Parkanová, Barták nebo Vondra - pořád to stejné.....nekompetence.

17 replies [Poslední]
Kikin
Offline
Členem od: 23.06.2009

Toto vzniklo před třemi lety, aktéři jsou převážně v civilu, ti co to způsobili jsou na funkcích nebo povýšili a nebo utekli také. Přesto mi to nedá a publikuji zas. Už tehdy jsme křičeli jak to šlo. Jediné co následovalo byly podrazy a civil...:) Nepomohlo...ostatní drželi hubu a krok a došlo to až tam, kde to je.
Parkanová, jako absolutně nekompetentní osba nikdy neodpověděla a hodila nás vlkům o patro níž..:)
Celý dopis je zde: http://www.problemyvarmade.cz/dopis-ministryni-obrany-judr-vlaste-parkanove
Nyní druhá část dopisu ministryni.
Náš pohled na problematiku armády obecně. Pravděpodobně si tímto silně zkracujeme délku našeho služebního zařazení, jelikož si popudíme spousty armádních funkcionářů proti sobě. V současné době to je taková malá profesní sebevražda.
Pokuste se vžít do naší situace a pokuste se podívat na věci našima očima. Resort nám diktuje smlouvy téměř 4 roky dopředu jako závazek, ale již není ochoten nám garantovat podobu zákona o jehož revizi se nyní mluví v době trvání tohoto závazku. Pokud požadujeme při podepsání závazku nějaké informace týkající se naší budoucnosti u resortu nikdo je není ochoten sdělit. Nikdo neřekne za jakých podmínek se bude vyvíjet naše další kariéra. Konkrétně v našem případě jsme se velitele dotazovali zda W-3A Sokol zůstane, zda budeme moci dále létat na tomto typu, jak to bude z Přerovem….atd. Nic z toho nebylo zodpovězeno. Museli jsme věštit z křišťálové koule. Půl roku po absolvování pohovoru a podepsání závazků přišli všechny tyto změny. Kdo nebyl prozíravý a prodloužil příliš, nemusí dopadnout podle očekávání. Bude muset do Náměště, nebo někam jinam, podle toho co resort zase honem vymyslí. Můžeme také přijít i o výsluhy, které po 25 letech u armády znamenají jistou satisfakci za službu vlasti. Tento institut nás často udržel u 18 let se reformujícího resortu. Výsluhové náležitosti jsou stále častěji napadány politiky a to nám na jistotě nepřidá. Podle jakého zákona budeme sloužit nikdo s jistotou neví. Na vojáky dole se zapomíná. Neupřímnost a chladná kalkulace – toto by mohlo charakterizovat chování soudobého vedení armády k nám vojákům v personálních otázkách. 
Náš roj se10 let připravuje ke spolupráci s IZS na Moravě, je to spousta potu a dřiny, která z vašich lavic není vidět. Je to i spousta finančních prostředků, které na to konto protekly státní kasou.  To je jedním rozhodnutím resortu odstaveno bez pokusu o vysvětlení, nebo obhájení.
Jsme nuceni mít vysoké vzdělání pro výkon funkce, ale jakmile začneme přemýšlet a mít na věci vlastní názor jsme pro armádu nepohodlní. Připadá nám, že dnes jsou ve funkcích lidé, bez základních manažerských dovedností. Bez těchto předpokladů se nedá kvalitně řídit takové množství lidí v tak složité struktuře jakou armáda představuje. Nikdo nevysvětluje – jsme v armádě, tak se velí (rozkaz je jediná komunikace) a hlavně pokud nadřízený může dokázat jakou má moc. Pokud nesouhlasíte, tak se jenom zkuste ozvat. Vše je ihned postaveno do osobní roviny, nikoli profesní, a tím se spor vyostří. A právní odbor v Praze se Vám vysměje a nezapomene pohrozit, že jakýkoli soudní spor s armádou Vás zničí. Koho vlastně zastupují? Co je dnes slyšet nejhlasitěji?  "Pokud se nepodřídíte půjdete do zálohy".  Pokus o analýzu daného problému nikdo ani nezkusí. A kde je diskuse, kde je polemika a vysvětlování? Umlčet a o problémech nemluvit, skrývat, zatajovat a velet. Jak to bude vypadat na veřejnosti? Nikdo nikoho nehodnotí vše je formální záležitost.
