srkají slova plná zloby , kritizují vše a všechno, přestože doma neumí zatlouct ani hřebík, nebo jsou podomními prodejci se snahou okrást kde koho. Ale úsměv je plný mravnosti.
A tak je to i v tuto dobu. Přidá se učitelům, (přeji krásné prázdniny) ale co ostatní profese? Zdravotní sestry, pokladní v supermarketech a podobně.
Když už někdo z civilu kritizuje vojáky jak mají snadný výdělek, jen nechápu proč nejdou taky? Výsadou čechůl je přeci celková lenost a pohodlnost.
Takže vážení civilové, vy naši profesi znáte, představte svoji.
PS: Nikdy jsem netrpěl, netrpím a nebudu trpět pohrdáním jakýmkoliv povoláním. Pokud svoje povolání člověk dělá dobře.

maximusdecimus
Offline
Členem od: 21.10.2010
já jsem civilista

Já jsem sice zatím nic nekritizoval , ale výzvu přijímám
+ - 20 let Žatec, Louny, Podbořany, Praha a taky na Moravě, ale tam si nepamatuji ty útvary
výsluha 10K, byt jsem nikdy nedostal ( dostal ,ale už se převáděl do os. vlastnictví a byl jsem jedinej na útvaru kdo byt neměl - takže dekret na byt platil tak 3 dny), mise - velitel od vojáků - cha cha ( první kola- dobrodruhové, záložáci, a lidi kterých se chtěl velitel zbavit alespoň na 1/2 roku, ale práce se za ně udělat musela, druhá kola - už útvary. nebo části a specialisté, velitel od vojáků... skoro nemožné, třetí kola - už jen útvary, prapory ... minimum z cizích jednotek) 2x jsem zakopl před cílovou páskou ( pers.pohovor, zdrav. testy,atd. hotové , ale velitel od vojáků-výplatnice, pís. př.,rozvrhy, zaměst. kurva kdo to za vás bude dělat)
dnes ŽL ochrana osob a maj., správa a udržba nem., real. činnost
ochrana..... 4 x měsíčně  cca. 7k
správa a údržba...10 x měsíčně....26k
real. činnost... dle potřeby (průměr měsíční 20hod) ...10k ale i daleko víc
daně : zdrav a soc 5k
          daň z př. 60 procent odpisy,,, Takže vždy v březnu vysolím těch 15 procent což je +- 10 k za celý rok ( odpisy  a daně jsem nikterak neovlivnil ani nevolil strany co ho prosadily )
Výhoda ŽL nebo jak se říká OSVČ je že když nechcete tak prostě nemusíte, a když chcete ....tak se meze nekladou. nikdo za vás nic neplatí, nikdo vám nic nedá... vše máte ve svých rukou. V roce 2000 bych si klepal na čelo kdybych viděl svou budoucnost. Ale okolnosti mě holt donutily.
Ničeho nelituji, práce v armádě mě bavila...dávala mi zvláštní pocit, že dělám něco prospěšného. Tchán - podnikatel se mě smál, že začala doba peněz a ideálů skončila. Nevěřil jsem a zůstal. Vždy jsou roky tučné a roky hubené. Vždy je život o výzvách, překážkách, úskalích, tužbách , přáních a jejich splnění. Kdo chce postaví se k tomu čelem , ať už dopisem poslancům, nebo zápisem do knihy návrhů a stíž. Nebo může klikat na fejsbůk, nebo si zanadávat v tělocvičně, na žíněnce, v posilce nebo třeba v hospodě. Kdo to nevydrží...může jít a zkusit třeba něco jiného.   nebo vydržet ... třeba přijde pořádně tučnej rok a vše se vrátí i s úroky :-)
PS : stať o misích je třeba brát v uvozovkách.... samozřejmě to bylo procentuelně, a už vůbec ne na všechny... tímto zdravím svého dávného přítele ředitele kanceláře MO Pavlíka Bulanta... válečného ředitele,pro kterého byli mise věcí cti.
PS2 : při psaní jsem koukal na Robina Hooda a blbě jsem viděl na klávesnici

Bohdan Klepetko
Offline
Členem od: 13.07.2010
Divíte se, vojáci?

Předesílám, rozumím pocitům vojákům, když jim chce někdo sáhnout na peníze. I malé dítě, když mu berou hračku, pláče ... Přestaňte, vojáci, kvičet. Tak, jak jsou nastaveny podmínky vstupu do armády, jsou nastaveny i podmínky ukončení vašeho služebního poměru u AČR. Že je státní kasa v pr ..., víme všichni. Že je tady již druhým rokem něco jako krize, víme rovněž všichni. Jak se však krize doposud dotkla vojáků? Ano, někteří byli propuštěni, většina však s odchodným a výsluhou, ale z proklamovaného počtu snad 1800 rušených funkcí u AČR v roce 2009 byly většinou zrušeny neobsazené tabulky. Jak se však dotkla krize těch závistlivých civilistů? Mimochodem, tito závistí nabití civilisté by rádi pracovali, aby ze státu odvedených daní jste mohli Vy, vojáci z povolání AČR, dostat nesnížený služební příjem i příspěvek na bydlení. Kolik firem zkrachovalo, kolik lidí dělá za 60 - 80 % platu, kolik lidí dělá za minimální mzdu, o tom Vy, naši vojáci AČR, za drátěnými ploty kasáren nemáte ponětí. Je normální, aby na konci roku 2009 (v roce krize!) byly vypláceny odměny ve státní správě? U AČR to normální bylo, netvrdím že všude, ale že byly, mám potvrzeno od 3 nezávislých zdrojů. Je normální, aby příspěvek na bydlení brali manželé - vojáci z povolání, když bydlí v bytě s regulovaným nájemným a jejich reálné náklady na bydlení jsou někde do 5.000,-Kč? A propó, příspěvek u nich činí dohromady přes 20.000,-Kč, takže není těch 15.000 v čistém za měsíc plýtvání? Je normální, aby manželé - vojáci z povolání, dostávali měsíčně příspěvek na bydlení a byt koupili jako původní nájemníci za nějakých 100 - 150.000? Jenom jejich příspěvek na bydlení činí za rok téměř čtvrt milionu. Je normální, aby vojanda brala příspěvek na bydlení, a přitom disponovala bytem (který samozřejmě pronajímá za dalších x tisíc) a dalším domem? Je tohleto normální, nebo, je tohleto morální? Všichni přeci můžete změnit svůj status, a stát se z čistých příjemců hmotných statků (někým vyprodukovaných - závistlivými civily) tvůrcem těchto statků. Přestaňte tedy kvičet.

lojzík354
Offline
Členem od: 11.09.2010
Divíte se, vojáci

Ano mi se divíme, že jsi se nepřihlásil do armády. Že jsi zde neodsloužil podstatnou část svého produktivního života, třeba nějakých mizerných 25 let. Z tebe by byl určitě dobrý voják vhodný k nasazení do Afghanistánu v bojové misi. Potom by jsi měl právo "kvičet" jako my. Zkus to, jestli jsi toho schopen, budeš mít takové "výhody" jako máme my. Pak se dále můžeš klepat, zda-li ti je Kalousek náhoudou nezdaní.

