Problémoví NÁMĚSTCI ministra obrany

57 replies [Poslední]
Marast
Offline
Členem od: 16.09.2009

Jak dlouho asi bude novému ministrovi obrany trvat, než vyhází z funkcí náměstky a další přímé podřízené, kteří jsou v podezření, že čarovali se státním majetkem? Bude Šáša čekat tak dlouho, až za sebou ti problémoví hoši stačí zamést stopy?

buz2for
Offline
Členem od: 07.02.2011
Kauza CASA

Tak to je tedy překvapení, že Barták kecal do nákupu letadel CASA a do Tater a Pandurů, proto dal přednost armádě před lékařskou praxí ta není tak výnosná. To že veškeré akvizice ovliňoval s banditou Kopřivou za tiché podpory Kalouska je všem také jasné. To že Vlastička byla jenom přihlouplá husa věděli na MO úplně všichni. Doufám že to vyšetřovatelé dotáhnou do konce a půjdou lumpové vzešlí z KDU ČSL bručet. To že Picek byl posranej slaboch je ze zveřejněných dopisů také je jasné. Ten napáchal zla a ještě dostane od Klauze metál. HNUS

prap.xy
Offline
Členem od: 09.01.2010
Picku, odstup!!!

Bylo by dobré, kdyby pan "generál" Picek odstoupil ze své funkce. Uvozovky píšu, protože Picek pro mě není generálem už delší dobu, pro mě je to jen obyčejný posera, který se neumí zastat svých podřízených.
Také zajímalo, co dostali za mlčení další darmožrouti v generálských uniformách. Tučné odměny? Nebo snad mají strach o své doživotní renty? Myslím, že takové "generály" nepotřebujem!!!
Dále by také stálo za úvahu zrušení celé redakce propagandistického plátku A report. Tato agitka na kvalitním barevném papíru je úplně k ničemu, píšou se tam jen krásné věci viděné řůžovýmí brýlemi ministerstva obrany, ale o tom, že vojáci mají nějaké problémy, problémy existenční, finanční atd., o tom ani slovo. Prostě nedá se to číst!!!

mika vrtulka
Offline
Členem od: 09.06.2009
Areport

K naší generalitě: kdo by snad byl schopen vyjmenovat alespoň tři generály, které by byl schopen bez mrazení v zádech a v oblasti trávicího traktu s patřičnou úctou pozdravit, i kdyby mu to nenařizoval předpis, vyhrává slipy, deštník a horské kolo s logem generálního štábu AČR a roční předplatné do posilovny na MO.

 

Pamatuji "kdysi dávno", že Rudé Právo bylo používáno jako "multipurpose paper". Areport se liší jen v tom, že je "sesponkován", v menším formátu a vytištěn na papíru, který se ani nedá použít v nouzi nejvyšší, protože postižený nešťastník by měl tenkou vrstvu čehosi rozetřenou i za krkem a to vše zcela bez původně zamýšleného efektu.

Naše rada: kupujte si Blesk nebo A-ha. Relevance informací bude totožná, použití nosiče informací mnohem širší.

S pozdravem

Redakce PVA

Realista
Offline
Členem od: 04.09.2009
Zkusím to

Vacek - Kopista - Bálint. Ovšem dotaz byl asi na současnost že? V tom případě nula bodů:))

christo
Offline
Členem od: 24.06.2010
na co si furt stěžujete, když nás hlídá VV

http://aktualne.centrum.cz/domaci/politika/clanek.phtml?id=677941
Miliardy škol hlídá úředník vyhozený pro ztrátu důvěry
Praha - Na ministerstvo školství se po třech letech vrátil úředník, jehož působení na úřadě ukončil kvůli netransparentnímu řízení odboru investic někdejší ministr školství Ondřej Liška (SZ).
Michala Pilina, člena ODS, si přivedl nový ministr Josef Dobeš (Věci veřejné) a znovu jej pověřil vedením odboru, který řídil za předchozí ministryně Dany Kuchtové. I ta musela z ministerstva předčasně odejít.
Liška si po příchodu na úřad nechal zpracovat dva nezávislé audity, na jejichž základě okamžitě Pilina odvolal.
"Na odboru investic panoval chaos, chyběly doklady, hospodaření bylo v otřesném stavu," popsal bývalý ministr školství Ondřej Liška (SZ) Aktuálně.cz důvody, pro které musel ředitel investic odejít.
Znovuobjevený úředník Pilin se k případu nemohl vyjádřit. Je na dovolené a na sms zprávy, které mu Aktuálně.cz zaslalo, neodpověděl.
Přivedla jej Kopicová, řídil jej Soukup
Audity popisují mnohdy nedůvodné navyšování cen jednotlivých projektů pro vysoké školy, za něž Pilin odpovídal.
Liška na jeho místo vyhlásil výběrové řízení. "Nemělo smysl pověřovat nápravou člověka, který byl podle všech dostupných informací za tento stav odpovědný," uvedl Liška.
Pilina na úřad přivedla ministryně Miroslava Kopicová a zůstal zde i za působení Dany Kuchtové.
V té době jeho odbor přešel pod náměstka Jaromíra Soukupa. Tento muž, který ovládá jednu z největších reklamních agentur v Česku - společnost Médea, poskytl straně ministra Dobeše před letošními sněmovními volbami milionové slevy na kampaň.
Kdo stojí za Pilinem? Neví se
Ministr Věcí veřejných Josef Dobeš však odmítá prozradit, kdo mu odvolaného úředníka doporučil. Přiznal však, že okolnosti Pilinova odchodu z ministerstva před třemi lety nezná.
"Pan Pilin se pohybuje kolem ODS a mně byl doporučen jako člověk, který už investice na ministerstvu dělal a který je připraven se vrátit," vysvětlil ministr Dobeš důvody, proč Pilina znovu přijal.
Ač nechce říci, kdo Pilina na jeho úřadu chtěl mít, rezolutně odmítá, že by mu doporučení dal právě magnát Soukup, s nímž Věci veřejné udělaly před volbami tak výhodné obchody.
Sám Soukup se Pilina v rozhovoru pro Aktuálně.cz zastal, také ale popírá, že by jej k Dobešovi doporučoval právě on.
"Pan Pilin byl podle mého soudu dobrý úředník," chválí Pilina Soukup. "Nicméně já nemám s ministerstvem školství vůbec žádný vztah, a tudíž nemám možnost kohokoliv doporučovat," řekl.
Jaromír Soukup opustil ministerstvo krátce po odchodu Dany Kuchtové. Oběma byly vyčítáno právě nezvládnuté čerpání peněz z evropských fondů.