Velmi zle se v takovéto nekonstruktivní atmosféře pracuje. Dá se konstatovat, že zatím co si důstojnici na SRDS, a asi nejen tam užívali, černých fondů a nechali se korumpovat, lidé na nejnižších úrovních zápasili s nedostatkem peněz, jsou nuceni bojovat o svoji existenci. Každý vrabec na střeše cvrliká, že armádní zakázky jsou nejlukrativnější a často bývají dvoj až trojnásobně navýšené. Z našeho pohledu existují LOM, ZENIT a mnohé další firmy, jenom proto aby mohly z rozpočtu odsávat nemalé peníze určené pro letectvo. Až příliš často se setkáváme s nefungujícím systémem, o kterém se nesmí mluvit, protože jsme jenom podřízení. Jsou kauzy, kde podat informace znamenalo být propuštěn do zálohy a to v tom lepším případě. Nákupy materiálu na leteckou techniku jsou velmi lukrativní. Bohužel, tento boj často vyhrávali, ti kteří zakládali firmy, podepisovali smlouvy a následně odcházeli do zálohy z vysokých postů na promyšleně vytvořená místa. Nyní jsou to vážení obchodní partneři AČR. Důsledek – lidé ztrácí víru v racionalitu, odcházejí do zálohy. To čeká i nás. Kolik je dnes zrušených perspektivních útvarů, do kterých se nainvestovalo mnoho peněz a lidé na ně byli hrdí, města také. Všechno byly důsledky reforem. Ale kdo ty reformy dělá? Není to pouze úzká skupina lidí? Zdá se, že je často povolena existence  pouze toho co je přínosem pro úzké zájmové skupiny. 
Z armády zmizela cílevědomost a smysluplnost. Přijímají se kontroverzní rozhodnutí a často jsou  protichůdná k rozhodnutím dřívějším. Důsledky? Dnes z 90 % řešíte všelijaké nesmysly související s papírováním, nekompetentností nadřízených a obavami z budoucnosti a zbylých 10% věnujete profesi vojáka a létání. Byrokracie je tak nabujelá, že její výstupy už vlastně nikdo nečte a ani nevyhodnocuje. Do rozborů můžete psát co chcete, nikoho to nezajímá. V našem případě jsme poslední rok řešili hlavně existenční problémy, spekulace kolem výsluh (vládní i senátorské návrhy) a neustálé změny v určení pracovní doby, rušení našeho roje. Na létání moc myšlenkového prostoru nezbylo. Nikdo nám v tomto směru nepomohl. Pokud se podíváme do budoucnosti tak vidíme pouze nejistotu a nekončící změny. A to se bavíme pouze o létajícím personálu, o lidech, kteří mají často v rukou jiné životy, o tzv. špičce ledovce. Co je hlouběji pod námi, radši nezmiňujeme. Hloubka problémů bude zřejmě veliká.
V kontextu těchto změn začínáme nabývat dojmu, že resort, kterému se obětovalo 20 a více let života si nás jako člověka přestává vážit a oceňuje pouze loajalitu a jinak vše tvrdě potírá. Chová se velmi arogantně. Nebudete se divit, pokud se za těchto podmínek pomalu, ale jistě začínáme připravovat na odchod do zálohy. Je nám velmi líto, že takto budeme muset končit svoji aktivní kariéru u armády, po tolika letech budeme odcházet jako štvanci, nepohodlní a bez jediného poděkování za odvedenou práci. Nejsme v té "správné" skupině. Jediné co nás bude hřát, je to, že jsme byli u těch pár zachráněných životů, jenž měli pramalou šanci přežít a to je asi  to jediné pozitivum z posledních let vojenského života co si do zálohy odneseme. Jenom proto, že jsme smířeni s ukončením služebního závazku, se odvážíme otevřeně říci co si o věcech kolem nás myslíme. Jinak by k tomu zřejmě nedošlo.
Neděláme si iluzi, že se něco na tomto světě změní pouhým napsáním dopisu. Svět, kde mediální obraz resortu je důležitější než pravdivá skutečnost, je zvláštní. Víme, že okamžitě po doručení a rozšíření tohoto dopisu se rozjede protikampaň, která se bude snažit tyto věci zlehčovat a negovat. Jsme s tím smířeni. Pustí se i do nás, něco přeci musí najít, čím toto zneváží. Je to zcela běžný postup. S velkou pravděpodobností se na tento dopis nebude pohlížet jako na pozitivum, ale jako na negativum. Jsou zde přeci uváděna fakta, která je potřeba umlčet a utajit metodami dnešní armádě vlastními. Přijde na řadu osobní zodpovědnost a vinu nikdo sám od sebe nepřizná. Vina dopadne na nás, protože jsme posledním článkem v řetězci. Tento dopis vůbec nemusel vzniknout stačilo málo - komunikovat, vysvětlovat a zodpovědně plánovat. Nic z vyjmenovaného se neděje. Pravděpodobně opět dojde jenom k takové vlně, která proběhne resortem, ale postupně se na ni zapomene, jako se zapomene na nás a na naše osudy. Vše se po čase vrátí do zajetých kolejí.
Zajisté pochopíte, že očekáváme Vaši reakci. Umíme si představit, jak se tento materiál bude prokousávat k Vám, až se může někde ztratit. Díky pochybnému vedení resortu, který u nás ztratil jakýkoli kredit a to i bez skandálů, které dnes hýbou armádou, si myslíme, že je možné naprosto vše. 
Zastáváme už zřejmě zastaralý názor - než pokryteckou loajalitu tak raději vlastní páteř a pravdu na dlani. Ale to se už zřejmě do dnešní armády nehodí.
 
