armáda a ženské osazení

25 replies [Poslední]
autonomni-nacio...
Offline
Členem od: 19.07.2009

Zajímá mne, jaký máte názor na ženy v boji. Jinak dostala se ke mně informace, od kamaráda, co se zná s bývalým členem SOGu. On mu řekl, že prý zná nějakého velitele, buď na střední nebo vysoké vojenské škole, teď nevím. A ten velitel prý dává ženám schválně "nedostatečná", jen proto, že nemá ženy rád a chce je nacpat do kanceláří. Nevím co je na tom pravdy, ale zajímá mně váš názor

panzerfranc
Offline
Členem od: 01.07.2010
ať jim nedostatečnou dává,

ať jim nedostatečnou dává, nikam jinám, než do kanclu se to nehodí

panzerfranc
Offline
Členem od: 01.07.2010
,,,,

,,,,

beskum
Offline
Členem od: 28.02.2011
Kdo ještě říká že

Kdo ještě říká že není potřeba stahovat kalhoty ,když brod je ještě daleko ? Program - pořadu 25.- schůze bod číslo 16. Vládní návrh zákona, kterým se mění zákon č. 221/1999 Sb., o vojácích z povolání, ve znění pozdějších předpisů /sněmovní tisk 476/ - http://www.psp.cz/sqw/hp.sqw?k=28   
Po skoro všech profesních benefitech a prizpěvku  FKSP na dovolenou  Také stravenky nám udělají pápá.Zas budeme nosit jídlo v kastrůlku a ohřívat ho na rozpálené lafetě kulometu )))))

kasiopea
Offline
Členem od: 12.09.2011
....ženy v boji.

Sice je toto téma docela "oschlé",ale protože mě tak trochu oslovilo,rád bych se k němu vrátil.Svým názorem asi nepotěším tu ženskou část,která si myslí,že ženy zvládnou v poli stejné úkoly jako mužská část armády,ale na misích jsem se přesvědčil,že opak je pravdou.Asi není radno tady příliš jmenovat,ale udělal bych jednu vyjímku,i vzhledem k tomu,že ona informace je již maličko vousatá.....,což ovšem nazavdává na skutečnosti,že by nemohla být stále aktuální.Na jedné z misí jsem se potkal s důstojnicí Evou Máčalíkovou,která byla ustanovena do funkce velitele spoj.čety.Prvním a největším paradoxem bylo,že dané problematice vůbec nerozumněla, a druhým faux pasem bylo,že měla v četě ženy od svého útvaru,se ktrerými se vůbec nesnášela,takže již od počátku(ještě na území republiky),docházelo k častým třenicím a konfliktům mezi dámským osazenstvem.Eva všem dávalo najevo,že je od bojového útvaru a proto ji nějaká spojařina příliš nevzrušuje a raději všem vykládala,že jede do mise jenom proto,aby si vydělala na vlastní padák,protože skákat,je to nejdůležitější a samozřejmě i nejkrásnější.Všechny ženy,do jedné,tvrdily,že zvládnou všechny úkoly kladené na muže,jen nemohou zdvihat nic,co převyšuje 25kg,ale ani to většinou neunesly.A jestli někdo z vás stavěl antény k radiostanicím,ví,že základnové stojany váží mnohem víc-práce pro čtyři chlapy.A jak by se potom popasovaly s celým a komplexním provozem,když by neměly ant.systémy,těžko říct.A když už jsme byli "venku",začal teprve ten správný šrumec.Většina těch děvčat si chtěla pro sebe urvat nějakou tu protekci u některého z velitelů....a to svými,ženskými zbraněmi.A samotná Máčalíková......ač vdaná a na misi s manželem,se zaláskovala do jednoho svého podřízeného,na kterém obdivovala jeho svaly a řeči o kick boxu a to z takovou vervou,že si nakonec manželství rozvrátila.A že toho svého milence neskutečně protěžovala na úkor ostatních,to asi nemusím vůbec zdůrazňovat.Tak jak by potom mohl vypadat osrtý boj pod takovou velitelkou,která byla nesvypalá a z milostných dobrodružství si udělala hlavní náplň mise.A ostatní holky,taky ledacos "ulovily",vždyť na misích je o toto "zboží" docela zájem,při jeho nedostatku.Ať žije bojová morálka.Ženy v armádě.....jistě,ale jen v kancelářích,skladech,v polních nemocnicích,na pozicích PR nebo rolích psychologů....ale beze zbraně.Nechci se žádné ženy dotknout,ani parafrázovat jejich snažení v uniformě,ale už můj děd říkal,že ženská se má starat oděti a do ruky místo kvéru,patří vařečka.Nikdo by nám nerozvracel armádu a vztahy v ní zevnitř,vždyť to bohatě stačí dělat SAPO a jeho skvělý team.

