HYDEPARK 9.8.2010 - otázky a připomínky na MO

5 replies [Poslední]
Marast
Offline
Členem od: 16.09.2009

Abecední přehled otázek a připomínek zaslaných do Hydeparku na ministra obrany Vondru dne 9. srpna 2010

*Budete pokračovat v praxi vašich předchůdců a místa sekčních šéfů a ředitelů odborů budete obsazovat podle politické příslušnosti či ze známosti?

*Co říkáte na petici PROTI SNÍŽENÍ PLATŮ V ARMÁDĚ?

*Co říkáte na skutečnosti zveřejňované na webu www.PROBLEMYVARMADE.cz?

*Co si počnete s pupkatými plukovníky na GŠ, ale i v ústředním orgánu MO? Považujete za normální, když má voják zdravotní klasifikaci „C“ se spoustou tělesných omezení?

*Do kdy vám má náměstek Perutka doložit, jak byl financován jeho dům?

*Jak chcete motivovat příslušníky nejnižšího hodnostního sboru (čestnou jednotku, kulometčíky, řidiče...), aby se vám nerozutekli, když jim razantně snížíte jejich příjmy?

*Jak naložíte s arogantním náměstkem Fulíkem, který zpunktoval nákup nevyhovujících a předražených letadel CASA?

*Jak se vypořádáte s neurodoktorovým pomníčkem - hoteloubytovnou v ÚVN?

*Jak se vypořádáte s Neuronapoleonovým pomníčkem - hoteloubytovnou v Ústřední vojenské nemocnici?

*Jak vycházíte s kolegou z disentu Jiřím Wolfem? Stýkáte se spolu?

*Jakou logiku má, že náměstek pro zahraničí Fulík řídí Sekci správy majetku?

*K čemu je armádě folkový spolek Ondráš? Proč musí zatěžovat rozpočet ministerstva?

*Kdy předpokládáte ukončení privatizace vojenských bytů v Praze? Nemyslíte si, že "Zásady prodeje bytových domů", které schválil 2. července Neuronapoleon, jsou jen "malou domů" nastrčeným třetím osobám, protože se nedají dodržet?

*Kdybyste se musel rozhodnout sloučit Univerzitu obrany s Vojenskou akademií, do kterého města byste tento slučený celek dislokoval?

*Když naleznete podezřelé dokumenty po svém předchůdci, týkající se státních zakázek, podáte na něho trestní oznámení?

*Když voják nebude souhlasit se snížením hodnosti (což uvede do personálního pohovoru), jak bude propuštěn a s jakými výsluhovými náležitostmi?

*Máte představu, kolik vojáků odejde z důvodu, že nebudou souhlasit se snížením hodnosti?

*Máte představu, kolik vojáků odejde, když jim snížíte přídavek na bydlení o více než 3.500 Kč?

*Neměla by se okupační válka v Afghanistánu vedená USA (za přicmrndávání NATO) ukončit? Jde o válku ne nepodobnou křižáckým válkám - zde ve jménu šíření křesťanské demokracie a volebního práva. Jenže Afghánci o to ve většině nestojí!

*Nemyslíte si, že by se armáda měla zviditelňovat „vojenskými“ činy a ne se prezentovat přes „civilní“ činnost spolků typu Dukla a Ondráš, která toho nemá s vojnou moc společného?

*Nevidíte podobnost mezi okupací ČSR Německem, okupací ČSSR Sovětský svazem a okupací Afghánistánu vojsky NATO? Mimo strateg.polohu území AFG je okupace vedena k ovládnutí surovinových nalezišť (aby USA nepřeběhla Čína a Rusko)

*Policisté mají možnost se odborářsky organizovat. Nemyslíte si, že by tuto možnost měli mít i vojáci z povolání? Navrhnete takovou změnu do novelý zákona o vojácích z povolání?

*Posílíte vrtulníkové letectvo (nezbytné při přírodních katastrofách) a zrušíte nadzvukové letectvo?

*Považujete za normální, když někteří sekční ředitelé „drží“ pracovní pohotovost do 120 minut nepřetržitě celý měsíc? Tím si měsíčně vylepšují svůj plat i o 15 -25.000 Kč měsíčně.

*Proč má MO tak rozbujelou SOPS? Lidi z armády ubývají a ústřední orgán a SOPS se rozšiřuje!

*Proč musí mít AČR inspekci, když ji máte i vy? Nepovažujete to za duplicitu?

*Proč v čele AČR stojí generál-teoretik Picek, který nikdy nebyl v misi? Proč jsou jeho zástupci Bečvář a Tesařík rovněž "nemisionáři"?

*Prověřil jste si, kolik zakázek zrealizovala firma H+V (i zprostředkovaně) pro rezort MO v posledních 5ti letech?

