už mi nestačilo jen číst

17 replies [Poslední]
cebo
Offline
Členem od: 30.08.2010

Vážení kolegové příslušníci AČR a ostatní návštěvníci těchto stránek, už mi nestačí jen číst a přitom mít pocit, že se nemůžu zapojit do diskuzí nebo jen vyjádřit svůj názor nebo prostě požádat o názor, radu a pomoc.
V posledních několika týdnech čtu a slyším stále to stejné, musí se šetřit, ale to není šetření to jsou opravdu jen škrty a na nesprávném místě. U armády dělám devátým rokem a je to čím dál tím horší, mám bratra, který slouží u policie a světe div se, říká to stejné.
Ale teď k věci proč jsem se přidal, protože potřebuji informace a jen tak jestli je to všude stejné
1. už Vám někdo řekl  něco konkrétního o chystané reorganizaci (krácení závazků) jestli to bylo jen v orientační rovině nebo to bylo závazné?
2. co, v jaké hodnosti a za kolik budete dělat?
3. nebo  se Vás jen někdo zeptal jak to všechno snášíte včetně Vašich rodin, protože to není jen o tom, že jsem jen voják a týká se to mé práce, ale mám ženu, děti a i oni žijí v nejistotě co bude, a popravdě ne vždy mám teď dobrou náladu když přijdu domů z práce a ani nevím co mám odpovědět na otázku JAK JSI SE DNES MĚL.
 
Vím, že to co jsem zde napsal možná není přímo k žádnému tématu, ale opravdu by mě zajímalo jak jste na tom Vy ostatní jak to snáší rodiny, příbuzní.
Díky všem, kteří si můj příspěvek přečtou a popřípadě se podělí o vlastní pocity

parasutist
Offline
Členem od: 04.08.2009
co tak změnit zák.221/99, 143/92...

na všechny tři otázky je jednoduchá odpověď NE. A otázka číslo 3. to nikoho nezajímá ti které by to zajímalo a postavili by se za nás (u našeho VÚ) už odešli a to co je tady...nechci být vulgární. Šel bych do zálohy ale nikdo mi nějak nic neřekl že je ÚL MO kde se na to ptají takže to pěkně dosloužím a pak budu mít nižší výsluhu o 10%(to se mi sníží plat potažmo výsluha)+15% zdanění(kterému bych neunikl).
Doufám že tedy když nám vemou cca 5000(10% z platu + PnB) tak zároveň někdo přehodnotí zák 143/92, 221/99. Kde vyškrtnou 150h zadarmo a zruší přiznávání volna za vojenský výcvik kde se neplatí práce v noci atd.(však to znáte) a navrhnou za den výcviku den volna(ale to asi nebudem cvičit už vůbec). Nemluvě že pokud jsem na misi tak se musím pojistit za své (od 3000 nahoru)aby pokud se něco stane moje rodina mohla žít trochu slušně. To se tenhle STÁT NESTYDÍ posílat vojáky do misí neumět je pojistit(to co je v221/99 je směšná částka) a ještě snižovat platy a výsluhy. Co tak zrušit tedy mise a nebo ať si to sami vyzkouší(Picek a jiní) , kteří nikdy nebyly v misi a nepotřebují kopat za vojáky. Kde je to nejdůležitější je člověk. Fakt jsem NASRANÝ. Škoda že pokud to občas čte někdo vyšší že s tím nepohne a neřekne to nahlas.

