Příkaz velitele 243. VL 24. zDL Praha-Kbely pplk. Ing. Petra Kratochvíla

60 replies [Poslední]
mika vrtulka
Offline
Členem od: 09.06.2009

K článku v kategorii "armádní stupidity".

Až se nechce věřit, co všechno je podplukovník s titulem Ing. a ještě k tomu ve velitelské funkci schopen vůbec vytvořit. Bohužel se nejedná o ojedinělý případ v naší armádě.

autonomni-nacio...
Offline
Členem od: 19.07.2009
vrtulníčku,

jsi tu správcem? nemohl by někdo smazat ty spamy? nějakej primitiv si z nás dělá srandu

mika vrtulka
Offline
Členem od: 09.06.2009
Bohužel někteří ubožáci,

Bohužel někteří ubožáci, nejspíš ti, kteří se zde našli, se začali projevovat.

autonomni-nacio...
Offline
Členem od: 19.07.2009
jsou všude

ano takoví jsou všude, ale co chcou tady?  vždyť tohle je o armádě, kdyby to byl nějakej emo chat, tak neřeknu, ale co dělají tady?

Anonym
armadni stupidity

Zdarec, neco je tu dobre napsane neco spatne nehazel bych vse bo vsechny do jednoho pytle. Kouknete se jak to chodi u zelenej bo u modrejch, u modrejch je to nekolikanasobne lepsi, misto toho abyste se venovali sve praci a snazili se delat vse normalne zabyva te se ptakovinama ktere ma resit nekdo jiny kompetentnejsi, snazte se nehazet si klacky pod nohy ale spolupracujte, Kratu moc neznam ale pokud je na pozici kde je asi si to zaslouzil, v Linich to bylo fajn prozil sem tam krasny tri roky nez nas zrusili, ted sem v Praze a sem spokojenej, ze to nekterym prazskym pilotum nejde bo neslo musite pochiopit ze meli pouze 2 mesice na zacvik aby zjistili kde sou jaky heliporty v plzenskym kraji, a co se tyce toho pocasi berte to tak pokud je to letovy a nejsou vyznacne zmeny neni treba nekam se hnat pokud ocekavam bo vidim ze se neco blizi konzultace je a rozhodnuti o letu vzdy na veliteli osadky on se rozhodne zda poleti ci ne, nejlepsi je ze o byti ci nebyti rozhoduji ti co o tom nemaji poradne informace viz zeleni generalove =) neudelate s tim nic budu se soustredit na to co mam a mam klid, bejvalej vezak Paja LKLN :)

sokol
Offline
Členem od: 21.06.2009
Tak to Tě jediné omlouvá,že

Tak to Tě jediné omlouvá,že jej pořádně neznáš.Jinak bys tohle nikdy nemohl napsat.Tenhle člověk se totiž těm zeleným generálům, o kterých píšeš, plně vyrovná a dokonce v mnohém je předčí.

Anonym
Gratulace

Chtěl bych vyjádřit svůj neutuchající obdiv zde diskutujícím hrdinům! Myslím, že jich mnoho nebude a budou to jistě stále titíž a tudíž by neměl být problém se pod své podnětné příspěvky podesat, když už se snaží své podněty konkretizovat. Ale to už by asi potom nebyla ta pravá diskuse.
hrdina :-)

inco
Offline
Členem od: 01.07.2009
Anonym má důvod jím být

Rád bych Vás všechny požádal o nereagování na psaní Anonymů - všechny internetové diskuze poukazují na tuto nesmyslnost.

Anonym
já jsem anonym. ty jsi kdo,

já jsem anonym. ty jsi kdo, inco? jistě jeden z velmi aktivních dopisovatelů všech diskuzí. zajisté, na tvé příspěvky reagovat nebudu.
anonym :-)
lidi, já vás žeru! tady se mě začíná LÍBIT!!!!

autonomni-nacio...
Offline
Členem od: 19.07.2009
ironie?

Jak jinak mám chápat poslední větu. Máš pravdu. Místo toho, abychom drželi při sobě a konstruktivně diskutovali, jen se tu všichni hádají, atd.

Kikin
Offline
Členem od: 23.06.2009
Tož začni hrdino..:-))))

Můžeš to tu nám "zbabělcům" předvést v plné parádě....:-)

Anonym
stojí tady o to někdo? :-((

stojí tady o to někdo? :-(( nebo vůbec někde? to není diskuse dospělých lidí, to je presentace jednoho názoru, hlava nehlava, ať to stojí co to stojí.

