17 replies [Poslední]
Ernesto
Offline
Členem od: 09.08.2010

Nechci tady omýlat pořád to stejné a to podivné náku v AČR, tyto se dějí již dlouho a možná se budou dít ještě dlouho....mnohdy se opravdu vybírá ne podle toho co je normální a to kvalitně a za optimální cenu. V roce 2006 dělala armáda velké výběrové řízení  na nákup neprůstřelných vest, v té době ještě min obrany vedl pan ( napíšu to česky) Kýnl , zůčastnili se ho tradiční dodavatelé, kteří byli a jsou již dlouhodobě dodavatelem armády již od nepaměti.Za paní Parkanové a i pana Kalouska se dělo spoustu podivných nákupů... to jistě všichni vědí.Ale co nevědí a to se utajilo že neprůstřelné vesty které v tomto výběrovém řízení dodal jeden známý dodavatel a vycpal je balistickou vložkou která měla prošlou záruku, jsou na to důkazy a nikoho to nezajímalo. Vojáci dnes mají na venek krásnéé vesty které jsou možná průstřelné i střelivem kterým by průstřelné být neměli.Zájímá to někoho, no nezajímá....největším výsměchem je ovšem cena která byla zjištěna ve výstrojním skladu v Brně a to bylo přes 20tis.Kč a pokud jsem četl správně tak levnější a kvalitativně daleko lepší byla jiná společnost, která nabídla jeden kus o téměř 10tis.Kč levněji, teď trocha spekulace...těch 10tis.Kč rozdílu si mezi sebe rozdělil dodavatel a ti kdo o jeho vítězství rozhodly....
Jestli chcete vědět jak se takové výběrové řízení zadává tak aby bylo průhledné, tak se mě zeptejte, já to bez okolků řeknu....proto mne velmi rozesmálo když jsem viděl diskuze a chvástání nové vlády zvláště některých nových ministrů jak s korupcí zatočí...no nezatočí udělají te stejně jako jejich předchůdci pouze si dají větší pozor...pokud jsou tam chyby tak se omlouvám ale nebavilo mne to číst znovu , bylo to psáno velmi spontálně hned po tom co jsem viděl v TV diskuzi nového ministra obrany, od pohledu vešlmi slušný člověk.

Realista
Offline
Členem od: 04.09.2009
Koho z vás poctivých vojáků ještě baví

sloužit tomu korupčnímu zlodějskému systému a dívat se na to, když dojde na lámání chleba, jak si bývalí armádní topmanažeři najednou nic nepamatují. Není vám poctivým hanba toto všechno mlčky podporovat vaší prací pro rezort MO?
http://zpravy.idnes.cz/mfdnes.asp?v=036&r=z_domovaa&idc=1531328

christo
Offline
Členem od: 24.06.2010
Zajímavý soubor ke stažení

Zajímavé zhodnocení 20 let naší demokracie :
http://www.ulozto.cz/7905196/20let-potebez-pps

Realista
Offline
Členem od: 04.09.2009
Opravdu vám není hanba?
danielm
Offline
Členem od: 06.03.2010
Proč nemůže nakupovat u výrobců přímo armáda?

