22 replies [Poslední]
rotnej
Offline
Členem od: 02.02.2010

Co takhle pane ministře se zaměřit na udělování odměn vysokým důstojníkům???
jak je mozne že velitel praporu bere odměnu 280!!!slovy dvěstěosmdesát tisíc !!!! a co třeba zástupce vel.praporu nejmenovanýho útvaru co bral minuly rok odměnu 150 tisíc ze se kamarádí dva vysoce postavený důstojníci a nikdo nic nezmůže???a poslednímu rotmistrovi kterej dělá debila ze sebe každy den podle toho jak se jeho nadřízenej vyspí a na konci roku mu řeknou že na odměny nevyzbylo?sem zvědavej kdo bude zametat kasárny,vytírat stany,přebouchávat pneumatiky donekonečna nez jedna bouchne..sekat trávu v objektu vyplívat trávu ze spár?jen si dál pište odměny a nejlépe statisícový!!!

christo
Offline
Členem od: 24.06.2010
pro rotnej

Hm zajímavá výše odměn, pane kolego rotnej a co si například na půl roku zkusit velet rotě nebo praporu

rotnej
Offline
Členem od: 02.02.2010
co???

co jako od toho snad bere plat ne?kdyz veli praporu,tak je ohodnocenej za svoji praci snad ne?? a jako ze to dela dobre tak si napise ctvrt mega odmenu???nerozumim,ja taky delam svoji praci dobre,a jediny je ze me za to mozna zmrdaj ze to delam spatne pomalu atd...blabla bla a odmenu kterou dostanu je tak mozna pisemna :D

npor
Offline
Členem od: 15.07.2010
už minulý týden jste mě

už minulý týden jste mě přesvědčil, mezi jakou příjmovou kategorii patříte. Pan rotný má pravdu. Popravdě řečeno se mi poslední dobou zdá, že tyto stránky jsou pro "majetnější" třídu. Vysvětlení je nasnadě - takový rotmistři nebo praporčíci totiž většinou v kancelářích na net připojení nemají!!!

christo
Offline
Členem od: 24.06.2010
a tak to by mě docela zajímalo npor

Tak to by mě docela zajímalo do jaké přijmové kategorie patřím, já si pěkně od r. 1991 prošlapal cestičku od VČ a přes různé odbornosti.  Od svých praporčíků dokonce slýchám , že jim současná situace nevadí. Co se týče připojení přes net na to nemám čas v práci mám dost svejch starostí a vojenský internet pokud vím tyto stránky neukazuje.
Svým lidem chci dát co jim patří a za to chci pořádně odvedenou práci.
Jinak npor jsem byl díky reo reoredi 6 let a vy?
Jak jsem již psal, ono se to na nižších funkcích dobře kritizuje, ale je potřeba zkusit trošku vyšší funkce kde narůstá odpovědnost za techniku, za lidi, za rozpočtovou kázeň atd.
Kdybch s řadou připravovaných věcí souhlasil tak bych tady asi nebyl.

npor
Offline
Členem od: 15.07.2010
nechci nikoho kritizovat, ani

nechci nikoho kritizovat, ani váa ani huga. jen jsem vyjádřil svůj dojem... to se na těchto stránkách ještě smí, ne? :-)
Lidí, kteří toho moc umí a makaj ne na sebe ale pro druhé si velice vážím. Věřím, že do této kategorie patříte i Vy i kolega Hugo. Jen tak dál!

OFICIR
Offline
Členem od: 07.07.2010
Nooo

Jště se hádejte mezi sebou to nám opravdu pomůže...to je ta njelepší cesta k nápravě!!!

christo
Offline
Členem od: 24.06.2010
pane kolego

já nechci brát nikomu jeho názor a názoru upřímného si vážím. Dneska mnoho lidí neumí být fér. Každopádně pro mě je vlastní svědomí vše.
A mějme naději, třebe vše dopadne dobře. Přeji Vám krásný život

Hugo
Offline
Členem od: 04.09.2009
Pomalu npor, pomalu

No jo, jeste zacit delit vojaky na majetnejsi a ty mene. Armada kdysi byvala celkem homogenni a soudrzny organismus, to ale prestava, jak to tak sleduju, platit.
Spis je to o tom, ze ti s jinyma hvezdickama maji trochu vice odpovednosti a povinnosti.
Nechci hodnotit, kdo jak a co. To je ale stejne, jako kdyz delnik bere min jako mistr a mistr min jako reditel. Na tom neco k diveni je? Kazdy zodpovida za to sve, cim vys, tim vic.
Rotny si klidne muze doplnit vzdelani a postupovat nahoru.
BTW na vojne jsem dost dlouho a s odmenama jak popisuje rotny jsem se setkal jen velice velice zridka. Asi se pohybuju mezi spatnyma lidma.
Jo a uznavam, pocitac s netem v kancelari mam. Ale do te kancelare jsem se dostal pres nekolik misi, kurzu a zacinal jsem u utvaru.
Vzajemne kritizovat, co kdo ma a kolik bere je silne kontraproduktivni.
 