OFICIR
Offline
Členem od: 07.07.2010
Z extrému do extrému..

Tak jak každý vidí jen to nej u armády tak je to i v civilu..ne všichni v armádě jsou na tom tak jak váš příklad ukazuje ..a pak doplácí na to všichni i ti co mají prd. Bez příspěvku mají někteří vojáci míň něž popeláři..ale to zřejmě nevidíte že??..Stejně tak občani voj správy..bývalí VZP na tom nejsou stejně..Ti kteří odcházeli od armády za starého zákona a pobírají výsluhu 6 tisích na tom nejsou stejně jako ti co odešli později a pobírají výsluhu 15 tisíc. Podle vývoje a jednání nového ministra se bude vyvíjet problém pravděpodobně tak že když se mají ušetřit 2 miliony má si sám rezort MO rozhodnout jak. Aby zůastali peníze nejnižšímu sboru musí se propustit 3000 zaměstnaců armády aby se dosáhlo stejného efektu. Pravděpodobně se propustí především občanští zaměstnanci armády.(mezi nimi tedy i bývalí VZP pobírající výsluhu). Ti na tom vlastně budou ze všech nejhůře. Přijdou o práci, práci v civilu neseženou..a ještě jim zdaní výsluhu 5-6 tisíc 15-20% aby na to zase jo nebyli tak dobře. zaměstnanec který měl 12 tisíc plat a 6 tisíc výsluhu...(a měl určitý životní standard --půjčky,hypotéky.leasing..bydlení na určité urovni) tak tomu zůstane najednou 4800,-Kč + podpora z pracáku na určitou dobu.. Je to vlastně výroba sociálních případů. nebo prodej všechno a jdi do důchoďáku i s rodinou. A to všechno jako dík za práci v armádě..Takhle se ke svým bývalým vojákům a veteránům nechová ani nejubožejší stát...a  to jsme v NATO.

jj johns
Offline
Členem od: 17.07.2010
vše se dá obejít

Tak by se vojecké páry nevzali a trvalé bydliště by měl každej jinde přesto by spolu žili. To je jako žít s ženou a mít děti a ona je jako "svobodná matka" taky bordel, ale vše se dá obejít.

karlos
Offline
Členem od: 08.07.2010
Mimo mísu

Tak pěkně popořádku. Krize žádná není , nevím, kde jsi na takoou kravinu pišel. Stačí se podívat na narvaná parkoviště autama před nákupními centry, stačí se podívat uvnitř center na narvané košíky až po okraj jídlem. Stačí jet kdekoliv po sídlišti autem na večer a nezaparkuješ, auta stojí úplně všude. Krize vypadá úplně jinak, to jen někdo ti nakukal, že je nějaká krize, asi aby ti mohl dát menší výplatu.
 

 
Nevím kolik firem zkrachovalo, informace že někdo dělá za 60 - 80 % platu, je neadresná, takže někdo bere třeba 60 nebo 80 tisíc místo 100 tisíc? To celkem jde ještě..
Rvoněž je normální, aby byla vyplácena odměna, neboť žádná krize není, odměnu na konci roku mají i poslanci, když jsem viděl u jednoho její výši, spadla mi huba.
Pan Nečas rovněž dával své nejbližší spolupracovnici Nagyové statissícové odměny, přestože byla zařazená jaho středoškolačka v 8 platové třídě.
 

 
Nevím kde jsi přišel na to že nájem, je regulovaný a činí 5 tisíc korun. Proč by něměl být příspevek určen každému, kde je zaručeno, že oba manželé pracují na jednom pracovišti, je to určené k zajištění bydlení přes týden a na dojiždění.
 

 
Ano, je normální, aby vojanda disponovala bytem, tem pronajímala a měla další dům. Ani jedna z uvedených skutečností není trestným činem, vlastnit byt a dům a jedno či druhé pronajímat, stačí jen vše řádně zdanit...
 

 
Já osobně bych vojákům přidal, na těch nejnižších postech co jsou, Ti nejvíce se nadřou, musí vše plnit, bez ohledu na to jestli se jim to líbí nebo ne. Když to porovnám s morálkou a leností pracovníků v civilu, tak těm bych ještě ubral.
 

 

dupryč
Offline
Členem od: 02.09.2009
To je divný,

mně nikdy žádný bydlení za 5000 nepotkalo! Kde se dá takto bydlet? Já pamatuju nejlevnější nájem 6000,- + náklady na energie cca 3000 měsíčně u soukromýho majitele, nebo pak taky ještě 13.000 nájemnýho, taky u soukromýho majitele...
Před pěti lety, po mnoha letech vrážení peněz do kapes soukromým majitelům jsme se konečně zmohli na hypotéku. 40 let starý panelový byt, v původním stavu. Úvěry + hypotéka celkem za milion. Pět let jsme spláceli, abychom si vloni mohli vzít v té výši, kterou jsme splatili, další úvěr na rekonstrukci toho bytu, protože shnilé jádro nám šlo naproti ke dveřím... Ať počítám jak počítám - 8.000,- splátky na hypotéku, 5.500,- splátka na úvěr na rekonstrukci, 6.500,- zálohy + fond oprav, 3.000 na dojíždění, protože halt po loňském vyhazování lidí musím dojíždět do posádky 40 km daleko.  23.000,-, že?
A to mám ještě tu drzost, že ač vojanda, dovolila jsem si vzít si vojáka z povolání! Takže jakejpak nárok na dvojí přídavek na bydlení, žejo! Ono když se dají dohromady třeba dva CIVILOVÉ, z nichž má každý benefity od zaměstnavatele, taky jim to jistě hned někdo vyhodnotí a zkrátí, třeba jim sebere služební auto, vždyť můžou jezdit jedním... O tom nepochybuju...
Nemám ve zvyku fňukat, krize je hnací síla! Alespoň pro mě určitě. Ale vytáčí mě kecy chytráků jako vy, kteří ví akorát to, co někdo povídal u půllitru v hospodě. Taky znám lidi, co si odkupem státního bytu pěkně pomohli (lidi, kteří nám prodali byt, to učinili taky tak a světe div se! - NEBYLI TO VOJÁCI!), já jim to nezávidím. Můžu si o nich myslet svoje, ale oni za mě moje závazky platit nebudou...

takyvojak
Offline
Členem od: 27.06.2010
Proč nekvičet?

