21 replies [Poslední]
Bubla
Offline
Členem od: 07.09.2009

No tak už to začíná.Někoho degradují jiné povýší.To jsou věci.Zajímavé je že důstojníci jdou nahoru,ostatní dolu.

karlos
Offline
Členem od: 08.07.2010
Prosím...To je vtip ???
P-SOV
Offline
Členem od: 30.11.2009
Dnes dopoledne u NMO-P

Na dnešním dopoledním odborářském jednání* s NMO-P M. Hrbatou jsem zmínil, že V. Marhoula rozhodně nepovažuji za odborníka na armádu a pokud budou další refomu OS provádět takovýto "odborníci", tak jsem k reformě značně skeptický.
 
A nyní vidím, že Novinky.cz považují V. Marhoula zřejmě za odborníka č. 2, když ho uvádějí hned na druhém místě mezi odborníky, cituji: "Svůj 15členný tým, který vypracuje novou koncepci České armády, představil v pondělí ministr obrany Alexandr Vondra (ODS). Skupinu odborníků povede náměstek generálního tajemníka NATO pro obrannou politiku a plánování Jiří Šedivý, mezi dalšími členy bude například režisér Václav Marhoul, ředitel nevládní organizace Člověk v tísni Šimon Pánek či šéf české pobočky Transparenty International David Ondráčka." - viz http://www.novinky.cz/domaci/210016-vondra-predstavil-svuj-tym-na-reforme-armady-bude-pracovat-i-reziser-marhoul.html
 
Bůh ochraňuj ČR!
 
--------
* Krátce z jednání odborářů s NMO:
- potvrzeno 700 propouštěných o.z. (kolik z nich bude vedoucích zaměstnanců, to rezort zatím netuší...)
- propouštěných VzP z důvodu rušených míst budou maximálně desítky (zbytek do cca 350 míst bude rušení neobsazených míst)
- změna (snížení, resp. degradace) hodností k 1.1.2011 není prý organizační změnou ve smyslu § 19 odst. 1 písm. e)
- případné snížení tarifních platů vládním nařízením je prý legálním krokem a nejde prý o jednostranné nedodržení pracovní smlouvy, resp. "služební smlouvy"
- rezort MO začíná pracovat na návrhu, aby nebyl možný souběh "výsluháče" s platem pobíráným ve státní sféře
 
Více (možná), časem na http://www.sov-info.estranky.cz/clanky/omdz/jednani-u-nmo-p---ii..html

aiven
Offline
Členem od: 10.08.2010
to P-SOV Bíla kniha

Ono je to úplně jedno kdo je v týmu,oni to jen zastřešuji a jsou tam na to, aby to schvalili a vzali odměnu za zpracování.Podklady a návrh budu připravovat stejně obyčejní úřednici co o resortu něco ví.
Osobně mám obavy víc z toho,že to bude zase jen jeden z mnoha dokumentů,který nic extra nevyřeší i kdyby byl zpracovaný kvalitně.
U armády vládně operatíva, nic neni svaté a ani žádna Bíla kniha to nespraví.Vše probíha chaotický a podle toho jak se zrovna vládnoucí garnitura vyspí a co ji napadně,že by bylo dobré.Dnešní události jsou toho jasným důkazem.
Fandím cílům p Šediveho,že bude v ní klást duraz na zavedení průhledneho karierního řádu,aby vojáci věděli na čem jsou a co muže armáda po nich chtít a taky naopak co může od ní očekávat,protože co se děje dnes je jen jeden chaos.Prostě co nápad to perla.Viz.výsluhy,změna hodnosti,návrhy tarifikaci,.... Jako zdárny příklad uvadím jak se leta propouští a nebude to jinak ani teď,skoro nikdy to neprobíha podle nějakeho auditu a navrhovaných výstupu z neho, neděla se to ani podle nějaké vize či strategie toho co je potřeba nechat a co zrušit,prostě daji se počty a velitele rozhodněte se koho,pokud je velitel manager,ještě to nemusí dopadnout až tak špatně,ale velitel či vedoucí ne vždy znamená,že je to i dobrý manager

