17 replies [Poslední]
friends.007
Offline
Členem od: 27.07.2010

Už vyšel úkolový list MO na snižování počtů osob. Zde http://ulozto.cz/5737527/ul-mo.zip

christo
Offline
Členem od: 24.06.2010
Princip dalšího vývoje

Pět etap plánování:
1. předprojektové nadšení
2. realizační vystřízlivění
3. hledání viníků
4. potrestání nevinných
5. odměňování nezúčastněných

Čtyři etapy vyspělé společnosti:
1. fekalismus: etapa, kdy všichni říkají, že to stojí za hovno
2. antifekalismus: etapa, kdy všichni říkají, že to nestojí ani za hovno
3. neofekalismus: etapa čloeněná na 4 vývojové féze:
    a) období kultu, kdy jeden sere na všechny
    b) období pokultu, kdy serou všichni na jednoho
    c) období akční jednoty, kdy serou všichni na všechno
    d) období vrcholu, kdy není na co srát
4. postfekalismus: etapa, kdy se všeobecně říká: kde jsou ty časy, kdy to stálo za hovno!
 

14 pádů jazyka českého:
1. až 7 pád: základní gramatika česká
  8. pád: kdo z koho:  korytativ
  9. pád: kdo kam:      delimitativ
10. pád: kde koho:     likvidativ
11. pád: kdo koho:     buzerativ
12. pád: jak na koho:  intrikativ
13. pád: komukoliv:    podmazativ
14. pád: koho s kým: konkubinativ

philadelphia1969
Offline
Členem od: 07.07.2010
Příspěvek na bydlení

Dobrý večer všem.Celkem jsem byla překvapená při sledování zpráv na ČT1 - 19:00-20:00, kde se povídalo o příspěvku na bydlení.V příštím roce nebudete mít tento příspěvek ani daněn a ani krácen. Je jen divné, že o tom senzacechtivá NOVA nevydala ani hlásku. Docela by mne zajímal váš názor.Silně to na mne dělá dojem, že se ti nahoře hodně snaží armádu donutit, aby nepodporovala žádnou stávku. ( Připojíte se ?? Nepřipojíte??).Také se mi nechce ani trochu věřit, že návrhy na to ,koho propustit z Vyškova přišly jako blesk z čistého nebe s tak krátkou časovou lhůtou.

aiven
Offline
Členem od: 10.08.2010
to Philadelphia příspěvek na bydlení

O stávce to není.Přídavek se teď nedaní z jedneho prostého důvodu,opravdu jim došlo,že by se jim mohlo rozutect mnoho indianu,ale i vyšších důstojníků a teď by to to nebylo rozumné (stačí snížení tarifů),to by pak stalo resort mnoho peněz (vyplatit odchodné,výsluhy,odbytné) na které resort teď nema,proto je letos jednodušší propustit letos o.z.,je to levnější.V příštím roce ,ale lze očekávat ruzné legislativní úpravy od zdanění těchto položek až po jiný princip výpočtu výsluh (třeba se do základu pro výpočet výsluhy bude počítat jen nový krácený tarif a ostatní položky ne),to pak bude resort stat daleko méně a odchody budu  rozložené na několik let.Nic jine v to nevidím a i sam ministr to naznačuje.To propouštění o.z. jinak jak, že to bude  narazově a bez přemyšlení nemohlo dopadnout,Před týdnem padly počty a je potřeba rychle rozhodnout,jsou tam jasné zákonní termíny kolik měsíců se to musí odborům nahlasit před propuštěním.prostě % a velitele dělejte.To je system ,který funguje leta

philadelphia1969
Offline
Členem od: 07.07.2010
re:aiven

Díky.