camelinka
Offline
Členem od: 22.10.2011
jak smutné

No a podle takovýchto rajd pak někteří posuzují ženský v armádě všeobecně :(

camelinka
Offline
Členem od: 22.10.2011
ženy v boji

Ahoj, já strávila pár měsíců u jednoho bojového praporu a řeknu jedno, a to, že sebevytrénovanější ženská mezi takovouhle bandou vlčáků nadlouho neobstojí. Ikdyž bude dřít co jí síly budou stačit, nemá tělesnou konstituci uzpůsobenou k tomu aby se vyrovnala chlapům. Když jsem tam přišla, velitel mi "na plnou hubu" řekl, že mě odtud bude chtít co nejdřív dostat, protože ženská na bojové rotě nemá co dělat, a taky se tak stalo. A měl pravdu, být někde zahrabaná v lese a /s prominutím/ konat tam do pytlíku a další podobný věci prostě pro ženy nejsou :).
Druhá věc je zranění v boji, to že muži budou instinktivně víc bránit ženu je fakt a jednotku by to akorát ohrožovalo. Takže za mě NE.

Patris
Offline
Členem od: 09.02.2011
poklona

Smekam pred Vami. Bojim se ale ze jste vyjimka.:)

camelinka
Offline
Členem od: 22.10.2011
:)

Děkuju a kéžby ste neměl pravdu :)

camelinka
Offline
Členem od: 22.10.2011
Příspěvek na bydlení x rodičovská dovolená

Zdravím všechny, jsem tu nová a ještě moc nevím,jak to tu chodí, ale zajímalo by mě jestli náhodou někdo neví, jak to bude se srážkama z příspěvku na bydlení od nového roku u žen/mužů kterří budou tou dobou na rodičáku. Někdo říká, že přijdeme "pouze" o kompenzaci která se bude vyplácet pouze těm co "dřou" a ostatní mají smůlu, někdo říká že přijdem o celý, což by zrovna v mém případě bylo celkem likvidační a myslím, že bych nebyla jediná.
Mám vojenskou střední školu, připravovala sem se "na armádu" od 15 let, přestěhovala jsem se na druhý konec republiky kvůli práci a teď máme být potrestaní za to, že sme si dovolili ten luxus pořídit si rodinu.
Děkuju za odpovědi.

jabadu3
Offline
Členem od: 11.08.2010
Příspěvek na bydlení x rodičovská(mateřská) dovolená

Dovolím si krátkou poznámku, která možná nebude mít kladnou odezvu, ale měla by zaznít. Můj názor je takový, že armáda už dávno měla přestat vyplácet příspěvek na bydlení vojákyním(vojákům), kteří jsou na mateřské resp. rodičovské dovolené. Není k tomu jediný rozumný důvod. Příspěvek na bydlení slouží jako kompenzace při zajištění ubytování v místě služby, ale nemyslím si, že mateřská (rodičovská) dovolená je nějaká služební čínnost. Jsou to jen peníze armády, které pak chybí při zaplacení opravdu sloužících vojáků. O to nezmiňuji fakt, že tito lidé pobírají i s příspěvkem státu cca 17600Kč čistého měsíčně (záleží na délce zvolené mateřské) a ani se jim pak nechce vracet do zaměstnání - omlouvám se těm u kterých to tak není, pouze zmiňuji případy ze svého okolí. Máme kolegyně, které jsou zvesela už 6 let na mateřské (rodičovské) dovolené za výše uvedených podmínek tak co by nesloužili státu na mateřské. To jsou přesně ty místa, kde jsou chybějící peníze v rozpočtu AČR.

camelinka
Offline
Členem od: 22.10.2011
no nevim

Já bych řekla, že peníze z AČR utíkají ve velkým úplně jiným směrem a tohleto je jen zanedbatelná část. Nepočítám se mezi ty,který chtějí tvrdnout doma x let, beru si tu nejrychlejší variantu protože jinak by se to finančně prostě utáhnout nedalo.
A co takoví "vyčůránci" co třeba marodí x měsíců, vždy se nechají na den uschopnit a pak zvesela pokračují? 