*Prověříte si, zda a jak firma H+V sponzorovala plesy MO, AČR a Hradní stráže?

*Prověřoval jste si roli ředitele SSM MO Krále (mimochodem spolužáka náměstka Perutky) v zakázkách pro firmu H+V?

*Prověřoval jste si, jak byla bývalá (bůhvínaco) asistentka Nečase, když přešla na MO,finančně ohodnocena? Bylo to v souladu se zákony? Pracovala pro MO nebo i v pracovní době pracovala ve volebním štábu Nečase?

*Při odchodu z MPSV přesunul Nečas svou (bůhvínaco) asistentku Nagyovou na MO k Bartákovi, který ji stejně jako Nečas královsky přeplácel (buhvíproč). Je Nagyová stále na MO zaměstnána?

*Připadá vám normální, že duklista Šeberle je voják a při tom soukromě podniká v několika firmách? Dovolil byste i jiným vojákům, např.od BRNky, aby v pracovní době i mimo ni soukromě podnikali?

*Souhlasíte se zdaněním výsluhového příspěvku i těm, kteří jej již pobírají? Nemyslíte si, že jde v podstatě o jeho snížení a ti co odcházeli v minulosti, odcházeli s tím, že zdaňován nebude?

*Uvažujete o přesunu Univerzity obrany z Brna do Vyškova? Ušetřilo by se na duplicitách a výcvik by byl na jednom místě s výukou.

*Víte, jaký je současný počet generálů v činné službě? Připadá Vám normální že jich je na tak malou armádu tolik? Připadá Vám normální, že aby se pro ně našlo uplatnění, jsou často vysíláni jako vojenští přidělenci na ambasády?

*Vysvětlete k čemu potřebuje ministerstvo Duklu? Proč ji nezrušíte?

*Z jakých druhů vojsk propustíte vojáky, když musíte o 10 % snížit platové náležitosti? Kolik vojáků a kolik občanských zaměstnanců plánujete propustit?

*Zrušíte leteckou základnu v Přerově? Do kdy?

*Zrušíte tankové vojsko?

100 kč budou platit lidé s příjmem 8000,- i 100 000,- ?

A. VONDRO, JAKY VY JSTE ODBORNIK? STAL JSTE SE GEMERALEM TAK RYCHLE JAKO NEKTERI SPOLUSTRANICI PRAVNIKY! ROZUMITE MI?

Armáda může sama bez vyžádání konat pouze ve válečném stavu. V našich zákonech není nějaký vyjímečný stav?

Bravo Pavlíno, melte o povodních a na armádu se vyserte - problémy vojáků jsou malicherné, že?

Budete se zajímat o rekonstrukci objektu GŠ? Zejména o to, kolik se za tuto práci proinvestovalo a proč má stavba zpoždění.Víte,že opravený Dům armády Praha byl údajně bezúplatně převeden na VLRZ,která inkasuje od AČR za pronájem služeb?Prověříte to?

Co říkáte na tu věčnou kritiku za Vaší snahu?

Dají se brát vážně slova Vašeho náměstka, který mj. řekl, že kritériem pro míru snížení platu vojáka je účast v misi? Nebylo by to nespravedlivé vůči vojákům, kteří jsou na svém místě prostě nepostradetelní a které do mise je nikdo neuvolní?

Dobrý den pane ministře, myslíte že je potřeba posílit naše jednotky v Afgánistánu? Díky.

Dobrý den pane ministře, rád bych se zeptal jestli máte v úmyslu opravdu zrušit nadzvukové letectvo v české armádě. Pokud ne, odkoupíte Gripeny nebo se poohlédnete jinde a pokud ano, myslíte že se ještě někdy najdou peníze na nadzvukové letectvo? Děkuji

Dobrý den pane ministře, v posádce xy je 400 vojáků o které se "stará" přes 100 lidí z místního velitelství. Toto velitelství řídí velký počet lidí z velitelství ve St. Boleslavi a Olomouci. To vše zastřešuje celá sekce na GŠ. Je to normální?

Dobrý den pane ministře,chtěl jsem se zeptat, jestli by se nedali ušetřit peníze místo na platech vojáků na výslužném pro bývalé vojáky dnes O.Z. zaměstnané v resortu MO. Ať se výslužné vyplácí po odchodu s resortu MO.

Dobrý den pane Vondra, učil Vás někdo základům slušného chování? Odpovídat paní moderátorce a přitom psát textovou zprávu, to se tedy velice vymyká.

Dobrý den, jak slýchávám ve svém okolí, tak každý na armádu jen nadává - jak je zbytečná, stojí moc peněz atd. Nemyslíte, že by bylo vhodné udělat osvětu/reklamu aby si lidé uvědomili, jak je armáda důležitá?