aiven
Offline
Členem od: 10.08.2010
re: philadelphia

Za málo.Ber to zatím jako můj názor a byl by jsem rád ,kdyby jsem se pletl a nebylo tomu tak.Cíl toho oddalení zdanění příspěvku je pro každeho jasný, aspoň tomu kdo umí číst mezi řádkami. Není to v tom že by p. Kalousek potřeboval hájit vojaky a i p. ministr si to vyhodnotil správně,kdy to bude lepší udělat,aby se mu to nerozpadlo hned ze začátku,ma dost starosti s očistou podezřelých nákupů. je jen divné,že se tomu tolik diví,vždy to tak chodilo a nejen v našem resortu nebo si myslite,že o podobných praktikách nic nevěděl???.Proč by se jinak tak klepali politici na posty před volbami a po volbách???Mysliš,že je to proto že maji potřebu pro nas voliče něco udělat???Kdo tomu čichl dobře ví o čem to je a jaké možnosti se tím otvírají, jinak by zustali mimo politiku a živili se poctivou praci a tím co umí třeba neurochirurgem.zdar

Honza39
Offline
Členem od: 20.08.2010
Jen snaha uchlácholit vojáky

Dobrý den, já myslím, že je to jen snaha uchlácholit a zklidnit vojáky, kteří jsou naštvaní po úvodním šoku ze snižování platu o "jen 10%" což podle návrhu změny tarifních tabulek ministerstvem práce a sociálních věcí nebude pravda. Ale nebojte se vojáci vaši velitelé se určitě přetrhou aby jste dostali až 200% na osobním když nebude z čeho dát. A hlavně i těch 10 % bude u každého jiná částka. Co přijde pak? Zrušení odchodného? Zrušení rekvalifikací před odchodem? Zrušení příplatků za služby o víkendech a svátcích? Navýšení 150 hod. ročního limitu, kde se pracuje zadarmo právě pro stát? No uvidíme co ty naše zákonodárce napadne za rozumnost. A co se týče propouštění o.z. ve Vyškově, neřekl bych že to bylo tak narychlo, to je podle mě jen nafouknutý. A dle mého názoru by v "komumitě" Vyškov mohla být čístka daleko větší.

philadelphia1969
Offline
Členem od: 07.07.2010
RE: Honza39

Díky za odpověď a názor.Chvilku jsem si myslela, že žádnou odpověď nedostanu.Především jsem měla představu o tom, že ve Vyškově na VŠ se vychovávají bojoví piloti a letovodi. Asi tomu tak není.U těch kurzů je to asi všude stejné( myslím délku ).Manžel zažívá v práci něco podobného  .Přeji hezký den

christo
Offline
Členem od: 24.06.2010
to Honza

Plně s tebou souhlasím, a co se týče Vyškova, tak stejně jako UO je potřeba razantně probrat. Ty zástupy Phd a jiných tzv. kapacit, co mnohdy dávají podklady k různým reorganizacím, hrající si se stupidními slovíčky a po vlastním studiu nevytáhli prdel z univerzity a dávají jenom teoretické znalosti. Jak je možné že řada kurzů nejdřív trvala 3 měsíce, pak ten samej 9 měsíců a ted najednou 4 měsíce. Kdo je vlastně odborně způsobilý posoudit správnost učebních osonov a podobně. Jak je možné , že student, který přijde s titulem BC, po ukončení školy nakráčí na jakýsi aplikační kurz do Vyškova, který ho do týdne odešlě na tzv. odbornou praxi k útvaru. Jaký výsledek to má, když kolikrát chybí u mateřského útvaru, kterýmu jen odčerpává finance na cestovní náhrady. Co po dobu kdy jsou hozeni k útvarům dělají funkcionáři aplikačních kurzů.
Vzhledem k dosavadním reorganizačním změnám je nutné změnit i školství. Je potřeba , aby ve školství byli odborníci spojeni s teorií a praxí.
Znám jak na UO tak VA lidi s praxí, kteří jsou přínosem. Jde jen o to, aby tam tito lidé zůstali , a nebyli vyhozeni nabubřelými arogantními teoretiky.
Takže pane ministře, zásah do školství je dobrý začátek. Děkuji.