Marast
Offline
Členem od: 16.09.2009
Už to piš Šášovi :-)

Ale anonymně(!), protože jinak bys to měl psát služebním postupem (s výjimkou IMO)
 

e-mail: vondraa@senat.cz
url: www.alexandrvondra.cz

Asistenti senátora:
Jan Havránek (Praha)
email: havranekj@senat.cz
tel:777 242 934
Eva Břeňová (Litoměřice)
email: brenova.eva@seznam.cz
tel:607 18 61 76
 

Leon
Offline
Členem od: 20.06.2010
Blbost

Navíc, ikdyby to byla pravda, tak proč ne. Velitel praporu je manažer a jestli je dobrý, ať má třeba půl mega. Začni studovat školy, pracuj na sobě a jednou to můžou psát třeba o tobě. Otevři oči a nevěř závistivým spekulantům.

academicus
Offline
Členem od: 18.12.2009
to LEON

... blb může vyplodit jen blbost ...

rotnej
Offline
Členem od: 02.02.2010
to leon

si ze me delas prdel? pul milionu odmenu???spadni nohama na zem zase jo

Technik
Offline
Členem od: 30.06.2009
Leone Leone......

Nejlépe s penězi hospodaří ten, kdo je musí vydělat.
že si podnikatel vyplácí 100 000,- odměny, je jeho věc, musí na to mít a vydělat.
V době, kdy je armáda nucena šetřit, jsou takové odměny výsměchem daňovým poplatníkům.

Marast
Offline
Členem od: 16.09.2009
Odměny i platy zveřejňovat

Platy i odměny všech státních zaměstnanců placených z veřejných rozpočtů (tj. i vojáků) by měly být svobodně přístupné, kterémukoliv daňovému poplatníkovi. A u útvarů i na ministerských úřadech bych navrhoval, aby každý měsíc visel na štábu a "na bráně" jmenný seznam vojáků a ózetek s aktuálními měsíčními hrubými výplatami

karlos
Offline
Členem od: 08.07.2010
Závist

Proč zveřejňovat, že by závist, mně je úplně ukradené kdo kolik bere, a vůbec mě to nezajímá. Nechápu k čemu to jako má být..
Já o žádné roční odměny ani nestojím, ty jsi mi ukradené taky...

Hugo
Offline
Členem od: 04.09.2009
A taky na vsech skolach,

A taky na vsech skolach, nemocnicich, financnich uradech, radnicich, mestkych uradech, policejnich stanicich atd.
Jinak ale stourani v platech je typicky Cesky nesvar, v normalnich civilizovanych zemich se o platech navzajem nemluvi, protoze to neni povazovano za slusne.

Marast
Offline
Členem od: 16.09.2009
Ve všech "veřejných zařízeních" (teda mimo veřejných záchodů)

Ano, máš pravdu Hugone, zveřejňovat to ve všech "zařízeních" která jsou placena z veřejných financí.
 
Fakt nevidím důvod, proč bych nemohl vědět, kolik bere můj velitel a kolik vedoucí spisovny (a naopak, aby spisovenská věděla kolik beru já). Jsme placeni z daní obyvatel, tak naše platy nemůžou být utajované. A myslím si, že by to odstranilo protekcionářství v celém veřejném sektoru. Vzpomeň si na případ: ministr práce a soc. věcí Poločas a jeho (na)sexasistentka Nagyová, kterou po  opuštění  resotu MPSV "přenechal" neuronapoleonovi, který v jejím nadstandardním odměňování pokračoval. Kdyby to ale Poločas i neuronapoleon museli zveřejňovat, tak by jí určitě takhle nepřepláceli!

Hugo
Offline
Členem od: 04.09.2009
Nepochopil jsi ...

Vidim, ze jsi muj prispevek nepochopil ... 
Ale aby jsi mohl nadavat kolik berou na vypaseni lampasaci na G, tak ja beru, jako podplukovnik s 25 letou praxi, vcetne soucasneho PnB 39 cisteho.
Zda se ti to hodne? Abych rekl pravdu, tak me ne.

academicus
Offline
Členem od: 18.12.2009
...

no fakt je, že to asi není moc, bo já beru po 22 letech 37,5tKč - major ... PT14 ;-)

karlos
Offline
Členem od: 08.07.2010
no nevim...

39 tis. s příspevkem po 25 letech práce, hodnost pplk.?? Tak buď kecáš, nebo jsi neschopnej.. Kdo je v hodnosti pplk. dneska, nemá asi 8 platovou třídu, osobní a vedení není také 200 korun..
Takže 39 tisic. je na pplk. pěkný kulový..

Hugo
Offline
Členem od: 04.09.2009
Ale ja vim ...

To jsi rekl moc pekne, je to pekny kulovy. A mas pravdu, nejsem v 8 ale ve 12 a jsem neschopnej, stejne tak jako vsichni moji kolegove kteri berou priblizne stejne.
A nebo je to trochu jinak a povedomi o platech managementu ACR je ponekud zkreslene. To si musi kazdy posoudit sam.

Marast
Offline
Členem od: 16.09.2009
Zveřejnění příjmů

Já jsem tvůj ironický příspěvek moc dobře pochopil - neboj se! Ale můj názor je zcela opačný = z veřejných výdajů ZVEŘEJŇOVAT všechno!
 
 
A nejdál při zveřejňování příjmů - a to nejen těch ze státní kasy - jsou v Norsku. Tam zveřejňují příjmy všech obyvatel každoročně! - viz http://skattelister.aftenposten.no/skattelister/start.htm (údaje za rok 2009 budou na tomto webu někdy v letošním říjnu)