Jak už jsem se zmínil:
- vstup do armády a podmínky služebního poměru - zák. č. 221/99 Sb., § 143, odst. 9 "Výsluhové náležitosti náleží za podmínek platných ke dni zániku služebního poměru vojáka." Tedy, v okamžiku podpisu to můžu mít spočítáno jak chci, ale skutečnost může být třeba po 4 letech služby úplně jiná, jako např. nyní. Kdo je zde ve zřejmé výhodě? Podepisující voják určitě ne!
- když se rozhodnu, že mě nové stávající podmínky nevyhovují, nemohu ukončit svůj kontrakt jako kterýkoliv jiný zaměstnanec, či třeba i policista, bez toho, abych nebyl ukrácen na svých nabytých benefitech. A nebudeme si nalhávat, že benefity jsou jen v armádě,
- jestli jsem někde zahlédnul (nejsem si jist), že jste rovněž voják, tak Vás mohu ubezpečit, že moje odměny ,za posledních několik let, se nějakým nedopatřením ocitly na Vašem bank. účtu,
- příspěvek na bydlení je na osobu, ne na rodinu. Že se dali dva vojáci dohromady? To už taky nemůžou? A co doktoři, právníci, učitelé, prodavači. Že by další diskriminace? A zneužívání příspěvku? Vylezte občas z kanceláře a rozhlédněte se kolem sebe. Jestli, tak to jsou jednotlivé případy!
- můžeme změnit status ... ostatní nemohou? Každý dnes může dělat co chce. Jaké krásné klišé. Chci být voják, vstoupím tedy do army, protože mě i něco za to nabízí. Po nějaké době se stanu nepotřebným, ale to přece neznamená, že mě můžou okrást, zkrátit na mých právech a poctivě nabytých statcích. Nabytých, dle Vás, podle předem nastavených a oběma stranami odsouhlasenými podmínkami při podpisu služebního poměru.
- .... už mě to unavuje ... ale je to pořád dokola ...
kvik, kvííík ...

slinti
Offline
Členem od: 07.07.2010
opravdu?

zajdi za velitelem roty a dej vypoved, nejpozdeji do 2 mesicu budes v tahu.

takyvojak
Offline
Členem od: 27.06.2010
opravdu!

ano, jsi opravdu muž na svém místě, který toho ví opravdu hodně a nejvíce o armádě. prosím tě, jestliže chceš o něčem diskutovat a nemáš o tom ani páru, dnes je spousta možností jak si informace získat, třeba internet, což jak vidím už zvládáš. Najdi si zákon 221/99 Sb. o vojácích z povolání a jen tak zběžně si ho prolistuj. Zjistíš, že velitel roty s mou výpovědí nemá vůbec nic společného a za 2 měsíce budu tam, kde jsem doposud, nebo možná někde jinde, ale určitě ne v tahu! A jestli tě to obtěžuje, tak už se, opět prosím, nesnaž diskutovat, respektive presentovat své neznalosti, alespoň na těchto stránkách. Spousta věcí, které platí a fungují v civilu v armádě nenajdeš. Včetně zákonů! Myslím, že Tvůj nick Tě zcela a přesně vystihuje.

Technik
Offline
Členem od: 30.06.2009
To od Vás sedí

Vážený pane.
Ano chcete říci vojákům, že když se jim to nelíbí můžou jít!
Jenže armáda 2 neexistuje. Víte, něco jiného je truhlář, zedník, nebo jakékoliv řemeslo. Nelíbí se vám?
Může jít ke konkurenci!
Tady není kam. Operátor radiolokátoru jaxi v civilu těžko bude hledat uplatnění, vojenský pilot taktéž. Na rozdíl od truhláře, zedníka atd...... (a všichni studovali a učili se)
Leží vám v žaludku PnB??? Dobře,  v civilní sféře zase jsou auta v osobním užívání, notebooky, příplatky na užívání mobilů, pět týdnů dovolené, stravenky i když pravda něco se omezilo kvůli krizi.
Nehledě na to, že velitel sdělí vojákovi, že bude sloužit tam a tam.... voják má příspěvek na bydlení a musí se starat.
Montér ráno přijde do firmy a služebním autem vyráží..........přitom má nárok na diety.
V bance jako úředník dostanete ošatné, jako montér dostanete firemní monterky (pokud nebudete nosit firemní mundur, budte sankcionován zamětnavatelem)  
V armádě fasujete mundur.
Když se vám cokoliv nelíbí, můžete jít na rozdíl od vojáků stávkovat.
Výsluhy?? jistě vadí vám? proč vám třeba nevadí hornické renty? proč vám nevadí že pracovníci ČD cestují zdarma i s rodinami (nebo za malý obolus) nebo existence opcí u ČEZu???Existují i různé firemní výhody a bonusy, (např. levnější zaměstnanecký nákup auta v TPCA)
Nevadí vám "zlaté padáky" z dozorčích rad?
Když je to v army tolik výhodné, proč jste to nezkusil???
A byty? asi jste si nevšiml, že armáda v posledních 20ti letech byty nestavěla. Co měla, už není, když šel VZP do civilu, ztratila armáda i byt a hodně bytů bylo převedeno do majetku měst a obcí. Ubytovny přitom praskaly ve švech.
Mimochodem, bytů jsem vlastnil několik, ani jeden od armády. 
Platil jsem daně z nemovitosti i příjmu z pronájmu, protože jsem měl prověrku.
S tím Picek ani Janota nic neudělají, nic jim do toho není.
Je vidět, že jste si něco přečetl v mediích a nevíte jak to funguje.
Papír unese všechno.
 
Pokud voják zdědí např. bytový dům, dle vás a pana Janoty musí vše prodat aby byl "socka" a měl na PnB nárok???
Víte co? zkuste si prodat svůj byt, choďte si pro přídavek na bydlení (na sociálku)
bude mít (možná) příspěvek také a nebudete mít co závidět.
 

mika vrtulka
Offline
Členem od: 09.06.2009
Problém demokracie...