Honza39
Offline
Členem od: 20.08.2010
Přesně tak

Ahoj, naprosto s tebou souhlasím. V "elitním" Vyškově je mraky "kapacit", kteří nedělají nic jiného než že navyšují doby kurzů jen proto aby se uživili a mohli tvrdit jak jsou důležitý. Nejsou takoví všichni to bych nerad některým křivdil. Jsou tam i odborníci kteří nejen znají ale i uměj. Jenže ti jsou pod "nadvládou" právě tebou jmenovaných odborníků teoretiků, který jim jen znepříjemňují život.

christo
Offline
Členem od: 24.06.2010
Vyhoďte 65 lidí během pár hodin

Zajímavý článek na :http://www.novinky.cz/domaci/211195-vyhodte-65-lidi-behem-par-hodin-dostali-prikaz-velitele-z-vyskova.html
ALE NA DRUHOU STRANU, PŘESTOŽE LITUJI KAŽDÉHO KDO PŘIJDE O PRÁCI, JE NUTNÉ SI UVĚDOMIT, ŽE ZEJMÉNA NA UO A VA SE DLOUIHODOBĚ NA NIKOHO NEŠÁHLO A NAOPAK TO CO JE POTKÁVÁ TED , MAJÍ NORMÁLNÍ ÚTVARY UŽ NĚKOLIRÁT ZA SEBOU. VYŠKOV A SPOL. JE SPÍŠE NABUBNŘELÁ INSTITUCE NEVEDOUCÍ NIKAM, STEJNĚ TAK JAKO UO, KDE Z 90% učí TI, CO NEVYTÁHLI PRDEL ZE ŠKOLSTVÍ. A NA TAK MALOU ARMÁDU TAKLOVEJ ŠKOLSKEJ KOMPLEX? NA NIC. PLNĚ S TÍM SOUHLASÍM, A CHCE TO I PROPRAT BRNO.

A ARGUMENTACE? POSUDTE SAMI.
Vyhoďte 65 lidí během pár hodin, dostali příkaz velitelé z Vyškova
Na „bleskový úklid“ dlouho nezapomenou velitelé všech jednotek a sekcí na velitelství výcviku ve Vyškově. Od svého nadřízeného plukovníka Jána Kožiaka dostali 3. září podle informací Práva rozkaz, podle kterého museli během několika hodin najít mezi pěti stovkami civilních zaměstnanců 65 lidí, kteří budou do konce roku propuštěni.
Dnes 0:50 - Vyškov

„Docela nás to šokovalo, během dvou hodin se museli velitelé rozhodnout, kdo je nepotřebný. Museli jednat okamžitě, někteří kvůli tomu byli odvoláni i z dovolené. Dostali rozkaz a museli se k němu, jak se říká, vojensky postavit,“ řekl Právu předseda odborové organizace civilních zaměstnanců armády ve Vyškově Karel Zvěřina.
Údajně nejde o bezhlavé propouštění
Podle něho bude pro celé velitelství odchod 65 lidí znamenat citelnou ztrátu. „Občanského zaměstnance teď nahradí voják a místo dvou bude práci vykonávat jeden. To povede k velkým problémům, hlavně když někdo onemocní nebo bude mít dovolenou,“ uvedl Zvěřina. Odejít by měli úředníci z finančního oddělení, lektoři jazyků i dalších odborností.
Mluvčí vyškovského velitelství Pavel Kočvara nesouhlasí s tím, že by šlo o bezhlavé propouštění. „Vše proběhlo tak, aby zůstala zachována funkčnost systému, nemělo by přece smysl, aby si velitelé propustili lidi, které potřebují,“ řekl Právu.
Rozkaz do Vyškova přišel od velitele společných sil generála Hynka Blaška ve čtvrtek. Podle Kočvary se Kožiak ještě ve čtvrtek o rozkazu poradil se svými nejbližšími podřízenými a v pátek velitelé jednotlivých sekcí dostali za úkol najít jednotlivé pozice, které se zruší.
Na dotaz, zda měli z vyššího velitelství určeno, dokdy musí rozkaz splnit, odvětil: „Lhal bych, kdybych tvrdil, že jsme museli splnit rozkaz tak rychle.“
Ministerstvo kvůli rozpočtovým úsporám rozhodlo, že do konce roku propustí 700 civilních zaměstnanců. Podle předsedkyně odborů civilních zaměstnanců Jitky Šebkové musí armáda spěchat, protože zaměstnanci musí podle zákona dostat výpovědi dva měsíce před odchodem, tedy do konce října.
„Je to naprosto nestandardní a uspěchaný způsob personální práce,“ podotkla Šebková.
Podle Jany Růžičkové z generálního štábu je spěch nutností, protože zákoník práce nařizuje, aby počty propuštěných byly nahlášeny na úřad práce několik měsíců dopředu.
 