Kikin
Offline
Členem od: 23.06.2009
K článkům jsou podklady

Takže kdo tu mele prázdnou slámu jsi ty. Buď trochu konkrétní, co je špatně, jinak je to o ničem, takové diskuze co tu produkuješ.

Anonym
ano, je to sláma! :-))) co

ano, je to sláma! :-))) co jiného. tak se tady diskutuje. myslím, že něco málo o tom všem vím, ale neprotřebuji to přetřásat na tomto místě, kde se mě zcela jistě dostane zasloužené "odměny". nechci být konkrétní, chci jen říci, že jestli za něco bojuju, nemusím se za to stydět a jestli na někoho ukazuju prstem, je slušností se zmínit, kdo že to tím prstem ukazuje. Tím se nadruhou stranu nechci ani nikoho zastávat, ... kdo je tady bez viny?

Kikin
Offline
Členem od: 23.06.2009
Podepsat se nebojím

Jenom k tomu  musím mít důvod. Jinak to nemá význam ani pro tebe anonyme. Ale věcná dizkuze se zajisté připouští a má smysl. Ty stránky tu jsou aby se krom prázdné slámy občas semlelo něco co přinutí lidi přemýšlet a nikoli papouškovat co slyšeli. Aby se ti kteří hýbou armádou trochu zamýšleli nad tím co a jak kolikrát ze  zvyku dělají. Není to  o odsuzování skupin či názorů. Budu první kdo bude hájit věcnou diskuzi a posuzovat věcnou stránku argumentace.

Anonym
s tím se nedá než souhlasit.

s tím se nedá než souhlasit. máš můj hlas :-), a držím palec. na mě je to moc osobní, to do toho podle mě nepatří!!! problémy jsou a budou, ale tím že hází jen špína z jedné strany na druhou, podle toho kdo to zrovna píše, se nic nevyřeší. a hlavně, až to všechno utichne, těžko se bude začínat na novo. :-(

Kikin
Offline
Členem od: 23.06.2009
Neadresnost

Příliš mnoho v armádě je neadresné, autoři myšlenek neviditelní a hlavně odpovědnost těchto lidí  je velmi diskutabilní. Toto je druhá strana mince a jenom hlupák nechce znát jaké emoce jeho rozhodování vyvolává. Tato zpětná vazba pro korekci procesů, probíhajících v AČR, zcela chybí. Informace se deformují od nejnižších stupňů a pokud je rozhodovací proces postavený na takové iracionální základně, je sám vratký a nereálný. Je takový jak jsem ho prožil já osobně. Arogance moci - to je to správné pojmenování.
Mám pocit, že je to velení už jedno jak rozhodují, jelikož jsou nepostižitelní. To neni fér.  Já jsem trestán za kraviny. Za chyby mnohem většího dosahu nelze nikoho potrestat, vlastně nevíme koho. Toto není dlouhodobě únosná situace a ten přetlak, co vzniká špatným rozhodováním a neuctou k ostatním, se postupně uvolňuje. To je zákonitost. Ta se rozkazem nezmění. 

Anonym
..............Jde o záchranu

..............Jde o záchranu životů a vy se hádáte?..............

Anonym
Na každý vycvikový rok se

Na každý vycvikový rok se dělá tzv. plán,kde jsou mimo jiné stanoveny nálety pro daného pilota a typ vrtulníku.Je to minimum hodin,které musí pilot nalétat aby nebyl nebezpečím  pro cestující ani sám pro sebe či lidi na zemi.Je zajímavé se podívat na rozlétanost a nálety pilotů,kterým tato osoba velí.Skupinka lidí blízkých jmenovanému má už nyní v půli roku splněn nálet a mnohdy i překročen na úkor těch ostatních.Není tohle hazard ze strany velení?Co když se takový pilot dostane už z jakéhokoliv důvodu do kritické situace a bude ji muset rychle a správně  vyřešit,nebudou mu chybět právě tyto hodiny,které pan Kratochvíl rozdává svým kamarádíčkům?