christo
Offline
Členem od: 24.06.2010
protikorupční boj VV ale nerozumím tomu

Hm, tak jsem pomatený, myslel jsem že podle předvolebních slibů VV vznikne parlamentní vyšetřovací komise afér na MO s podporou svatých VV, a ono ne. A pak další rána, kterou mi prosím vysvětlete:
jde o tento dopis ministru vnitra panu Radku Johnovi:
http://www.transparency.cz/pdf/2010-09-14-e-mail-ukonceni-clenstvi-poradni-sbor-MV.pdf
 

Vážený pane ministře, vážení členové poradního sboru,
z pověření předsedy správní rady a ředitele Transparency International – Česká republika o.p.s. Vám oznamuji, že k dnešnímu dni ukončujeme své členství v Poradním sboru ministra vnitra.
Důvodem pro tento náš krok je skutečnost, že na základě členství v tomto orgánu je naše organizace spojována s protikorupční strategií, která byla prezentována na dnešní tiskové konferenci, ačkoli jsme se na výsledné podobě prezentovaných materiálů podíleli jen velmi okrajově a máme k nim vážné výhrady. Jedním z příkladů mediální prezentace Poradního sboru, která neodpovídá jeho dosavadní činnosti, je fakt, že o prioritách protikorupční strategie bude Poradní jednat zítra, zatímco prezentovány byly již dnes.
I nadále jsme připraveni a budeme s Ministerstvem vnitra spolupracovat na konkrétních protikorupčních opatřeních, která považujeme za smysluplná, a to z pozice nezávislé, členstvím v Poradním sboru nezatížené, organizace.
S úctou

JUDr. Petr Jansa
Vedoucí právní poradny
Transparency International - Česká republika

Sokolovská 260/143
180 00 Praha 8
Tel: +420 224 240 895-7
Fax: +420 224 240 914
Web: http://www.transparency.cz
E-mail: jansa@transparency.cz

christo
Offline
Členem od: 24.06.2010
výzva pro ODS,Věci Veřejné a TOP 09

Vážené Věci veřejné a TOP 09,
já jako nevolič Vašich stran Vás vyzývám k naplnění Vašich volebních programů, kterými jste oblbovali voliče.
V souvislosti s kauzou podezření na korupční jednání dlouholetého straníka KDU ČSL pana Kopřivy Vás vyzývám k naplnění Vašich volebních slibů a čestného odstoupení všech zainteresovaných členů Vašich stran ze všech veřejných funkcí do doby očištění, stejně tak, ja je to běžné a politicky korektní ve všech civilizovaných státech Evropy.
Politici typu pánů Bartáka, Kalouska, Parkanové, Severy a podobně, kteří zodpovídali za vedení resortu MO, by měli mít před svými voliči natolik slušnosti a snahy nepošpiňovat své současné politické strany do kterých přeběhli. 
 
Zároveň žádám stranu VV , aby se ke zjištěným odezření a v souladu se svým volebním programem zachovali čestně vůči svým voličům, a prokázali tak, že slova předsedy Radka Johna, že nemusí být ve vládě za každou cenu a chce bojovat s korupcí, prokázali před svými voliči v reálné životě že odejdou z trojkoalice.
Zároveň doporučuji voličům těchto stran, aby na postoje , které ted ukáží příště uvážili u voleb.

christo
Offline
Členem od: 24.06.2010
oprava Kopřivo neboj se, zase se z toho dostaneš

Je fakt že žijeme v čechách, Češi jsou jak je známo, stádo tupých ovcí, který vejskaj pouze u piva jinak držej tlamy. Politici a členové stran jsou jen o něco chytřejší. A hlavně poctiví a čistí. Jako důkaz :
http://www.novinky.cz/domaci/210295-ministerstvo-obrany-kopriva-chystal-nakup-minometu-na-vlastni-pest.html
 