Dobrý den, ohledně povodní: Co kdyby stát nabídnul vlastníkům v záplavových oblastech, kde se v době nákupu nemovitosti nedala taková četnost povodní předpokládat (nebo podle jiného, odborně definovaného klíče) odkup?

Dobrý den, pane ministře. Plánujete ponechat si stejný počet vojenských újezdů v nezměněné velikosti? Zpřístupníte některé více veřejnosti? Děkuji za odpověď.

Dobrý den,zajímalo by mne,proč jste se rozhodli snížit platy vojáků ve prospěch učitelů,kterých je nadbytek.Kolik kantorů by se teď zvedlo z gauče a jelo se brodit v bahně a špíně do zaplavených oblastí či šlo riskovat vlastní život do Afghanistánu?

Dobry den.Chtel jsem se prosim zeptat,proc se nevyuzije pri odstranovani nasledku povodni Samostatna zachranna rota Olomouc, kdyz je k tomu urcena a misto teto jednotky se vyuzivaji mechanizovane prapory(Hranice,Praslavice atd)Jaka je budoucnost zachr.rot

Dobry vecer pane Vondro. Copak hezkeho jste se dovedel na setkani Bilderberg group, ktereho jste se ucastnil? Neprijde Vam zvlastni aby se cesky politik a ministr účastnil takovýchto minimálne podivných setkání?

Dobrý večer pane ministře, můj dotaz zní - jak chcete zlepšit stav a prestiž AČR vzhledem k probíhajícím kauzám tupu pandur apod. Děkuji za odpověď.

Dobrý večer pane ministře. Chtěl bych se zeptat jestli existuje analýza, která počítá s následky plánovaného snížení platů a s tím související odchod mnoha kvalitních vojáků. A pokud ano mohl bych znát její výsledek? Děkuji

Dobrý večer pane ministře. Chtěl bych vědět jestli víte, že specifikum práce v armádě je dojíždění. Náklady na dojíždění k rodině a bydlení vojáka v místě posádky jsou mnohdy i čtvrtina celkové mzdy. Počítá se s tím při plánovaném snížení platu?

Dobrý večer pane ministře. Nepřijde Vám minimálně nemorální vojákům a uchazečům do armády v letech 2003 a 2004 v době reformy armády naslibovat určité podmínky a 7 let poté tyto podmínky radikálně upravit?

Dobrý večer pane ministře. Pracuji v oblasti krizového řízení. Bývalá min. Parkanová nechala, i přes protesty odborníků, zrušit záchranné prapory předurčené pro mimořádné údálosti. Zůstaly jen dvě roty. Není čas to vrátit zpět a rušit spíš bojové útvary?

Dobrý večer pane Vondro chtěl bych se zeptat jak velký počet vojáků chcete do oblasti stáhnout.Děkuji

Dobrý večer, chci říct všem co teď naříkají a nadávají a volili trojkoalici, tak teď sklízejí plody svého rozhodnutí, příště volit hlavou, toť jediná rada všem.

Dobrý večer, opravy které se provádí na řece Opavě, jsou drahé a devastující. Přirozené tzv. suché poldry (několika tunové kameny v toku) se rozbíjí a koryto se napřímí a vybetonuje a pak se divíte, že jsou tzv. bleskové povodně, zřejmě podobná situace...

Dobrý večer, pane ministře. Uvažujete o reorganizaci naší vševojskové armády na armádu rychlé reakce specializovanou na zahraniční mise? Byla by taková koncepce u našich spojenců v NATO politicky průchodná? Předem děkuji za odpověď.

Dobrý večer,100kč dá prodavačka z tesca co má 9000kč a 100kč dá poslanec nebo podnikatel s velkým příjmem nezdá se Vám tahle položká tak trochu komická?Vždyt to jde udělat i jinak ti lidi jsou bezradní a vy na ně chcete vybírat 100kč?Raději regulujte řeky

Dobý den, chtěl bych se zeptat pana ministra zdali se opravdu uskuteční snížení přídavku na bydlení o 36% a zároveň snížení platů o dalších 10%, sám jsem VZP na nižší praporčické funkci a toto je pro mě dost likvidační opatření. Děkuji.

Fulík je napojený na zpravodajské služby, takže se mu nic nestane!

Hrozí pane Vondro hromadné propouštění vojáků z Afgánistánu.Děkuji

CHCI SE ZEPTAT,JAKOU ZODPOVEDNOST,PODIL VINY A PROC NEVEDELY O POFIDERNICH STATNICH ZAKAZKACH A ROZKRADACKACH NA MO MAJI P.BARTAK A P.PARKANOVA?

jak je mozne ze televize nasazuje tak nepouceĹ?ou a trapnou redaktorku? Pt

Jak je možné, že armáda dorazí, konkrétně do Raspenavy, ale nemají potřebné vybavení? Opravdu nastala situace že 4 vojáci stojí s jednou sekyrkou u jednoho stromu...