Kikin
Offline
Členem od: 23.06.2009
Předpisy a rozlétanost

Pokud si dobře pamatuji, je každý velitel zodpovědný za rovnoměrnou rozlétanost svých podřízených. Ale opět narážíme na vlastní výklad předpisů. To je celkem mazec. V Přerově to bylo to samé. Existoval tzv. tenisový roj pana Dědocha a ten byl vytěžován. Ostatní seděli na zemi a mladíci coby nekalá konkurence se nedostala pořádně do mašiny. A teď slyším, že zvyklosti pražské jsou obdobné. Kdysi se za to velitelům rojů dávali laty jako hrom, dnes je to každýmu buřt. A hlavně to prospěchářství do armády nepatří, rozkládá to armádu samotnou, rozkládá to morálku jednotky a lidi znechuceně odchází pryč. Doporučoval bych těmto velitelům, prostudovat si teorii managementu, aby se dostali trochu do obrazu, jakými různými způsoby se dají vést podřízení......:-) To by bylo počteníčko. Tady jenom knipl a nepodložené sebevědomí nestačí. 

leska.petr
Offline
Členem od: 04.08.2009
tenisový roj

nebyl v tom roji náhodou i Ostřan?

Kikin
Offline
Členem od: 23.06.2009
Bez komentáře

To je jedno, jména nejsou důležitá. Asi se dnes tyto praktiky, pod tlakem okolností a  AF,  dávají pomalu do pořádku. Ale je to fakt. Naštvaných kluků jsem v té době potkal vícero. S několika se i osobně dlouhodobě znám.

Anonym
reakce

tak sety hrdino neschovávej pod pseudonymem a nestyd se za sve nazory

mika vrtulka
Offline
Členem od: 09.06.2009
Anonym je tvé křestní jméno nebo příjmení?

Od někoho, kdo se neoznačí ani pseudonymem a zůstane jen "anonym", je to poněkud zvláštní poznámka, nemyslíte?

Anonym
Kamarádíčci?

Až budou všichni umět i s velkým vrtulníkem, třeba se na ně taky dostane.

Anonym
Ach jo

Toto je trochu ubohá věta, nemyslíte? To je stejné, jako kdyby se mi někdo s velkým autem vysmíval, že já mám jen malé. To však ještě neznamená, že nejsem schopna začít jezdit i s větším. Námořník.

mika vrtulka
Offline
Členem od: 09.06.2009
Ta věta, na kterou reagujete

Ta věta, na kterou reagujete ale přece říká něco úplně jiného. Musíte se naučit vnímat pointu. Tady přeci vůbec nešlo o obsah. Tady jde o to rýpnout si do jiných a dát jim najevo, že jsou nicky. Ano, ta věta je jen a pouze o ubohosti pisatele a o ničem jiném. Bohužel. I to je obraz některých rádoby pilotů.

Anonym
Upřesnění

Asi je to špatně vyjádřené, ale chápu to stejně, jako vy. Námořník.
 

Míra P
Offline
Členem od: 13.07.2009
Pepíci v LZS

Létat rovně z místa Ááá na místo Béé po trati Céé zvládne i mimopražská opicééééé. Létání v záchrance zatím pražákům moc nejde (a to jsem použil velmi mírné vyjádření). Tam je to totiž o opravdovém umění.  Létat s velkým strojem totiž ještě vůůůbec neznamená opravdu umět létat.

autonomni-nacio...
Offline
Členem od: 19.07.2009
sokol praha

Ale co já je sleduju tak létají dobře, i v noci, a to je ten heliport pár metrů čtverečních a v noci neosvětlený... =)

Anonym
a kde?

Kdepak se ten heliport nachazi?

autonomni-nacio...
Offline
Členem od: 19.07.2009
Praha-Vinohradská nemocnice

Pokud chceš, fotky heliportu i vrtulníků jsou na mém profilu, včetně mých fotek, já bych ho sem umístila, ale mám tam i nějaká radikální videa, tak nevím zda to sem dávat, čert nikdy nespí a kdoví kdo tenhle portál monitoruje, např z BIS =)
 

Anonym
Vážená,

tak za tohle vás tady expřerováci sežerou :-)

autonomni-nacio...
Offline
Členem od: 19.07.2009
proč?