Dopis podepsalo 14 příslušníků 4. roje (SAR), 232. letky, 23. základny Vrtulníkového Letectva Přerov  

Svozař
Offline
Členem od: 23.01.2010
http://blog.aktualne.centrum.cz/blogy/bohuslav-sobotka.php?itemi
P-SOV
Offline
Členem od: 30.11.2009
Je senátor Vondra ještě vůbec ministrem obrany?

Myslím si, že už rozhodně ne! Ministr, který není schopen se zastat svých vojáků (aktivních i vysloužilých) by to měl urychleně zabalit! - http://www.sov-info.estranky.cz/clanky/ruzne/je-senator-vondra-jeste-vubec-ministrem-obrany-.html

aiven
Offline
Členem od: 10.08.2010
Sitauce není jednoduchá,ale podpořte mne a bude lepší

Sitauce není jednoduchá,ale podpořte mne a ja Vam slibuji,že Vaše podmínky se postupně zlepší ... to zní doře od ministra.Dle mého názoru,ale ministr  neslibuje,nemlží,ale ma vydavat jasné rozkazy a výroky. Kdy vidí zlepšení a v čem???Bude to do konce volebního období???Jaké podmínky se zlepší a kdy??? Vyroky do prázdna jsou o ničem a málokdo tomu dnes věří po zkušenostech co se děje v poslední dobe.
Zatím tu složitost jsme pocítili od nového roku jak na platu nebo výsluhách,hodnostech a propouštení a v roce 2012 k tomu přibudne přibudne ještě zdanění přídavku na bydlení a odchodného a kdo ví  jak to bude vůbec dál, třeba s připravovanou změnou 221 nebo s chystanými org. změnami,třeba s budocnosti obou velitelstev, to je to postupné zlepšení???To je realita.Slibum nikdo nevěří a kdo jo děla chybu a je neinformovany optimista.

Technik
Offline
Členem od: 30.06.2009
Vondra se radí...........