NA provizích za nákupy se vyplácejí zprostředkovatelským firmám stamiliony vybrané na daních a určené na obranu.
Proč nemůže armáda zaklepat na dveře výrobce a říct dejte nám cenovou nabídku.
Proč jsou s čachry politických stran spojováni vojáci?
PROTOŽE VRCHOLNÝM POLITIKŮM SVĚDOMÍ DOŠLO PO ZÍSKÁNÍ MANDÁTU.
Když Vám někdo napíše zprávu do novin, že ten a ten krade,podvádí , zneužívá v politice získaných informací k osobnímu prospěchu myslíte že to někdo prošetří do konce a najde ty prachy?Když zjistíte že si provize rozdělily politické strany slyšeli jste taky nějakou slušnou reakci těchto stran na obvinění? Já ne. Ticho po pěšině a doufají, že jim ještě pár kapek dopadne na konta. Snad jen na Grosse se poukazuje .Špína a hnus ke kterému se nepropůjčují řadoví vojáci ale politické špičky.
Proč vojenské velení nevystoupí na veřejnost a nevysvětluje, že za tento stav vojáci nemohou. Zřejmě proto, že je jim z toho taky špatně a maximálně se bojí o místo.Jestli řeknu, že to letadlo,lokátor,obrněnce nepotřebuju tak když mi ho koupí tak by mělo být jasno, že jde o rozkrádačku.Když se ukáže , že to co pro obranu potřebuji je nakoupeno předraženě a není to kvalitní tak je to stejné.
V Americe, v Německu  by byly demonstrace, lidé by chtěli být obeznámeni o pravdě do důsledku.Jmenovaní potentáti by museli pod tlakem veřejného mínění skládat účty.
To jen tady se počítá s českou zhovadilou povahou a podobou občanů na ovce.Tak až budete večer platit v Penáči nebo Kauflandu zbytkem peněz po zdanění tak se podívejte na účtenku. V kolonce DPH jsou uvedeny další peníze vybrané státem na další podvody.
Politici ořezáváním výsluh, mateřských, platů zaměstnanců jenom hledají prostředky k dalšímu přerozdělení na soukromá konta. Vám vyrobí existenční potíže a doufají, že se nebudete věnovat podstatným problémům. Řešením je důsledné prošetření a důkladné obeznámení veřejnosti jinak už si důvěru nezískáte. Už je dostatečně dlouho po volbách a zatím jste jenom nasrali lidi po kterých budete chtít aby za vás nasazovali životy,hasili baráky a honili lupiče.Jsem pro okamžitou odvolatelnost jakéhokoli politika, když se ukáže že je to křivák a dopustí křivárny.Četl jsem kdo byl ministrem v době zjištěných rozkrádaček. A kdo byl prosím hlavním velitelem?hlavním politikem?Co udělal jako hlava státu aby se očividně nekradlo? Pamatuji si jak jeden předseda vlády podepsaný na bankovkách dovezl do letecké továrny vládní garanci na bitevníky L159, kterých už při zadání bylo 3x víc než bylo třeba,,,,,,,,,,,,,,,,,,,

Standa
Offline
Členem od: 23.12.2010
"Provize" je SPROSTÉ SLOVO!!!

Protože ještě před 4 - 5 ti lety mnozí zastánci "outsorsingu" na všech "odborných shromážděních tvrdili, že veškeré nákupy v celku jsou po AČR výhodnější.  A VÍTE JAK?  I do  Polabí - skoro nejúrodnější oblasti ČR -  posádka Stará Boleslav -  se dovážela zelenina z Kladenska, Příbramska a dokonce Karlovarska!!?? A to nemluvím o denním pečivu, které se dováželo - dováží , opět od Kladna, Benešova, a jiných "blízkých" pekáren atd. Je se třeba tomuto divit? NE! STŘÍLET!!! A my to snad již umíme.

amadeus
Offline
Členem od: 24.06.2010
to Standa

A kam se to dováží nebo lépe řečeno pro koho? Do té jedné kantýny v posádce Stará Boleslav to má někdo v pronájmu ne? Ať si to tahá třeba z Brna když se mu to vyplatí. Chápal bych to pokud byla jídelna, kde provoz zabezpečoval útvar za dob vzs, ale dnes. Kolik logouši snědí rohlíků jednu bednu, to dneska není zajímavé a za to chceš střílet, to snad ne.

christo
Offline
Členem od: 24.06.2010
to amadeus

Plně s tobou souhlasím. Problém všeho je ten, že kdejakej českej ňouma co jede na zahraníční služební cestu tam něco očumí, a pak to s velkou pompéztností zavádí tady v zájmu co nejlepšího vlezení do řitního análu, aniž by si vůbgec připustil, že jinde je třeba politická i normální kultura úplně jiná a že to , co je tady normální by si jinde nikdo nedovolil.
Nevím kolik toho spotřebují logouši, ale každopádně se to někomu musí vyplatit. My bramborářská velmouc, kup dneska kvalitní brambory. 

christo
Offline
Členem od: 24.06.2010
Kde žijeme? V banánové republice česko

http://www.novinky.cz/domaci/225558-cast-penez-pro-promopro-sla-na-ucty-v-zahranici-135-milionu-do-rakouska.html
Kdyby to náhodou stáhli, mimo jiné zajímavé poslední odstavce článku :
Část peněz pro Promopro šla na účty v zahraničí, 135 miliónů do Rakouska
Část peněz, které stát vyplatil společnosti Promopro, skončila na zahraničních účtech. Jedná se o 135 miliónů korun z celkově vyplacené sumy půl miliardy korun. Zjistil to finanční analytický útvar ministerstva financí, který zakázku zkoumal. Část peněz, není jasné, zda celá suma, je blokována na účtech v Rakousku.