Vladimír
Offline
Členem od: 05.09.2009
Z průvodního listu Nicollo

Z průvodního listu Nicollo Machiavelliho k jeho knize o umění válečném pro Lorenza Filippa Strozziho, patricie forentského ...A jestliže si státy či království váží věrných, příčinlivých a bohabojných občanů, tak pokud jde o vojsko, měla by tato úcta platit dvojnásob ...Proto v dřívějších dobách dbalo zákonodárství civilní i vojenské, aby vojsko požívalo úctu u ostatních obyvatel a zajišťovalo mu různé výhody, aby občany vojenský stav lákal. Avšak dnes, kdy jeho ctnosti i prestiž vzaly za své, rozšířila se propast mezi obyvatelstvem a vojáky. Lidé je nenávidí a vyhýbají se jim, a ti zas hledí dobýt respektu vnějším siláctvím...Omyly. jichž se já mohu snad dopustit, mohou být lehce napraveny, ale mnohé z toho čím chybujeme v praxi nelze poznat jinak než ex post, za cenu zničení státu či přinejmenším vojska....  

alone99
Offline
Členem od: 02.08.2010
to parasutist

zeptám se tě, jdeš 21. na demonstraci? nebo budeš sedět na zadku a čekat co za tebe jiní vybojují? že se tě nezastanou nadřízení je snad samozřejmé a jestli čekáš že se to jednou změní tak jsi blázen nebo snílek. tobě zřejmě nevadí, že ti sníží plat, přídavek, výsluhu a já nevím co ještě. mě to teda taky nevadí, mě to SERE !!!! na demonstraci jdu, ale s AČR končím. tato organizace plná parazitů, bezpáteřních hovad, podvodníků a gaunerů u mě skončila. k 31.12.2010 odcházím do civilu. ať mám za poctivě odsloužených 22 let alespoň něco. těším se až přijde chvíle kdy nadřízený mou práci ocenění a poděkuje za ni, ne jako tady, kde zásluhy mají jen nadřízení a tobě daj tak možná čestné uznání, kurva to at si strčej do prdele. keců o cti, morálce a pod. mám z jejich dršek už plný zuby. a kdo z vás nebude 21. v Praze (pokud může) je u mne tupec bez mozku, kterej se drží v Armádě zuby nehty, protože v civilu by tak sotva koštěti mohl salutovat.

parasutist
Offline
Členem od: 04.08.2009
to ALONE:

neboj určitě nejsem ten co si nechá kálet (mikavrtulka to ví) na hlavu bojuji s větrnými mlýny dost dlouho a zůstane to tak! Bohužel nejdu jelikož máme naplánované služby až do konce roku(to je taky jen možné v Armádě že se plánuje na 1/2dopředu a jsem u služby kde je nás málo a úkolů mnoho takže za mě nikdo nemůže zůstat v práci.

philadelphia1969
Offline
Členem od: 07.07.2010
to parasutist

To se pleteš, můj chlap musel dát rozpis dovolených v prosinci 2009 na červenec 2010  a rozpisy služeb ví taky do konce roku, dokonce mi dal kalendář,kde je jeho směna vybarvená červeně:)),to abych v tom neměla binec:)))

parasutist
Offline
Členem od: 04.08.2009
to: Ph 1969

jj ŘD se plánují rok dopředu(prosinec). Mě zaskočili naplánovaním služeb v Srpnu na další 4měsíce. Služby  (u nás) se plánovali na měsíc.:)

alone99
Offline
Členem od: 02.08.2010
to parasutist

ok, v poho. jen doufám že tam přijde hodně lidí, tohle fakt už není možný. nevěřím že se touto demo něco změní, ale jako první krok je to určitě dobrý tah, tak uvidíme. bohužel i tady u nás je několik pitomců (sorry, ale jinak tyto lidi nenazvu) kteří volili někoho z trojkoaličních gaunerů a teď čuměj a drbou si hlavu, ale budou dál sedět na prdeli ve svých kanclech a nadávat a tím to končí. nemám je rád, ale od účasti mě to neodradí. zdar všem rozumnejm v AČR i když je to procento asi hodně nízké.