V ČR se zastavila delegace z Gruzie.
http://www.army.cz/informacni-servis/zpravodajstvi/prijeti-vicepremiera-...
Copak asi po Lisabonu zhodotili? Třeba si Saša nechal povyprávět jaká byla "kalba s prostitutkama" Saša si i nechal vysvětlit jak znepříjemnit pobyt francouskému prezidentovi při oficiální návštěvě, nebo jak terorizovat národnostní menšiny ve svém okolí a s cizí pomocí.
Možná pan gruzínský ministr i vysvětlil Sašovi taktiku jak prohrát rychle válku.
Společně ocenili zásluhy velkého Gruzínce  J.V. Stalina gruzínsky zvaného "Soso"
Na oplátku velký Saša poradil svému gruzínskému kolegovi, jak provést "reformu armády" a nasr.t vojáky.
Asi se chlapci dlouho neviděli....... naposledy na onom summitu v Lisabonu.
Ale co, gruzínský výlet v Praze daňový poplatník zaplatí. A hlavně se musí šetřit.

VSV
Offline
Členem od: 04.01.2010
NENÍ!!!

To máš úplnou pravdu P-SOV, NENÍ!

christo
Offline
Členem od: 24.06.2010
obhajoba Vyškova???? nebo jen politická spekulace????

Z celého článku ( dole) mě zaujal tento odstavec díky tomu, že Vyškov má 1200 zaměstnanců. Na celou armádu?????? Měli snížit víc :
 
 Rozkaz k propuštění přišel pro plukovníka generálního štábu Jána Kožiaka, který je ve Vyškově teprve od začátku srpna, od velitele společných sil generála Hynka Blaška. „Personální změny budou udělané tak, aby neovlivnily chod útvaru. Ten má na dvanáct set zaměstnanců, takže pětašedesát lidí nepředstavuje ani pět procent,“ ujistil vyškovský zastupitel a náměstek ministra obrany Michael Hrbata.
Ten by však personální změny řešil jinak. „Vyškov nespadá pode mě, nicméně jde o nešťastné řešení. Snažil jsem se toto rozhodnutí zvrátit, protože existuje jiné řešení. Dopad se měl dotknout více vojenských útvarů, tím by se ve Vyškově propustilo třeba jen třicet lidí,“ myslel si Hrbata.
 
To si pan Hrbata hájí jen politickou stranu a voliče? To skutečně potřebuje Vyškov 1200 zaměstnanců???? A snižovat u útvarů??? Nosné páteře armády??? To snad pan náměstek nemyslí vážně. Co vy na to pane ministře???????

 

 
Velitelství ve Vyškově očekává průvan
14.9.2010    Vyškovský deník     str. 3    Vyškovsko
    MICHAL KOČÍ, PETRA DAŇKOVÁ   
 
Zaměstnanci z vyškovského Velitelství výcviku-Vojenské akademie se bojí o svá místa. Vedení musí propouštět
 
Vyškov - Nepříjemnou zprávu si už brzy vyslechnou někteří zaměstnanci vyškovského Velitelství výcviku-Vojenské akademie. Velké propouštění vojáků a občanských zaměstnanců ministerstva obrany kvůli vládním úsporám pokračuje.
            Mezi civilními zaměstnanci tak velitelé jednotek ve Vyškově ukáží na ty, kteří budou ke konci roku bez práce. „Mohu potvrdit, že propuštěných má být pětašedesát lidí. V drtivé většině půjde o zaměstnance ze štábu, tedy o lidi, kteří mají na starosti řízení tohoto vojenského systému a jeho podřízených prvků,“ informoval mluvčí vyškovského Velitelství výcviku Vojenské akademie Pavel Kočvara.
 
Lidé se začali obávat o místo
 
Mezi zaměstnanci tak propukla panika a strach o místo. „O propouštění se mluví už nějakou dobu. Přesto jsme si mysleli, že se to vyřeší. Vdobě krize se samozřejmě bojím, že přijdu o práci. Ostatně strach mají všichni. Bílou obálku zatím nikdo nedostal, ale do konce roku se má vyhazovat,“ uvedl zaměstnanec velitelství, který nechtěl být jmenován. Redakce Vyškovského deníku Rovnosti ale jeho jméno zná.
            Šokovaný byl také předseda odborové organizace posádky Vyškov Karel Zvěřina. „Ještě se neví, kteří lidé půjdou pryč. Velitelé museli s výpověďmi spěchat, protože termíny jsou podle zákoníku práce neúprosné. Snažíme se s tím něco udělat, informoval jsem se také v Praze, mají být další jednání na ministerstvu obrany. Osobně ale nevěřím tomu, že to dopadne dobře. Bohužel, je to kruté,“ mrzelo Zvěřinu.
    

