Je zapotřebí Celonárodní diskuze ke snížení platu politikům na 27.000Kč

1 reply [Poslední]
danielm
Offline
Členem od: 06.03.2010

Nejsem již několik let vojákem z povolání. Sleduji Vaše fórum . Problémy se neřeší a neschopnost politiků vyústí v okradení současných i bývalých vojáků.Vzhledem k nesystémovým krokům-přesunům a nákupům jde v armádě o mrhání peněz.Pod pláštíkem úspor seberou všem peníze a na druhou stranu se tady v době útlumu plánují obrovské investice s bazény a hotely A přitom prý nejsou prostředky na údržbu záchranných vrtulníků. V civilu pokud majitel továrny přijede na shromáždění dělníků v autě za 6 miliónů nemůže počítat s požadovanou solidaritou při snižování platů. Stejně tak v armádě.  JE ZAPOTŘEBÍ ZAČÍT S VEŘEJNOU DEBATOU O SNÍŽENÍ PLATU A ODMĚN POLITIKŮM NA VŠECH STUPNÍCH. SLUŽBA VEŘEJNOSTI NEMŮŽE BÝT ZLATÝM DOLEM PRO POSLANCE A STÁTNÍ ÚŘEDNÍKY. NAVRHUJI NĚKOLIK BODŮ:
1.SNÍŽIT PLAT ŘADOVÉHO POSLANCE NA 20.000Kč,SPOLU S DALŠÍMI NÁHRADAMI MAXIMÁLNĚ NA 27.000Kč (současných 64.000 mi příjde za tu kvalitu moc-v období úspor by měli být více solidární.Vím, že jinde mají víc, ale co se dá dělat)
2.PŘI OPAKOVANÉ NEOMLUVENÉ NEÚČASTI NA ZASEDÁNÍCH SNĚMOVNY(OMLUVOU POUZE NEMOC,POHŘEB,SVATBA)SEBRAT POSLANCŮM VEŠKERÉ PŘÍPLATKY. 
3.PŘI SPÁNKU,JÍDLE A SPROSTÉM CHOVÁNÍ NA ZASEDÁNÍ SNĚMOVNY BY JE MĚLA STRANA, KTERÉ JSOU ČLENY POKUTOVAT,PŘÍPADNĚ POŽADOVAT REZIGNACI
4.PŘI PROVEDENÍ SPORNÉHO ROZHODNUTÍ ČLENŮ VLÁDY a ÚŘEDNÍKŮ MINISTERSTEV S FINANČNÍMI DOPADY TRVAT NA VYŘEŠENÍ OSOBNÍ ODPOVĚDNOSTI. (SPORNÉ NÁKUPY ARMÁDNÍHO MAJETKU ZA MILIARDY BY MĚLY BÝT ŘÁDNĚ VYŠETŘENY A VÝSLEDKY POUŽITY PŘI SOUDNÍM ŘÍZENÍ)Braní úplatků a vznik škod nesystémový
Zaměstnancům armády přeji zastání z ministerstva a nějakou veřejnou reakci na proklamované snižování platů a likvidaci armády.

truhlar-vaclav
Offline
Členem od: 08.07.2010
Je zapotřebí

Už v armádě taky nejsem dlouho,ale její vývoj,který pokračuje pomalu a jistě k záhubě sleduji.Myslím že dávat politikům,zvláště poslancům a senátorům peníze za jejich nicnedělání je zbytečné plýtvání.Navrhuji aby jak mansát poslance v parlamentu a mandát v senátu byla čestnná funkce,tutíž od státu neplacená a jednotlivé poslance a senátory mohou platit strany,za které tam jsou,tyto strany dostávají dost peněz od státu a jen je zbytečně utrácejí za kampaň na volby.A ministři co si podepíší a bude to zase úplně blbé budou muset zaplatit,třeba jim udělají exekuci.totéž pro jejich podřízené.