FAÚ: Státní milióny skončily na podezřelých účtech
zdroj: Česká televize ČT24

Dnes 12:55 (Aktualizováno: 14:07 )

Ministr financí Miroslav Kalousek zbavil šéfa Finančního analytického útvaru (FAÚ) Milana Cícera mlčenlivosti, aby seznámil veřejnost s podrobnostmi o práci jejich oddělení a vyšetřování transakcí kolem českého předsednictví EU.
Stát vyplatil firmě Promopro 525 miliónů korun a část této sumy, 134,7 miliónu korun, šla na účet do Rakouska v deseti platbách. Dispoziční práva ke všem rakouským účtům má obchodní partner šéfa Promopro Jaroslava Veselého Libor Veverka.

Bylo to zcela standardní šetření nestandardní zlodějiny," komentoval šetření útvaru Kalousek. Připomněl spolupráci s ministerstvy financí Velké Británie a Rakouska, díky níž se podařilo peníze zablokovat a dostanou se zpět do ČR.
Cícer připomněl, že jeho útvar obdržel od Komerční banky 26. října loňského rok oznámení o podezřelých transakcích a změnách finančních toků spojených s firmou Promopro, která zajišťovala tlumočnické služby českému předsednictví EU.
Jak putovala půlmiliarda
V průběhu roku 2009 bylo odesláno z vládního účtu 525 miliónů korun na účet firmy Promopro, kterou vlastní Jaroslav Veselý. Z této částky pak mělo odcestovat 45 miliónů korun na účet rodiny Veselých, což majitel firmy ve středu vyvracel. [celá zpráva]
Dalších 387 miliónů bylo posláno na účet subdodavatelské společnosti NWDC. Odsud pak 134,7 miliónů korun bylo převedeno na účet britské firmy Deecide Solutions v rakouské bance. Cícer uvedl, že firma byla od svého založení v roce 2007 několikrát přejmenována. Nyní se zaměřuje na poradenství a reklamní služby. Jejím šéfem je občan společenství Dominika v Karibiku.

Ve spolupráci s kolegy ve Velké Británii a Rakousku zjistil FAÚ, že účty, kam byly peníze převedeny, jsou k dispozici jediné osobě, a to Liboru Veverkovi. Ten je podle Cícera nepochybně propojen s Veselým, je prý prokazatelné, že oba muži spolu již spolupracovali.
Ministr Kalousek hájí vyšetřování Finančně analytického útvaru. Zdroj: Česká televize

Otázkou zůstává, za co zaplatil stát 240 miliónů, z nichž:

134 732 552 korun šlo na účty Deeside Service Solutions

44 756 000 korun na konta Jaroslava a Mileny Veselých

61 100 000 korun činí zisk Promopro

"Byly prověřeny stovky finančních operací ve vztahu ke stovkám subjektů,“ uzavřel svůj výklad Cícer. Podle něj jsou nyní peníze zajištěny a měly by být vráceny do ČR.
Kalousek pochválil práci útvaru: "Patří jim dík, ale i ochrana. Oni se nesmí nechat zastrašit, ani když zjistí, že ta chapadla vedou i do vysokých míst až k místopředsedovi vlády."

Koho má nejčisčí a nejlepší Kalousek na mysli? Kdy se objeví nějaká aférka TOPáků alias bývalých černoprdelníků?

Realista
Offline
Členem od: 04.09.2009
to danielm

Armáda si vojenský materiál už x let mohla pořizovat sama, stačilo k tomu rozhodnutí vlády. Lacinou výmluvou je, že na to MO nemělo kapacity. Asi fakt ne, vžyť má "jen" sekci vyzbrojování, správy majetku, logistiky, akviziční pracoviště apod. Přes prostředníky to  vyhovovalo, namastili si kapsu, protože ve většině firem jsou bývalí lampasáci a něco ze zisku a přes lobby se vyvedlo dál. Taky si nemyslím, že až vznikne Hlavní úřad vyzbrojování, (mimochodem to už tady taky v minulosti bylo) tak nákupy pofrčí napřímo. Nepůjde to moc třeba u zakázek povahy služeb (servis, opravy) a ani u zbraní a techniky. Jen taková "maličkost" - exkluzivita firem, které mají od výrobce výsadní postavení na našem trhu. A až se firmy semknou třeba přes AOBP, tak si MO koupí samo z výzbroje a techniky zase jen kulový. 