Jak je možné, že armáda dorazí, konkrétně do Raspenavy, ale nemají potřebné vybavení? Opravdu nastala situace že 4 vojáci stojí s jednou sekyrkou u jednoho stromu...

Jak je to vlastně s těmi takz. ututlanými případy armádě.Ale nechápu jak někoho kdo má v uvozovkách sklony k rasismu.Děkuji

Jak se chcete pane ministře vypořádat s 52 žalobami bývalých ale i současných příslušníků jednotky SAR a LZS za tzv. zneužívání služební pohotovosti v systému zabezpečení 24 hodinových služeb v rámci Letecké pátrací a záchranné služby (SAR) a LZS ?

Jak se vám sedí ve vládě společně se soudruhem Kalouskem, který je v politice přes 25 let ( bolševik) a který vlastně rozkradl ministerstvo obrany? Prozkoumáte jeho lumpárny a postavíte ho před soud tak jak by to mělo po právu být a nebo ho dál budete krý

Jak se vyrovnáte s napjatou atmosférou v AČR (petice, víc jak 9000 členů skupiny "Proti snížení platů" na Facebooku). Ptal jste se zasahujících vojáků na povodních, co na snížení platu o téměř 5000 Kč říkají?

Jak zdůvodníte vojákům to, že jim seberete docela významnou část platu (3600 Kč z přídavku na bydlení). Pořád nechápu důvod, protože úsporné opatření to NENÍ, pouze přesun peněz. Jsou méně důležití než učitelé? Nebo špatně pracují?

Jaká je budoucnost posádek Strakonice a Jince? Bude se měnit struktura a dislokace dosavadní 25. protiletadlové raketové brigády a 13. dělostřelecké brigády? Uvažujete o zrušení některého z vojenských újezdů?

Jaká je Vaše vize o změně přídavku na bydlení jiným více adresným institutem? Nebude tato změna diskriminační?? Alespoň trochu naznačte co voják může čekat jak se tedy změní jeho plat a o kolik příjde zavedením tohoto nového institutu??

Jaký je rozdíl mezi obětmi komunistického režimu v padesátých letech a obětmi vrahů Mašínů, kteří také vraždili nevinné lidi a jejíchž komplicovi jste byl na pohřbu?

Jste ochoten přehodnotit plošné snížení příspěvku na bydlení? Pokud by nebylo plošné, koho by se týkalo? Ač nevoják, myslím, že není vhodné nechávat vojáky dále v nejistotě.

Jste připraven, jako šéf resortu, na hromadné odchody vojáků, které budou následovat po snížení přídavku na bydlení, protože se jim 100km už nevyplatí dojíždět? Jste připraven šéfovat resortu, kde zůstanou ti, kteří by se "nechytili" v civilu?

Jste si vědom toho, že AČR se svými bojovými schopnostmi nenaplňuje řadu let své hlavní poslání, které jí ukládá § 9 zákona o ozbrojených silách, kdy základním úkolem ozbrojených sil je připravovat se k obraně ČR a bránit ji proti vnějšímu nepříteli?

Jste si vědom toho, že Vámi a premiérem Nečasem proklamované vize o přímých nákupech výzbroje bez prostředníků může rezort MO ve smyslu § 12 zákona č.38/1994 už několik let provádět sám? Víte, proč se tomu tak nedělo?Neporušili tím Vaši předchůdci zákon?

K čemu a proč AČR drží letiště Pardubice, když vlastně CLV je soukromá firma. Nebylo by lepší v rámci úspor toto letiště zrušit a výcvik pilotů provádět u útvarů tak jako kdysi?

Kdo vyvodí důsledky (kromě občanů Raspenavy při volbách!) za to, že se zastupitelstvo nepostaralo o své lidi. Jsou nějaká závazná pravidla řešení krizových situací??!!

Když byl během krize hlášen podstav?Kdo tu práci bude dělat?Zvyšte příjmy státu a ne výdaje,zatočte třeba s šedou ekonomikou,lépe daňe vybírejte,ale neberte to z lidí,kteří k tomu ještě v resortu chybí.

KTERY CHORY MOZEK VYMYSLEL PAUSALNI POVODNOVOU DAN,ZASE BUDOU CHUDI POSTIZENI VIC NEZ BOHATI. VYNDEJTE SPINAVE,ZLODEJSKE RUCE Z PENEZENEK NORMALNICH LIDI!