       
 Rozkaz k propuštění přišel pro plukovníka generálního štábu Jána Kožiaka, který je ve Vyškově teprve od začátku srpna, od velitele společných sil generála Hynka Blaška. „Personální změny budou udělané tak, aby neovlivnily chod útvaru. Ten má na dvanáct set zaměstnanců, takže pětašedesát lidí nepředstavuje ani pět procent,“ ujistil vyškovský zastupitel a náměstek ministra obrany Michael Hrbata.
Ten by však personální změny řešil jinak. „Vyškov nespadá pode mě, nicméně jde o nešťastné řešení. Snažil jsem se toto rozhodnutí zvrátit, protože existuje jiné řešení. Dopad se měl dotknout více vojenských útvarů, tím by se ve Vyškově propustilo třeba jen třicet lidí,“ myslel si Hrbata.

 

 
Kdo přesně přijde o práci, zatím není jasné. „Žádná konkrétní jména dosud nevíme. Rozhodnutí zatím nepadlo. Je to citlivé téma, může dojít ještě k nějakým změnám a posunům. Jakmile bude vše rozhodnuté, konkrétní zaměstnance vyrozumíme,“ prohlásil Kočvara.
Diskutujte na www.
vyskovskydenik.cz

aiven
Offline
Členem od: 10.08.2010
Splnění rozkazu nebo úkolů p.Hrbatu generálem Blažkem

Jaký rozkaz takový výkon a taky  splnění. p. generál Blaško to udělal správně,souhlasím s ním na 100%, dostal počty na snížení o.z.  jemu podřízených útvarů a jako správný velitel úkol splnill,škrtl tam kde to tolik pro zachování funkčnosti armády  nebude citit i když to je Vyškově kde to p NMO tolik nechtěl a teď se diví.Ještě ,že nemá pod sebou gen.Blaško Duklu nebo SVBF nebo Vojenské lesy a podobné žrouty rozpočtu,to by se asi p.NMO divil ještě víc
 Stačilo to co se dělo před rokem,že na útvary  šoupli počty a  porušili místa jedným vrzem i vel. roty pokud byl neobsazený nebo zrušili a vyšoupli ven i vojáky,kterí byli těsně po škole a armádě mohli něco ještě za studium odvést.Místo toho,aby se v klidu někdo konečně zamyslel a udělal škrty tak,aby se zrušilo to co není potřeba,ale to ma p NMO pod sebou asi málo personalistu a od velitelů GŠ radit nepotřebuje.Stačilo,aby jednou sedli ke stolu a z rozvahou to vyřešili,ale jim asi stačí,aby poslali % dole a oni zůstali.Snad se jednou dočkáme i rozumnějších nápadu a třeba to částečně vyřeší tá proklamovaná Bíla kniha,ale mam pochybnosti,že to p.Hrbata s Marhoulem vyřeší,ale naštěstí jsou tam v týmu i odborníci nespojený tolik s politikou a na knize budou pracovat i odborníci co o armádě něco ví.

christo
Offline
Členem od: 24.06.2010
to avien

Kamaráde, plně souhlasím s tím co jsi napsal. A gen. Blaško je v tuto chvíli velitel na svém místě. Jinak by jenom idiot vyhodil někoho z bojovek, který už to takhle odnesli. Jen doufám, že bude nadále pokračovat vůle o změnu fukčnosti vojenského školství, ve kterým se za mnoho let zašili neprosto neschoponí ignoranti, co se neosvědčili u vojsk. A ti schopní co tam jsou, jsou akorát dušeni tímto plevelem. 1200 lidí to je dost velkej podnik na dnešní dobu, k tomu když si přičtu Univerzitu obrany v Brně, ústav v Moravské Třebové a sečtu dohromady tak je mi zle.
Minulý rok při škrtání míst kdy se jěště nevědělo o zvěrstvech páchaných s veřejnými zakázkami, je přímo svinstvo snižování lidí. Jen mě v této souvislosti napadlo, která ministersva v uplynulých 20 letech tak škrtala jako MO, jen aby si zachránili státní zakázky a z toho provize. Dosud ani nikdo nevysvětlil, proč v době krize nemůže být provedena v omezeném čase změna v procentech výdajů na lidi a na techniku. Nikdo dosud nevysvětlil, proč se za uplynulých 20 let, kdykoliv se opravili živá kasárna tak se za hubičku předali městům nebo podnikatelům.
Je ke zblití systém protikorupčních komisí u útvarů, když se krade nahoře.
Jsem zvědavej jak se k těmto aférám dle svých předvolebních slibů postaví strana svatých VV a TOP 09. Ale jsem již opatrný, cítím smrad z kadidla.