Kopřiva skončil i u lidovců
Kopřiva se proti informacím v listu ohradil v e-mailu zaslaném ČTK. "Obsah těchto článků mě vykresluje jako člověka obcházejícího či porušujícího zákony této země, což se mě velice dotýká a citelně zasahuje do mého pracovního i osobního života," uvedl Kopřiva.Odvolaný náměstek dále napsal, že si není vědom žádného protiprávního jednání, kterého se měl údajně dopustit. Podle svých slov je přesvědčen, že vyšetřování případu prokáže jeho nevinu. Kopřiva nechce do konce šetření kauzy komunikovat s médii. Stejně tak přerušil své členství v KDU ČSL.
Předsednictvo prohlašuje, že J. Kopřiva od dnešního dne není členem KDU-ČSL a očekává od příslušných orgánů důkladné vyšetření celé kauzy a všech osob s touto kauzou spojených," uvedla ve středu strana v tiskovém prohlášení.
Agendu odvolaného Kopřivy na ministerstvu prozatím přebral náměstek pro zahraničí Jan Fulík.
 
TAKŽE SÁZÍM NA TO, ŽE SE OPĚTOVNĚ NIC NEVYŘEŠÍ A TENTO ČLOVĚK PODOBNĚ JAKO ČUNEK ODEJDE KŘÍŠTÁLOVĚ ČISTEJ A NAPROSTO BEZ POSKVRNY.
Bohužel, v těchto případech se stydím bejt čechem, jinde by to proběhlo jinak. Ale žijeme v omezené společnosti. A nadřízení ministři beroucí nádherné platy za nic neruči.
Prostě všechno je v pořádku v tom našem okolí, seberte peníze jen spodnímu lidu.

Technik
Offline
Členem od: 30.06.2009
Kopřiva v MF dnes včera, dnes a možná zítra.

kdo má v cause Kopřiva nejasno.
více zde:
http://data.idnes.cz/mfdnes/pdf/20100901.pdf
dnes je pokračování na titulní stránce:
http://data.idnes.cz/mfdnes/pdf/20100902.pdf
 
KOPŘIVO CO TY JSI ZA HAJZLA???? CHCE SE MĚ Z TEBE ZVRACET!!!
A POTOM MŮŽE NĚKDO Z VELENÍ NEBO MO VYPRÁVĚT VOJÁKŮM COKOLIV O MORÁLCE, ČESTI....
KOPŘIVA POŠKODIL DOBRÉ JMÉNO ARMÁDY NA VEŘEJNOSTI!
DALŠÍ TAKOVÝ NÁMĚSTEK BYL ŠTEFKA (NGŠ JE NÁMĚSTKEM MO),
DALŠÍ VÝTEČNÍK JE FULÍK A SPOL....
 

J.A.
Offline
Členem od: 12.11.2009
Ten pan Severa z TOP 09,

Ten pan Severa z TOP 09, který vyhrožoval veliteli vrtulníkové základny v Přerově zhruba před dvěma lety, že zruší SARku a celou základnu a to z toho důvodu, že jeden z kolegů letěl za ztížených povětrnostních podmínek v noci do Zlína, aby zachránil život malému dítěti, které  vdechlo igelit a nebýt tohoto zákroku už dávno toto dítě nebylo mezi živými? Tehdy tento pán byl členem KDU-ČSL strany, která hlásá lásku k bližnému. A proč tak jednal? Tento člověk loboval pro soukromé letecké záchranné služby a toho dne bylo tak špatné počasí, že LZS z Brna odmítla letět a jedině armáda s lépe vybaveným vrtulníkem W-3A Sokol mohla tento úkol splnit. Musím však podotknout, že co se nepodařilo panu Severovi, zvládl NGŠ gen. Picek se svými kumpány a tento skvěle vybavený vrtulník nechal stáhnout z Přerova do Prahy-Kbel a všechny příslušníky tohoto roje donutil odejít do civilu. Dnes by měl chlapeček smůlu.

christo
Offline
Členem od: 24.06.2010
Křesťansko demokratická strana - aneb víra tvá tě uzdraví

Jen by mě zajímalo, jak je možné, že nejvíce kauz je spojena s KDU ČSL, co by zastánci nejmorálnější části obyvatel, pro které by měla být Bible filozofií života. Pane Kopřivo a další  pro připomenutí :
Desatero ukazatelů lidských cest:

Já jsem Pán, tvůj Bůh!1. Nebudeš mít jiné bohy!Nemusíš se bát moci hvězd, ani kouzel člověka, ani strašidel, ani osudu. Já chci být tvým pomocníkem: drž se mne a budeš svobodný.Nebudeš si mne zpodobňovat! Nemusíš si o mně dát nic namlouvat od těch, kdo o mně moc mluví a předstírají, že vědí, jaký jsem. Já chci být tvým učitelem ve svém Synu: drž se jeho slov a budeš žít v pravdě.2. Nebudeš zneužívat mého jména!Nemusíš mne mnohým modlením a zbožnými úkony donucovat, abych ti pomohl. Já jsem tvůj přítel – a zcela dobrovolně: drž se mne a budeš žít pokojně.3. Budeš zachovávat den odpočinku!Nemusíš se uštvat k smrti prací, neustálým strachem, že něco někde zmeškáš.Já tě chci vést světlem svého Ducha: Drž se mne a budeš žít zdravě.4. Budeš ctít otce a matku!Věř, je to nakonec únavný život, stále se bouřit proti rodičům, proti učitelům, proti pořádkům života. Stálá vzpoura zotročuje stejně jako slepá poslušnost. Ty tak žít nemusíš. Já chci být tvým nebeským Otcem: drž se mne a budeš žít ve svorné lásce.5. Nebudeš zabíjet!Nemusíš jednat s druhými jako s konkurenty, které je nutno pracovně předstihnout, osobně vyřídit, aby tě nepředstihli oni. Já chci být tvým ochráncem: drž se mne a budeš žít beze strachu.6. Nebudeš cizoložit!Nemáš zapotřebí, aby ses karikaturami nezralé a příživnické lásky připravil o radost z lásky pravé. Já chci být dárcem tvého štěstí: drž se mne a naučíš se milovat krásně a věrně.7. Nebudeš krást!Nemusíš se pachtit za nečestným obohacováním. Ať okrádáš bližního nebo stát, dopadne to vždy stejně: co získáš na majetku, ztratíš na klidné mysli. Já chci být tvým živitelem: drž se mne a poznáš, že větší radost je dávat než brát.8. Nebudeš lhát!Nemusíš se zaplétat do lži, abys zakryl své slabosti. Lež plodí nedůvěru a ta dělá ze spolužití peklo. Já, tvůj Bůh, mám k tobě důvěru: drž se mne, naučíš se důvěřovat a budeš sám důvěryhodný.9. Nebudeš žádostivě dychtit po ženě svého bližního!Nemusíš zatěžovat svůj život dychtěním po kradené lásce, která působí rozvraty. Já, tvůj Bůh, ti dávám lásku ryzí: drž se mne a poznáš lásku obšťastňující.10. Nebudeš závistivý ani chamtivý!Nemusíš se užírat závistí druhým. Zbavil by ses tak radosti z vlastního. Já, tvůj Bůh, ti dávám dobré dary: drž se mne a naučíš se žít spokojeně.
 
...................................................................................................................
  a v jiné citaci
naleznete v Bibli na dvou místech:Exodus (2. kniha Mojžíšova) 20. kapitola 2-17 verš a Deuteronomium (5. kniha Mojžíšova) 5. kapitola 6- 21 verš. Souhrnem zní desatero takto:Já jsem Pán, tvůj Bůh: 1. Nebudeš mít jiné bohy mimo mne. (Neuctívej jiné bohy) 2. Nevezmeš jména Božího nadarmo. (Nezneužívej Boží jméno). 3. Pomni, abys den sváteční světil. (Zasvěť jeden den v týdnu Bohu) 4. Cti otce svého i matku svou, abys dlouho živ byl a dobře se ti vedlo na zemi. 5. Nezabiješ. (Nebudeš vraždit). 6. Nesesmilníš. (Měj v úctě lásku mezi mužem a ženou). 7. Nepokradeš. (Nezcizuj majetek druhých lidí). 8. Nepromluvíš křivého svědectví. (Nemluv o jiných lidech nepravdivě). 9. Nepožádáš manželky bližního svého. (Měj v úctě lásku mezi mužem a ženou).10. Nepožádáš statku bližního svého. (Nezcizuj majetek druhých lidí).

Bartak
Offline
Členem od: 05.01.2010
Fulík - tak to mne baví

Dobrá je poslední věta z článku "Agendu odvolaného Kopřivy na ministerstvu prozatím přebral náměstek pro zahraničí Jan Fulík."
 
Too se nedá ani komentovat! A nebo jó: Vondro, to jste slepej, hluchej nebo blbej?

Bartak
Offline
Členem od: 05.01.2010
Procitnutí?

http://zpravy.idnes.cz/namestek-dostal-padaka-kvuli-letadlum-skoncili-tak-vsichni-bartakovi-muzi-1t4-/domaci.asp?c=A101103_083642_domaci_hv
Možná, že se Vondrovi vrací zrak, sluch a možná i rozum (?) Anebo je to jen účelové chování, protože Fulíkův mediální profil byl už tak pošpiněný, že ho nebyl schopen očistit ani přeplacený mediální expert Grund?

christo
Offline
Členem od: 24.06.2010
a tito nás naštěstí zachrání, aneb Kopřivo boj se

http://www.parlamentnilisty.cz/parlament/poslanecka-snemovna/163301.aspx
Zastavím rozkrádání, slibuje „premiér“ Radek John

15.4.2010 8:42 - „Další volby chceme být mezi třemi nejsilnějšími stranami,“ říká sebevědomě o volebním roce 2014 šéf Věcí veřejných Radek John. V současných květnových volbách má jasno: „Neúspěch by byl méně než dvacet mandátů.“