Ale proč? Však já to nemyslela zle, jako že my Pražáci jsme elita a zbytek vidláci. Já to myslela jen tak, že co já vim tak létají dobře, ani jediným slovem jsem nenapsala, že by ostatné létali špatně =)

Anonym
Pravděpodobné vysvětlení

Podle expřerováků (nyní jsou z nich pražácí, ale spoustě to ještě nedošlo) jsou pouze oni ti praví, lítají nejlíp a všechno vědí. Vy jste se sokolů zastala, takže proto asi ta obava ze sežrání. Přeji pěkný den. RP

autonomni-nacio...
Offline
Členem od: 19.07.2009
držme spolu lidičky, nebo budem maličký

Já se řídím tímhle, proto tak nějak nechápu proč vlastně stojíme proti sobě, když společný nepřítel se nám jen směje a dělá z armády holubník...Uvedu tu příklad, NS a DS. Národní i Dělnická strana mají stejný cíl. Přesto stojí proti sobě. Proč, když nepřítel je jeden?

ked
Offline
Členem od: 20.07.2009
to snad ne

Podle Tvého uvedeného příkladu si myslím, že se spíš ještě tak trochu maličko hledáš.Je Ti patnáct? NS a DS sem prosím netahej. To sem opravdu nepatří. /......jo a ty maskače a vyholená hlava Ti vážně nesluší......a to sem taky nepatří.../

autonomni-nacio...
Offline
Členem od: 19.07.2009
promiň

Jen jsem nevěděla kde hledat příklad. Do armády nepotřebuju tahat politiku, když nehledám příklad, nebo to není něco mimořádného. Jinak maskáče a plešku budu nosit dál, to, že mi to sluší, mi řeklo už několik policajtů a vojáků, a pak nespočet kamarádů =). A mně se to taky líbí. Jinak, ty jsi někde vyhrabal můj profil? Jak se ti to povedlo?

Anonym
to neni tezke

 podle toho co jsi na sebe uz tady rekla, musis byt ta holka z vinohradskyho heliportu....a psal jsem neslusi. ked

autonomni-nacio...
Offline
Členem od: 19.07.2009
heliport

Ještě mi řekni(řekněte), že jsme se viděli už osobně =D =)Někdo z pilotů? Saniťák? =)

Kikin
Offline
Členem od: 23.06.2009
Ale nesežerou, každý názor je vítaný a informací

Co umí ortodoxní vícetypový pražský pilot znám pouze z doslechu a nebyly to příliš lichotivé informace. Každý výcvik chce svůj čas, jenom v Praze jde vše zajisté rychleji, dle toho jak moc se velitel cítí. A byť zpočátku s velmi nízkými nálety na sokolu chodily z Prahy velmi sebevědomá prohlášení především ve vztahu k LZS. Dnes je situace zajisté jinde, ale s tím málem resursů co zbývá, se žádné zázraky nedají udělat. A pokud dobře vím, v současnosti těmto zkušeným leteckým esům na typu W-3A zdatně vypomáhají plzeňáci nyní alias pražaci pokud letí v Sokolíku. Tedy vše je velmi relativní. Ale někdo hodně ješitný si nezapomene povytáhnout kšandy. Jako malý kluci...:)))
A poznámka pro ortodoxní prážáky - kluci vy jste tak vynikající, kam se na Vás ostatní hrabou!!!  :-)

Anonym
dokáže ortodoxní ČSA pilot to

dokáže ortodoxní ČSA pilot to co ortodoxní pražák? jistě! hodinky nebo holinky, vždyť je to jedno. Oboje se natahuje, že ano!

minimi556
Offline
Členem od: 13.07.2009
Možnosti výcviku

Pravda, každý výcvik chce čas a také prostor, který je určitě jiný pro zvládnutí okruhů a jiný pro plnohodnotný výcvik záchranných prací. Jaký výcvik je možné provádět třeba na letišti Praha-Kbely, kde je celé letiště prakticky obklopené zástavbou a celé CTR-MTMA se nachází v oblasti s nejvyšší hustotou osídlení v ČR? Trošku jsem se porozhlédl po netu a našel
http://en.wikipedia.org/wiki/Luftwaffe#2000s , speciálně kapitola TACTICAL TRAINING CENTERS, kde je trošku naznačeno, že v Evropě se obecně dělá bojový výcvik těžko, tak proč třeba nepřesunout výcvik do nejhustěji obydlené oblasti. Potom je pochopiltelné, že ve Kbelích nešlo a ani teď nejde létat všechno- Němci si to přiznali už dávno, kdy se to povede u nás?