aiven
Offline
Členem od: 10.08.2010
to christo změna poměru mandatorek a investic

Je to dobrá myšlenka a myslím si,že by jsme to všetci v době krize pochopili.Jak za Bartaka nebo i teď za Vondru,by jsme se v investicich dokázali uskromnit.Nikdo by nezlobil,že teď nedostaneme to co je nejlepší a nejdražší. (minomety nebo nové Pandury či hotel v UVN,přepravní letadla a pod.,když není na platy,ale kdyby te peníze dali na platy, co by z toho měli??? Odbory by mohly navrhnout ,že by jsme jim dali podobné tučné provize jak se to děje u státních zakázek s našich platů a vždy 15 čast odevzdali amožná by to prošlo že by nám tolik nevzali,ale to vlastně nemusíme, oni si te provize vlastně připravuji vzít s našich platů či výsluh sami.

VSV
Offline
Členem od: 04.01.2010
Šáša ve vleku afér
J.A.
Offline
Členem od: 12.11.2009
Já se snažil k paní Parkanové

Já se snažil k paní Parkanové dostat na hlášení s podobným problémem a už od podání žádosti k osobnímu pohovoru jsem dostal první varování od pána gen. Minaříka, že si sám pod sebou podřezávám větev  a že tohle nemohu ustát, jelikož mi chybí důkazy. Dokonce mi tento generál dal ve spoustě věcí zapravdu, ale následně prohlásil, že je to jen mezi čtyřmi očima a pokud s tím někde vyrukuji, on o ničem neví. Nakonec mi NGŠ gen. Picek tento osobní pohovor zamítl, aniž by měl vůbec k tomu kompetenci. Co chcete po takových lidech jako je NGŠ očekávat. Ten je už dávno za vodou a na vás dole vyloženě kálí. Takže nějaké žvásty Saši a Picmocha neberte vůbec v potaz a toho 21.září vyrazte na demonstraci a vyslovte všem těm nesmyslným návrhům naší vlády jasné NE!!!!! Ono rozkmotřit si ozbrojené složky státu není dobrá vizitka státu ve světě.

christo
Offline
Členem od: 24.06.2010
souhlas

souhlas obzvláště s poslední třetinou ale kdyby jste byli kapelou tak vám odpoví.
No  a jak to je v ČR??? Paní Parkanová coby zastánkyně KDU ČSL je v současné době místopředsedkyní Parlamentu ČR za TOP 09.
Tak tam zase na druhou stranu máme krásné dámy. Ale co je ještě krásnější :
http://www.novinky.cz/domaci/210173-top-09-vyrazne-posilila-vv-oslabily.html
Průzkum založený na odpovědích 964 lidí ukázal, že by volby vyhrála ČSSD s 20,8 procenta (ve volbách 22,1 procenta) před ODS s 20,1 procenta (v květnu 20,2 procenta), za níž se těsně umístila TOP 09 s 19,6 procenta (ve volbách 16,7 procenta).
O více jak dvě procenta by posílili i komunisté s 13,4 procenta (oproti 11,3 procenta), naopak VV, druhý nováček ve vysoké politice, by přišel oproti volebním výsledkům (10,9 procenta) o tři procenta a získal jen 7,9 procenta hlasů.
.................................................................
No vidíte, normálně uvažující člověk by řekl, jsou to bejvalý KDU, co šli se všema a kdyby vyhráli komunisti jsou opět snima, stejně jako za totáče jen ve straně Československé straně lidové, ale to ne, jen si daj jinou masku a maj důvěru lidí.
Čo s takým národom, plným komediantou