V případě, že by se stal někdy premiérem, zastavil by Radek John nejprve rozkrádání státu. Prvním zrušeným zákonem v jeho podání by bylo zrušení nezdanitelných poslaneckých náhrad. „Je třeba to čisti od hlavy," tvrdí v LN šéf Věcí veřejných a k poslaneckým náhradám dodává: „Snížili bychom je na polovic a druhou polovinu jen proti účtům." I co se změn na ministerstvech týče, postupoval by John radikálně: „Nejambicióznější řešení je sloučit ministerstvo vnitra a ministerstvo obrany a udělat jakési ministerstvo bezpečnosti, což by ovšem souviselo s velikou, dramatickou reformou armády." 
John: Vláda odborníků bývá úspěšnější
Už pro nastávající volby slibuje Johnova strana dost: snížit schodek veřejných financí na tři procenta HDP, a to dokonce již v příštím roce. Jednou z cest k oddlužování má být opatření, aby úřady nezadávaly jednotlivé zakázky, ale aby namísto toho fungoval centrální nákup v elektronických aukcích „Ve Švédsku, kde se to dělá, ušetří prokazatelně dvacet procent rozpočtu na veřejné zakázky. Pokud by samozřejmě v čele takového úřadu byl někdo jako pan Stanislav Gross, nepřinese to úsporu dvacet miliard, ale prodělek sto miliard," rýpnul si John do bývalého šéfa ČSSD. „Podmínkou bude najít takového člověka, aby se centrální nákup nezměnil v další korupční záležitost."
Věcem veřejným chybějí vlastní specialisté pro různé oblasti, což pro ně nepředstavuje žádnou překážku - chtějí oslovovat celostátně známé odborníky. „Nám se líbí koncept Fischerovy vlády, kdy prostě vládnou odborníci, a ne politici, protože vláda odborníků bývá úspěšnější než vláda politiků, kteří jsou ochotni být ministrem čehokoliv," dodal John.

philadelphia1969
Offline
Členem od: 07.07.2010
John

John je jen obyčejný komediant a bývalý pionýr, který zatím jen plive a ukazuje jaký je to neumětel, měl by si uvědomit, že v době , kdy byl Gross předseda ČSSD nebyl ve vládě jen sám se svou stranou, ale všichni co to tvrdí, ve vládě jsou stále, jenom se bijou do prsou, že jsou vláda rozpočtové odpovědnosti, je mi z nich na zvracení.Sakra já snad zruším internet, nebo mi z toho hrábne.

christo
Offline
Členem od: 24.06.2010
philadelphia196

to jsme dva , potkáme se na psychyně, jenže já jsem tak nasranej, že si neumím představit sem nejít

Kikin
Offline
Členem od: 23.06.2009
Barták

Taky náměstek, potom za sebou zametal jako ministr a nyní to z povzdálí bude sychrovat na MF...:) Čistá vláda, čistí náměstci a cístá republika, která nikdy nikomu neupřela zákon...:))))))

Marast
Offline
Členem od: 16.09.2009
Problémový náměstek ministra financí

Ptejte se Moravce, co vás zajímá ohledně

- KALOUSKA
- BARTÁKA
- ARMÁDNÍCH ZAKÁZEK
- SNÍŽENÍ PLATŮ
 
- ZDANĚNÍ VÝSLUH

 
http://www.facebook.com/otazkyvaclavamoravce/posts/130164650375395

aiven
Offline
Členem od: 10.08.2010
Prvním předpokladem je ,že si nebudeme nic nalhavat

To je výrok pana ministra na velitelském shromáždění.Tak čekám kdo se první v resortu ozve i ohledně toho jak to vlastně chodí a je se všemi těmi pochybnosti u strategických zákazek,které se jeví jako velký problem a vrhá špatný obraz na celou armádu.My co čteme i mezi řádkami to víme dobře.Žádný general Vam to neřekne napřímo,jde mu o místo
Jako že p. Kalouska nemusím,v neděli konečně otevřel oči i Moravcovi a celé veřejnosti v debatě,když hájil p. Bartáka. A Jasně řekl a jak to chodí,že ve všem má prsty jen a jen vláda,branně bezpečnostní výbor a náměstci nebo i ministr jsou v tom akvizičním procese vlastně jen loutky,bez odsouhlasení vlády a branně bezp. výboru by nic neprošlo. Teď odešli a najednou dělali vše špatně jen oni,dokud byli u moci, tak vše dělali v pořádku.Kalousek řekl jasně,že to stejně jak on ,tak odsouhlasili i ostatní ...Toplánek,Nečas,Vondra,Kníže,Paroubek,Vidím.... Prostě z něčeho jak strany tak i oni musí žít,kdyby to tak nefungovalo muselo by v teto republice vzniknout tisíce dobrovolných dárců stran a jejích nejmocnejších.I proto armáda musí nakupovat přes firmy a ne přímo.Ono by to totiž bylo vše daleko ,daleko levnější kdyby to nemuselo být nakupované přes prostředníka (Omnipol a podobné firmy,které si na tom založili živnost a odevzdávají) a věřte tomu, že by to resort dokázal taky,jen je potřeba kousek chtít a nemusel by se měnit ani akviziční proces,jen dejte zelenou odborníkům a ne politikům i průměrná rodina si dnes dokáže najít a koupit zboží takové ,které jí vyhovuje a  kde je to zrovna výhodne a nejlevnější.Jen nedělejte z lidi blbce,ušetříme a dańový poplattníci zapaltí méně a budeme se mít o něco lépe všichni a nejen vyvolení.Nemusíte pak hledat a šetřit tolik na platech,dětech a důchodcích,vymýšlet nové zdanění,...

aiven
Offline
Členem od: 10.08.2010
A je to tady Ne prostředník a ještě by jsem dodal ne vláda