Lidičky vojáci byli v pohotovosti od pátka je chyba v zákoně. Vojáci za to nemůžou oni chtěli jet ale zákon nedovoluje čekají na rozkaz vyšší moci

mate tam peknou cenzuru!!jan

Me že bych to nečekal, ale i tak mě překvapilo, jak rychle vláda dokázala povodně zneužít ke zvýšení daní. To bych nečekal snad ani od komunistů.

Migy za vrtulníky,padáky,modernizace tanků,Gripeny,obrněná vozidla Stayer a spoustu dalších obludností na ministerstvu obrany za 20 let po revoluci,ponese někdo někdy za to odpovědnost?Díky těmto věcem dnes nevíte kde vzít peníze na pomoc po povodních.

Mohl by se pan ministr prestat chovat tak prasecky a nekazit pani moderatorce jeji praci - moderovat, tj. ridit diskusi? Martin Mansfeld, Brno

myslíte se ze jse inteligenti prase..?

Myslíte si, že přímé nákupy výzbroje a techniky prováděné rezortem MO budou možné i přes to, že řada tuzemských firem má na trhu u určitých značek výrobců zahraničních zbraní a vojenské techniky výhradní exkluzivitu při jejich prodeji?

Myslíte si,že je možné tajit informace o celkové ceně kontraktů při nákupu letadel CASA,obzvláště když jde o pořizování majetku z peněz daňových poplatníků?Není takový přístup úředníků MO v rozporu se zákonem o svobodném přístupu k informacím?

Nebereme žádné výmluvy,že nelze přesně předpovědět počasí.V tom případě jsou meteorologové na nic a je potřeba je zrušit a ať jdou do fabrik,tam budou aspoň užiteční.Protože peníze pro ně /a jistě né malé/se dají použít na něco smysluplného.Obyvatel z Č.L

Nechápu, že lidi viděj chyby jenom ve vojácích a přitom sami seděj doma na prdeli a ruku k dílu nedaj vůbec. Jasně, může se stát, že zrovna tam jsou 3 vojáci na jednom místě, jenže na druhým normálně pomáhaj a to už nikdo nevidí...

Neměla by armáda na informace o povodni reagovat tak, jako na potenciální nebezpečí útoku? Tedy přijet do ohrožených "pozic" a být na místě jaksi preventivně?

Nemělo by se opravdu začít nejdřív "odshora"?? Armáda,policie, hasiči-všechen záchranný systém je nutně zapotřebí!!To lidi docení v krizových situacích-po zbytek spíše negativní přístup.Ale proč brát nejvíc těm, kteří jsou v "první linii

Nezlobte se pane ministr, ale po petiletem zmrazeni platu a pote, co budu po osmnacti letech degradovan zpet na rotmistra, po vasi uprave prijdu cca 5000 ,-kc, ztratite odbornika, do ktereho jste investovali nemalo penez, nejsem jediny, neni vam to lito?

No4711: @HydeParkCT24 Pokud se neuskuteční akvizice letounů Casa, jakou alternativu máte pro transportní letectvo?

p.Ministře budete reorganizovat VP? Rušit nějáké velitelství VP nebo pohotovostní oddělení VP a mají nějáké opodstatnění podle Vás.

pane ministre na co jde 50 miliard kazdy rok z rozpoctu ? snad ne na tech par specialistu a nemocnici ! nechcete radsi zrusit armadu misto zavedeni skolneho a ozebracovani nemohoucich? specialisty si muzeme ponechat i tak v ramci MVCR

Pane ministře budete na povodňové konto přispívat také stokorunou měsíčně jako já se 17 000,- hrubého a nebo se jako vláda zavážete částkou 110,-Kč ?

Pane ministře jste jste ještě přesvědčen, že pokud zde nebude US radar tak může hrozit návrat povinné vojenské služby. Pokud ano, jste opravdu "ministr na svém místě" a není divu že si tzv. armáda ČR nedokáže ochránit ani svoji budovu generálního štábu..

Pane ministře padlo hodně slov a hodně slibů. Můžete mi zodpovědět jak to vypadá do budoucna s existencí vrtulníkové základny v Přerově? Děkuji

Pane ministře proč berou studující vojenskou akademii měsíčně 1.200 Kč a příspěvek na bydlení? Zdá se vám to normální?

Pane ministře proč jste se rozhodl zrušit, tedy prakticky zrušit úřad kontroly hospodaření s majetkem ve Staré Boleslavi, který pracuje na odhalování problémů v hospodaření v armádě?

Pane ministře, můžete ve zkratce vysvětlit proč mají vojáci přídavek na bydlení? A kolik činí mzda bez tohoto přídavku např. v průměru na praporčických pozicich pokud to ovšem víte?