Anonym
Pro někoho je to asi jen cár

Pro někoho je to asi jen cár papíru tak jako základní řád, předpisy a zákon 221.

Anonym
Co by jste chtěli po

Co by jste chtěli po veliteli,který se obklopí hrstkou svých přisluhovačů jako je pan Rajtmajer a pak skupinkou donašečů v čele s panem P. Kapkem,po veliteli,který se snaží prosadit své za každou cenu,byť je to hloupost a schovává se za kabát pana plk. Bejdáka.Vždyť dobře známe ty slova velitel základny to nařídil a když se pak zeptáme velitele základny,dostane se nám odpovědi,že o ničem takovém neví.Buď je to něčí neschopnost a nebo jen si někdo léčí  své komplexy a chce ukázat jak umí velet.

Anonym
Míra prdelka

znám jednoho ing. a Bc. který sic vystudoval práva při své práci pilota,což ho šlechtí tak všechno nedělal taky dle norem třeba tělesná příprava nebyla jeho nejsilnější stránkou a tam dá se říci neschopnost vzít ho hákem velitelům odpouštěl.....ono se kritizuje docela dobře ,ale pozor na zdraví máme jen jedno fyzické a psychické též, tak proč si ho navzájem pořád ničit v nekonečných internetovo hospodských debatách......

vrtul.nicek
Offline
Členem od: 12.07.2009
reakce na příspěvky "míra prdelka"

Trochu jsem si tu pročítal fórum a příspěvky na něm a tohle mi skutečně nedalo nereagovat. Vážený pane anonyme, zdá se, že Míra P. byl naším společným bývalým kolegou u dnes již zrušené záchranné letky v Líních. Ano pravdou je, že Míra nevynikal v tělocviku, nebyl to žádná druhý Roman Šebrle, ale taky se tím nikdy netajil. Dvě věci však zvládal na jedničku a to teoretickou a praktickou připravenost k výkonu své funkce, tedy pilota a to mohou potvrdit mnozí další kolegové, kteří s ním létali. Ostatně to potvrdil i na sklonku svoji letecké kariéry u armády, když bezchybně vyřešil zvláštní případ za letu, bezpečně přistál s poškozeným vrtulníkem a zachránil tak nejen vrtulník od dalšího poškození ale i posádku a cestující. A nyní se dostáváme k podstatě věci. Jeho velitelé u letky letecké pátrací a záchranné služby totiž věděli, že je dobrý pilot a plní si bezchybně své funkční povinnosti a na každý let byl dobře připraven. Proto byli k jeho problémům s tělocvikem vždy shovívaví, jelikož si dobře uvědomovali starou známou pravdu leteckého řemesla, totiž to, že vrtulník nebo letoun nerozlišuje věk, pohlaví, hodnost, či snad počet bodů na výročním přezkoušení z tělesné přípravy! To byli totiž velitelé par ecxelence, kteří svým podřízeným po odborné stránce nic neodpustili, ale zároveň se za svůj mančaft pokaždé postavili! Za to si jich dodnes velice vážím!
Kromě toho všeho Míra vždy říkal co si myslí a s každým jednal na rovinu, čímž si vysloužil přátelé, ale i mnoho nepřátel, kteří mu za jeho rovné jednání nepřišli a nepřijdou na jméno, protože se s nimi dostal do křížku a oni jeho kritiku zřejmě neunesli. Míra ale odešel do civilu s hlavou vztyčenou a mohl se komukoliv ze svých kolegů podívat do očí! Proto s čistým svědomím mohu tvrdit, že být velitelem letecké jednotky, budu radši mít za podřízené samé Míry prdelky, kteří budou dobře zvládat letecké řemeslo, plnit si svoje povinnosti vyplývající z jejich funkční náplně, s tělocvikem budou třeba každoročně bojovat, ale nebudou se bát veliteli říct, že to či ono dělá špatně, než třeba bandu vohnoutů, řiťlezců a pomlouvačů, kteří budou sice mít při každém výročním přezkoušení 500 bodů z tělocviku, ale na lety se odborně připravovat nebudou, nebudou mít potřebné znalosti k výkonu své funkce a nebudou zvládat své letecké řemeslo.
K poznámkám anonyma ke kritice na tomto webu bych doplnil asi jen toto: myslím, že většina kritiky na těchto stránkách je celkem adresná a poukazuje na konkrétní lidi a problémy. To bude zřejmě některým jedincům dost nepříjemné a začnou kolem sebe kopat. Anonymova argumentace je dost demagogická. Z jeho příspěvků totiž vyplývá, že nikdo nejsme bez chyby, takže radši držme hubu a krok, nechme se utlačovat, nebo po nás bude někdo šlapat a co potom. A jenom protože někteří velitelé zcela určitě nejsou špatní budeme přehlížet i ty, kteří dělají své funkci velitele akorát ostudu. Myslím, že kdyby měl Martin Luther King v Americe kdysi smýšlení jako anonym - autor příspěvků "mira prdelka" asi by tam černoši dodnes jezdili na vyhrazených separovaných sedadlech v prostředcích veřejné dopravy, Barrack Obama by asi nebyl prezidentem USA a smýšlet podobně chartisté a Václav Havel před dvaceti lety, asi by nikdy nedošlo ke změnám, které v roce 1989 proběhly! Autor tohoto webu a přispěvatelé se rozhodli touto formou poukázat na neřešené problémy v armádě a nepravosti a nekalé praktiky některých velitelů. Možná zvolili pro někoho nepopulární formu, ale udělali alespoň něco a neseděli někde tiše v rohu. Jestli jejich snaha přinese nějaké ovoce, to ukáže až čas.