Platon
Offline
Členem od: 18.11.2009
Poznámka pod čarou

Tato rubrika je zřejmě pojednáním o ženách v uniformě. Sám bych však do ní přispěl komentářem žen v armádě v pracovním poměru o.z.. U našeho útvaru se denně setkávám s tím, že občanské zaměstnankyně velí. Ano. Jsem vojákem z povolání a poslouchám rozkazy od občanských zaměstnankyň, které mi sice nejsou nadřízeny, ale díky věku a silnému hlasu hýbou jak velitelem, tak i mými nadřízenými. Kdyby na to měli oprávněné argumenty, bylo by to v pořádku, ale ony jsou na takové úrovni, že jsou schopné lhát do očí a vymýšlet si nařízení, která se nezakládají na pravdě. Myslím si, že žena je stejně kvalitní člověk, jako muž. A pokud tedy jsou nějaké ty ženy - kvasnice. pak to není díky tomu, že by byly ženami, ale proto, jací jsou to lidé. Ovšem nadávky a řev ze strany občanských zaměstnankyň by voják z povolání opravdu nemusel poslouchat, neboť to není vůbec důstojné pro obě strany. No, šikana má různé podoby.

Technik
Offline
Členem od: 30.06.2009
mýlíte se kolego

To co popisujete, není o velitelích, ale o mužích. Když je velitel jako chlap slaboch, nelze se divit, že takové štěkny hýbou útvarem.
Takové neuvěřitelně zlé ženy napáchají mnoho škod na mezilidských vztazích. Závidí, pomlouvají.... máte své zkušenosti.
 Předpokládám, že se jedná o manželky a milenky velitelů, manažerů atd......
Na útvaru se chovají tak jak jsou zvyklé doma! Doma velet a jsou panovačné.
A obráceně to ukazuje, že velitel je vlastně slaboch nedokáže takovou ženu vyhodit z kanceláře a po zásluze "odměnit". Takový velitel je jistě suverén před kde-jakým rotmistrem či koprem (KOncový PRacovník), dokáže se ohánět Zákl řády a zákony, ovšem doma panáčkuje a je "pod papučí"
Myslím, že kdyby jste na takovou mezi 4ma očima zařval, tak aby se vrátila do reality, měl by jste navždy klid v duši. A mužské okolí by vám jistě aplaudovalo za předvedený výkon. 
 

camelinka
Offline
Členem od: 22.10.2011
bohužel je to tak

I u nás je takových štěken habakuk :(, no ale nejen u o.z. ale i mezi VZP jsou takové, které dělají kariéru "jiným" způsobem a mají omotanýho kdekoho, a pak se s nima hádejtě že :(. Bohužel kvůli takovým se pak na ženy v armádě všeobecně nahlíží často zkrz prsty.
Upřímně sem byla nejspokojenější na rotě,kde sem byla jediná ženská (i v historii a taky mě brzo poslali jinam), protože s chlapama se mi prostě pracuje líp, sou přímější, sice taky drbou, ne že né, ale ne tak sviňácky jak to umíme my ženský.

Jiri Lexa
Offline
Členem od: 24.09.2009
To by se u hudby nestalo

Dobrý den,
tak takovéhle problémy jsme naštěstí u hudby řešit nemuseli, protože jsme tam ženské osazenstvo neměli. Ne, že bychom nechtěli, ale je takové nepsané pravidlo, že prostě ženská neudělá konkurz a tím pádem není odvolání. Na druhou stranu je to škoda, protože člověk musel být dvacet let pouze v pánském kolektivu :-)

kasiopea
Offline
Členem od: 12.09.2011
....u hudby nikdy.

Tak to buďte rádi,protože jedna ženská,a na kráse vůbec nezáleží,časem dokáže rozvrátit celý kolektiv.Je tedy fakt,že snad jedinou výhodu to má....chlapi se začnou chovat trochu galantněji a na čas vymizí část vulgarismů,pokud ovšem ta ženská není těm chlapů už od počátku velmi podobná.

Marast
Offline
Členem od: 16.09.2009
Sakra, chlape...