J.A.
Offline
Členem od: 12.11.2009
Bohužel v AČR je těch dobrých

Bohužel v AČR je těch dobrých managerů jako šafránu a funguje tady tzv. kamarádšoft, že ano pane Kratochvíl, pane Vávro či pane Bejdáku. Prostě jak nelezete svému nadřízenému do prdele a nepřitakáváte na každou jeho myšlenku, byť je sebehloupější, pak máte smůlu. A nedej bože, že si dovolíte poukázat na tyto svinstva a na porušování platných předpisů či zákonů, pak můžete být třeba machr ve své profesi, ale při prvním propouštění letíte, věřte tomu, vím o čem píši, zažil jsem to na vlastní kůži.

christo
Offline
Členem od: 24.06.2010
to PSOV, aneb aktivní zálohy s panem Marhoulem

kamaráde, já nevím co proti panu režisérovi a aktivní záloze v hodnosti majora máš. Při natáčení holyvudského trháku musel zvládnout řadu vojenských dovedností: vedení lidí, pořadová příprava, taktika a podobně.
A navíc , aktivní zálohy je třeba podporovat, nebot jsou nosným prvkem naší armády a jedním z důvodů zachování řady institucí brigádního typu KVV.
Bude v rámci nutných úsporných opatření zajistit :
1. Změnit dosud zažitou praktiku , kdy každý aktivní záložák má nárok 1x za 3 roky nsa kompletní výbavu vz.95 a bůh sud jak to je svýdejem normálních součástek
2. Bude potřeba myslet na zvýšení částek na jejich jednoroční cvičení v délce 1 týdne a to na úkor všech útvarů AČR
 
Na druhou stranu, abych jim nekazil úplně pozice ( protože v jistých věcech mají své opodstatnění) mají vůči službě v armádě větší a vřelejší vztah, než kdejaký tzv. profík.
Jen je otázka, zda-li nedojde při řešení problémů AČR v rámci úsporných opatření k přílišnému vyzdvihování AZ.
K tomuto názoru mě vede  poněkud úsměvné nařízení, ve kterém je stanovena výstroj, v obecné rovině maskáče šetřte, nejsou a nebudou. A na druhé straně nárok AZ 1x 3 roky na novou výstroj.
Žijeme v českém kocourkově, takže stát se může cokoliv.
Zalití kytek za 460 přenese úředníka z MD na ministerstvo zemědělství. V pohledu předvolebních slibů poněkud hořká komedie. A to je jen začátek. 
 
Ale aspon je u článku na netu srandovní diskuze:
http://www.novinky.cz/diskuse?id=208979&articleId=/domaci/210016-vondra-predstavil-svuj-tym-na-reforme-armady-bude-pracovat-i-reziser-marhoul.html&sectionId=8

christo
Offline
Členem od: 24.06.2010
no to nebude vtip

ba naopak, jen tam ještě postrádám Parkanovou, Bartáka, Rumla ml, Kelišovou a Hanibala Lektra.
Čím dál tím líp

Platon
Offline
Členem od: 18.11.2009
Vážení přátelé,

ať je to tak, nebo tak, situace je nápadně podobná zmatku, ovšem závěrem to je jeden velký bordel. Nikdo nic neříká, nikdo nic neví, všude klid. Vyjádřit nesouhlas 21.9.2010 nám bohudík nedovolí. Bohudík proto, že naše emoce všeobecně budou zrát a zrát, až přetečou v otevřenou agresi, která nás možná přiměje k nedemokratickým krokům. Mám hypotéku 10000,- Kč měsíčně, protože mi slibovali stabilitu. Pokud mi 10000,- vezmou, jak utáhnu rodinu se čtyřmi dětmi. Vše se zdraží, kde budu bydlet? Žena na mateřské. Vidím jen jediný směr - protestovat (nikoliv stávkovat - až začneme stávkovat, to bude vojenský puč. A MO samotné má z tohoto stavu obavu, velkou obavu. Proto bude v brzké době jistě určitý tlak na to, aby k nějakým projevům svobody a demokracie v české armádě vůbec nedošlo. Nu a zde je právě prostor pro zesílení revolučních nálad v podvědomí vojáků. Tak pánové snižujte hodnosti a berte peníze, třeba Vás konečně klepneme přes prsty.