mazut
Offline
Členem od: 07.10.2009
Podpora 21.září od mazuta

Osobně se budu snažit do Prahy přijet. Hned v pondělí požádám o volno, pokud nebude něco "nutného" v kasínu. Kluci z BRn říkali, že už něco opravdu "nutného" mají naplánováno. Ti co se opravdu nemůžou účastnit mohou svoji podporu dát najevo jiným způsobem. Jako tomu bylo v roce 1990 při generální stávce. Stužka na klopě ve státních barvách, vyvěšení státní vlajky na budovy i auta, nebo si jen sednout do koutku a nic nedělat a tiše protestovat.
Po téhle prasečině ze strany státu se také připravuji na civil. Co takhle jim nepodepsat nový platový výměr? Nemohu být přeci nucen podepsat něco, co nechci. Dochází k porušení sjednaných podmínek ze strany zaměstnavatele. Co na to právník? Odpoví někdo?
Určitě přiďte na Palachovo náměstí všichni! Jenom zbabělec se schovává za jiné až to vybojujou. Jde přeci o AČR a stát, který byl rozkraden zbabělci jako Topolánek a Paroubek a dnes se schovávají.

P-SOV
Offline
Členem od: 30.11.2009
Platový výměr

Nepodepsání platového výměru nemá na tvůj plat žádný vliv, jelikož podepisuješ jen to, že jsi převzal jeden výtisk a nikoliv souhlas s jeho obsahem (nejde o smlouvu, ale jen o oznámení). Samozřejmě to odmítnout můžeš (a jako demonstrativní čin by to bylo asi i vhodné - zvlášť pokud by to bylo v masovějším měřítku), ale předávající pouze napíše na ten výtisk, co jsi mu měl podepsat, že jsi odmítl převzít, napíše datum a stvrdí to svým podpisem - a finýto!
 
To, že je to asi protiprávní (snížení tarifu vládním nařízením, přičemž náročnost práce zůstane stejná) někteří právníci sice říkají (a já si to myslím taky), ale co na to poví soudy, to zatím vědí snad jenom čerti. Když jsem na to upozorňoval 30.8.2010 na jednání odborů s NMO-P, tak na to náměstek Hrbata odvětil, že každý má samozřejmě právo se soudit. Takže zbývá asi jediná možnost - složit se (např. cestou FB) na kvalitního právníka a dát jeden případ k soudu...

VSV
Offline
Členem od: 04.01.2010
Složit se na právníka

Jo, je potřeba se složit na nějakýho právnickýho brouska a to nejen ohledně tarifů, ale i se zdaněním výsluh a degradací hodností!

J.A.
Offline
Členem od: 12.11.2009
Technická poznámka

Jen si zapomněl na dva grázly, kteří armádě zasadili ty nejhlubší rány a to Bartáka a Kalouska, který má krev za nehty (dva mrtví parašutisté-nákup padáků za desítky miliónů korun od firmy, která padáky nikdy nešila, firma jeho kamaráda či švagra).

Honza39
Offline
Členem od: 20.08.2010
Mám to samé

Ahoj, já sloužím v resortu MO už 21 let a jsem na tom stejně jako ty. U útvaru ti nikdo není schopen nic říct (nebo spíš nechce) a ta nejistota se mi přenáší i do soukromého života. Ať už je to rozhovor s manželkou na téma "jak bylo v práci", taky nevím co jí odpovědět nebo jí jen odseknu, nebo odsekávání 5-ti letému synovi, což má opravdu kladný dopad na výchovu. Nevím jak ty , ale já si myslím že je nejlepší odejít pro klid svůj i v rodině.

cebo
Offline
Členem od: 30.08.2010
ahoj honzo, tak se začínám

ahoj honzo, tak se začínám čím dál víc přiklánět k tomu, že odejdu, už jsem se koukal po novém zaměstnání, když si odpočítám náklady na dojíždění a hlavně čas strávený na cestách denně cca 2,5 hodiny tak najdu práci, která je jen o něco míň placená než budu asi brát podle propočtů, na uživení rodiny to bude stačit, ale hlavně získám několik hodin denně pro rodinu, mám dva malé kluky a chci je taky někdy vidět, ne jen o víkendu, přes týden je vidím jen u večeře a pak jdou spát. Nebo se postavím na vlastní nohy a zkusím podnikat, práce se nebojíma kdo se chce mít dobře tak se o sebe musí v dnešní době postarat sám, protože tenhle ten stát nikomu nic nedá a naopak si ze všech dělá dojnou krávu. Jo a když mi někdo řekne (hlavně nějaký vožrala na podpoře), že mě platí ze svých daní tak se mi otvírá kudla v kapse, ku... však aj já platím daně jako všichni ostatní

