Směrnice LZS a SAR velitele VÚ 8407 Praha-Kbely plk. Ing. Josefa Bejdáka - to je fakt nesmrtelné dílo

obrázek: 

Plk. Ing. Josef Bejdák; foto: zdl.army.cz

Pro člověka s průměrným stupněm intelektu je pojem NEPŘETRŽITÝ vcelku jasný a není potřeba jej blíže vysvětlovat. Pro některá armádní velitelská ESA je ale pochopení tohoto pojmu problém téměř neřešitelný.

Zkuste si představit, že přijedete k benzinové pumpě, kde na vás z dálky svítí nápis NON STOP. Teprve u vchodu se z malé cedulky dozvíte, že je otevřeno jen od 6.30 do 20.30. Ale vedle si všimnete další cedulky, kde je napsáno něco jiného, tedy že je vlastně otevřeno od 7.00 do 8.30 a od 9.00 do 21.00. Pak ale váš pohled sklouzne na další ceduku, která hlásá, že je otevřeno stejně jen max. 12 hodin (takže taky třeba jen jednu hodinu?). Aby toho ale nebylo málo, je zde ještě další cedulka. Na té je napsáno, že provozní dobu si může určit čerpadlář podle toho, kdy si myslí, že bude asi nejvíc práce.

Navíc má ještě čerpadlář, v takto zcela přesně definované pracovní době, provozovatelem za úkol stanoveno NEPŘETRŽITĚ sledovat hladinu paliva v nádržích, takže na vás stejně nebude mít čas. Takže se tedy seberete a odjedete jinam. To je ale to nejlepší, co jste mohli udělat. Po vstupu do tohoto zařízení byste totiž mohli mít pocit, že nejste na benzinové stanici, ale v ústavu pro choromyslné.

Co si o tom všem pomyslíte? Že si z vás někdo dělá srandu? Že provozovatel trpí mentální nedostatečností a že by bylo vhodné doporučit mu ambulantní (nebo raději přímo ústavní) péči odborného lékaře?

V příloze je výběr z platné směrnice pro služby LZS a SAR schválené a podepsané velitelem VÚ 8407 Praha-Kbely plk. Ing. Josefem Bejdákem. Jsem rád, že AČR má ve svých řadách jen samé kvalitní velitele.

 

Na tomto místě zbývá ještě podotknout, že ustanovení směrnice o tzv. nepřetržitém výkonu služby a služební pohotovosti slouží jen a pouze k trapnému a hloupému odůvodnění okrádání vojáků zařazovaných do služeb LZS a SAR. A kdo že to okrádá? Zdá se, že ten, kdo je autor směrnice.

 

 

Komentáře k tomuto článku je možno psát ve fóru webu.