Anonym
zdravím budoucího presidenta !!!!

máš dost vysoké cíle ,gratuluji  některá přirovnání nemají chybu....jako kdyby jsi studoval v USA, tak jen tak dál ...možná se dočkáme v armádě překvapení až to vemeš v pořádný funkci projev na to máš a to ostatní......to  přijde časem..... ještě jsi mohl uvést Vladimíra Iljiče Lenina,nebo Marxe a Engelse, taky Castro se docela drží....i svých názorů...

autonomni-nacio...
Offline
Členem od: 19.07.2009
pravda

Ale vždyť on má pravdu, proč na něj reagujete tímto způsobem? Jestliže jste také pilot, proč nedržíte s námi?

Míra P
Offline
Členem od: 13.07.2009
Asi něco pro Kabáty

Jsou lidé, kteří si pravděpodobně něco zadali s režimem před rokem 89, tedy s tím, který měl něco společné s osobami, které ty ve svém příspěvku uvádíš. Mám dojem že se jednalo v rámci armády o vojenskou kontrarozvědku (něco jako vojenská StB). Někteří dokonce měli kvůli tomu problémy získat osvědčení na stupeň tajné.  Nevím ale o tom, že by tato skutečnost byla těmto lidem předhazována a že by si na ně někdo ukazoval prstem a dal jim doživotní cejch. V případě některých se této skutečnosti ani nevěřilo, protože svým jednáním prokázali, že mají rovnou páteř. Někteří ale svým jednáním podezření ze spolupráce s těmito orgány z minula potvrzují. Rozhodně ne všem, ale některým asi staré časy chybí. Mám neodbytný dojem, že se jedná právě o tebe. Pro některé je i v současné době řiťlezectví, patolízalství, donášení a pomlouvání smyslem života a cestou ke kariérovému postupu. Bohužel i v dnešní armádě je tento způsob získávání postů velice efektivní.  Pisatele příspěvku na který reaguješ znám a jsem velmi potěšen, že za tu dobu co ho znám, dospěl a vyrostl v pevného a férového chlapa, kterého si vážím a jsem rád, že je můj kamarád. Bohužel ale mám dojem, že  mnohem dál to dotáhnou bezcharakterní slizcí lidé a on raději armádní řady opustí, protože se mu z některých vohnoutů a bezpáteřníků udělá neskutečně špatně. Tyto stránky ale zřejmě mají sloužit k něčemu jinému, než k pomlouvání a osobním invektivám. I proto mne velmi mrzí, že se zde takové příspěvky objevují a že i já jsem byl donucen sem podobný dát. Občas se ale na některé nehoráznosti skutečně nedá nereagovat.

vrtul.nicek
Offline
Členem od: 12.07.2009
trochu demagogie, ne?

Jsi demagog milý Anonyme, ale na druhou stranu jsi mě nepřekvapil! ;-) Ale to je můj názor a na ten mám právo stejně tak, jako Ty na ten svůj...
Tak někdy můžeme v práci o těch vládcích, diktátorech, prezidentech a názorech pokecat, co Ty na to? :-)))