Honza39
Offline
Členem od: 20.08.2010
Ahoj, mám stejný názor jako

Ahoj, mám stejný názor jako ty. Myslím si že armáda by měla mít nějakou vážnost a respekt a né aby na ní veřejnost koukala jako na nějaké vyžírky. V době když jsem svoji kariéru začínal armáda vážnost měla ale co se děje teď je opravdu hustý a lepší to už nebude. Nemám zájem sloužit státu (který prostřednictvím vlády lže nejen vojákům,ale i civilní veřejnosti) v nejistotě , což se pochopitelně odráží i na soukromí život. A hlavně rád bych už dal i své rodině pocit jistoty. Manželka a dítě si to zaslouží po tom všem co museli překounout protože to armáda vyžadovala. A kdo není lenoch tak si práci najde i v civilu.

alone99
Offline
Členem od: 02.08.2010
to cebo

naprosto s tebou souhlasím, já denně odcházím z domova ve 4:45 a vracím se v 18:00, takže rodinu si teda fakt moc neužiju. už teď chodím o víkendech na brigády, protože po odečtení nákladů by mi zbylo tak akorát prd. rodina tím samozřejmě trpí. proto já jsem již rozhodnut, k 31.12.2010 odcházím do zálohy a řeknu ti, že se nemůžu dočkat. po odečtení nákladů na dojíždění (denně 120 km) + nějaká ta výsluha, stačí někde dělat za 15.000,- a jsem na tom stejně. za pár minut doma, odbouchat si někde 8 hodin domů a s čistou hlavou odcházet. paráda. mám stejný názor jako ty, kdo není trotl, práci si najde. přeji ti hodně štěstí a pevné nervy.
P.S. každopádně na demonstraci 21.9. jdu a doufám že tam budeš taky :-)

stuffy
Offline
Členem od: 28.06.2010
Ahoj kluci,jsem na tom

Ahoj kluci,jsem na tom podobně jako vy.Děti vidím tak 2 hodiny denně a nevím jak vás,ale jediné co mně v posledních letech ještě drželo v armádě byla jistota příjmu.Asi nejsem pro toto moderní pojetí cti a morálky vhodným typem a po pročtení návrhu tarifních platů vážně zvažuji po 20 letech všechny možnosti ukončení mé činnosti v této instituci.Od ledna mi bylo předběžně nabídnuto místo v nižší platové třídě a proto bych chtěl odejít z důvodu reorganizace s dopočtem závazku,což personalisti odmítají s odůvodněním,že mi bude nabídnuto místo v rámci AČR.Sám nechci žádat o zkrácení závazku,protože se domnívám,že mám nárok odejít se ctí a vztyčenou hlavou a ne jako poražený.Bohužel všechny postatné informace k mému rozhodování jsou zřejmě tajemstvím státního významu a obávám se,že jestli budu ještě chvíli váhat,tak něco důležitého propásnu.

alone99
Offline
Členem od: 02.08.2010
to stuffy

no vidíš a už to začíná, výmluvy personalistů jak něco nejde jen aby tě vojebali. všechno jde jenže oni nechtěj. na vztyčenou hlavu se vykašli, dej si žádost o zkrácení a odejdi s plnou palbou než mít hlavu nahoře, ale prázdný kapsy. všechny info co bude od Nového roku jsou super tajné a obávám se že se je dozvíme až bude na jakékoliv žádosti pozdě. já tedy nečekám a žádost dávám, takže sbohem gauneři ve vládě a stupidní zelený mozci (tím nemyslím samozřejmě všechny v uniformě). 21.9. hurá na Prahu !!!!