...je ten, že volební právo má každý občan starší 18-ti let (vyjma překážek ve výkonu volebního práva podle § 2 zákona č. 247/1995 Sb.), tedy i neskutečný blb, který však nebyl zbaven způsobilosti k právním úkonům, tedy i Bohdan Klepetko. I blb má jistě právo projevit svůj názor. Nicméně ostatní mají zase právo hodnotit názor blba. Polemizovat a relevantně argumentovat směrem k lidem, kteří jsou schopni napsat takové plky jako pan Klepetko, je ztráta času. Inteligentní člověk jistě marnost takové argumentace pochopí. Takže oklikou jsme na začátku - pan Klepetko je, dle mého hodnocení, blb, a tedy černou skvrnou demokracie. Celková suma blbů účastnících se voleb do PSP ČR se pak projeví na výsledku voleb a tedy na personálním obsazení poslanecké sněmovny a vlády. Závistivý blb, který nechápe kde má erár díry a kdo je tam záměrně dělá, pak jen plká a plká a plká a plkáááááá.
I tací ale mají právo na život....

Technik
Offline
Členem od: 30.06.2009
Problém demokracie je ten....

že může volit každý občan který dovrřšil 18ti let, tragédie je, že volí i lidé kteří nikdy neplatili daně, ano různí vysoko-školáci, kteří mají jenom starost aby měli nejnovější GSM, notebook, cool profil na facebooku a skvěle randili a pařili, což jim přeji a patří to k mládí.
Mladí lidé se bohužel stávají obětí politických lobby  a vymývání mozků (brainwashing).
K tomuto účelu (ovlivňování myšlení a názorů) se výborně hodí profesoři a učitelé, proto se jim "má přidat"...........
Vždyť budou za 4 léta další volby........ a totalita potřebuje "kované voliče" s tím jediným správným názorem........
 
 
 

christo
Offline
Členem od: 24.06.2010
miko vrtulko

pan Bohdan Klepetko není blb, jen je poněkud jinej a takovejch je v tom našem českým stádečku

midi
Offline
Členem od: 26.06.2010
Saša jede

Kluci kašlete na Klepetka.
 
Tady se nám vymáčkl Saša Vondrů.
 
Jaké budou vaše první kroky na ministerstvu obrany?

  • V prvních týdnech budeme připravovat rozpočet pro následující rok. V koaliční smlouvě jsme se zavázali, že ušetříme 2,1 miliardy korun. Mým cílem bude najít rezervy napříč výdaji tak, aby se úspory nedotkly pouze praporčíků a řadových vojáků z povolání, byť by to pro některé lidi „nahoře“ bylo řešení nejjednodušší. Stručně řečeno – máme-li někde řezat, tak do sádla, a ne do svalů. Dále chci ustavit skupinu odborníků složenou z civilních i vojenských expertů z resortu i mimo něj, která by měla připravit Bílou knihu, tedy zásadní koncepční materiál o budoucnosti armády.

zdroj  http://www.army.cz/informacni-servis/zpravodajstvi/nelze-donekonecna-ore...
Takže místo uklidnění je tu potvrzení, že si to fakt nedají vymluvit. No jsem zvědav, kolik jim toho svalu zbyde i přes to, že se to to nedotkne jen jej.

jj johns
Offline
Členem od: 17.07.2010
jak?

nemá jak pokud šáhne na platy tak plošně. To jako majorům veme osobní a dá to rotným.

christo
Offline
Členem od: 24.06.2010
tak tady Bohdane nekvič

pronájmy bytů a podobný kydy už tady byly naslintány, a to neříkám že v něčem nemáš pravdu. Ale doprdele proč někdo nezačne poněkud více přemýšlet o tom, že investice do lidí nejsou vyhozený investice, ale jde o plýtvání se zakázkama, podívej na letadla a podobně. Dneska kdejakýmu pitomcovi leží v palici přídavek na bydlení. Skutečne je to ten hlavní problém? O interhotelu v UVN tady nekdydáš.
Co se týče propuštění v roce 2009 tak máš asi super informace, ale u nás se propustilo 70 živejch lidí. A co se týče hmotnejch statků?  Když nebudou mise, nebudem plnit závazky NATO myslíš si že velkej bratr USA nás bude mít rád? Za vše se platí.
Proč lidi jako jsi ty neserou nekvalitní a předražený dálonice a podobně? To jsme tak strašně omezeným národem?
 

Pravičák
Offline
Členem od: 09.07.2010
Česká závist

Pánové,nevím proč se rozčilujete.Byl jsem v armádě od roku 1970 do roku 1993,a tyto problémy závisti co vše berou vojáci mám už za sebou.Je třeba si uvědomit,že armáda v této zemi neměla nikdy na růžich ustláno,a závist mezi obyčejnými čecháčkami byla vždy.Jako mladému oficírovi mi záviděli,že jsem dostal byt,pak že mám pěkné peníze.Ale nikdo už neviděl co za tím stálo.Nikdo nikdy nechtěl uvěřit,že při tehdejších pobytech ve VVP,cca 5.měsícu ročně,má hodinová mzda činí cca 2.50 tehdejších Kčs,nikdo neviděl že jsme pracovali od nevidím do nevidím.O svátkách byly kontroly apod.a člověk byl věčně od rodiny pryč.Osobně jsem byl několikrát svědkem,když v 70 letech tajemník OV KSČ-prohlásil,"Kdyby bylo po mém,dávno už bych vojáky s našeho města vyhnal"A když po roce 1990,vojáci s posádky odcházeli,tak zase všichni plakali,že jim odcházejí zisky. Můj názor je jediný,řeči se vedou a voda teče.Vlk se nažere a koza zůstané celá.Na finance armády si nikdo nedovolí sáhnout.Jednak,má stát určité závazky vůči NATO,a za další dobře vědí,že pokud vojáky dobře nezaplatí,tak jim nebude nikdo sloužit.To samé bylo za mého mládí,kdy averze vůči vojákům s povolání byla daleko horší než je dnes.Žádna vláda si nedovolí vhodit armádu přes palubu. Všem vojákům držím palce a hlavu vzhůru a hledět vstříc lepším zítřkům.   Btw.Pánové nesmíte věřit všemu co se všude píše.       Vevoda z Malborough,kdy si prohlásil:"Boha a vojáka v nebezpečí vzýváme,dříve ne.Když nebezpečí pomine a vše je v pořádku,boha pominem a vojákem pohrdneme"
 