Papen
Offline
Členem od: 09.09.2009
Něco zajímavého§

http://zpravy.idnes.cz/namestek-ministra-dohadoval-provizi-za-stamilionovou-zakazku-pvp-/domaci.asp?c=A100831_210528_domaci_mad
Zdravím! Jsem z AČR už pár let, ale na demonstraci půjdu, protože jde o nás o všechny. 20 let se kradlo a teď to mají platit obyčejný lidi?! Tak to ne! Musíme se ozvat a nahlas říct, že s tím nesouhlasíme! Podle informací, které jsou dostupné se ekonomická situace bude stále zhoršovat a krize se bude prohlubovat. Nechápu ty idioty ve vládě, že si "naserou" jak armádu tak i policii! To si asi fakt myslí, že lidi jsou ovce a nic nebudou dělat. Já bych rád pouze chtěl upozornit na to, že je velmi pravděpodobné to, že současná vládnoucí garnitura bude chtít použít armádu k potlačení nepokojů, které určitě nastanou. Apeluji na všechny rozumné lidi v armádě, aby se k tomu nikdo nepropůjčil!

antiradarčík
Offline
Členem od: 23.12.2009
Sólovka nebo dělení?

Zajímalo by mě, zda to byla sólová akce páně černoprdelníka Kopřivy nebo jestli i jistý podíl z provize měl jít do kapes Bartáka, Fulíka, Perutky, Picka a dalších, a v jakém to mělo být poměru?

Marast
Offline
Členem od: 16.09.2009
Opakovačka

Doplnil bych tě, Radare, konstatováním, že ten kdo si myslí, že tohle byla jediná akcička "páně černoprdelníka Kopřivky" za jeho náměstkování (od roku 2003), tak je idiot!
 
A podivné je i to, že v tuhle minutu je podle army.cz Kopřivka ještě pořád náměstkem!! - http://www.army.cz/ministr-a-ministerstvo/lide-struktura/namestek-vyzbrojovani/namestek-ministra-obrany-pro-vyzbrojovani--2805/

alone99
Offline
Členem od: 02.08.2010
to sólovka...

řekl bych že to dapadne jako vždy, oficiálně to byla iniciativa jednoho člověka ale teď je jich tam nasraná hromada že to prasklo. ale důsledně potrestán nebude samozřejmě nikdo. toho jednoho zametou na nějaký teplý místo a za chvíli celá kauza jako obvykle vyšumí.

Kikin
Offline
Členem od: 23.06.2009
Na demonstraci jdu!

Jsem svobodný člověk, co jiného mi zbývá. Pokud se ministr nezačne vyjadřovat i k těmto záležitostem jako byla ta naše a nalyzovat je, neposune se armáda ani o krok dopředu. Rozhodně jsme neuvízli v síti pokrytectví a lhaní resortu jako jediní poškození. Musely by začít padat hlavy a to nehrozí. Nikdo za nic nemůže nebo si nepamatuje. Resort dál zůstane tím pokryteckým molochem bez šance na změnu! Obavám se, že tvůrci bílé knihy armádu k sebereflexi nepovedou a budou stále razit cestu manipulace arogance a pokrytectví. Nikdo nikdy nebyl za nic odpovědný a od plukovníka výše je odpovědnost nedohledatelná. Inspekce neúčinná a paralyzovaná. Důvěra vojáků v nadřízené - nulová. Právní systém zdlouhavý a neúčinný.Podrazy velení na vojáky a obcházení zákona v neprospěch vojáků, je jediná jistota posledních let. Budou malovat velkolepé vize, ale armádu asi neozdraví. Jsem v tomto ohledu skeptik. Důvěru vojáka v nadřízené, tedy i politiky, nelze udělit rozkazem, ta se buduje dlouhá léta. Bohužel, v České republice se naopak tato hodnota, základní kámen každé armády na světě, dlouhá léta ničí a devalvuje.