Pane ministře, myslíte si, že začínající učitelé pojedou odklízet po povodních, když jim dáte peníze vojáků?

Pane ministře, proč se nezruší některá rekrutační střediska, když se v poslední době jen propouští? Stejně tak mi připadne jako zbytečný luxus si vydržovat taneční soubor nebo sportovní oddíly.

Pane ministře, proč tolerujete skutečnost, že nemálo vojáků v záloze i nadále pracuje v resortu a pobírají tak výsluhu i plat?

Pane ministře, za 1 opravdu je v řešení zdanění výsluhových příspěvků za 2 bude avizované propouštění ještě do konce roku 2010? na závěr není jednodušší letos zastavit přechod na nové hodnosti k 1.1.2011 a dořešit strukturu armády a pak nové h

Pane ministře,na základní funkci mám plat 15 000kč hrubého a s přídavkem na bydlení 22 000kč čistého. Po snížení mě zůstane 17 000kč..myslíte si,že tohle je plat odpovídající profesionálního vojáka? Děkuji za odpověd

Pane ministře,po Vašem nástupu se objevily informace o zmanipulovaných zakázkách v resortu MO a AČR ,nemáte signály o účelovém systému ,,vykrádání,, zakázek /hlavně předražených/k soukromým subjektům a jak to chcete řešit?Držíme Vám palce.

Pane ministře,prý se chystáte udělat pořádek v armádních státních zakázkách?To by se miliardy jen sypaly.Začnete od Kalouskových padáků,pandurů a grippenů a skončíte u zbytečně vyhazovaných miliard na válku v Afghánistán?Anebo to bude jen tak na oko?

Pane mnistře, jak je možné, že se z tolika vojáků stali přes noc OZ a dále pracují ve stejné kanceláři, na stejné funkci ale pobírají výsluhu a plat??? Kdy zatočíte s tzv. DVOUPLAŤÁKY a kolik armádu tyto trafiky ročně stojí?

Pane Vondro spousta lidi si myslí, že vojáci mají stejná práva jako kterýkoliv občan, je možné osvětlit jak to je doopravdy a co vše vojáci nesmí podle zákona? Neměli by za ty to ustupky na lidských právech dostat tedy nějakou kompenzaci(výše platu)?

Pane Vondro, přemýšlíte o propuštění v AČR?? V jaké míře? Bude to vedeno jako v minulých letech kdy byli odejiti ti, do kterých armáda investovala nemalé prostředky a svou práci vykonávali nadprůměrně? Nebo konečně uděláte selekci podle toho jak pracuji?

Pavlíno, Vaši práci si moc vážím,ale dnešní hydepark považuji za nechutný.Nahnat před kameru vyčerpané a naštvané lidi z Raspenavy a jejich starostu-to přece nemohlo jinak dopadnout.A minister obrany nemůže suplovat městské samosprávy v zaplavených obcích

Pokud by se rozhodlo o zachování stíhacího letectva, nákup (pronájem) jakých strojů připadá v úvahu a k jakému by jste se vy osobně přiklonil?

-Pracuje ještě na MO konkubinální asistentka vašeho předsedy Nečase? V které platové třídě je zařazena? Kolik jí bylo od začátku roku vyplaceno na odměnách?

Praktická otázka pane ministře! Jak byste vysvětlil manželce a dětem, že od Nového roku budou mít v rodinném rozpočtu zhruba o 5000,- méně? Doslova prosím a očekávanou odpověď manželky také prosím! Nic proti šetření ale 25% procent z platu je likvidačn

Preji Vam, abyste se naucil pomahat lidem, v jejich tezke situaci. Jako diplomat jste to naprosto neumel.

PROC NEZRUSIME PRONAJEM GRIPENU,TAM BY SE HODNE USETRILO,NA OBRANU VZDUSNEHO PROSTORU NAM PRECI MUSI STACIT PODZVUKOVE LETOUNY,KTERYCH MAME HODNE A AR

Proč chce MO okrást ty vojáky, kteří se rozhodli dobovolně skončit? Proč někomu nutíte, aby se nechal dobrovolně degradovat a když odmítne, tak mu chcete vyplatit jen polovinu toho na co má nárok.? Nesouhlas s nižší hodností praporčíků!

Proč přežívá kolos jménem Vyškov?Podíval se někdo skutečně na ty "profiky" kteří učí mladé vojáky?Kolik a kde mají odslouženo?Kolik je tam uměle nafouklých hodností a institutů bůhvíčeho?

Proč se musí ministři na vlastní oči přesvědčovat o stavu povodních?? Nedochází jim, že doprava a jejich tamní zabezpečení stojí peníze a síly, které by mohly být využity potřebnějším???