Pravičák
Offline
Členem od: 09.07.2010
Česká závist

Pánové,nevím proč se rozčilujete.Byl jsem v armádě od roku 1970 do roku 1993,a tyto problémy závisti co vše berou vojáci mám už za sebou.Je třeba si uvědomit,že armáda v této zemi neměla nikdy na růžich ustláno,a závist mezi obyčejnými čecháčkami byla vždy.Jako mladému oficírovi mi záviděli,že jsem dostal byt,pak že mám pěkné peníze.Ale nikdo už neviděl co za tím stálo.Nikdo nikdy nechtěl uvěřit,že při tehdejších pobytech ve VVP,cca 5.měsícu ročně,má hodinová mzda činí cca 2.50 tehdejších Kčs,nikdo neviděl že jsme pracovali od nevidím do nevidím.O svátkách byly kontroly apod.a člověk byl věčně od rodiny pryč.Osobně jsem byl několikrát svědkem,když v 70 letech tajemník OV KSČ-prohlásil,"Kdyby bylo po mém,dávno už bych vojáky s našeho města vyhnal"A když po roce 1990,vojáci s posádky odcházeli,tak zase všichni plakali,že jim odcházejí zisky. Můj názor je jediný,řeči se vedou a voda teče.Vlk se nažere a koza zůstané celá.Na finance armády si nikdo nedovolí sáhnout.Jednak,má stát určité závazky vůči NATO,a za další dobře vědí,že pokud vojáky dobře nezaplatí,tak jim nebude nikdo sloužit.To samé bylo za mého mládí,kdy averze vůči vojákům s povolání byla daleko horší než je dnes.Žádna vláda si nedovolí vhodit armádu přes palubu. Všem vojákům držím palce a hlavu vzhůru a hledět vstříc lepším zítřkům.   Btw.Pánové nesmíte věřit všemu co se všude píše.       Vevoda z Malborough,kdy si prohlásil:"Boha a vojáka v nebezpečí vzýváme,dříve ne.Když nebezpečí pomine a vše je v pořádku,boha pominem a vojákem pohrdneme"
 

scorpion
Offline
Členem od: 09.07.2010
Asi se začnu za čechy opravdu stydět...

Když tu tak pročítám ty řádky a přemýšlím o uvažování českého národa, tak ani nevím, jestli mám být na něco v tomhle státě ještě pyšný. Řeší se tu platy vojáků, jako by obyčejný voják měl kdoví co. Je mi zle z vás, kteří urážejí obyčejné vojáky a podporují lidi ve vládě, kteří jsou schopni poslat vašemu právě narozenému dítěti složenku na 120.000,- a myslet to vážně a tvrdit, že vaše krásná ratoles, sotva že vyjde na tento svět, právě udělala dluh, který musí splatit státu. Že prvňáček, který jde poprvé do školy už nemá nárok pomalu ani na tužku s gumou, že vaše manželka, která si právě vytrpěla těžký porod nemá nárok na porodné, že právě vy civilisti musíte platit vyšší daně, protože jste málo makali a stát tak nevydělat tolik, co by potřeboval. Řekněte mi jedno, to jste totálně na káry nebo pod drogama, že tu řešíte závist? Všichni mají právo žít nějaký standard a všichni mají určité možnosti změnit právě tu svou situaci. Lidi, stydím se za vás, kteří tu trousíte urážky na vojáky a jejich peníze, ukazujete jen, že hrabete pouze a jenom na tom svém písečku a běda jak má někdo trochu víc. Myslíte, že když vojákům zredukují platy, že vám vrátí vaše zaplacené daně? Že vám v obchodech zlevní vaše oblíbené zboží nebo že vaše děti a rodiny dostanou touženou odměnu? Kde žijete? Tady v česku se nic k lepšímu nezmění, i kdyby padali trakaře. Korupce je to, co vás omezuje a ukusuje vaše kolikrát těžce vydělané peníze, ne vojáci, když seberou vojákům, tak tím jen přemístí peníze, ale vy zaplačete stejným dílem  jako doposud, takže jestli tu opravdu chcete řešit snižování platů v armádě, tak nechápu, proč češi nasazovali životy ve válkách a rvali se za tuhle republiku, aby se tu všichni měli lépe a měli svá práva na kus svého vlastního životního prostoru. Řešíte tu několik tisíc z výplaty, ale klidně dovolíte, aby jiní utráceli miliardy za předražené státní zakázky, aby jiní měli statisícové platy za zákony, které nefungují a odrážejí jen chtíč určitých jedinců, kteří dostanou tučné odměny za schválení právě takových zákonů, dovolíte, aby z českého národa dělali před světem jen tupé ovce, kterým když seberou kožich, nezbude nic jiného, než dál tupě civět a přežvikovat trávu, která zatím ještě není zdaněná. Zamyslete se lidi, co se to s vámi všemi stalo, kde je to vlastenectví, kde je spravedlnost? Víte co? Já vidím jen ty tupé ovce, co si nechaj všechno líbit a závidí druhým každou kravinu, kterou sami nemají. Můj verdikt: "STYDÍM SE ZA TEBE ČESKÝ NÁRODE!!!" Že vám opravdu není hanba, to svým dětem připravujete budoucnost, nedivím se, že má poslední dobou český národ tak hrůznou pověst všude po světě, ale vám přece stačí tupě zírat, přežvikovat a nadávat na druhý a závidět, HNUS HNUS a ještě jednou HNUS!!!!!

Pravičák
Offline
Členem od: 09.07.2010
Odpověď

Pánové,nevím proč se rozčilujete.Byl jsem v armádě od roku 1970 do roku 1993,a tyto problémy závisti co vše berou vojáci mám už za sebou.Je třeba si uvědomit,že armáda v této zemi neměla nikdy na růžich ustláno,a závist mezi obyčejnými čecháčkami byla vždy.Jako mladému oficírovi mi záviděli,že jsem dostal byt,pak že mám pěkné peníze.Ale nikdo už neviděl co za tím stálo.Nikdo nikdy nechtěl uvěřit,že při tehdejších pobytech ve VVP,cca 5.měsícu ročně,má hodinová mzda činí cca 2.50 tehdejších Kčs,nikdo neviděl že jsme pracovali od nevidím do nevidím.O svátkách byly kontroly apod.a člověk byl věčně od rodiny pryč.Osobně jsem byl několikrát svědkem,když v 70 letech tajemník OV KSČ-prohlásil,"Kdyby bylo po mém,dávno už bych vojáky s našeho města vyhnal"A když po roce 1990,vojáci s posádky odcházeli,tak zase všichni plakali,že jim odcházejí zisky.
Můj názor je jediný,řeči se vedou a voda teče.Vlk se nažere a koza zůstané celá.Na finance armády si nikdo nedovolí sáhnout.Jednak,má stát určité závazky vůči NATO,a za další dobře vědí,že pokud vojáky dobře nezaplatí,tak jim nebude nikdo sloužit.To samé bylo za mého mládí,kdy averze vůči vojákům s povolání byla daleko horší než je dnes.Žádna vláda si nedovolí vhodit armádu přes palubu.
Všem vojákům držím palce a hlavu vzhůru a hledět vstříc lepším zítřkům.
 