vlkodav
Offline
Členem od: 20.12.2009
700 o.z

Konečně budou muset vojáci začít něco dělat. Už to vidím, jak se jim kroutí prsty, jako po obrně.

aiven
Offline
Členem od: 10.08.2010
proč ted o.z. ane vojaci???

Slyšel jsem z ust ministra,že je moc o.z. na tak malou armádu,proto teď je potřeba propouštět víc o.z.I kdyby jsem s tím souhlasil,tak proč si dáva ministr vypracovat studii z kolika vojaků by  se dalo v budoucnu udělat o.z. a kolik by se na tom dalo ušetřit??? S tou myšlenkou by jsem i souhlasil ne u každé administratívní práce musí sedět voják ,ale to pak nebude moc o.z. na tolik vojaků??? Kdysi jsem četl, že i v západních armádach je normální poměr na jedneho indiana (bojovníka),že ho další 4 zabezpečuji. Teď Vám řeknu můj názor :Teď se propustí o.z.,protože je to daleko levnější jak propustit vojaka,kterému by se dnes vyplacelo odchodné nebo odbytné nezdaněné a taky k tomu výsluha podle ptaného předpisu. To by se tolik neušetřilo to je jediný argument proč jsou teď na řadě o.z. a ne vojáci,nic víc je nezajíma jen naplnit počty, že něco nebude funkčne no bože. Příšti rok se udělaji tzv systemové neboli legislativní změny (už se těším co to bude zase vymysel),tipuji.že upraví podmínky pro odchod vojáka t.j.daň na odbytné,odchodné a upraví se i podmínky pro výpočet výsluhy bez odměn,služeb a třeba jen z tarifu a pak hura i do masa. teď ještě není vhodné  propoušet vojaky,ale pak klidně  z toho masa udělaji i to sádlo = o.z. a když takový vojak bude chtít dělat třeba i to sádlo, tak mu vysluhu prostě nedají a může být rád ,že má práci a neskončí na úřadě práce.To lze  očekávat v novem systemu, uvidíme do roka a do dne jak moc jsem se spletl.
Na zamyšlení,proč jsou teď dva rozdílné návrhy tarifů oz. a vojáci??? Proč se u o.z. nemá zvyšovat praxi třída (u oz.to snížení klidně uděla i 30 -40%) a u vojáka navyšování podle let zůstane (snížení tak má být "jen" o 10%)? To by jsem chtěl slyšet odpověď našich nejchytřejších? Mně to hlava nebere ,absolutně nelogický krok.Jedina odpověď co mně napadá je,že zatím se jim to nehodí ,aby se jim vojaci hromadně nerozutekli a stát by musel vyplacet odchodné a výsluhy, tak jak je to platné teď a to by pak stalo víc jak to bude, když odejdou po té co udělaji nové "systémové změny"(ne reformní to teď neni moderní slovo) .Prostě bordel a dělaji z nás jen blbce,žádny system v tom není viz. Vyškov, rozhoduji jen % a pak známosti,že něco nebude funkční na to se vůbec nehraje, že dál se z resortu ztrácí mnoho milionu pro různé příspěvkovky a platí se jim nekřesťanské peníze to nikoho tolik neštve. ...
Ještě jsem neslyšel žadneho odboráře ani oponenta v pořadech s ministrem, že by mu natvrdo řekl,že nové upravy pro o.z  s praxi, znamenají daleko víc jak 10% a klidně se to vyšplhá i o 30-40% dole (s navyšením osobního se to rozhodně nespraví jak o tom plácají to ví každyý realista) a to je snad i proti koaličné dohodě,kde se říkalo jen o 10%.To je potřeba nahlas říct ,všude třeba i na demonstraci 21.Stejně tak jak napadnout snížení (zdanění) výsluh , či přídavku na bydlení. Do armády, jsme nastoupili nebo z ní odešli,že bylo jasně napsané, že když do ní nastoupím, tak se mi armáda nebude starat o ubytování, nanejvýš tak mi zabezpečí drahou ubytovnu a k pokrytí výdaju na dojiždění čí bydlení mám přídavek na bydlení nezdaněný!!!, Nebo když vyzleču uniformu za x let služby státu, tak neco podle v té době platného právního předpisu dostanu.To by jsme třeba do ní vůbec nenastupovali, kdyby jsme věděli, že to takhle naši moudrý v budoucnu upraví pod zámínkou hrozby Řecké krize nebo toho, že teď nato nemáme protože jsme jsme za 20 let vše vytunelovali a teď se již dá brát jen platech.Ale ještě neni tak zle,taky by jsme mohli chodit do práce a platit za to,a´t není ve státní kase takový dluh.