Včera jsem o tom psal,kde jsou problémy:  Nekupovat přes prostředníka!!! To je to a a to b je nenakupovat jen na základě politického rozhodnutí,víme jak to chodilo,co volební období to nápad a každy si svuj kšeft udělal na armádě a když peníze scházely, tak se raději propustili lidi.Nemusím jmenovat. Nevím zda na to taky forenzní audit došel???
Vláda ať nadefinuje co chce po armádě,nazveme ji třeba Vojenskou strategii ČR,armáda na základě toho ať  zpracuje třeba Bílou knihu,která musí jasně nadefinovat za kolik je schopná všechny této úkoly plnit a s jakým počtem lidi a jakou technikou.
Strategické zákazky(nákup) klidně zvládně i uživatel,je ještě dost kontrolních mechanismů,aby se žádná zakázka nepředražila od SEPA, až po schválení těchto zakazek vládou,neni potřeba zřizovat žádný Národní úřad.Pod koho bude patřit???Nebude to jen odtrhnutí těchto zakázek od uživatele,aby neměl možnost do toho vidět aspoň tolik co vidí teď???Jak řekl Kalousek na všech zakázkach je podepsan nejen náměstek,ministr,ale cela vláda,která zrovna vládla,když se realizoval obchod. 

antiradarčík
Offline
Členem od: 23.12.2009
Už ho zavřete

Už ho proboha zavřete, aspoň do vyšetřovací vazby, aby nemohl ovlivňovat vyšetřování. A to měl jít dělat náměstka na ministerstvo vnitra...

http://www.ceskenoviny.cz/domov/zpravy/bartak-zadal-miliony-za-vyreseni-...

Marast
Offline
Členem od: 16.09.2009
V podstatě "takynáměstek" Picek
christo
Offline
Členem od: 24.06.2010
Kopřiva a aféra- kdo je s ní spojen

jen by mě zajímalo, kam až aféra s Kopřivou zajde, v důmyslném systému požadavků a vznesené poptávky, v tom muselo jet víc lidí. Jenže kdo bude mít chut to řešit.
O všem se v armádě rozhoduje  a k tomu jsou  zřízeny sekce plné zkušených odborníků s významnými zahraničními zkušenostmi a jazykovými znalostmi. Zabezpečení logistikou jde přeci cestou Sekce logistiky MO a podobně.
Jsem jen zvědavej na kom ten sajrat ještě ulpěl. Tohle sám Kopřiva nemohl řešit sám.
Kurva , dole si pomalu bez výběrového řízení nekoupím ani propisku. A dneska na mě civilové koukaj jak na zloděje.
 

mazut
Offline
Členem od: 07.10.2009
Jasno

Dnes mám již naprosto jasno jakou funkci jsem ochoten zastávat od 1.1.2011. Je to 6.tř. platová funkce " střelec v popravčí četě při MO". Po dnešku je jasné, že práce bude hodně od roku 89.
Tahle špína nám bude velet!!!!!
Účast na demonstraci 21.9. je opravdu nutná! Neponechávejte nic náhodě.

Vladimír
Offline
Členem od: 05.09.2009
Myslím, že tam bude alespoň

Myslím, že tam bude alespoň 4.000 příplatek za náročnou službu a další 2.000 za noční směny. Jenom škoda, že potenciálně výborného velitele družstva Harmana zastřelila Polícia SR v Devínské Nové Vsi.

aiven
Offline
Členem od: 10.08.2010
to mazut,jasno

chápu tvé rozčílení,ale nepřeháněj,všude najdeš zloděje, jak na útvarech nebo i ministerstvech a v politice by jsem si tipl, že jich bude nejvíc,protože tam se rozhoduje o všem,prostě s jídlem roste chuť.Musíme jen věřit,že ještě  jsou všude i lidi co s tím chcu něco udělat a ja vidím na ministrovi,že ten zájem asnahu má. Je jen škoda,že nedokáže peníze s těchto odhalených a přinejmenším problematických zakázek,dat lidem za poctivou práci,ale musí hledat jak vezme i jim.Technika se dá časem lehce dokoupit a obměnit,ale nenahradí se nasraný personal lidi, v mnoha případech i odborníci ve sve problematice,Raději zdrhnou,když vidí kam to spěje a jak je vše i to co bylo předtím svaté teď průchodné v meně p.Kalouska nebo ne vlády jak on říka nebo situace v Řecku???Nemohl zustat v KDU,protože ví, že ten nahoře to musí také videt,stejně jako my.Proč mu nevadí p.Severa ani p. Barták?Když se poukazuje na jednu lumpárnu za druhou a že v tom jedou také???Chytrého to napadne,hloupemu jsem snad taky napověděl.

mazut
Offline
Členem od: 07.10.2009
Jedno

Je mi naprosto jedno jestli ta svině prodejná je z KDU, KSČM, ODS nebo VV. Škodí, tak ke zdi! Jinak se nenaučí dělat svoji práci pořádně.

christo
Offline
Členem od: 24.06.2010
Maraste Maraste

jenže ti černoprdelníci jednu výhodu maj, at již kradou, uplácej,pomlouvaj či zneužívaj,
jednotným krokem v kostelíčku zdrávas maria daj, a vše odpuštěno.
 Ale pozor, dneska už nejsou KDU, odešli k TOP 09

Marast
Offline
Členem od: 16.09.2009
Černoprdelník Kopřiv(k)a
Marast
Offline
Členem od: 16.09.2009
První akce černoprdelníka?

Že by tohle http://zpravy.idnes.cz/namestek-ministra-dohadoval-provizi-za-stamilionovou-zakazku-pvp-/domaci.asp?c=A100831_210528_domaci_mad byla jediná akce Kopřivky od roku 2003, kdy ho na MO nainstalovali Kalouskovi černoprdelníci? Určitě ne! Tomu by věřil jenom idiot!
 