christo
Offline
Členem od: 24.06.2010
Degradace v naší lidově demokratické armádě? To snad ne

Tak se to tady hemží příspěvkama o degradacích no a vidíte, jsou i světlé stránky.
Tak třeba student UO s praxí 2 roky se dneska dostane na post, kterej bude od ledna majorský.
On je sice npor, je mu cca 27 let a jak myslíte že to naši personalisté vymysleli?
No vzhledem k tomu, že se k letům ve výsluze při změně hodností nepřihlíží, tak si v lednu nasadí majora.
A tak nějak podobně.
Přátelé, chce se mi z toho zvracet.

Honza39
Offline
Členem od: 20.08.2010
Nikdo nic konkrétního neřekne

Mě by jen hrozně zajímalo, jak to s tou degradací bude. Jsem VzP již 21 let (v současné hodnosti nrtm.) a závazek jsem prodlužoval v roce 2009 do konce roku 2012, ale za současného stavu spousty nejistot a snižování platu mě to v resortu MO znechutilo a jestli to půjde tak bych rád toho využil a ukončil svoji vojenskou rarieru k poslednímu prosinci 2010. V příštím měsíci u našeho útvaru budou probíhat pohovory právě kvůli těmto degradacím a do dneška nikdo není schopen ani ochoten říci co a jak. Jestli budu moci nesouhlasit nebo ne a pokud ano s jakými důsledky. Konkrétně mi jde o to jestli mě propustí v ReoRedi armády (co je pro mě nejlepší) nebo s jinym závěrem .

Technik
Offline
Členem od: 30.06.2009
Očekávání dalšího podrazu.

Pánové, až půjdete na "velitelský monolog" zvaný snížení hodnosti (česky degradace),
pokud vám bude podstrčen jakýkoliv papír k podpisu, jako že jste byli seznámeni atd...(znáte ten armádní velitelský alibismus).
Pečlivě si vše přečtěte, nepospíchejte!!!
Vzhledem k odchodům, lze očekávat že se pokusí personalisté Vám dopsat prodloužení závazků, nebo případný souhlas se změnou místa a služebního zařazení, což by pro vás mohlo mít v budoucnu fatální důsledky.

mr.Bc.
Offline
Členem od: 18.09.2009
neiformovanost se změnou hodností

Honzo, u našeho útvaru je situace stejná jak popisuješ. Nedávno se kolega ptal ohledně pohovorů souvisejících se změnami hodností a nikdo nebyl schopen říci co a jak. Kdo ví jestli to není všechno záměr jak postavit vojáky před hotovou věc a nešířit paniku.

Technik
Offline
Členem od: 30.06.2009
Platové třídy 2011

Docela by mne zajímalo, co vám velitel při personálním pohovoru řekne až se ho zeptáte v jaké platové třídě budete, kolik budete mít peněz.
Jestli se bude vycházet z tabulek pro st. zaměstnance navrhované min. Drábkem nebo zda zůstanou současné platové třídy, jak to bude s osobním a příplatky.
Velitel vám ve svom monologu jistě připomene všechny povinnosti, stanagy, tv, kursy atd.
Velitel,měl by vám být ale schopen odpovědět, na tak zásadní věc, za kolik bude sloužit. Jinak pohovor nemá smysl.
Nejlepší řešení? Propustit lidi, kteří nemají zájem ze sebe dělat šašky a švejkovat.
A ještě bude mít MO dobrý pocit, jak ušetřilo na lidských zdrojích.
To je oboustranná spokojenost.