friends.007
Offline
Členem od: 27.07.2010
Aje to tady. Jsme PPUZ. Dnes

Aje to tady. Jsme PPUZ. Dnes si velitele zavolali své pořízené o.z. a oznámili jim, že musí propustit 30 o.z. z celkového počtu 80. Zase ti tam nahoře si ponechali asistetky a asistenty, vlezdoprdelky a pod. Zase snižují jen na podřízených útv arech. Za chvíli ti nahoře asi budou dělat strážné a řidiče a základní funkce, protože z armády už nic nezbyde. Jen MO, GŠ a různé sekce.

Vladimír
Offline
Členem od: 05.09.2009
Na to si potom najmou ABL za

Na to si potom najmou ABL za 800 Kč / 1 osoba/ 1 hodina :-)

lorep
Offline
Členem od: 06.02.2010
Šetření peněz

U nás je to podobné, propouštíme cca 18% oz, za 365 dní tak rušíme skoro 50% tabulkových míst. Takže v rámci šetření zrušíme ucelené prvky zabezpečení a budeme požadovat nákup služeb formou outsourcingu, pokud máme zachovat funkčnost prvků a má něco fungovat. Tomu říkám šetření. A potkal jsem se ještě s jedním názorem: bývalí příslušníci AČR (vojáci i oz) v armádě utratili takové částky peněz, že teď nástupci po nich musí rušit i to, co by normálně fungovalo. Neměli by nýt souzeni za znebojeschopnění armády?

P-SOV
Offline
Členem od: 30.11.2009
Můžeš konkretizovat?

Lorepe, můžeš, prosím, konkretizovat
- o jaký útvar jde
- jaké prvky zabezpečení budou rušeny
- bližší info o navrhovaném outsorcingu
 
Pokud to nechceš psát sem, tak můžeš na sov.predseda@seznam.cz
Díky J.T.

lorep
Offline
Členem od: 06.02.2010
Konkretizace

Konkretizovat mohu, ale jednak toto je návrh, který není rozhodnut a stále věřím, že ještě se stanou změny v počtech rušených míst směrem dolu (třeba tím, že souhrnné číslo za PPÚZ se rozdělí na více prvků - tedy vyzobeme stejný počet rušených míst ale z jiného souhrnu při zachování funkčnosti), takže konkretizoval bych až po rozhodnutí MO.