Proč se skaldy z CO zlikvidovaly?? A kam jdou nakoupené prostředky (vysoušeče, čerpadla),když už nejsou zapotřebí? Neměla by třeba armáda zaštítit sběrné místo a pro další případy se už bude vědět,kam pak sáhnout a nemuset čekat na nákup nových?

Proč v Raspenavě postrádají vojáci nejjednudušší nářadí? Viz. stížnost "Raspenáka"(diskuse - Raspen) o 1 sekyře/1 voják pracuje, 3 se drží stromu. . . . . ?!

Proč zapomínáte na hejtmany, kteří jsou zodpovědní za řízení krizových štábů v krajích a ne za to aby propagovali ČSSD v televizi. N apředvádění před kamerami bude čas po povodních.

Proč,nepozvete presidenta Klause nebo něco svědčí o Vaší práci????Je třeba zrušit koncesionářské poplatky ,když každý den bojujete proti naší rodině a já Vás musím platit!!!

Příspěvek pro vytvoření rezervního fondu je správná věc, ale nelíbí se mi způsob není to fér. Když se rozdává jsou to procenta např. důchody, ale když se bere tak je to pevná částka. Od pravicové vlády nemůžeme asi čekat nic jiného.

Rád bych se zeptal, jak to bylo s tím vyloupením generálního štábu armády, co se ztratilo a jak pokročilo vyšetřování? Děkuji za odpověď.

ráda bych se zeptala, proč armáda byla povolána tak pozdě. Tyto lokální povodně jsou přece otázkou několika dní trvající. Mám ten správný dojem, že se to "zkusilo" s hasiči a dobrovolnými hasiči..a čerpadla, které jsou ve výbavě armády ČR byli

Stále slyšíme o tom,kolik vybrali mezi sebou lidé,kolik zaplatíme z daní,ale kolik konkrétně dá vláda,poslanci,senátoři,proč musí stále dávat jen ti,co mají sami málo??????

Stojíte za slovy svého náměstka, že kdo nebyl v misi a nemá STANAG je jaksi pro armádu nepotřebný, tudiž platově půjde nejvíce dolů?? Co vojáci co se do mise nedostanou a na kurzy nejsou vysláni, ale svou praci odvádí nadprůměrně??

Strašili jste krizi v Recku, kde se snizuji platy st. zamestananců Vojakum seberete cca 25% čisteho platu a nikomu to nevadi? Pripravte se na vlnu odchodů!!

Určitě otázka je,dnes jsem byl v Raspenavě,vezli jsme tam věci,které jsme nakoupili a bavili se s místními lidmi a najednou říkají,podívej vojáci,oni se jen vozí na korbě,ale ruku k dílu nepřiloží,to jste je tam poslali na parádu nebo na práci,děkuji

Uvažujete o opětovné zavedení povinné základní vojenské služby? Tento nápad jste probíral v OVM v roce 2008 v případě, že nebude realizována radarové stanice systému protiraketové obrany USA. Děkuji za odpověď.

V případě, že snížite platy vojákům cca o 4000,- a víc nebojíte se, že odejdou právě ti kteří pro armádu jsou přínosem, kteří v soukromém sektoru uplatnění najdou?? Jak nahradité ty to kvalitní vojáky? Nebude stát výcvik nových více než zachovat platy?

V r.2009 byla zrušena roj SAR v Přerově, nechcete vrtulníky W-3A Sokol, které tuto službu zabezpečovaly vrátit zpět? Proč nemá Morava stejné služby jako Čechy co se týče SAR.

Vářený pane ministře.co kdyby jste Vy jako vláda vaši náměstci a páni a paní poslankyně věnovali jede plat na povodně.Vždyť i ty lidi co tam bydlí platí daně a Vy z toho žijete.Děkuji

vazeny p.ministre.bude rozumne zestihlovat armadu, kdyz je videt jak ji je ted potreba?jv.

Vážení kdy už někdo rozhodne o zrušení meteorologického ústavu.Jsou opravdu na nic nic nevytvářejí jenom žerou prachy a né malé.Možná uhodnou jak bylo včera,ale na to stačí v každém okrese respondent.V televizi by stačil panáček s panenkou.Žadné výmluvy.

Vážený pane ministře máte nějaké plány s vozidly Pandur do budoucna?Zdá se mi,že útvary nebudou mít ani na provoz těchto vozidel.

Vážený pane ministře, myslíte si, že slučování posádkových ošetřoven z různých posádek v jiných městech skutečně přinese úsporu v resortu armády? Lidé jsou nespokojení, jen se bojí hovořit. Nebylo by lepší tato zařízení dát přímo pod útvary? Děkuji

Vážený pane ministře, nenadešel již čas přehodnotit koupi obrněných vozidel Pandur a soustředit se na koupi jiné vojenské techniky, která lze použít i při kalamitách místo bojových vozidel?