Co dělá VZ, co dělá BIS, že to musí odhalit až redaktor MFD? A nebo získává Janek informace právě od tajných služeb?

J.A.
Offline
Členem od: 12.11.2009
Není se pak čemu divit, že se

Není se pak čemu divit, že se kolikrát nakupují věci pro armádu nepotřebné a ve velkém vše je ještě k tomu x-krát předražené, když z toho jdou provize určitým vyvoleným a také stranickým pokladnám. Prostě a jednoduše armáda je jeden velký tunel a zdroj financí pro stranické pokladny a po nás řadových lidech se chce, abychom jim pomohli naplnit státní kasu, jelikož už pomalu není z čeho krást.

Bartak
Offline
Členem od: 05.01.2010
Změna penězovodu od KDÚ-ČSL k TOP009

Možná se ukáže, že pěkně to měli Kalousek a Parkanová vymyšlené: přijmeme do TOP009 Severu a Severa pak převezme otěže od Kopřivky a bude plnit provizemi mimo své kapsy i stranickou pokladnu! http://zpravy.idnes.cz/sobotka-prozradil-ze-je-odborar-pujde-demonstrovat-proti-nizsim-platum-1oj-/domaci.asp?c=A100901_162703_domaci_kop 

philadelphia1969
Offline
Členem od: 07.07.2010
to Bartak

Pořád je fakt , že ČSSD volby vyhrála , i když jen s malinkatým náskokem a zatím jediná strana , která křičí proti těm všem horrorům je právě tahle strana včetně Sobotky, ať už se ti líbí nebo ne, je to fakt. Tahle trojkoalice včetně toho Bělouše na hradě jim nedala ani šanci pokusit se vládu sestavit.Trochu mi to připomíná rok 1989, akorát v tichosti.Bohužel a je opravdu třeba jim dát hodně nahlas najevo, tak takhle ne Pánové!!!!
 

antiradarčík
Offline
Členem od: 23.12.2009
Dnes ve 14,30 hod.

Dnes ve 14,30 hod. bude na ČT24 tiskovka Šášulína Vondry ke Kopřivkovi!
 
Já to vidím na zametačku (my nic, my to netušili, my muzikanti) a myslím si, že ho jenom uklidí z ministerstva a za zásluhy, že od r. 2003 plnil černoprdelnickou pokladnu a zřejmě i pokladny jiných koaličně spřátelených stran, ho za rok, za dva vyšlou na nějaký velvyslanecký flek - třeba do Vatikánu (tam se ten knecht může modlit za odpuštění do alelůjah!)

christo
Offline
Členem od: 24.06.2010
to J.A. jen počkej jak ty aféry vyřeší strana ABL

Ted uvidíš jak se Johan s ABL pustí do vyšetřování, už chápu pana Kalouska proč raději odešel ze zprofanované KDU ČSL včetně vlasty a dalších. Už je kopřivka taky v TOP 09??????
A ze všeho je nejkrásnější jak jim prý rostou preference. No někam ty vexláci a kolotočáři museli po 89 jít.
At vítězí láska nad nenávistí, ale johane už to začni vyšetřovat , nebo zklameš ty tupouny co volili VV

Vercingetorix
Offline
Členem od: 31.08.2010
Tak trošku

Tak trošku to souvisí i stěmi kritizovanými souběhy!! Ti co tam sedí celých těch 10 let jako Kopřiva ať už jako vojáci nebo později jako civilové mu pomáhali všechny tyhle sviňárny provádět a posléze krejt. Náměstek bez svých nohsledů prosadí prd a v komisích sedí ti kteří se tam navzájem dosadili způsobem již zmíněným!! Tak jak na ně hmmm?

karlek
Offline
Členem od: 11.11.2009
tak by měli nejdřív začít ve vládě

jak dlouho mu to bude trvat? Musí začít nejdřív u sebe , tedy resp. ve vládě. na MF jim sedí člověk s rukama od krve a korupční opicí na zádech. Viz. http://www.cibulka.net/petr/view.php?cisloclanku=2005031104. Pak může začít zametat jinde!

Marast
Offline
Členem od: 16.09.2009
Arogantní NMO- ZMr. Fulík
Bartak
Offline
Členem od: 05.01.2010
Fulík a hotel v ÚVN

Jen den před volbami, podepsal náměstek ministra obrany Fulík smlouvu o výstavbě hotelu a ubytovny v areálu střešovické nemocnice! - http://hn.ihned.cz/c1-44009750-vlada-konci-ale-tendry-jedou-dal

vlkodav
Offline
Členem od: 20.12.2009
Saša trošku přestřelil

"Armáda je v dobrých rukou."?

VSV
Offline
Členem od: 04.01.2010
Máš recht, když je armáda v rukou Fulíka, Perutky a Picka

Máš recht, když je armáda v rukou Fulíka, Perutky a Picka, tak to asi nebude to pravé ořechové...

P-SOV
Offline
Členem od: 30.11.2009
To vám to trvalo, ministře!