christo
Offline
Členem od: 24.06.2010
to realista

Copak o to, až vznikne hlavní úřad pro vyzbrojování, ale až vznikne absolutní novinka která tady ještě nebyla LOGISTICKÁ AGENTURA, původně plánovaná jako civilní servisní organizace, ted možná složená jinak, a přijde návrat velkých blondýnů, zejména nedávných náčelníků sekkcí logistiky a jejich příznivců a vlezdoprdelistů. V čele budou generalisimusové vv a podobně. Oprašte si jména z nedávné minulosti, blíží se jejich návrat.
Jak za komoušů čekající na recepty z moskvy čekáme na řešení bílé knihy, o které všichni stejně vědí, že nepřinese vůbec nic.

Realista
Offline
Členem od: 04.09.2009
Ooops, tak na to se těším!

Toť pro mne nová informace, budu sledovat jak se to bude vyvíjet:) Ví se už, jakou bude mít to těleso působnost a na jakých počtech bude? Jinak uvažované personální obsazení vysloužilci se dá odhadnout, jinde by se totiž se svým know-how nechytli. Někteří si i u civilních firem, kde více či méně úspěšně provozují své lobby a jsou vydržování jen pro kontakty s armádním prostředím, nechají i po letech odchodu z uniformy říkat "generál"...

satan
Offline
Členem od: 22.09.2010
to realista

A proč by jim měla být vlastně hanba? Zase se z toho vyvléknou, a pokud ještě plnili stranické  pokladny tak ještě lépe?

Kdo si dneska vzpomene na slipy, lyže, traktůrky. 

Cosi hodně velkého je shnilého ve státě českém. Naštěstí , většina poctivích z nejpoctivějších křesťanů se na to již nemohla dívat, a přešli do nejslušnější a nejpoctivější politické strany TOP 09 , která jako jediná nemá žádný škraloup, a jako jediná ze všech nás může vytáhnout z krize, z bohatých udělat bohatější a z chudých chudší.

Realista
Offline
Členem od: 04.09.2009
to satan

Má poznámka nebyla určena kravaťákům z MO co kradou, ale těm, kteří na ně a na celý ten korupční systém přispívají svou poctivou prací.

lokajnet
Offline
Členem od: 09.02.2011
Řešení je převzít moc a........

DEFENESTRACE!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

emilo
Offline
Členem od: 28.12.2010
Převzít moc??

Myslíš, jako v Egyptě? Myslíš, že korupčník "V" by to zachránil? Vždyť on ani možná nevěděl, že předsedáme EU! On faktury neviděl, nepodepsal, neviděl Entropu...... Možná, že ani neví, že je ministrem obrany!
 

panzerfranc
Offline
Členem od: 01.07.2010
on ví, že je ministr...........

Nehaňte ho, on ví, že je ministr, škoda, že jen ve chvíli, kdy mu ve sněmovně berou peníze, a víc než chtěl, to si ale neodhlasoval, že je brali nám, o tom on nevěděl a za to on nemůže, viděli jste ho někdo od Vánoc někde v TV, kromě toho, že vzal někde někoho na hůl a nemůže za to? Křivou hubu na zrcadlo nesváděj !!!

mika vrtulka
Offline
Členem od: 09.06.2009
Kalousek, Kopřiva, Barták, Severa...

Nelze se domnívat, že někdo jen tak lehce odolá plnému korýtku. Jak jednou smočí rypák, už ho nevyndá. A že se dnes někteří "distancují" od svých kolegů na které se přišlo je zcela  pochopitelné. Přece nikdo nečeká, že se ministr přizná že věděl o všem neřádu svého náměstka a že v tom jede s ním spolu se špičkami politické strany. Korupce je hra kde ten, na koho to praskne, jde z kola ven a to bez toho, aby se ho někdo zastal. "Odpadlík" se odklidí a jede se dál. Je to taková ruská ruleta a s pravidly jsou vrcholní politici seznámeni a přistoupili na ně. Nic víc, nic míň.
Uvidíme, zda pan Vondra je výjimka se svatozáří. Pokud ano, on už se někdo z koaličníků postará aby byl "odklizen".