aiven
Offline
Členem od: 10.08.2010
to technik, platové třídy 2011

Co ti může říct???Vždyť v tom nemá nejasno ani sam Kalousek, nová jeho argumentace je to ja ne to vláda,Zase se zbavuje odpovědnosti,tak jak to dělal i v minulosti,ale tam to házel na podřízené,te´d na vládu.
Málem se u pořadu s Moravcem Mirek rozčílil do nepřítomnosti,že to není pravda že se víc jak o 10% snižuji platy i u těch nejnižších,nevím proč mu hlavní odborář Jan Veleba  nebo Sobotka neukázal tabulky staré a nové a a´t se na to koukne, chytrák. U těch co dělají déle to dělá i 20% a když se k tomu připočte u nás třeba zdanění přídavku nebo výsluhy tak je to vše podstaně víc.
Jan Veleba mu říkal v pořadu Mirku,to je představitel zaměstnanců??? Ten mu nikdy šlapat po krku nebude s nepřítelem se netýká. S kolika vojákmi či policajtami nebo hasičmi si tyká náš hlavní odborář???Je to jedna banda a dělaji si prdel z lidi.
Argumenty,že to muže být dorovnané osobním jsou k výsměchu.Nevím jak si to představuje,že by plat mohl tvořit 50% tarif a 50 % osobní (nenároková část) dle výsledků,to může fungovat někde ve výrobě v soukromém sektoru,ale jak si to představuje, aby to fungovalo u policii,hasičů nebo armády,tam kde se nic nevyrábí???To bude podle toho kolik voják vystřílí nabojů nebo kolik policajt vyřeší přestuplků nebo hasič uhasí požárů nebo úřednice udělá dokladů nebo sestra obvaže pacientů???Navíc víme jak to  chodí s osobními nebo odměnami.To je prostor proto,aby si zase rozdávali tí nahoře na úkor těch dolu,prostě kamarad kamaradovi nebo taky sve milenke.Vždyť je to vše již dost rozdělené třídouale to je asi málo.Banda zlodějů

Marast
Offline
Členem od: 16.09.2009
Veleba je agrárník

Aivene, Veleba je prezident Agrární komory a ne odborář...

aiven
Offline
Členem od: 10.08.2010
to marast,omlouvám se

Jo jasné popletl jsem to byl to samozřejme Zavadil,co si družně tykal s  Mirkem.ale jinak to platí co jsem psal

Honza39
Offline
Členem od: 20.08.2010
V naši ČR je opravdu vše možné

Ahoj, dík za reakci. Jak pozoruji, tak jak tato vláda tak i vedeni resortu MO dokážou věci které by nikdo jiný nezvládl. Za celou svou kariéru jsem nic ani podobného nezažil. Je to opravdu hrdinství držet v napětí ozbrojenou složku státu, která nesmí stávkovat a náleží jí "pouze" petiční právo.

Marast
Offline
Členem od: 16.09.2009
I právo shromažďovací

Honzíku, nezpomeň, že vojáci mají i právo shromažďovací, které se jim rozhodně bude hodit 21. září 2010!

Honza39
Offline
Členem od: 20.08.2010
Ahoj, tak tebou jmenované

Ahoj, tak tebou jmenované schromažďovací právo je sice hezká věc pro všechny občany ČR, ale mě ani podle mě i jiným VzP nejde být v utajení, ale vyjádřit se veřejně a to zákon neumožňuje. Já ani moji kolegové nemohou v uniformách zorganiozovat to o čem mluvíš  a vyjít do ulic.

Marast
Offline
Členem od: 16.09.2009
Osobní volno plus civil

Nemusíš být v utajení - stačí když nebudeš ve službě (budeš se shromažďovaat mimo pracovní dobu), když nebudeš v uniformě (uniformou není, když budeš mít na sobě civil a na tom maskáčovou bundu bez hodnosti) a budeš se chovat (relativně) slušně.

christo
Offline
Členem od: 24.06.2010
A JEŠTĚ SUNDAT JMENOVKU

A JEŠTĚ SUNDAT JMENOVKU A NE BARET. TAKOVEJCH LIDÍ PO SVĚTĚ CHODÍ I RODINÝCH PŘÍSLUŠNÍKŮ VRCHNOSTI

Pumpa
Offline
Členem od: 09.01.2010
Anti-Picek

Na jmenovku by stálo za to si napsat ANTI-PICEK, ale z jejich strany by to mohlo být bráno jako znevažování armády, že jó?