Btw.Pánové nesmíte věřit všemu co se všude píše.
      Vevoda z Malborough,kdy si prohlásil:"Boha a vojáka v nebezpečí vzýváme,dříve ne.Když nebezpečí pomine a vše je v pořádku,boha pominem a vojákem pohrdneme"

GEORGE
Offline
Členem od: 24.06.2010
Jeden nazor vojaka
philadelphia1969
Offline
Členem od: 07.07.2010
re:Jeden nazor vojaka

Tak to jsem zvědavá jestli mu odpoví a pokud ano, tak na co všechno.Jinak ten nápad snížit příspěvky na bydlení vojákům se zrodil v choré hlavě bezcharakterního a nevycválaného novináře Johna,který nedokázal své vlastní ženě( teď už bývalé) 7 let říci, že jí podvádí s jinou a že má sedmileté dítě. Prostě káže vodu a pije víno. Fakt ho nemám ráda.Knížka Memento dobrý, ale jinak ten člověk nestojí za nic.

iracek2004
Offline
Členem od: 06.05.2010
celoplošná sociální dávka

Reaguji na situaci, která vyvolává doslova histerii ohledně příspěvků na bydlení.Pamatujete si rok 2002, kdy se tzv. přídavek na bydlení zavedl ? kdo měl tenkrát na něj nárok. Ti co měli své vlastní bydlení, které si zabezpečili ze svých prostředků a pak ti co sice měli služební byty (dnes městské, které města získali od armády za kolik?) a sloužili v jiné posádce než kde tyto byty měli tak dostávali přídavky na bydlení. Do této chvíle vše v pořádku. Ale to zděšení, když tlustí soudruzi plukovníci, podplukovníci na GŠ zjistili, že nějaký rotmistr na základní funkci bere ty samé peníze jako ti plukovníci pupkatí. Lobink hraje velmi významnou funkci to bylo v době, kdy do křesla MO nastoupil "LUFT JARDA" ( Jarda Tvrdík) to je ten co pozvedl České aerolinky jako "manager" z armády.A v ten moment se z přídavku na bydlení stala celoplošná sociální dávka. Takže tuto dávku brali i tito soudruzi z GŠ a jiných pracovišť. Dnes tito plukovníci jsou dávno v civilu a stojí kde jinde na bráně a zvedají nám nešťastníkům co ještě sloužíme závory.To jsou ti manažeři z těch vojenskejch insitucí.Já osobně si myslím, že za tuto situaci, kdy celoplošná dávka je vyplácena všem si můžeme mi vojáci samy.Kdo je dnes vysmátej jako lečo je asi všem jasné. Samozřejmě chápu, že spousta vojáků dělníků na základních funkcích to odnese se vším všudy a generálů a dalších vyžírků se to příliš nedotkne. Taky chápu, že ten kdo dojíždí a platí si ubytovnu jednu špeluňku za 3500 kč, asi řekne , že příspěvek má smysl, protože bez něj by byl v koncích.A to, že chtějí vzít poměrnou část této dávky tak to je třeba se ptát těch potentátů na GŠ, protože ti to vše zavinili, že přídavek na bydlení byl DEGRADOVÁN a pošpiněn.Kdo na to doplatí je jasné. Na druhou stranu budmě upřímní. Průměrné mzdy jak uváděli vojáci v médiích, že jí nedosahují tak mě řekněte, kdo z obyčejných lidí v tomto státě jí dosahuje...Jsem zvědav kolik vojáků odejde z army, protože spousta vojáků ani neví jak to v civilu chodí jak tam je tvrdej chlebíček. Co umíte pane??? klasická otázka na úřadě práce. No umim lítat z kulometem umim se zakopávat..Já vim , ale co umíte?? Chápete o co jde.Vzdělání a to co každej znás umí je důležité na trhu práce. Spousta lidí a důstojníků vystřílzlivý a já osobně se na to teším, až půjde namyšlenej poručík z akády a nemele si rypáček v civilu. Přiznám se , že já osobně jsem volil VV. A víte proč? protože je mě na blití z Armády, která si žije svym vlastním životem a vůbec nedokáže vnímat problémy kolem sebe.Kdo litoval a pomohl lidem v Prostějově například, když je propustili s OP Prostějov oděvního závodu bylo jich 600 najednou......

truhlar-vaclav
Offline
Členem od: 08.07.2010
Odpověď

No vytahovat se že jste volil VV,jste kádr,ale myslím,že budete svého činu dost brzo litovat.tato stran nemá dlouhého trvání,za pár roků a možná to nebude ani jedno volební období,po ní ani pes neštěkne.Je to strana lhářů a topáci je úplně stejná.
Někdo tady napsal minulý týden,že je branná povinnost,že kdyby k něčemu došlo,bude mobilizace,ale už nenapsal,čím budou bojovat,klackem?A ti co jsou v záloze před rokem 1989,zkuste jim říct,že budou bojovat a nasazovat život za tuhle zlodějskou sebranku,co vládne.Pošlou vás někam.Té přísahy,kde přísahali je nikdo nezbavil.

Marast
Offline
Členem od: 16.09.2009
Omyl Iráčku!

Výborný příspěvek, ale musím tě mírně poopravit! Přídavek na bydlení zavedl právě Jarda TVRDÍK, avšak ke "zkurvení", nebo jak ty říkáš ke "zceloplošnění" přídavku došlo až za Kostelky a Kuhnla!! To právě tehdy začali plukovníci a generálové, kteří dojížděli např. do Prahy ze Staré Boleslavi a naopak tvrdit (protože je sralo, že v součtu berou skoro jako kapitán s přídavkem), že dojíždět nemohou a proto musí brát tento přídavek také! A tehdy došlo k DEGRADACI jak ty velmi správně říkáš!!!

Gumák
Offline
Členem od: 08.07.2010
Šetřit?? Ano!!! Ale ne takhle...