... ten problém není ale v těch o.z., ale ve velitelích, že si nenavedou pořádek a nechají je "velet". A potom trošku i v těch, co si to nechají líbit :-)

academicus
Offline
Členem od: 18.12.2009
hova.ina

... nesmysl je tvrdit, že "někdo" dává "nedostatečné" JEN za to, že se mu kdokoli nelíbí ... asi nemáte páru jaké jsou proti tomu opravné prostředky ... HOWGH

vitoria
Offline
Členem od: 04.09.2009
odpověď

Zdravím. Váš dotaz je sice staršího data, alepřesto si dovolím na něj odpovědět, a to na obě části:
a) "velitel nebo učitel co namá ženy rád" Za prvé, na blba můžete narazit všude. Za druhé,  jednoho takového docenta si pamatuju z dob školních. Veřejně razil teorii, že žena nepatří na žádnou vysokou školu technického typu a chraňbůh navíc ještě do armády.
b) "žena v boji" Ne. V letadle/vrtulníku snad, to popravdě moc neumím posoudit. V tanku ... no, moc si neumím představit ženu, jak natahuje se zbytkem osádky spadlý pás, ale budiž. Neříkám, že žena patří na sesternu nebo na spisovnu, to ani náhodou, pokud fyzicky zvládá, ať pro mě za mě tahá s výzbrojáři podvěsy nebo s ženisty trámce, ať běhá se psem, odminovává, tahá spojení, prostě ať dělá cokoliv k čemu má chuť, odvahu a schopnosti. ALE, a to skutečně to velké. Musíte si uvědomit, že i kdybyste byla plnohodnotnou členkou bojové jednotky (smíšné, že bychom měli čistě ženské jednotky mi není známo :) ) a dostala se do průšvihu nebo byla zraněna, Vaši kolegové by se snažili Vás chránit víc než kolegu chlapa, což by mohlo mít tragické následky. Tak to prostě je a žádný výcvik to nemůže změnit, s přírodou se nelze prát. Každá rozumná žena, která nebere svoji práci jako adrenalinový pionýrský tábor, si musí dobře zvážit zda chce skutečně svoje kolegy potenciálně dostat do šlamastyky jenom proto, že si třeba chce něco dokázat. Takže asi tolik k Vašemu dotazu :)

Kikin
Offline
Členem od: 23.06.2009
Žen je potřeba

Každá si, ale musí uvědomit na jaký post jde. Pokud je to ve fyzické rovině, musí objektivně zhodnotit své dispozice. Znám takové, třeba záchranářky, ale jedna toho nakonec nechala a jedním z důvodů bylo jak sama říkala, že cítí že nestíhá a že je brzda. Že na to fyzicky nestačí.
Ale pokud jde o ovládání zbraně, kde není rozhodujícím parametrem fyzička, potom nevidím problém.
A k tomu pánovi co dívky či ženy vyhazuje od zkoušek, tak k tomu jenom dodám i na takově si musíte zvyknout a nějak je rozchodit. Většina ostatních chlapů je ale normální. :)))

autonomni-nacio...
Offline
Členem od: 19.07.2009
technika

No já bych se chtěla dostat na místo pilota vrtulníku nebo stíhačky, popřípadě do tanku =)Nechci k pěchotě, ten batoh je snad těžší než já sama =D =)

Anonym
Dovolil bych si doplnit Mikovho komentář......

Taktéž vás slečno zdravím. To co vám napíši, neberte jako "kecy starého zbrojnoše".
za 20let jsem v armádě dost viděl a zažil. Taktéž "utrpěl" vojenské vzdělání.
Ženy do armády jistě patří, ale: nemá cenu je vystavovat zbytečně nebezpečí v bojových jednotkách. Zrovna tak si nezkoušejte hledat místo technika zbraňového systému. Málo která žena má technické myšlení.
 Dle mého názoru ženy patří např. na ošetřovnu jako zdravotní sestry, lékařky,
také patří k logistice, na "spisovny" tedy pracoviště ochrany informací, ve finanční službě.
Dovolím si napsat že jsem zažil kolegyně, které byli trpělivé a v některých funkcích se osvědčili lépe nežli muži.
Hodně závisí na tom, jaký si vybudujete "image". Nemá smysl vymetat různé večírky štábů.
To je cesta do pekel - do civilu, pokud se znelíbíte nadřízeným. Osobně takový nechutný případ znám.
Buďte svá, učte se jazyky, rekreačně sportujte a případného přítele se snažte hledat "mimo obor" , pokud chcete aby vám vztah vydržel.
Pokud se rozhodnete nastoupit, vězte že armáda není již žádná jistota .Platí, že
"každý svého štěstí strůjcem" Bohužel i v armádě je to hodně o protekcionismu a "kamarádčoftech" a dalších nepřístojnostech o kterých se na tomto webu píše.
Prezident Beneš kdysi prohlásil "Armáda je obrazem společnosti" to platí  dnes dvojnásob!
Zároveń si musíte uvědomit, že budete do posádky pravděpodobně dojíždět, třeba i větší vzdálenosti. Je to čas a peníze. Jste totiž povinna sloužit v místech dle potřeb armády.
Bude se muset o sebe starat, přál bych vám, pokud nastoupíte, aby jste našla rozumnou kolegyni-kamarádku, která by vám na počátku pomohla a poradila.
Přeji vám hodně štěstí...........
      