Fulík odvolán! - http://www.ct24.cz/domaci/106072-vondra-odvolal-namestka-fulika-kvuli-nakupu-letounu-casa/
 
Že Vám to ale trvalo, pane ministře, než jste se rozhoupal! Já jsem měl o Fulíkovi jasno již od 13. srpna 2009, což jsem emailem sdělil i vašemu předchůdci Bartákovi - viz http://www.sov-info.estranky.cz/clanky/omdz/stiznost-na-nmo-e-a-politovani-nad-nmo-z.html
 
Navážu na "VSV" a uvedu, že věřím, že nyní je již konečně na řadě poslední z "náměstků" - gen. Picek! Proč? Např. nemá vůbec jasno v zákoně o utajovaných informacích... anebo - IVECO...

Marast
Offline
Členem od: 16.09.2009
CASA

Kdo je vlastně Fulík? Stojí za ním bezpečnostní služby, že mu mohou procházet věci, které jsou uvedeny např. na http://www.vrtetipsem.cz/clanek.php?ID=000003 ? Kam tekly peníze z provizí za realizaci nákupu nevyhovujících letadel?

P-SOV
Offline
Členem od: 30.11.2009
Dozpíváno?

Že by (konečně) došlo i na paní pěvkyni?

http://www.novinky.cz/domaci/270337-policie-zada-o-vydani-poslankyne-vlasty-parkanove.html

A kdopak bude ten druhý obviněný? Můj tip: Barták nebo Fulík :-)

Pumpa
Offline
Členem od: 09.01.2010
Kozel Fulík zahradníkem!

"Kromě Kopřivy, kterého Vondra odvolal v úterý, nyní ministr oznámil, že končí i šéf sekce správy majetku Jiří Král a bezpečnostní ředitel David Průša. Samotného Kopřivu na postu náměstka pro vyzbrojování zastoupí další z náměstků - Jan Fulík, v jehož kompetenci v resortu je zahraničí.", tolik dnes, server idnes.cz
 
Tak jestli tohle myslí Vondra vážně, tak je úplnej debil! Vždyť Fulík jako NMO-Z napřímo řídil (a zřejmě blbě) Krále ze SSM, vždyť Fulík stojí za nákupem nepotřebných CASA a má prsty (a zřejmě i ekonomické zájmy) v hotýlku v ÚVN! To jsem zvědavý, co bude Šáša dělat až se to na Fulíka provalí - to zase bude tvrdit, že to vzniklo před mnoha lety? Demonstrace včetně defenestrace je plně na místě!

Marast
Offline
Členem od: 16.09.2009
Distingovaný Mr. Perutka
Marast
Offline
Členem od: 16.09.2009
Úplatky od H+V?

Tekly ministerské zakázky pro H+v přes Perutku? Jak a kým byla financována stavba Perutkova domu? - více na http://zpravy.idnes.cz/byly-to-desitky-podvodu-rika-ucetni-o-zmanipulovanych-zakazkach-obrany-1av-/domaci.asp?c=A100724_135310_domaci_jba

Bartak
Offline
Členem od: 05.01.2010
Perutkovi stavěla dům firma, která zmanipulovala veřejné zakázky
Pumpa
Offline
Členem od: 09.01.2010
H+V + Krejča + Hradní stráž + bazény + garáže + vstupenky

Když to tak čtu, tak by to mohlo znamenat, že Perutkovi stavěla dům firma H+V, ve které je jednatelem Viktor Krejča, který byl pečený vařený u Hradní stráže a zajišťoval stavbu soukromé garáže pro bývalého velitele HS Pekaře a soukromého bazénu pro logistu Zapletala? Pokud ano, tak už je mi jasné, proč Krejča dostával na všechny plesy HS tolik VIP vstupenek......... :(

Zapletalová Věra
Offline
Členem od: 14.09.2010
Bazén pro logistu Zapletala

Milý PUMPO, není od tebe pěkné napsat bazén pro logistu Zapletala, když víš, že u Hradní stráže i na logistice byli dva Zapletalové (jen shoda jmen). Já se jmenuji Věra Zapletalová a jeden z těch logistů je můj manžel. Osobně se zajímám o radosti a starosti vojáků z povolání a tak mi neunikl  tento článek. Abych tebe a všechny další, kteří čtou tyto stránky uvedla do reality, pplk. Zapletal  - pokud jsi měl na mysli právě jeho, bydlí v malé obci v severních Čechách a na našem pozemku opravdu stojí bazén. Je takový pěkně modrý, má průměr 4,5 m a myslím, že se jmenuje Tampa. Právě teď bych uvítala návštěvu kohokoli z hradní stráže, protože bazén je vypuštěný z větší části a je tak hnusně špinavej, že bych ti ho dovolila vyčistit. Pokud bych si budovala na pozemku bazén, tak vzhledem k tomu že jsem viděla na vlastní oči "kvalitně" odvedenou práci zmiňované firmy, věř mi, že bych ho nechtěla ani zadarmo. Byť mě to nikdy nikdo nenabídl.Takže závěrem bych chtěla napsat, že je pěkné, že vojáci mohou někde napsat svůj názor ale už není pěkné, že zde mohou napsat i pomluvu. Bohužel Pumpo, asi rychleji píšeš než přemýšlíš a tak z toho vznikl tento článeček, který mě pobavil. Ale můžeš mi poslat svůj email a já ti naoplátku pošlu fotku bazénu, nebo tě pozvu na návštěvu, abys bazén viděl na vlastní oči a místo slova omluvy, ho pěkně vydrbal :))  Pěkný den Věra Zapletalová