Sloužím u armády už spoustu let, a prošel jsem si od základní funkce až k praporčíkovi. Žádná závratná kariéra, ale aspoň jsem u armády poznal lecos. I na té miliónové misi jsem byl :-) Mam malou dceru a chápu, že se musí šetřit aby se naši děti měli dobře.... Ale takhle? Ze dne na den budou brát z platu lidem na základní funkci až 5 000 korun! Proč se nešetří jidne? Především na velmi podivných státních zakázkách? Na tom, že je u armády obrovksé množství občanských zaměstnanců, kteří pobírají rentu a k tomu ještě plat jako občanský zaměstnanec a další podobné výnosné akce... Já podle současných předpokladů přijdu až na o 4500 kaček, zhruba... A to ještě hrozí reformou hodností, kde přijdeme o další peníze, o kterých se zatím nemluví, ale taky to nějaká tisícovka bude... A když si to člověk veme kolem a kolem, zjistíte, že budu dělat u armády někde kolem 17 000, dojíždím přes 200 km a bydlím v týdnu na ubytovně, bez rodiny, kde platím kolem třech tisíc a to nepočítám co projedu... Tohle je ta hromada peněz kterou u armády máme??? Lidi proberte se, nebo na další povodně opravdu přijedou tlustý plukovníci, které to tolik bolet nebude a u armády budou dál... Ani bych se nebránil, kdyby nám něco vzali z platu, šetřit se opravdu musí... Ale třetinu platu??? Co to udělat výhledově, třeba během volebního období této vlády, ať se na to stačíme aspoň trochu připravit. Vemte si, že by ze dne na den každýmu ve státě vzali třetinu jeho výdělku... Ať je podnikatel, dělník, a nebo státní zaměstnanec....Co by jste na to lidi asi říkali.??!!

Thys
Offline
Členem od: 08.07.2010
Všem stejným metrem?

Souhlasím s tím, že tak jak je nastavená současná informovanost armády o snižování přídavku na bydlení se stejně projevuje v celé společnosti  dopad reálného uvažování politické reprezentace, tj. veškeré náklady na dluhovou politiku a na schodek státního rozpočtu se přenáší zejména na osoby s nižším příjmem. protože v těchto kategoriích dopady jsou evidentně výraznější, než u osob s příjmy vyššími. Je markantní rozdíl, jestliže snížím vojákovi z povolání přídavek na bydlení o 36 % v čisté částce z hodnoty 10100,-(10200,-) pro lepší kalkulaci 3600 a jeho kolegovi s průměrným platem 25000,- Kč. Vojákovi s sumárním příjmem 12000,- Kč čisté mzdy+10100,- Kč přídavku na bydlení, tj. z 22100 skutečně obdrženého měsíčního příjmu a to bez kalkulace nějakého dalšího snižování jeho hrubé mzdy takovýmto opatřením odeberu a  snížím příjem o cca 16,2 % jeho celkových příjmů, kdežto jeho kolegovi z průměrného příjmu 25000 Kč navýšeného o 10100/10200 ,- Kč, tj snižím celkový příjem pouze o cca 10 %. Takže si jsou všichni "rovnější". V makroekonomických ukazatelích se hovoří o snížení platu o XXX %. Předpokládám, že se jedná o hodnoty celkových mzdových prostředků redukovaných z uvolněných prostředků ze státního rozpočtu do platové politiky resortu MO. Na tuto hodnotu má vliv jednak objem vyplácených osob a dále má vliv objem a výše stanovených platů. Ptám se, jak je možné, když na začátku roku 2010 po provedené reorganizaci bylo propuštěno nemalé množství vojáků z povolání v důsledku rušení systematizovaných míst známé spíše pod označením zažlucování, je dále vrcholným managementem pokračováno v dalších restrikcích v oblasti platové politiky? Kam spadly tyto úspory platových prostředků a proč byly tak "nedostatečné", když po pár měsících se zase hovoří o propouštění, snižování a ne nezanedbatelném počtů osob, snižování platů, snižování nároků? Při vstupu do NATO se zavázala vláda republiky vyčleňovat na obranu vlasti 2 % HDP. Po provedených restrikcích se dnes pohybujeme někde na hraně 1.38 HDP. Komu a proč armáda "darovala" více jak 1/4 svých deklarovaných příjmů? Chápu, že kapitola MO má stanoveny jednotlivé rozpočtové rámce v rámci okruhů a řeči typu nebudou Gripeny - budou platy zaměstnanců jsou zavádějící. Vím že rozpočet a stanovené limity osob a platů jsou obsahem dohadování více subjektů - nejenom Ministerstva obrany, ale i MSPV, Ministerstva financí a celé vlády, parlamentu a buhví ještě koho. Pro mne jako laika je pořád ekonomičtější zaměstnávat osoby za plat, než je vyplácet ze sociálních dávek. Jsme státem s velkým zatížením v oblasti sociálních výdajů, ale málo kdo si dovolí příznat, že se stanovenou minimální mzdou na hranici 8000,- Kč v hrubém se ani není možné lidem divit, že snadno dosáhnou na sociální dávky. Znám pár případů ze svého okolí, kteří tuto minimální mzdu berou a osobně je obdivuji, že v současných podmínkách jsou schopni přežít. Když si člověk uvědomí, jakou zátěž nová vláda přínáší mladým rodiným s manželkami na mateřské dovolené a malými dětmi, tak se hrozím toho, kolik dalších osob spadne do této sociální sítě a to i díky další reorganizaci.

karlek
Offline
Členem od: 11.11.2009
neuvěřitelné

Tak nevím, kdo jim bude za ty peníze sloužit a ještě poslouchat kecy o nevyčištěných kanadách!Nežebrejte tady a pojďte všichni do zálohy, ať si tam slouží a točí kolečkem ti pitomci co to vymysleli.Ať si pan John narukuje do Afgánu aby viděl, za co jsou tito vojáci placeni. Kolikrát bude posraný v krytu při incommingu.Co pan kalousek, jak nám vysvětlí ty machinace s padáky když dělal náměstka? Co ty jeho ruce po lokty od krve za ty co s nimi spadli?Co na osobní intervenci kolem svých majetků v Bechyni? Co odpoví pan Nečas o jeho zlatých padácích pro podřízené? Paní Nagyová apod.?Co Kačenka Neumanová s milionovým dluhem ? Ještě slouží?To je k nevíře. Co Hrabal a jeho afera s bytem ? SloužíJe něco shnilého v Království českém - by pronesl klasik!