Vážený pane ministře.Chci se zeptat proč kasárna a vojenské objekty hlídaji vojenské lesy a statky..Dále mě přijde nenormální to,že bývalý voják z povolání s výsluhou je dále zaměstnán jako občanský zaměstnanec a pobírá výsluhu a ještě plat..

Vážený Pane Vondro, To Pan Kalousek nemyslí vážně, že budeme ze svého přispívat na nějaký Fond Povodní 100kč/Měsíčně? Co si o tom myslíte? Děkuji.

Veřejné mínění o AČR není díky jejimu mamagementu(zvlaště pak zakázkám)valné.Proč nejste schopen rázného rozhodnutí o vyslání vojáku na pomoc?Já jako voják bych se za management styděl o něco méně.Mám dovolenou a zítra ráno odjíždím na pomoc sám za sebe.

Víte, že přídavek na bydlení tvoří značnou část platu řadových vojáků (+-40% čistého příjmu) a že jeho snížení je opravdu citelným zásahem do rodinného rozpočtu vojáků?

VOJACI, POLICISTE, JE MI TO LITO, ALE KDYZ NEJSOU PENIZE, MUSI VAS BYT MIN,NEBO SE MUSI SNIZIT PLAT.NEMUZE STAT PRECE PORAD VYPLACET NECO NA DLUH!TAK

Zajímal se někdo z MO kolik stály peněz vojáci,kteří chtějí odejít kvůli snížení platů a kolik bude stát výcvik nových vojáků než se vycvičí do profesionality těch,kteří odchází ?? Proč MO dotuje VLRZ,proč nezrušíme rehabilitace ? Co objekty které nepotře

Zajímolo by mě proč ta reakce byla tak pozdní, přeci hlásili déšt už dříve. Proč se vždy začne reagovat když je pozdě?

Zdravím, chtěl bych se zeptat jaké kroky ohledně záplav podniká ministr vnitra Radek John. Nezdá se totiž že tuto kauzu zaregistroval. Vy jste pane ministře povolal vojáky a sám se jel na situaci podívat, ale co zatím udělal John?

Žádnému z Vašich předchůdců se nepodařilo udělat změny v systému tak, aby zlepšily funkčnost řídícího aparátu.Zase to bude jen na šéfech ministerských sekcí a NGŠ,kteří si nechají loajalisty a Vás,bude-li třeba,opijí rohlíkem.Budete jim všechno věřit?

Marast
Offline
Členem od: 16.09.2009
Zviditelnění VÝSLUH v ČT24

 
Dal jsem pár dotazů na HP, který bude dnes s Bémem (Vaškovým kamárádem) - http://www.ceskatelevize.cz/porady/10252839638-hyde-park/210411058081116/
Moje dotazy jsou označené hvězdičkou * - tak jim dávejte PALEC NAHORU! A pište také!

A že Bém s našimi výsluhami nesouví? To nevadí, prostě to udělejte tak, aby to trošku souviselo! :DDD

Nakonec, všechno souvisí se vším!

Realista
Offline
Členem od: 04.09.2009
Super přehled Maraste

Moc díky za výtažek dotazů. Na stránkách Hydeprdu jsem je dnes už nenalezl. V mém případě se jich pět ze šesti vůbec nedostalo na obrazovku, notabene pak aby se na ně paní moderátorka Vondry zeptala. Nemyslím si vůbec nic o cílené cenzuře:(( a tak se na ně zeptám e-mailem u tiskového odboru MO.

Marast
Offline
Členem od: 16.09.2009
Ad Hydepark

Dík za pochvalu :-) HP sleduju pravidelně, takže vím, že to po půlnoci zmízí.
Dotazy, které šly přes Facebook se dohledat dají, ale ty co šly přes SMS nebo přímo ze stránek HP, tak ty už dohledat opravdu nelze

antiradarčík
Offline
Členem od: 23.12.2009
Mnoho otázek, ale příliš málo odpovědí

Na moc otázek se teda Šášovi odpovědět nepodařilo - málo času ze strany HP a zdržovací taktika ze strany dotyčného. Žvanit jak kolovrátek ale dovede, to všechna čest - viz poslední divácký dotaz :-(

Ernesto
Offline
Členem od: 09.08.2010
Dalo se to čekat

..... že Sáša neodpoví, je to zkušený politik,na většinu dotazů odpovědět po pravdě ani nemohl, o většině sporných nákupů věděl....nikdo přece nemůže věřit že by chtěl něco vyšetřovat, to by musely zavřít spoustu kamarádů se kterýma tento stát cucají a tahají za vemeno...je to banda jako ta před tím.