 

autonomni-nacio...
Offline
Členem od: 19.07.2009
umístění v armádě

Já jsem bohužel taková, že se vymykám "běžným představám" o ženě. Bohužel ani místo zdravotnice, ani v nějaké kanceláři by mně nebavilo. Já potřebuji být někde v terénu. Od malička jsem ostřejší než všechny holky dohromady a respekt ze mně mají i kluci, dokonce mně už někteří přestali za holku považovat a přesunuli si mne pod seznam kluků. Nejsem lesba, nebo tak něco, a přítele mám v civilu, jak píšete. Dojíždět klidně budu, jsem flexibilní. Ale opravdu se potřebuji dostat na místo, co mně bude bavit. A to znamená něco zajímavého, pro mně zajímavého. Což nejsou papíry a ranění =)

mika vrtulka
Offline
Členem od: 09.06.2009
Jménem redakce Vás srdečně vítám.

Jménem redakce Vás srdečně zdravím a vítám na našem webu, to za prvé. Za druhé, na vaši přímou otázku, tedy na názor na ženy v boji, a znovu zdůrazním slovo boj, se dívám takto: jsem ochoten akceptovat ženu přímo v boji, avšak pouze za předpokladu, že se bude jednat o čistě ženskou bojovou jednotku. Za katastrofu bych považoval jednotku složenou z větší části z mužů a infiltrovanou malým počtem žen. Důvody zde nebudu rozvádět, zabralo by to hodně místa a předpokládám, že jsou vcelku pochopitelné. Pokud chcete vstoupit do AČR, poraďte se ještě s rodiči. Pokud nemáte v rodině vojenskou tradici, připravte se na brzké vystřízlivění z mladických iluzí. Pokud však jste již rozhodnuta, snažte se být sama sebou, neohýbat se před nikým až k zemi, zachovejte si hrdost a jednejte čestně. Tyto vlastnosti současnému armádnímu velení zcela chybí. Nicméně je třeba zdůraznit, že čestné a férové jednání Vám nadřízení asi dlouho tolerovat nebudou. Závěrem bych Vám tedy rád popřál mnoho štěstí v nové kariéře, pevné nervy a silný žaludek. Hlavně to poslední budete potřebovat měrou vrchovatou.
Za redakci Mika Vrtulka.

autonomni-nacio...
Offline
Členem od: 19.07.2009
čest a hrdost

Nemusíte se bát, že bych se skláněla před někým, kdo za to nestojí. Hrdost a čest jsou věci, na které nedám dopustit. Radši z armády hrdě odejdu, než abych po sobě nechala šlapat. Ty vlastnosti, co většině nynější populace chybí, mám já plně zachované a vypěstované, ať už to je názory a společností, ve které se pohybuji, a nebo také tím, jak jsem byla vychována mamkou. Každopádně mi dospelí lidé říkají, že to v hlavě mám srovnané více jak kdejaký dospělý(a to i přesto(nebo právě proto?), že ví, jaké jsou moje názory). Nebudu rozhodně sloužit v armádě prospěchářů. To radši odejdu. Pokud bych ale odešla, šla bych do politiky a pokusila se nějak prosadit za DS, protože tato jediná strana propaguje čest a hrdost a snaží se tyto vlastnosti vzbudit v národě, převálcovaném červeno-oranžovo-zeleno-modrými tuneláři. Ale dost politiky, díky za rady =)