lala
Offline
Členem od: 08.07.2010
Přídavek

Dobrý den, se zájmem jsem si přečetl příspěvky v této diskuzi. Musím říci, že jsem velice překvapen reakcemi civilní veřejnosti na snižování platů a přídavku na bydlení v armádě. Rovněž jsem překvapen stěžováním si na službu v AČR od profesionálních vojáků. Myslím si, že v době ekonomické krize a hrozného rozpočtového schodku ČR se šetření nevyhneme. Otázkou je, proč musí nést největší tíhu právě vojáci. Pokud bude (bylo) rozhodnuto, že se sníží platy státních zaměstnanců o několik procen (myslím, že to je v řádu 5-10 procent), nemám s tím jako voják z povolání žádný problém. Nechápu ale, proč zrovna vojáci mají ze svých platů přispět do rozpočtu dalšími 36 procenty z přídavku na bydlení. Nebudu tady polemizovat o správnosti tohoto přídavku (to, že ho berou i manželské páry je přinejmenším podivné), ale je to prostě největší zásah do platů v celé státní sféře. Proč? Protože je to pěkné populistické gesto našich politiků, kteří ví, že pokud seberou peníze vojákům, nevyvolá to takovou vlnu nevole ve společnosti, jako kdyby je vzali např. učitelům nebo doktorům. Naopak podle reakcí zde vidím, že vlastně se má tento přídavek zrušit úplně. Některým z Vás nedochází, že opravdu na základních funkcích nemají vojáci platy okolo 30 tisíc měsíčně, ale mnohem nižší. Pokud chceme v armádě udržet kvalitní personál, tak prostě musí být zaplacen. Je jedno, jestli se to provede formou nějakého přídavku (asi tehdy nebylo politicky průchozí nic jiného, než právě tento přídavek), nebo prostým navýšením platového tarifu. Je třeba si uvědomit, že  doba vojáků základní služby je pryč a já tvrdím, že převážná většina příslušníků armády jsou profesionálové. Je mi jasné, že v civilu platy nejsou dobré, ale přeci každý z Vás může v armádě sloužit. Pokud nám tedy závidíte ty platy. Pokud bych věděl, že u soustruhu budu mít více (a dělal bych v armádě jen pro peníze), tak to půjdu dělat a nebudu tu urážet dělníky, kteří u toho soustruhu pracují. Závěrem bych chtěl napsat, že za problémy z rozpočtem této republiky nemůže armáda, ale naše politická reprezentace. A ta si určitě moc na své platy a náhrady nešáhne. Myslím, že u politiků jsou ještě podivnější přídavky než v armádě.

christo
Offline
Členem od: 24.06.2010
pro lala

Díky za tvůj příspěvek, který v klidu a naprosto podle mě seriozně vystihuje situaci. A navíc dokazuje že sem přijdou i rozumní lidé

bondy
Offline
Členem od: 08.07.2010
Je mi tady z toho zle

Tak jsem si tu pomalu pročetl co se tu píše a musím přiznat že je mi tady z toho nablití. Milí pánové a možná dámy, komu z Vás by se líbilo, kdyby přišel z ničeho nic o cca 20 procent své výplaty, což v mém případě bude a proto to v armádě po cca 7 letech balím. Kdo něco umí, práci si najde a nebojím se toho. Do armády jsem vstupoval s nějakými ideály, které se bohužel postupem času hroutily a toto je bohužel poslední kapka. Jen pro srovnání, zjistěte si kolik ti pánové kteří o těch našich platech rozhodli a srovnejme třeba jen ty nedaněné příspěvky které Vám, lidé v civilu, tak leží v žaludku.Pán politik má například příspěvek na dopravu od 15 do 30tis čistá ruka podle vzdálenosti od domova. Tak si říkám, to bych se měl hodně dobře, jelikož můj domov je 270 km vzdálený a nikoho nezajímá jak jezdím, za co jezdím. A mohli by jsme pokračovat dál s těma jejich příspěvkama, na kanceláře, na psací potřeby, na asistentku a nevím na co ještě. Tohle Vám lidi nevadí? Ale jo ono je nejjednodušší vzít obyčejným lidem a s tím se spokojíte. Bohužel povaha českého, ZÁVISTIVÉHO, národa je strašná. Občas lituji že jsem čech. Takže se tu prosím Vás už vzpamatujte. A doufám že mi přijde na můj článek nějaká opět inteligentní odpověď. Mějte se

Leon
Offline
Členem od: 20.06.2010
Velice výstižný příspěvek.

Velice výstižný příspěvek. Palec nahoru.
Jen doplním. Ti, kteří říkají, že vojáky platí ze svých daní, ať mi políbí prdel. Daně se v našich zemích vybírají už po několik staletí a právě z těchto vybraných daní si vrchnost držela armádu, která v případě potřeby bránila nebohé civilisty. Platí to tak i dnes a platit bude, pokud je vojsko vydržováno. Obyčejní běloši (jak se mylně domnívají) tady nejsou vůbec kvůli armádě ale naopak armáda kvůli nim. Je to to samé, jako bych já nadával, že platím nějaké sociály, kteří dělat nebudou. Řádně platím daně a je mi jedno na co jdou. Naštěstí se nemusím stydět za to, že jsem Čech (nejsem naštěstí ani Slovák, uf).

christo
Offline
Členem od: 24.06.2010
je mi tady z toho také zle

Tvůj příspěvěk je plně vystihující a závěry? No přesně vystihují mentalitu českého národa. Pepíci sedící u piva ruzumějí všem , jen nevím proč řada lidí co závidí prachy nejdou taky sloužit do armády. Když jsou tam ty krásný penízte za nic.
Na druhou stranu neklesejme na mysli. Třeba zvítězí zdraví rozum.
Třeba někoho napdne rozdělení resortních pěnez přerozdělit. Třeba se přijde na to, že  než propustit lidi, je lepší nenakoupit nový auta a podobně. Třeba se najdou rozumní, co zjistí, že investice vložené do lidí jsou víc, než nakoupená letadla, do ketrý se nic nevejde.

GEORGE
Offline
Členem od: 24.06.2010
No já si myslím, že ta

No já si myslím, že ta situace je vážnější než se zdá. To nejsou jen nějací nepřející ochlastové. Stačí se kouknou na diskuzi k jakémukoliv článku o armádě třeba na idnes.cz, nebo na seznam.cz . Nedávno článek vojáci se bouří proti snižování platů. Čekal jsem podporu od slušných lidí ale nad 65% souhlasí se snižováním a 35 je proti. A ty názora tam to jsou tady ještě slušné. A to na vojájky nadávají i učitelé, policie, podnikatelé muži i ženy a také starší lidé. Společnost je ovlivněna medii. Nic nepomohou povodně, mise, prezentace armády na veřejnosti. jak jde o peníze rychle lidé zapomínají.Ti co mají málo závidí těm co mají o trochu více a už neřeší ty co mají milióny.